Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 135 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 16:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ezüst!

ez történelmi pillanat: ELŐSZÖR vigyorodtam el rajtad teliszájjal :D

ANNYIRA élvezem :)

NEMMMMM kiröhögés!! :D

amúgy meg: TUDOM, hogy EZÜSTTEL GALVANIZÁLT ARANY vagy :)


rosta: NAGYON jól esett!!

Isten adja meg, hogy a magyar emberek eljussanak ide, hogy az "igazuk" hajszolása helyett képesek legyenek bocsánatot kérni és adni

részemről: nem haragszom (ha visszaolvasol, 1x már mondtam korábban is, hogy "nem veszem fel a kesztyűt", sőt... talán kétszer is...)

de most meg meg is vagyok hatódva :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 19:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
amúgy meg: TUDOM, hogy EZÜSTTEL GALVANIZÁLT ARANY vagy :)

Vákuummal töltve...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 20:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
ja, ha már itt tartunk: 3D-s gyármodellezéssel foglalkozom... ENNEK KAPCSÁN jutott eszembe egy "megoldás" az "ember szelleme van vagy nincs" problematikára

ugye... a különböző tartályokra CSÖVEKkel csatlakozunk... a csövek végén egy KARIMA névre hallgató izé van (ezt csavarozzák össze a MÁSIK karimával, ami meg a tartályon van)

namostan...
az EMBER SZELLEME ez a csatlakozási pont... NYILVÁN csak az újjászületett embernek van ilyen, mert a "pszichikai ember" ugyebár nem tud csatlakozni (lásd rémesen fordított idézetem, amit ezüst is idézett)
innentől kezdve ez a csatlakozó ez NANÁ, hogy Istentől van bennünk... másrészt viszont MÉGISCSAK az én részem már, ahogy "működök" pl. mikor egy előre felépített "prédikációt" félredobva vmi egész másról beszélek, mert "szóltak fentről"... NEHOGY MÁR ez PSZICHIKAI SZINT legyen... és ugyanakkor nehogy már NE ÉN LEGYEK!!! nem vagyok karizmatikus ZOMBI!!


"....NYILVÁN csak az újjászületett embernek van ilyen, mert a "pszichikai ember" ugyebár nem tud csatlakozni (lásd rémesen fordított idézetem, amit ezüst is idézett) ...."


Nem azt mondja, hogy nem tud csatlakozni, hanem:

„….A lelki (pszükhikosz) ember pedig nem foghatja meg az Isten Szellemének dolgait: mert bolondságok néki; meg sem értheti, mivelhogy szellemben ítéltetnek meg...”

…vagyis nem foghatja meg, nem értheti Isten Szellemének dolgait.

_____________________________________

Kerestem, de nem találtam megnyugtató bibliai alátámasztást ahhoz a feltételezéshez, miszerint az ember saját, különbejáratú, mindentől és mindenkitől független Szellemmel (pneumával) rendelkezne.

Eddig úgy tudtam, hogy a személyiség hordozója és az ÉN központja a lélek (pszükhé), melynek éppen ezért ÉLŐ Szellem által kell újjá születnie.

Ismereteim szerint halott, elítélt szellemeket újjászülni nem lehet, ÉLŐ Szellemnek pedig nincs szüksége újjászületésre.

Jn. 3,5
„….Jézus így felelt: „Bizony, bizony, mondom néked, ha valaki nem születik víztől és Szellemtől, nem mehet be az Isten országába. …”


Itt nem látok „emberi szellem”-re történő utalást, hanem a „valaki”-nek, tehát a halott lélek-nek kell újjászületnie, Jézus Krisztusban új Szellemi teremtménnyé válhat.


Jn. 3,6
„…Ami testtől született, test az, és ami Szellemtől született, Szellem az….”


Ami nem jelenti azt, hogy az a Szellem, Aki felhatalmazott arra, hogy Isten gyermekévé váljak, az ÉN lennék, mint ahogy a hatalom (felhatalmazás) sem az enyém, hanem azé Aki adta.

Gal. 2,20
„…Krisztussal együtt keresztre vagyok feszítve: többé tehát nem én élek, hanem Krisztus él bennem; azt az életet pedig, amit most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem, és önmagát adta értem….”


Ha Jézus Krisztus helyett magunknak, az ÉN-nek, az EGÓ-nak tulajdonítjuk azt a Szellemet, mely Tőle származik, nem teszünk mást, mint a székébe ülünk – HELYETT-e.

Vagyis továbbra is azt a megközelítést tartom a helyesnek, ha azt mondom:
- Annak ellenére, hogy Ő él bennem, én vagyok az Ő része, mert Ő a VAGYOK, nem pedig (az) ÉN.

ponyimájetye? :?:


"Csatlakozási pont…. "Ha már a műszaki hasonlatoknál tartunk
Inkább hangolóegységnek, antennának hívnám és nem pneumának, hanem léleknek (pszükhének)
Mint ahogyan az áram és a rádióhullám sem azonos a vevőkészülékkel, de anélkül működésképtelen.

Ja, és nem zombi, hanem doulosz – rabszolga (önként) :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 21:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Figyelj Fony én nem bánom, ha neked így jó, de nem zavar téged, hogy a lelkijelenségeknek van egy skálája és ez az éntudattal is összefügg, ez működik az új teremtés előtt is és később is, a pszichikai ember aki a pszichéjén = lelkén keresztül akarja megérteni Isten dolgait, pedig csak szellemi részen keresztül lehet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 09:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
FM írta:
Figyelj Fony én nem bánom, ha neked így jó, de nem zavar téged, hogy a lelkijelenségeknek van egy skálája és ez az éntudattal is összefügg, ez működik az új teremtés előtt is és később is, a pszichikai ember aki a pszichéjén = lelkén keresztül akarja megérteni Isten dolgait, pedig csak szellemi részen keresztül lehet.



Figyelj, kedves FM!

Éppen erről van szó – a lelki (pszichikai) jelenségek skálája az ÉN tudattal függ össze, míg az Isteni Szellemi jelenségeké a MI –vel függ össze.
Ha az AM-en keressük az FM-et, nem a kívánt adás fog bejönni.

Eddig talán nem elég érthetően fejeztem ki magam:

Péld. 20,27
„….Az ember lelke (pnóé- lehellet) az ÚRtól kapott mécses, egészen átkutatja a test belsejét….”


Az olvasatomban ez azt jelenti, hogyha az Úrtól kaptam a mécsest, akkor az az egészséges, és tart meg alázatban, ha úgy tekintek rá, mint ami továbbra is az Úré.

Vagyis mégegyszer: nem az Úr lett az ÉN részem, hanem ÉN lettem a kegyelem mécsese révén az Ő része.
Így lett az eredmény ŐBENNE -> a MI.

És az újjászületett ember számára többé nem az ÉN a lényeg, hanem Őbenne, az Ő testének tagjaiként a MI, mint ahogyan Isten, az Úr Jézus Krisztus Atyja sem csupán az ÉN Atyám, hanem ŐBENNE a MI ATYÁNK.

Kérlek, próbáld te is ezt a szellemi részen keresztül megérteni

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 09:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
éljen az "i" betű :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 09:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
2Tim 1,12 A miért szenvedem ezeket is: de nem szégyenlem; mert tudom, kinek hittem, és bizonyos vagyok benne, hogy ő az én nála letett kincsemet meg tudja őrizni ama napra.

Kérlek ezt értelmezd kedves Fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 10:32 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Hú ez már nem keresők kérdései :oops:

Kedves Fony!

Időhiányában, nem keresem elő , de van egy utalás a ,vadhajtások kimetszéséről és újak beojtásáról, az Igében!
Nem áll azért olyan messze a "Benne lenni , a csatlakozni" -tól!
Ha egy szőlőbe beojtok egy új hajtást az benne is van , és rajta is van a szőlőn!
De a Tőtől Él!
Szvsz!!!!
Szeretettel Tamás

:oops: Fogadatlan prókártorként a csatlakozós magyarázathoz Net írásában! :oops:

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 10:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Róm 11:16-

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 10:44 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Köszönöm Net!
Nekem :oops: időszerű volt újraolvasni!
Egy másik fordítás olvasok most az elejétől és még nem tartok itt, de jól jött , hogy újra ráirányult a figyelmem erre is! :oops:

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 20:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
FM írta:
2Tim 1,12 A miért szenvedem ezeket is: de nem szégyenlem; mert tudom, kinek hittem, és bizonyos vagyok benne, hogy ő az én nála letett kincsemet meg tudja őrizni ama napra.

Kérlek ezt értelmezd kedves Fony


Jó, értelmezzük ezt:


MBT
2Tim. 1,12
Ezért is szenvedem ezeket, de nem szégyellem, mert tudom, kiben hiszek, és meg vagyok győződve, hogy neki van hatalma arra, hogy a rám bízott kincset megőrizze arra a napra.
2Tim. 1,13
Az egészséges beszéd példájának tekintsd, amit éntőlem hallottál, a Krisztus Jézusban való hitben és szeretetben.
2Tim. 1,14
A rád bízott drága kincset őrizd meg a bennünk lakozó Szentlélek által.



A rám bízott kincs az Evangélium, az Evangéliumba és a Krisztus Jézusba vetett hitemet pedig csak Ő tudja megőrizni a bennem lakozó Szent Lélek (tehát nem a pszükhé, nem az ÉN, nem az ÉN szellemem, hanem a SZENT LÉLEK) által.



1Tim. 6,20
Timóteus, őrizd meg a rád bízott kincset. Fordulj el a hazug módon ismeretnek nevezett szentségtelen, üres beszédektől és ellenvetésektől,
1Tim. 6,21
amelyeket egyesek elfogadva eltévelyedtek a hittől.


A kegyelem veletek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 20:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Tamás12 írta:
Hú ez már nem keresők kérdései :oops:

Kedves Fony!

Időhiányában, nem keresem elő , de van egy utalás a ,vadhajtások kimetszéséről és újak beojtásáról, az Igében!
Nem áll azért olyan messze a "Benne lenni , a csatlakozni" -tól!
Ha egy szőlőbe beojtok egy új hajtást az benne is van , és rajta is van a szőlőn!
De a Tőtől Él!
Szvsz!!!!
Szeretettel Tamás

:oops: Fogadatlan prókártorként a csatlakozós magyarázathoz Net írásában! :oops:



Kedves Tamás!

Jól mondtad:
...a Tőtől él! A csatlakozási pontra is szükség van, bárminek is nevezzük, a lényegen nem változtat, - az oltást és a metszést is a gazda végzi, nem ÉN.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 20:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tudod ugye Fony, hogy a két ige fordítás nem ugyan azt jelenti.

Te azt mondod, nálad tette le én azt mondom Nála tettem le.
Szóval messze esett az alma a fájától :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 20:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
FM írta:
Tudod ugye Fony, hogy a két ige fordítás nem ugyan azt jelenti.

Te azt mondod, nálad tette le én azt mondom Nála tettem le.
Szóval messze esett az alma a fájától :oops:


De ugyanazon görög szöveg lett lefordítva.

Szerinted melyik a helyes, és miért?
Indokold!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 21:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Fony nem gondolom, hogy tudom rá a választ, de bizony kívánom, hogy tudjam.
A megoldásnak a kulcsa lehet, hogy itt van:

Fil 3,8 Sőt annakfelette most is kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Te mit gondolsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 135 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség