Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 10:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
rosta írta:
Nem veled takarózom, csupán lefordítottam magyarra a párbeszédet. Minenkinek szól...


Nem elegyedtem párbeszédbe és a fordítást sem kérem.
Köszönöm a szorgoskodást, érdemben olvasd inkább ha kérhetlek :oops:
Ha van érdembeni olvasás.
Ha nincs, akkor pedig tényleg nem kell fordítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 11:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves Tiv, FM, ex!
Én itt kifogytam az érvekből. "Akinek van füle, hallja..."

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 11:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:

Nem elegyedtem párbeszédbe és a fordítást sem kérem.
Köszönöm a szorgoskodást, érdemben olvasd inkább ha kérhetlek :oops:
Ha van érdembeni olvasás.
Ha nincs, akkor pedig tényleg nem kell fordítani.


Ha már ezt szóba hoztad jó lenne, ha észrevennéd a gerendát. A fórumon a leggyakrabban kéretlenül te szoktál beszólni. Akár párbeszédet kezdeményezni, vagy akár lefordítgatni a dolgokat a te ízlésed szerint. Nekem az utóbi hónapban talán ez volt a második ilyen akcióm, te meg tízessével lövöd ezeket naponta.

Szóval gerenda, gerenda...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 11:48 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
32ezüst írta:
Kedves Tiv, FM, ex!
Én itt kifogytam az érvekből. "Akinek van füle, hallja..."

Kedves Gabi

Mait írtam az nem kötelező hogy minden áron betartsd.
Az Ige ennél teljesebb, és adott helyzetben bizony más tényezők is szóba jöhetnek amit ugyan úgy mérlegre kell tenni.

De attól még az alap felállás nem változik és nem kell büntetni másokat hogy náluk működik.

Csak szeretem volna megértetni veled hogy bizony a legnagyobb bajban is bekerülhet az ember Isten engedélyével, és javadra is lehet ha rá figyelsz és tanulsz belőle azaz közelebb visz hozzá.

Nem hinném hogy az eseményeket kéne okolni (vagy valakit) hanem megkeresni mi az amit mutatni akar neked mind ezekkel. Ha már rendeződőt a kapcsolatod az Úr Jézussal megfogod érezni szeretetét és békéjét amit kifog árasztani rád, bár még akkor környezetedben semmi nem változott és okod sem lesz örülni, de már tudod hogy minden rendben van.

Ezt környezeted is megfogja érezni és elkezd átalakulni.
Ha volt már ilyen életedben akkor nem új amit írok, ha nem akkor csak vizsgáld meg az Úrban lévő kapcsolatod és hozzá menekül minél jobban átölelve Őt és kérni segítsen mindent tisztázni előtted mit szeretne mutatni neked és mi az amire rászeretne mutatni hogy azt enged el vagy tedd le vagy .. stb. Ha tisztáztad az Úrral kapcsolatod akkor átérzed amit előzőleg írtam.

És szemtanúja leszel a nagy változásnak magad körül.

2Kor 3,18 Mi pedig az Úrnak dicsőségét mindnyájan fedetlen arczczal szemlélvén, ugyanazon ábrázatra elváltozunk, dicsőségről dicsőségre, úgy mint az Úrnak Lelkétől.

De az Igéből nem jóslás, kártya....

Ef 6,17 Az idvesség sisakját is fölvegyétek, és a Léleknek kardját, a mely az Isten beszéde:


Erre jó:
Róm 8
13. Mert, ha test szerint éltek, meghaltok; de ha a test cselekedeteit a lélekkel megöldökölitek, éltek.
14.Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.

--
Ez bizony mással nem pótolható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 11:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
"Ezt környezeted is megfogja érezni és elkezd átalakulni. "

Igen:
Lk 12,51 Azt gondoljátok, azért jöttem, hogy békességet hozzak a földre? Nem - mondom nektek -, hanem inkább meghasonlást.

Ezt már kezdem tapasztalni ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 12:38 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
32ezüst írta:
"Ezt környezeted is megfogja érezni és elkezd átalakulni. "

Igen:
Lk 12,51 Azt gondoljátok, azért jöttem, hogy békességet hozzak a földre? Nem - mondom nektek -, hanem inkább meghasonlást.

Ezt már kezdem tapasztalni ;)


Ó igen de azt is mondja hogy vissza kapod őket. :)

Ebből jobban érthető mi miért van.
Mát 10
34. Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.
35. Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;
36. És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.
37. A ki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó én hozzám; és a ki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méltó én hozzám.
38. És a ki föl nem veszi az ő keresztjét és úgy nem követ engem, nem méltó én hozzám.
39.A ki megtalálja az ő életét, elveszti azt; és a ki elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.


Bizony és vissza kapod ha már mindent neki adtál.

29. Jézus pedig felelvén, monda: Bizony mondom néktek, senki sincs, a ki elhagyta házát, vagy fitestvéreit, vagy nőtestvéreit, vagy atyját, vagy anyját, vagy feleségét, vagy gyermekeit, vagy szántóföldeit én érettem és az evangyéliomért,
30.A ki százannyit ne kapna most ebben az időben, házakat, fitestvéreket, nőtestvéreket, anyákat, gyermekeket és szántóföldeket, üldözésekkel együtt; a jövendő világon pedig örök életet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 13:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
rosta írta:
FM írta:

Nem elegyedtem párbeszédbe és a fordítást sem kérem.
Köszönöm a szorgoskodást, érdemben olvasd inkább ha kérhetlek :oops:
Ha van érdembeni olvasás.
Ha nincs, akkor pedig tényleg nem kell fordítani.


Ha már ezt szóba hoztad jó lenne, ha észrevennéd a gerendát. A fórumon a leggyakrabban kéretlenül te szoktál beszólni. Akár párbeszédet kezdeményezni, vagy akár lefordítgatni a dolgokat a te ízlésed szerint. Nekem az utóbi hónapban talán ez volt a második ilyen akcióm, te meg tízessével lövöd ezeket naponta.

Szóval gerenda, gerenda...


Ez általában ott visít ahol van.

A fórumon nincs kéretlen, olvastam itt a fórumon.
Amikor idézek akkor ahhoz kapcsolódik amit írok, ha nem, kérlek ott és akkor szólj, mert akkor te is és én is, sőt más is megláthatja, hol mennek el egymás mellett a gondolatok.
Én ebből tanulok, gondolom más is, de lehet, hogy tévedek.
A lövöldözés nem kenyerem, főleg mivel nincs is mivel lőjek.
Fórumozni pedig tőletek tanultam amit teszek az csak az utánzásból eredhet.
Bocsáss meg, ha valaha, valamivel megbántottalak, nem vot szándékos, és nem volt visszaadósdi :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 13:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
32ezüst írta:
Kedves Tiv!

Egyszer próbáld ki, hogy mit jelentenek a gyakorlatban az idézeteid:
1Pt 3,1 Hasonlóképen az asszonyok engedelmeskedjenek az ő férjöknek, hogy ha némelyek nem engedelmeskednének is az ígének, feleségük magaviselete által íge nélkül is megnyeressenek;
Ef 5,22 Ti asszonyok a ti saját férjeteknek engedelmesek legyetek, mint az Úrnak.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy köteles vagyok nyáron 38 fok melegben 7 hónapos terhesen felmászni a Nagy-Hideg-hegyre, (864 m).

Igen, ha elmegy a gyerek, akkor legközelebb nem fog ilyet kérni. De hány baklövést kell megvárni, ha segít ez egyáltalán?

Csak erről beszélek.

Tudom, komolytalan vagyok, és csak azért járok ide, hogy téged gyűlöljelek és játsszam veled.
Bocsánatot kértem. És kérek még egyszer, ha a kiabálásom esetleg túl hangos volt, és most fáj tőle a füled.


Összefacsarodtam ettől nagyon. És gondolkodtam, hogy miért csinálhat ilyet egy pasi.
Lehet, hogy... szóval lehet, hogy hülyeséget mondok, de most az jutott eszembe, hogy ha ezeket az idézeteket tudnák és át is éreznék emberek, akkor nem lennének rászorulva, hogy bizonygassanak dolgokat


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 13:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
Kedves Ex!

Ez a nem igazán életszerű példa képzeld, velem esett meg.
És nem ez az egyetlen...

Kedves Ezüst!
Nagyon sajnálom, ha ez veled tényleg így történt.
Akkor hagyjuk ezt a témát, mert a történet nyilván messzire vezet és nyilván nem velem akarod ezt itt megbeszélni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 13:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
exrefis írta:
32ezüst írta:
Kedves Ex!

Ez a nem igazán életszerű példa képzeld, velem esett meg.
És nem ez az egyetlen...

Kedves Ezüst!
Nagyon sajnálom, ha ez veled tényleg így történt.
Akkor hagyjuk ezt a témát, mert a történet nyilván messzire vezet és nyilván nem velem akarod ezt itt megbeszélni.
üdv
ex

Csak ezt akartam mondani...
Ami nektek úgy néz ki, hogy én játszom... nekem ezeket jelenti...
Köszi, hogy meghallgattál...

Kérnék szépen mindenkit, hogy így beszélgessünk... Egyúttal magamat is figyelmeztetem erre, mert tudom, hogy mindenkinek megvannak a maga történetei a háttérben.

...és akkor talán fölösleges lesz az 5 perces időkorlát is...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 13:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({) ({) ({)

osszátok el!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 13:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!


Nagyon sajnálom, h. nem tudok érdemben hozzászólni .Elsősorban este, mikor beleolvastam, azt gondoltam, ez itt OFF, de hol kellene folytatni?Nem tudtam kiötleni, meg az a keserűség is megbénított, h. éppen látogatóban voltam este, ajánlottam a fórumot..a múltkor is pont egy nagy ellenkezés előtt hívtam fel valaki figyelmét, nem bírtam eleget szégyenkezni utána, meg magyarázkodni,h. azért vannak építő hsz is.
hát csak így írjátok az hozzászólásokat.

hogy végképp OFF legyek, gyorsan leírom, mielőtt az admin kitörli, mert nem idetartozik, ... egyébként is egyik szemem sír a másik meg nevet,.a délelőttöt az orvosnál töltöttem, mert olyan véreredményem lett, hogy ma ízekre szedtek pár helyen, semmi pozitív, megismételték a mintát,hát kitűnő lett..most akkor melyiket higgyem el? :roll: én a jót választom,akkor is, ha forog velem a világ. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 14:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({) neked is!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 14:08 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
kamilla írta:
32ezüst írta:
Kedves Tiv!

Egyszer próbáld ki, hogy mit jelentenek a gyakorlatban az idézeteid:
1Pt 3,1 Hasonlóképen az asszonyok engedelmeskedjenek az ő férjöknek, hogy ha némelyek nem engedelmeskednének is az ígének, feleségük magaviselete által íge nélkül is megnyeressenek;
Ef 5,22 Ti asszonyok a ti saját férjeteknek engedelmesek legyetek, mint az Úrnak.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy köteles vagyok nyáron 38 fok melegben 7 hónapos terhesen felmászni a Nagy-Hideg-hegyre, (864 m).

Igen, ha elmegy a gyerek, akkor legközelebb nem fog ilyet kérni. De hány baklövést kell megvárni, ha segít ez egyáltalán?

Csak erről beszélek.

Tudom, komolytalan vagyok, és csak azért járok ide, hogy téged gyűlöljelek és játsszam veled.
Bocsánatot kértem. És kérek még egyszer, ha a kiabálásom esetleg túl hangos volt, és most fáj tőle a füled.


Összefacsarodtam ettől nagyon. És gondolkodtam, hogy miért csinálhat ilyet egy pasi.
Lehet, hogy... szóval lehet, hogy hülyeséget mondok, de most az jutott eszembe, hogy ha ezeket az idézeteket tudnák és át is éreznék emberek, akkor nem lennének rászorulva, hogy bizonygassanak dolgokat

Kedves Kamilla
Nem nem kellene magyarázkodni ha mindenki tudná hol tart.
Ugyan is Kikka személyes problémával nyitott egy topikot ott fordult elő ez az Ige.
Neki megfelelő volt. De az Úrral való kapcsolata is más. Stb

pl
Róm 7
24.Óh én nyomorult ember! Kicsoda szabadít meg engem e halálnak testéből?
Neki írhatnám e az előző Igét?
Nem.
(te mint tanár ha jól tudom)
Feladnál egy 5. osztályos matek példát tele szorzásokkal egy elsősnek?

Én nem.
Gabinak (Ezüstnek) még az Úrral kell tisztáznia dolgokat.
Nem hogy Igét betartania.
Az a gond hogy sokan előre szaladnak és csodálkoznak és azt mondják: ez nem létezik ez lehetetlen, ez felháborító. stb. Közben maga az Úrral vannak problémái.
Nélküle tényleg lehetetlen bármelyik Igét betartani.
--

Miért meglepő ez? Miért lenne hiteltelen ettől az Ige?
Na persze lehet másokat vádolni hogy ilyen Igét írt le.
Könnyebb, mint az Úrral szembenézni és átadni életünket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 14:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
FM írta:
Kedves Ezüstke, bocsáss meg, hogy bele szólok, csak szeretném pontosítani az én nézőpontomból a hitben járást.

Isten nem kér tőlem olyan dolgot (részleteket) amire még nem adott hitet, az emberek kérik és felrójják, ha nem látják nálam.
Isten tőlem konkrétan azt kéri, hogy akarjam teljes szívemből, teljes lelkemből és teljes erőmből szeretni Őt, és akkor meg akarom cselekedni az Ő parancsolatait (mondásait), és azt is mondja, hogy ami hitből nincs az bűn.
Tehát ha én valamit azért csinálok mert erre engem xy figyelmeztetett, mert az van az ÍRÁSBAN és nekem annak megcselekvésére nincs hitem, akkor bűnt követek el.
Minden esetben amikor az IGÉVEL figyelmeztet valaki az Úr elé viszem és kérek rá személyes indíttatást, ekkor megkapom tőle az erőt és védelmet is.
Amikor imát kérnek tőlem, akkor is első a hit kérése TŐLE.

Nekem nem a hegymászás, hanem Sára engedelmessége volt a botránkoztató (fáraó háremébe).
Csak akkor értem meg Isten útját, ha az Ő útján megyek.
Jób könyve 36. fejezet.


Gondolom fordítás és ferdítés nélkül megfontolásra érdemes, különösen annak akinek címeztem
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség