Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 08:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
ugyammennyémá...


Jóóóóóóóóóóó utat :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 08:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Dávid szeretett volna templomot építeni, de Isten azt mondta neki, ez majd a következő nemzedék feladata lesz. És Salamon tényleg megépítette.
A református templomok ill. a református gyülekezetek kezdetben a katolikus templomokban alakultak, mert ott voltak reformátusok, ahol a katolikus pap áttért az evangéliumi tanok hirdetésére. Magyarországon is nagyon sok helyen régi katolikus templomokat vettek át a reformátusok, mert a reformáció után a katolikusok "eltűntek", áttértek.

A bábeli történetnek nem az a fő mondanivalója szerintem, hogy nem szabad építkezni. Ennyi erővel akkor sátorban kéne laknunk, minek van házunk??? Nem???
Inkább azt akarja szimbolizálni szerintem a bábeli torony, hogy az ember FEL akart jutni Istenhez, és mikor már majdnem elérték (szerintük), Istennek LE kellett jönnie, megnézni mi a szitu ODALENN. Tehát: az embernek nincs útja Istenhez, ha ő maga próbál a saját erejéből Istenhez jutni, akkor olyan vége lesz, mint bábelnak. A kegyelem pedig az, hogy Isten LEhajol az emberért, és Ő keres meg mindenkit.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 08:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
JennyT írta:
Dávid szeretett volna templomot építeni, de Isten azt mondta neki, ez majd a következő nemzedék feladata lesz. És Salamon tényleg megépítette.

meg bizony... de Isten NEM MONDOTT SEMMIT a "következő nemzedékről"
csak Dávid IGYEKEZETT úgy érteni!
Isten ezt mondta:
Idézet:
2Sám 7:11. ... És megmondotta néked az Úr, hogy házat csinál néked az Úr.
12. Mikor pedig a te napjaid betelnek, és elaluszol a te atyáiddal, feltámasztom utánad a te magodat, mely ágyékodból származik, és megerősítem az ő királyságát:
13. Az fog házat építeni az én nevemnek, és megerősítem az ő királyságának trónját mindörökké.
14. Én leszek néki atyja, és ő lészen nékem fiam ...


dávid IGYEKEZETT "beleszuszakolni" KEDVENC FELESÉGE KEDVENC FIÁT az igéretbe, még BÉKESSÉGESnek is nevezte (lehetett szó a TELJES próféciában a Békesség Fejedelméről is)
amit az ÖREG Dávid mond, az már valahogy EGÉSZ MÁSHOGY hangzik (kognitív disszonancia redukció, ha valakinek mond ez valamit...):
Idézet:
1Krón 28:2. ... Elvégezém szívem szerint, hogy az Úr szövetsége ládájának nyugodalmas házat csináltatnék és a mi Istenünk lábainak zsámolyt; hozzá is készítettem mindent az építéshez.
3. De az Isten monda nékem: Ne te csinálj házat az én nevemnek; mert hadakozó ember vagy, sok vért is ontottál immár.
5. ... minden fiaim közül (mert az Úr sok fiakat adott nékem) választotta Salamont az én fiamat, hogy ülne az Úr királyságának székében Izráel felett.
6. És monda nékem: Salamon a te fiad építi meg az én házamat és az én pitvarimat; mert én őt magamnak fiamul választottam, és én is néki atyja leszek;
7. Megerősítem az ő királyságát mindörökké
...


így működünk mi emberek... :S
Isten pedig így beszél:
Idézet:
Ámos 9,11. Azon a napon felemelem a Dávid leomlott sátorát, és kijavítom repedezéseit, és felemelem omladékait, és megépítem azt, mint volt hajdanán.


templomról EGY SZÓ SINCS...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 08:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
:)

2Kor 6,16 Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, a mint az Isten mondotta: Lakozom bennök és közöttük járok; és leszek nékik Istenök, és ők én népem lesznek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 08:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Jóóó van nnnaaa.... Rosszul emlékeztem :oops:
De a bábeles sztori téllleg így van! :D

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 08:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
2Móz 20,25 Ha pedig kövekből csinálsz nékem oltárt, ne építsd azt faragott kőből: mert a mint faragó vasadat rávetetted, megfertőztetted azt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 09:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
EBBEN is látszik az EMBERI TRÜKK:

Idézet:
1Kir 6:7. Mikor pedig a ház építteték, a kőbányának egészen kifaragott köveiből építtetett, úgy hogy sem kalapácsnak, sem fejszének, sem valami egyéb vasszerszámnak pengése nem hallattatott a háznak felépítésénél.


a HELYSZÍNEN nem faragtak semmit...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 09:37 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Szegény Dávid. :(
Márk 12
35. És felele Jézus és monda, a mint a templomban tanít vala: Mi módon mondják az írástudók, hogy a Krisztus Dávidnak Fia?
36. Hiszen Dávid maga mondotta a Szent Lélek által: Monda az Úr az én uramnak: ülj az én jobb kezem felől, míglen vetem a te ellenségeidet lábaid alá zsámolyul.
--
A fél Bibliát kidobhatjuk ha nem Istenek ihletett Igéjének tarjuk hanem emberi okoskodásnak.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tiv 2007. jan. 22., hétfő 09:40-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 09:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Szegény Tiv :(
KIVEL vitatkozol?

Idézet:
Jn5:39. Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;
40. És nem akartok hozzám jőni, hogy életetek legyen!
41. Dicsőséget emberektől nem nyerek.
42. De ismerlek benneteket, hogy az Istennek szeretete nincs bennetek:
43. Én az én Atyám nevében jöttem, és nem fogadtatok be engem; ha más jőne a maga nevében, azt befogadnátok.
44. Mimódon hihettek ti, a kik egymástól nyertek dicsőséget, és azt a dicsőséget, a mely az egy Istentől van, nem keresitek?

_________________
/mT


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2007. jan. 22., hétfő 09:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 09:41 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Bocs a szerkesztésért


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 09:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én is bocs... :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 20:56 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Nem küldhetsz üres hozzászólást!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. máj. 31., csütörtök 14:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 21:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszi!

tulip írta:
Volt. Ám amikor visszatértek a fogságból ez igen csak megváltozott. Onnantól igen kínosan ügyeltek az Egy Isten hitre. Annyira, hogy még Jézust se fogadták el. A farizeus mozgalom tudtommal éppen ilyen céllal alapult, hogy többé ne forduljanak a környező népek bálványaihoz.


a TÓRA (Mózesi törvény) keritését körülvették egy KÜLSŐ KERITÉSSEL, a Talmuddal... logikailag biztosítva, h ha valaki a Talmudot SE hágta át, akkor a Tórát ESÉLYE SE VOLT áthágni

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 22:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
tulip írta:
Net2rist által slengesitett igerészből kiderülhetne, hogy zsidó szóba se állt samaritánussal, akkor hogyan is térítgette? S mire is? Arra az Istenre, amit már néhány oroszlán hatására amúgy is évszázadok óta tisztelt? Az meg, hogy Péter miként kapcsolta be az egyes csoportokat a Gyülekezetbe önmagáért beszél, nem igen kell tovább ragozni, hogy a samaritánusok a pogányok és a zsidók (beleértve a prozelitákat is, lásd pl az etiop kincstárnok esetét) között voltak.


Azért én ezzel a "szóba sem álltak vele, nemhogy térítgette volna" dologgal csínján bánnék. Nem a mai kor zsidóságáról van szó, mások voltak akkor a viszonyok. Például írásos nyoma van a zsidó térítésnek Galilea területén. Ez nem volt a zsidóság ellenére akkoriban. Galileában egy két nemzedékkel Jézus előtt bizonyítottan erőszakos zsidó térítés folyt. Tudjuk, hogy a területről a törzseket az asszírok ie. 800 körül deportálták, helyükre idegen népeket telepítettek. Ie. 120 táján már zsidó családok is éltek itt, akiket Simon zsidó vezér a háborúskodások elől vissza telepített Judeába. Az ie. 103-ik évi győzelem után Flavius által írásosan bizonyítottan kihirdették, aki maradni akar, annak zsidó hitre kell térni. Nyilván a Samáriai ellenségeskedésnek is akaratérvényesítés volt a lényege.

tulip írta:
Ám amikor visszatértek a fogságból ez igen csak megváltozott. Onnantól igen kínosan ügyeltek az Egy Isten hitre. Annyira, hogy még Jézust se fogadták el. A farizeus mozgalom tudtommal éppen ilyen céllal alapult, hogy többé ne forduljanak a környező népek bálványaihoz.


Ehhez képest írásos emlékek vannak arról, hogy az ie. 419-ben egy határerőd zsidó zsoldosainak könyvelése szerint a vallásos közösség vallási felajánlása Jahve kultuszára 246 siklus, Esem-Béthél Isten kultuszára 140 siklus, Anat istennő kultuszára 240 siklus. Ezek ősi kánaáni istenek voltak, ezek meggyökeresedet tiszteletét láthatjuk a fogságból való visszatérés után. Azt hiszem ezek után talán mégiscsak van valami abban a szinkretizmusban a zsidó vallásban, amiről beszéltem. Erre a szinkretizmusra bővebben is kitérhetünk az Ószövetség segítségével is, ha úgy gondolod.

A farizeusok által kínosan ügyelt egyistenhitről elmondható, hogy az Jézus idejében 24 zsidó szekta képében létezett Jeruzsálemben. A településeken pedig hódítottak a különféle misztérium vallások. És hát a prozelitizmus tipikus jellemzője a kornak. Mégegyszer mondom, hogy nagyon téves dolog úgy elképzelni azt a kort, mintha a ma élő zsidóság letisztult vallásosságát élték volna az akkori zsidók.

tulip írta:
nem mintha érteném, hogy szerinted mit is írtam át. :o


Idejössz azzal, hogy a zsidó vallás a legszilárdabb bástya volt a maga farizeus mozgalmával, talán még konzervatívabb, egységesebb, mint manapság. Legalább is én ezt vontam le a szavaidból. Ezzel szemben Jézus korában a fent leírtak alapján láthatóan a legszínesebb volt a zsidó vallás palettája.

A templom lerombolása utáni időszak következménye lett ez az egységes zsidó Tóra értelmezés, amit ma láthatunk. A templom lerombolása után szűnt meg a prozelitizmus, ezután zárkóztak be teljesen a zsidók az ő közösségeikbe. Én a fentiekre gondoltam, amikor arra utaltam, hogy át akarod írni a történelmet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 08:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
történelemkönyvekkel gyengébben vagyok felszerelve, mint te, ezzel együtt számomra CSÚSZTATÁS-SZAGÚ a határerőd-könyvelése, hiszen NYILVÁN szolgáltak ott a "hithű zsidókon" kívül mások is (pl. pont samaritánusok...)

a MAI zsidóságot viszont ismerem...

rosta írta:
A templom lerombolása utáni időszak következménye lett ez az egységes zsidó Tóra értelmezés, amit ma láthatunk


nos... MA ilyen EGÉSZ BIZTOSAN NEM LÉTEZIK...

TÉNY, hogy nem imádják Esem-Béthélt, viszont... a krisnások fő vezetője egy NewYorki MAGYAR ZSIDÓ fickó, személyesen ismerek (amúgy nagytudású) buddhista héber-tanárt (lányomat tanította), de ha maradunk a "kaptafánál", akkor is:
- az ortodox,
- a reform-, vagy a
- misztikus lubavicsi irányzat
az EGYSÉGES ZSIDÓ TÓRAÉRTELMEZÉS????
(és ezek csak a fő irányok... még írhatnék SZÁMOS más "mutációt")

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség