Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 19:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Ha a törvényből nem is, az ilyen színjátékokból mindenképp...
Ha valaki kést érez a hátában, az csak azért lehet, mert még van miből megtérnie...
Úgyhogy, kedves Tiv, még egyszer köszönöm Neked a közreműködést... Remélem egyszer te is veszed a lapot a másik oldalon...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 19:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
JennyT írta:
[color=indigo]Ehhez kapcsolódóan keresd meg itt-ott, hogy net és én miket mondtunk FM-nek a közösség szerepéről a hívő életében.


Kedves Jeny

Az embernek előszőr Istennel kell kialakítania közösségét,és nem fordítva.

Sajnos ez pont fordítva szokott meg történni,előszőr az ember választ egy számára szimpatikus közösséget,ahol jól érzi magát,majd ezután kezdi el
Isten közösségét keresni.
Ennek viszont könnyen lehet az a következmlnye,hogy az egyén hitére
torzítóként fog hatni a közösség hite.

És így ahelyett,hogy kialakulna egy bizalmi kapcsolat Isten és az ember között,egy vallásos jellegű"hit"fog kialakulni,amiben nincs jelen a Szentlélek vezetése,helyette a közösségre támaszkodik az egyén.

Magyarul egy közösség ,nem biztos ,
hogy jó hatással van a hit megerősődésére.

Ha viszont abban hiszel,hogy Isten ,
bármelyik kérdésedre megválaszol ha
arra már érett vagy,akkor kialakul
olyan erős hit ami ,bármilyen nehézségen átsegít.
És nem lessz arra szükséged,hogy emberek elbeszéléseiből ismerd meg
Istent és az Ő akaratát.

Ha pedig már kialakult a kapcsolatod Istennel,akkor Ő majd megmutatja,hogy melyik közösségbe
mennyj.

És egyáltalán nem bíztos,hogy az egy
hívő közösség lessz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 19:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
JennyT írta:
[b]kegyelemre szoruló ember vagyok.[/color]


Kedves Jeny

Ezt szerintem minden hívő tuddja,anélkül is,hogy ismerné Isten egyetlen parancsolatát is.

Hisz a hívő pontossan érzi,hogy Isten nélkül,céltalan az élete,vagyis elveszett
ember.

A lélekben érzi az ember ha helyes úton jár és azt is ha arról letér,a lelkiismeret szava ,Isten válasza az ember szándékaira.

Ami a prófétákat illeti,tudomáso szerint Énok a mennybe került ,
Isten szeretete miatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 19:44 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
32ezüst írta:
Ha a törvényből nem is, az ilyen színjátékokból mindenképp...
Ha valaki kést érez a hátában, az csak azért lehet, mert még van miből megtérnie...
Úgyhogy, kedves Tiv, még egyszer köszönöm Neked a közreműködést... Remélem egyszer te is veszed a lapot a másik oldalon...


http://video.xfree.hu/?n=vargaboti%7C14 ... 680a24a7fd

Kedves Gabi ez a tiéd.
Hallgasd szeretettel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 19:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tiv írta:
http://video.xfree.hu/?n=vargaboti%7C14 ... 680a24a7fd

Kedves Gabi ez a tiéd.
Hallgasd szeretettel.

Kösz.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 20:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
http://video.xfree.hu/?n=vargaboti%7C14 ... 680a24a7fd

Kedves Gabi ez a tiéd.
Hallgasd szeretettel.[/quote]

Szia kedves Tiv!
Én megnéztem, köszi.Most itt ülök és bőgök.Engem nagyon szíven talált.
Persze tudom, hogy Mindenkinek mást mond.Nekem azt, hogy Jézus ott vár.
Bocs, hogy közbekotyogtam.Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 11:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
rosta írta:
figyelő írta:
Erika írta:
Mint hivatásos mezőgazdász, csak halkan megjegyzem, a mi vidékünkön előbb jön az alapos talajművelés, aztán tudni kell, milyen talajba milyen vetőmag való.


Én viszont évtizedekkel ez előtt, a Reformátusok Lapjában olvastam, hogy Palesztinában előbb elszórják a vetőmagot, majd azt beszántják Ezért tűnik pazarlónak, feleslegesnek a terméketlen helyekre vetés. Mert csak utána derül ki; mi érdemes szántföldnek...S a kifordított köveket összegyűjtik.

hatalmas félreértése a napjaink missziói "tervfeladatainak", amikor azt hiszik: lelkigondozás kell, MEGKEDVELTETÉSE KELL AZ IGÉNEK, JÉZUSNAK.
Mit csinált az Úr, mikor színre lépett: felszólító mondattal kezdett:

"TÉRJETEK MEG!". Tehát semmi talajművelés előtte...


Ha jól értelek, akkor a szülőknek a gyerekek hitre való nevelésére irányuló dolgai meddő pótcselekvések csupán, hiszen vagy termőföld az a gyerek, vagy sziklás talaj.

Ezek szerint te sem neveled Jézusra a gyermekeidet, hiszen majd jön a gyerek életében valamikor egy igehirdető, aki nagyon tud hirdetni, mint például a Zimányi. Ha megtér erre a gyermek OK!, ha nem hát kavicsos volt a talaj. Spongyát rá!

Így képzeled a dolgot kedves Testvérem?


Kedves Rosta!

"Természetesen" nem jól értesz. Már megbocsáss, de többször megfigyeltem; mesteri módon értesz mást, mint ami az üzenet. Mintha egy flamand szöveggel találkozva, annak értelmét tibeti szótárral próbálnád megfejteni. Vagy, mint amikor valaki nagyon szomjas, de a rendelkezésre álló tiszta vízbe elektrolízissel "hatol" be, s tűl azon, hogy a felgyülemlő hidrogén miatt robbanásveszélyt idéz elő - még szomjhalállal is fenyegeti magát.

Esetünkben pl. szó se esett család és gyerek viszonylatról. A természeti sajátosságok Palesztínában, vagy az ebből vett jézusi példák sincsenek azzal kapcsolatban.

De, hogy ne érjen vád a mellébeszélésben, az általad értelmezett dolgok felől, hát nézzük.
Az ember családja nem missziói feladat vagy evangélizálási terep.
Nagyon igaz, amit mond Jézus: "Senki sem próféta a saját hazájában/házában". A világias hozzáállás ugyanis legyint: "Ugyan már, ez ne beszéljen, hisz ismerjük.. Ha meg hallgatnak rá, az nem azért van, mert "szentírás a szava" - hanem megnyitották a szívüket.
A zsidó családokban egyébként is fő helyen szerepel(t) a gyermekek hitben nevelése, a Tóra ismeretének mindenek feletti forszírozása.
Családjaink, "keresztyén utánpótlásunk" is azért olyan erőtlenek, mert hittant csinálunk keresztyénség helyett, konfirmációra készítünk élő istenkapcsolat-építés helyett.
Éppolyan természetes dolognak kell(ene) lennie a családban megélt és megbeszélt Istennel járásunknak, mint ahogy az evés, alvás, tisztálkodása, stb.

Ez esetben kevéssé lenne valószínű a korosztályos konfrontálódás, a kiábrándult, anti-vallásos ifjúság - és mégcsak talajművelésben sem kéne gyötörni magunkat..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 11:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Off
Figyelő, ezt a témát valahova megfelelőbb topicba kellene áttenni, mert nem tartozik a moderáláshoz.
On


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 11:37 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
cilla írta:
http://video.xfree.hu/?n=vargaboti%7C14 ... 680a24a7fd

Kedves Gabi ez a tiéd.
Hallgasd szeretettel.


Idézet:
Szia kedves Tiv!
Én megnéztem, köszi.Most itt ülök és bőgök.Engem nagyon szíven talált.
Persze tudom, hogy Mindenkinek mást mond.Nekem azt, hogy Jézus ott vár.
Bocs, hogy közbekotyogtam.Üdv szeretettel cilla


Én is ezt éreztem belőle. :)
Az Úr Jézus szeretetét. Nem tehetek róla, azt hiszem te sem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 14:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Admin!
Kérlek ne haragudj, de valamit elrontottam a próba topicban. :oops:
Kérlek töröld légyszíves!Segíts kérlek!Hú, nem tudom mit csináltam.
Tudom, hogy haragszol.Igazad van.Kérlek segíts!Linket szerettem volna felrakni, de valamit nagyon rosszul csináltam.Azt is megértem, ha kizársz.
Mégegyszer bocsánat. cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 14:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
cilla írta:
Kedves Admin!
Kérlek ne haragudj, de valamit elrontottam a próba topicban. :oops:
Kérlek töröld légyszíves!Segíts kérlek!Hú, nem tudom mit csináltam.
Tudom, hogy haragszol.Igazad van.Kérlek segíts!Linket szerettem volna felrakni, de valamit nagyon rosszul csináltam.Azt is megértem, ha kizársz.
Mégegyszer bocsánat. cilla


Szia Csilla!

Annak a topicnak olyannak kell lennie, hogy senki kívülálló azt el nem ronthatja. Hacsak nem informatikus zseni az illető. Szóval ne aggódj, nem Te rontottad azt el, vagy ha igen, hát akkor az nem a Te hibád. Az a rendszer hibája, és az ilyen hiba mind egy egy érdekes kihívás a rendszergazda szemében.

Szóval csak nyugi, lehet, hogy még jót is tettél, mert előhoztál egy rejtett problémát.... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 14:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
cilla írta:
Kedves Admin!
Kérlek ne haragudj, de valamit elrontottam a próba topicban. :oops:
Kérlek töröld légyszíves!Segíts kérlek!Hú, nem tudom mit csináltam.
Tudom, hogy haragszol.Igazad van.Kérlek segíts!Linket szerettem volna felrakni, de valamit nagyon rosszul csináltam.Azt is megértem, ha kizársz.
Mégegyszer bocsánat. cilla


Nem hiszem, hogy haraxana, de most olyan kíváncsivá tettél... mi volt az?

NEHOGY IDE IS BEÍRD!!! :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 14:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Köszi Rosta! :*:
Nem vagyok egy számítógépes zseni, finoman szólva. :oops:
Kicsit megnyugtattál.
Üdv szeretettel cilla :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 16:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Figyelő, innen indultunk ki:

Erika írta:
Mint hivatásos mezőgazdász, csak halkan megjegyzem, a mi vidékünkön előbb jön az alapos talajművelés, aztán tudni kell, milyen talajba milyen vetőmag való.


Az eszmecserénk eredménye:

figyelő írta:
Már megbocsáss, de többször megfigyeltem; mesteri módon értesz mást, mint ami az üzenet. Mintha egy flamand szöveggel találkozva, annak értelmét tibeti szótárral próbálnád megfejteni. Vagy, mint amikor valaki nagyon szomjas, de a rendelkezésre álló tiszta vízbe elektrolízissel "hatol" be, s tűl azon, hogy a felgyülemlő hidrogén miatt robbanásveszélyt idéz elő - még szomjhalállal is fenyegeti magát.


De, hogy ne érjen vád a mellébeszélésben, az általad értelmezett dolgok felől, hát nézzük.
Az ember családja nem missziói feladat vagy evangélizálási terep.
Nagyon igaz, amit mond Jézus: "Senki sem próféta a saját hazájában/házában". A világias hozzáállás ugyanis legyint: "Ugyan már, ez ne beszéljen, hisz ismerjük.. Ha meg hallgatnak rá, az nem azért van, mert "szentírás a szava" - hanem megnyitották a szívüket.
A zsidó családokban egyébként is fő helyen szerepel(t) a gyermekek hitben nevelése, a Tóra ismeretének mindenek feletti forszírozása.
Családjaink, "keresztyén utánpótlásunk" is azért olyan erőtlenek, mert hittant csinálunk keresztyénség helyett, konfirmációra készítünk élő istenkapcsolat-építés helyett.


Kedves Figyelő, lehet, hogy én teljesen mást értettem, amit mondani akartál, de ez talán nem véletlen, és talán nem is értettelek én téged annyira félre. Arra akartam rámutatni, hogy Jézus példázatában csupán arról van szó, hogy az a bizonyos mag eshet különböző fajta talajra. De nem arról, hogy az Erika által emlegetett talajművelést ne végezzük el, és az egy haszontalan, felesleges cselekedet. És itt követem Net-et, aki a másik topic-ban a centripetális fertilitás kifejezéssel villogott, hát én itt a falszifikáció borzasztóan komolynak látszó kifejezését alkalmazom, mellyel állításodat akarom megdönteni.

A falszifikáció azt jelenti, hogy egy tudományos állítás mindaddig igaz, amíg annak az ellenkezőjéről nem sikerül példát mutatni. Ha a te állításoddal szemben fel tudok mutatni olyan esetet, amikor lelki talajt művelünk, és ennek látható eredménye is van, már meg is vagy cáfolva.

Így én éppen arra próbáltam rávilágítani, hogy a családban igenis folyik az un. talaj előkészítés, a mélyművelés, a gyomtalanítás, porhanyósítás, és a tápanyag bevitele, aminek egy fő célja van, hogy minél inkább alkalmas legyen az a gyermeki lelki talaj az ige befogadására, majd ha eljön annak az ideje, és abból minél szebb gyümölcsökkel teli élet sarjaddzon, hogy irodalmian fejezzem ki magam.

Tehát falszifikációt alkalmaztam, miszerint egy esetben, a családban, a gyereknevelésnél bizonyosan hasznos dolog a lelki talajművelés. Ha ez a családi talajművelés természetes velejárója az életünknek, hát miért ne műveljük a lelki talajokat másoknál is?

Aminthogy a gyermeki talaj előkészítése természetes egy családban, számomra hasonlóképpen természetes általában az emberek lelkének talajának előkészítése is, hiszen akkor mi végre mondta volna Jézus, hogy menjetek, és tegyetek tanítványokká minden népeket?! Ha ő úgy gondolta volna, hogy egy a talaj megváltoztathatatlanul köves, abban mag nem fokad meg, akkor nyilván nem mutatta volna meg számtalan módját a lelki talajművelésnek, nem mutatta volna számtalan példázatában, hogy a megkövesedett lelkű embereket miként lehet a saját példával, útmutatással, önfeláldozással, alázattal termékeny, érző, hús szívű emberekké változtatni.

Nyilván lehet találni olyan igerészt is, amelyben azt mondja az evangélium, hogyha nem fogadják el a tanítást, menj el, és még a lábadról is verd le a port. Ez azt jelenti, hogy ne légy erőszakos térítő. Ugyanakkor annak a szívnek, a talajnak a mélyművelését, tápláló munkálását hasonlóképpen kell végezni, ahogy Erika mondta. Szerintem.

Azért az egy elkóborolt juhért érte kell menni. A dolog nem úgy működik, hogy ott egy pogány, odaállok vele szembe, felolvasom neki az igét. Ha az megfogta őt, akkor jó volt a talaj, ha meg nem, akkor nem.

Továbbmegyek! Te magad is ezen lelki talaj mélyművelését végzed, amikor a kedves irodalmadból okulásként részeket gépelsz be nekünk, másoknak, amikor könyvet ajándékozol az embereknek. A példákon, példázatokon keresztül próbálod megvilágítani, hogy miről is beszélsz, mire is gondolsz, amikor Isten igéjét előhozod. Porhanyósítod, táplálod azt a talajt.

És itt most befejezem, mert még azt mondják egyesek, hogy elég már a szószátyárkodásból…! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 16:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Ami a "talaj előkészítést"illeti,az nem is annyira emberi találmány......
hisz Isten sem azzal kezdte,hogy Jézust
elküldte az emberek közé,hanem előszőr parancsolatokat adott,majd a prófétákon át üzeneteket küldött,és csak utánna jőtt
Jézus.Majd még párszázév......... amig
a termés is láthatóvá vált.

Talán az ember is példát vehetne Istenről,
pláne ha kereszténynek vallja magát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség