Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 24., szerda 18:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Erika írta:
Mint hivatásos mezőgazdász, csak halkan megjegyzem, a mi vidékünkön előbb jön az alapos talajművelés, aztán tudni kell, milyen talajba milyen vetőmag való.


Én viszont évtizedekkel ez előtt, a Reformátusok Lapjában olvastam, hogy Palesztinában előbb elszórják a vetőmagot, majd azt beszántják Ezért tűnik pazarlónak, feleslegesnek a terméketlen helyekre vetés. Mert csak utána derül ki; mi érdemes szántföldnek...S a kifordított köveket összegyűjtik.

hatalmas félreértése a napjaink missziói "tervfeladatainak", amikor azt hiszik: lelkigondozás kell, MEGKEDVELTETÉSE KELL AZ IGÉNEK, JÉZUSNAK.
Mit csinált az Úr, mikor színre lépett: felszólító mondattal kezdett:

"TÉRJETEK MEG!". Tehát semmi talajművelés előtte...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 24., szerda 21:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Erika írta:
Mint hivatásos mezőgazdász, csak halkan megjegyzem, a mi vidékünkön előbb jön az alapos talajművelés, aztán tudni kell, milyen talajba milyen vetőmag való.


Én viszont évtizedekkel ez előtt, a Reformátusok Lapjában olvastam, hogy Palesztinában előbb elszórják a vetőmagot, majd azt beszántják Ezért tűnik pazarlónak, feleslegesnek a terméketlen helyekre vetés. Mert csak utána derül ki; mi érdemes szántföldnek...S a kifordított köveket összegyűjtik.

hatalmas félreértése a napjaink missziói "tervfeladatainak", amikor azt hiszik: lelkigondozás kell, MEGKEDVELTETÉSE KELL AZ IGÉNEK, JÉZUSNAK.
Mit csinált az Úr, mikor színre lépett: felszólító mondattal kezdett:

"TÉRJETEK MEG!". Tehát semmi talajművelés előtte...


Ha jól értelek, akkor a szülőknek a gyerekek hitre való nevelésére irányuló dolgai meddő pótcselekvések csupán, hiszen vagy termőföld az a gyerek, vagy sziklás talaj.

Ezek szerint te sem neveled Jézusra a gyermekeidet, hiszen majd jön a gyerek életében valamikor egy igehirdető, aki nagyon tud hirdetni, mint például a Zimányi. Ha megtér erre a gyermek OK!, ha nem hát kavicsos volt a talaj. Spongyát rá!

Így képzeled a dolgot kedves Testvérem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 09:02 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
32ezüst írta:
Nanézzenekmároda...
BTW
Tiv: bocsánatkérő párbajra hívtalak a beszéljük meg... topikban...
Első vérig ;)

Kedves Gabi
Nekem van időm és ahogy írtam is privátban válaszkép nem haragszom, de ellenem irányuló játékotoknak gyümölcsét mások szenvedik meg.
Az 5 percre gondolok.

Akik munkahelyről írnak nincs ennyi idejük.
A bocsánat kérés meg nem további párbaj számomra.
Hanem, valaminek a tisztázása amit szívem indít, és nem kényszerből teszem mert mások elismerést vagy mások rosszallását látva teszem.

Viszont ha valaki a másikat ok nélkül gyűlöli nos az érezheti magát akár sértve is, pusztán a másik jelenlététől is.
De ezt az Úrral és követőivel is máig teszik. Nem hinném hogy az ok nélküli sérelmekért is bocsánatot kellene kérni azoknak akik eleve szenvednek a gyűlölködőtől.

Mind ezt azért írom mert úgy látom hogy sokunk fejében más más elképzelések vannak a bocsánat kérés terén is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 09:59 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
figyelő írta:
Erika írta:
Mint hivatásos mezőgazdász, csak halkan megjegyzem, a mi vidékünkön előbb jön az alapos talajművelés, aztán tudni kell, milyen talajba milyen vetőmag való.


Én viszont évtizedekkel ez előtt, a Reformátusok Lapjában olvastam, hogy Palesztinában előbb elszórják a vetőmagot, majd azt beszántják Ezért tűnik pazarlónak, feleslegesnek a terméketlen helyekre vetés. Mert csak utána derül ki; mi érdemes szántföldnek...S a kifordított köveket összegyűjtik.

hatalmas félreértése a napjaink missziói "tervfeladatainak", amikor azt hiszik: lelkigondozás kell, MEGKEDVELTETÉSE KELL AZ IGÉNEK, JÉZUSNAK.
Mit csinált az Úr, mikor színre lépett: felszólító mondattal kezdett:

"TÉRJETEK MEG!". Tehát semmi talajművelés előtte...


Figyelő igazat mond.
Azért hogy ki hogy értékeli nos ez nem tőle és a többi hírközlőtől függ.



És még valamit miért gyűlölték ok nélkül az Urat?
Jám 15
18. Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti nálatoknál.
19.Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, a mi az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ.
--

Miért gyűlölte őket (és minket) a világ?
Az igazságért ami az Úr Jézusban van.
Ez nem mézes mázos beszéddel kell tudtul adni.

Mert a torony felépítése mellet számot kell adnia az építkezésben kezdőnek hogy tényleg akarja e a tornyot mert bizony mindene még az élete is rá megy.

Azaz ha nem érték neki a Megváltó személye (HOGY ÖNMAGÁDT ADAT ÉRTEM- ÉRTED) hiába a tanítása, az nem fog vinni sehova.
MERT A TANÍTÁS IS RÓLA SZÓL HOGY MEGÉRTSÜK MÉIRT HALT MEGÉRTÜNK.
Vagy megértjük és ezért a felénk irányuló kimondhatatlan szeretetéért mindennél fontosabb lesz számomra még az életemnél is.

Vagy el utasítom kemény szívűségem miatt és azokat akiknek érték ez bizony bosszantásomra lesznek hogy dőlhetnek be ilyen ostoba mesének és még az akarják be adni hogy az életüket is feláldoznák érte.
Jó még a tanítása hát az ér valamit azt még egy pszichológus is feltudná használni valamire.
Akár lélek búvárkönyvnek is nagyon jó ön gyógyításra. De ehhez nem kell ilyen magas röpte mint
bűn, megváltás, átadott élet.
És bizony nagyon sértő hogy azt hiszik rólam hogy nem értem a lényeget.
--

Így bizony nem lehet érteni a lényeget.
Mert a lényeg az Úr Jézus Krisztus megváltásában van.
Amíg ezt nem értem addig semmit nem értek.

Erre kel vigyázni.
1Kor 1,18 Mert a keresztről való beszéd bolondság ugyan azoknak, a kik elvesznek; de nekünk, kik megtartatunk, Istennek ereje.

És ezért pont ezért sértődnek meg, ha megmondjuk azoknak akik nem akarnak a keresztről hallani.

1Kor 1
19. Mert meg van írva: Elvesztem a bölcseknek bölcseségét és az értelmeseknek értelmét elvetem.
20. Hol a bölcs? hol az írástudó? hol e világnak vitázója? Nemde nem bolondsággá tette-é Isten e világnak bölcseségét?

21. Mert minekutána az Isten bölcseségében nem ismerte meg a világ a bölcseség által az Istent, tetszék az Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által tartsa meg a hívőket.
22. Mert egyfelől a zsidók jelt kívánnak, másfelől a görögök bölcseséget keresnek.
23. Mi pedig Krisztust prédikáljuk, mint megfeszítettet, a zsidóknak ugyan botránkozást, a görögöknek pedig bolondságot;

24. Ámde magoknak a hivatalosoknak, úgy zsidóknak, mint görögöknek Krisztust, Istennek hatalmát és Istennek bölcseségét.
25. Mert az Isten bolondsága bölcsebb az embereknél, és az Isten erőtelensége erősebb az embereknél.
26. Mert tekintsétek csak a ti hivatástokat, atyámfiai, hogy nem sokan hívattak bölcsek test szerint, nem sokan hatalmasak, nem sokan nemesek;
27. Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;
28. És a világ nemteleneit és megvetettjeit választotta ki magának az Isten, és a semmiket, hogy a valamiket megsemmisítse:
29. Hogy ne dicsekedjék ő előtte egy test sem.
30. Tőle vagytok pedig ti a Krisztus Jézusban, ki bölcseségül lőn nékünk Istentől, és igazságul, szentségül és váltságul:
31.Hogy, a mint meg van írva: A ki dicsekedik, az Úrban dicsekedjék.


--
Ez a feladatunk:
Mi pedig Krisztust prédikáljuk, mint megfeszítettet”...

Pál és a többiek egész életüket erre tették fel.
Ez nem játék, és nem buli, nem haveri váll veregetés.
Mert nem rólunk szól az üzenet.

Furcsa lenne ha be toppanna valaki és közölné velem hogy valaki aki helyettem ment hogy elvégezze az én feladatomat és meghalt, mind ez előre tudta hogy nincs más út és mégis értem vállalta mert nem akarta hogy én kerüljek ebben a helyzetbe. sőt kiderülne hogy tudtomon kívül ő támogatót mindig segíttet rajtam, gondoskodott rólam mind ezt úgy hogy még nem is tudtam róla hogy Ő ki is nekem.

--
Ezt a hírt átadni bizony nehéz feladat, (nem lehet elnevetgélni és nem lehet okolni hogy miattad halt meg miért nem mentél te ő sokkal jobb volt nálad)

De valahogy mégis el kell mondani és ha ehhez még egy levél is van amit Ő küld nekünk nos a levél is erről szól.
--

Mindezt sokan el bagatellizálják: ugyan már nem nagy ügy hiszen feltámadott és fel ment az Atyához.
Nos ha ez nem olyan nagy ügy lenne akkor bizony nem dicsőítette volna meg Atya olyan névvel ami előtt minden térnek meg kell hajolnia.

Bizony azok is megfognak hajolni előtte akik most földi életükben nem tették és nem ismerték el.

Kérdés mi hogyan értékeljük azt az áldozatot amit értünk az Úr Jézus Krisztus hozott.
Ettől függ további életünk.

Bocs a hosszú írásért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 10:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves Tiv!

Egyszer próbáld ki, hogy mit jelentenek a gyakorlatban az idézeteid:
1Pt 3,1 Hasonlóképen az asszonyok engedelmeskedjenek az ő férjöknek, hogy ha némelyek nem engedelmeskednének is az ígének, feleségük magaviselete által íge nélkül is megnyeressenek;
Ef 5,22 Ti asszonyok a ti saját férjeteknek engedelmesek legyetek, mint az Úrnak.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy köteles vagyok nyáron 38 fok melegben 7 hónapos terhesen felmászni a Nagy-Hideg-hegyre, (864 m).

Igen, ha elmegy a gyerek, akkor legközelebb nem fog ilyet kérni. De hány baklövést kell megvárni, ha segít ez egyáltalán?

Csak erről beszélek.

Tudom, komolytalan vagyok, és csak azért járok ide, hogy téged gyűlöljelek és játsszam veled.
Bocsánatot kértem. És kérek még egyszer, ha a kiabálásom esetleg túl hangos volt, és most fáj tőle a füled.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 10:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy köteles vagyok nyáron 38 fok melegben 7 hónapos terhesen felmászni a Nagy-Hideg-hegyre, (864 m).

Ebben a példában, ugye a férj egy gonosz náci kápó, a feleség pedig az ártatlan kiszolgáltatott mártír. :)
Gondolod, hogy ez a nem igazán életszerű példa alkalmas érv ebben a témában?
Az életben ugyanis általában nem ilyen a helyzet. Ráadásul mindig az a feltételezés van mögötte, hogy tertmészetesen mindig az engedetlen feleségnek van igaza.
Az alpértelmezett működést Isten találta ki. Vagyis a férj szeret és vezeti a családot, őt meg Isten. A feleség pedig engedelmeskedik. Ezt a helyzetet áldja meg Isten. Így működik jól. Pusztán erről van szó.
Ha veszel egy centrifugát, hazaviszed és a hasznéálati uatsítás szerint használod, minden rendben lesz. Ha mondjuk robbanóanyagot akarsz benne bekeverni, akkor meg úgy lehet járni mint a Jós utcai panelrobbantó lakó. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 10:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Ezüstke, bocsáss meg, hogy bele szólok, csak szeretném pontosítani az én nézőpontomból a hitben járást.

Isten nem kér tőlem olyan dolgot (részleteket) amire még nem adott hitet, az emberek kérik és felrójják, ha nem látják nálam.
Isten tőlem konkrétan azt kéri, hogy akarjam teljes szívemből, teljes lelkemből és teljes erőmből szeretni Őt, és akkor meg akarom cselekedni az Ő parancsolatait (mondásait), és azt is mondja, hogy ami hitből nincs az bűn.
Tehát ha én valamit azért csinálok mert erre engem xy figyelmeztetett, mert az van az ÍRÁSBAN és nekem annak megcselekvésére nincs hitem, akkor bűnt követek el.
Minden esetben amikor az IGÉVEL figyelmeztet valaki az Úr elé viszem és kérek rá személyes indíttatást, ekkor megkapom tőle az erőt és védelmet is.
Amikor imát kérnek tőlem, akkor is első a hit kérése TŐLE.

Nekem nem a hegymászás, hanem Sára engedelmessége volt a botránkoztató (fáraó háremébe).
Csak akkor értem meg Isten útját, ha az Ő útján megyek.
Jób könyve 36. fejezet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 10:20 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
32ezüst írta:
Kedves Tiv!

Egyszer próbáld ki, hogy mit jelentenek a gyakorlatban az idézeteid:
1Pt 3,1 Hasonlóképen az asszonyok engedelmeskedjenek az ő férjöknek, hogy ha némelyek nem engedelmeskednének is az ígének, feleségük magaviselete által íge nélkül is megnyeressenek;
Ef 5,22 Ti asszonyok a ti saját férjeteknek engedelmesek legyetek, mint az Úrnak.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy köteles vagyok nyáron 38 fok melegben 7 hónapos terhesen felmászni a Nagy-Hideg-hegyre, (864 m).

Igen, ha elmegy a gyerek, akkor legközelebb nem fog ilyet kérni. De hány baklövést kell megvárni, ha segít ez egyáltalán?

Csak erről beszélek.

Tudom, komolytalan vagyok, és csak azért járok ide, hogy téged gyűlöljelek és játsszam veled.
Bocsánatot kértem. És kérek még egyszer, ha a kiabálásom esetleg túl hangos volt, és most fáj tőle a füled.

Kedves Gabi
Te tényleg azt hiszed hogy én belém nem vágót az Ige soha?


Zsid 4,12 Mert az Istennek beszéde élő és ható, és élesebb minden kétélű fegyvernél, és elhat a szívnek és léleknek, az ízeknek és a velőknek megoszlásáig, és megítéli a gondolatokat és a szívnek indulatait.

Jób 5,18 Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de kezei meg is gyógyítanak.


Megéljük a fájdalmat, de megéljük a szabadítást is bízni kell benne hogy mindent jóvá tesz és mindent jóvá is tud tenni életünkben.

De Őt kell követni és nem idegen hangokat mintha Ő szólna közben Isten szavát felcserélem számomra szimpatikusabbra, mert az engem jobban kifejez.

Az Ige nem téged fejez ki, megmutatja azt is hogy ismeri érzéseidet de azt is hogy Isten mit akar tőled, és ezt már nem máshol hanem Igéjében kell keresni.
Csak ott, nem kártyában jóslatokban vagy álmodozásainkban vagy Ákos.
És nem követelményeket támasztva vele szemben.
Mert nekünk nincs mit követelőznünk, már mindent rég eljátszódtunk előtte.

Vége a játéknak kedves Gabi már neki kell élni, ha ugyan megbízol benne és szereted mindennél jobban és elhiszed róla hogy igen is képes családodat boldoggá tenni.

E legnehezebb és legfájóbb Igék lesznek a legcsodálatosabb Igék számodra.
Bizony pillére lesznek épületednek.
Mert mertél rá támaszkodni és bizalmad nem szégyeníttet meg.

Rm 10,11 Mert azt mondja az írás: Valaki hisz ő benne, meg nem szégyenül.

1Pt 2,6 Azért van meg az Írásban: Ímé szegeletkövet teszek Sionban, a mely kiválasztott, becses; és a ki hisz abban, meg nem szégyenül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 10:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves Ex!

Ez a nem igazán életszerű példa képzeld, velem esett meg.
És nem ez az egyetlen...

Kedves Tiv!

Kisebbfajta ellentmondást látok a fentebb említett két idézet és a "Ne ölj!" parancsolat között... Szerinted melyiknek van elsősége ilyenkor? már akkor a szeretetről nem is beszéltem... Ha szeretek valakit, akkor megmentem attól, hogy bűnt kövessen el...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 10:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Nekem nem a hegymászás, hanem Sára engedelmessége volt a botránkoztató (fáraó háremébe).


Nekem az agresszív állat férj is megbotránkoztató, meg a strici férj is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 10:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
rosta írta:
FM írta:
Nekem nem a hegymászás, hanem Sára engedelmessége volt a botránkoztató (fáraó háremébe).


Nekem az agresszív állat férj is megbotránkoztató, meg a strici férj is.


Nem igazán világos, hogy miért kell neked az én takaróm mögé kerülnöd.
Sára az ÍRÁSBAN szerepel az általad idézett szavakra nem emlékezem, sőt arra sem, hogy ilyen jelzőket bár kire alkalmaztam volna.
Szóval kérlek az idézést ne vedd tőlem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 10:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nem veled takarózom, csupán lefordítottam magyarra a párbeszédet. Minenkinek szól...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 10:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Akkor hogyan kell nevezni, milyen jelzővel kell illetni azt az Ábrahámot (értsd: Ábrahámot ebben a helyzetben), aki letagadja a felelségét, azt mondja róla, hogy a testvére, és hagyja, hogy bekerüljön az uralkodó háremébe? És ott biztos nem teafőzésre meg sütögetésre használták a nőket.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 10:55 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
32ezüst írta:
Kedves Ex!

Ez a nem igazán életszerű példa képzeld, velem esett meg.
És nem ez az egyetlen...

Kedves Tiv!

Kisebbfajta ellentmondást látok a fentebb említett két idézet és a "Ne ölj!" parancsolat között... Szerinted melyiknek van elsősége ilyenkor? már akkor a szeretetről nem is beszéltem... Ha szeretek valakit, akkor megmentem attól, hogy bűnt kövessen el...


Na igen ha valóban elköveti a bűnt vele vagy csak én képzelem.
A felségembe nem láttam mikor terhes volt de annyira kivárt hogy már mire a mentő jöt már jött a baba.

Semmi baj nem volt az Úr nagyon is velünk volt és feleségem is jól viselte bár a nők tudják hogy a szülés milyen hatalma s fájdalommal jár.
Együtt éreztük két tehetetlen ember mennyire jó az Úr hozzánk és megvéd minket a bajtól.
Bevitték őket a kórházba a picit (aki már 4 éves) alufóliába csomagolva.
Azt nevetem hogy közben saját erőből az anyja felé fordult.
Szóval mesélhetnék mennyi örömöt kaptunk, és amikor abban a szobában kanapé mellet megyek el, bizony jó ránézni a kanapéra.
--

De ezt is lehetne gyilkosságnak lefesteni. Hogy ez valaki miatt volt és veszélyeztette a gyereket és stb.

Bűntől megvédeni? Nem tudod ha még nincs megtérve bármit tesz Bizony bűn alatt van.
Kérlek ne álltasd magad, te valamiért haragszol párodra (nem tudom férjed e már).
És azt vetíted rá, sajnos ezzel viszont nem önfeláldozó szeretet mutatsz iránta.

Megérzi hogy nem tiszta szeretet érzel felé. És taszítani fogja.

Az nem fórum hogy beleképzelsz valamit az már minden napi élet látja arcod szemed, olyasmit amivel sok mindent elárulsz tudtodon kívül érzéseidről.
--
És még valami ha nem akar veled élni v agy már valóban veszélyben az életed és gyermekeid élete.
pl tetlegeség.

1Kor 7
13. És a mely asszonynak hitetlen férje van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.
14. Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek.
15. Ha pedig a hitetlen elválik, ám váljék el; nem vettetett szolgaság alá a keresztyén férfiú, vagy asszony az ilyen dolgokban. De békességre hívott minket az Isten.
16. Mert mit tudod, te asszony, ha megmentheted-e a férjedet; vagy mit tudod, te férfiú, ha megmentheted-e a feleségedet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 10:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
JennyT írta:
Akkor hogyan kell nevezni, milyen jelzővel kell illetni azt az Ábrahámot (értsd: Ábrahámot ebben a helyzetben), aki letagadja a felelségét, azt mondja róla, hogy a testvére, és hagyja, hogy bekerüljön az uralkodó háremébe? És ott biztos nem teafőzésre meg sütögetésre használták a nőket.


És a Jákob meg azt jelenti, hogy csaló...
És ki szabad-e irtani népeket, hogy legyen élettér?
És...
...
...

Móz 7,7 Nem azért szeretett meg, és nem azért választott ki benneteket az Úr, mintha valamennyi nép közt a legnagyobbak volnátok, hiszen a legkisebbek vagytok valamennyi nép közt,

A leggonoszabb... stb...
Nehogymá róluk vegyük a példát!

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség