Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 27., szombat 20:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Gábriel,

(ha már szóba hoztad)
Példamutatás helyett inkább úgy mondanám, hogy a keresztény "lelkületet" hiányolom. Ne példát mutassanak a keresztények, hanem a szavaikkal, a tetteikkel legyenek azok. Jó lenne látni, hogy a kereszténység tényleg valami többletet hordoz magában, mint ez a mai felületes, önző, versengő, hadakozó világ.

Úgy ragyogjon a ti világosságotok az emberek előtt, hogy lássák jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat. (Máté 5:16)

("De mi is ez a „világosság”? János apostol első levelének első részében így ír: „...az Isten világosság és nincs benne semmi sötétség...” Isten a világosság. Az Isten gyermekei akkor tehát a világosság gyermekei. Ezek pedig mi vagyunk a megtért keresztény emberek.
A keresztény világban a „világosság” a szeretetteljes, őszinte nyíltsággal megélt és átlátható keresztény életet jelenti. A „sötétség” az istentelen, bűnös életvitelt jelenti. A világossághoz tartoznak a jócselekedetek, amelyek a keresztény hívő ember mindennapjainak szerves részei. A sötétséghez tartoznak a bűnös cselekedetek.
A fenti igeversben Jézus először arra figyelmeztet minket, hogy „...ragyogjon a ti világosságotok az emberek előtt...” A mindennapjainkat úgy kell élnünk, hogy az emberek részesei legyenek a mi szeretetteljes, keresztény életünknek.")


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 27., szombat 22:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Bocs cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 00:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Itt most "iskolásan":

Isten mellett dönteni kizárólag az ember egyéni dolga. Nem lehet "beédesgetni", behízelegni, "véletlenül, szándéka ellenére üdvözíteni.

Én döntöm el, hogy a hallott Igéhez milyen talajként viszonyulok. Semmi köze ennek bárki közreműködéséhez, "talajműveléséhez"


Kedves Figyelő azt hiszem, hogy nem vetted észre, miszerint egy oldalnyit volt szerencsém fogalmazgatni direkt a te megkülönböztetett részedre. Ha már ennyit vesződtem az írással, a begépeléssel úgy érzem, hogy a minimum az lenne, hogy reagálsz rá.

Örömmel venném hát, ha érdemben foglalkoznál azzal, amit írtam, és a véleményedet ki is fejtenéd azzal kapcsolatban. Ennél már csak az okozna nagyobb örömet, ha érvelnél is az általam elhangzottakkal kapcsolatban, és nem csak ex cathedra kijelentéseket tennél az üzenetedben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 11:10 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
A talaj művelést, ha már ennyire ragaszkodtok a gondolathoz.
Más topikban lehetne megbeszélni.

Azért ha bele gondolnátok igazán, ha egy talajt előkészítenek az nem simogatás szeretgetés vagy tanítás, hanem: lehet mély szántás, szántás, tárcsázás, boronálás, stb.
Később gyomirtás, kapálás stb..

Nos ez mind mind fájdalommal jár. Izraelt Isten büntetéssel jutalmazta ha elfordultak tőle. Szét zavarta őket stb
Ha majd megtértek, vissza vitte őket.


Van példázat szántásról.

Lk 9,62 És monda néki Jézus: Valaki az eke szarvára veti kezét, és hátra tekint, nem alkalmas az Isten országára.

És kiét szánthatja ugyan? A sajátját.
Róm 8
13.Mert, ha test szerint éltek, meghaltok; de ha a test cselekedeteit a lélekkel megöldökölitek, éltek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 11:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv, azzal lehet fájdalmat okozni, amikor szeretetlenül rontasz a másik embernek. (De ne rám koncentrálj.) Nagyon nem mindegy, hogy hogyan adjuk át a gondolatainkat, hogy mennyire figyelünk oda a másik emberre.
Azért mert valaki nem hívő, vagy te nem tartod annak, attól még nincs hozzá jogod, hogy ne gyakorold vele szemben az emberséget.
Pláne, hogy még benned is ott ágaskodik az óembered.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 11:38 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Tiv, azzal lehet fájdalmat okozni, amikor szeretetlenül rontasz a másik embernek. (De ne rám koncentrálj.) Nagyon nem mindegy, hogy hogyan adjuk át a gondolatainkat, hogy mennyire figyelünk oda a másik emberre.
Azért mert valaki nem hívő, vagy te nem tartod annak, attól még nincs hozzá jogod, hogy ne gyakorold vele szemben az emberséget.
Pláne, hogy még benned is ott ágaskodik az óembered.


Kedves Tavasz
Egy kicsit többet képzelsz magadról.
Hogy te lennél hitem alapja?

Nem rólad beszélek. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 11:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Idézet:
Kedves Tivadar, Tavasz!

Szerintem a legjobb az lenne, ha nyitnátok egy külön topic-ot, ahova csak ti írhattok be, és ott nyugodtan csesztethetitek egymást.

Részemről már erősen rossz érzésekkel olvasom ezt a hetek, hónapok óta folyó állandósult pofozkodásotokat, amely mára teljesen eszkalálódott. Ez nemcsakhogy nem keresztyéni ügy lett, de ez már kezd nem emberi dologgá válni! Ez már lassan józsefvárosi mértéket kezd kapni, aminek semmi helye itt a Parókián.

Legyetek szívesek befejezni ezt, mert senkit sem érdekel a pofozkodásotok.


Kedves Rosta,

ezt a moderációs topicba kellett volna írni :wink:, de megértettelek.
Kérdés, hogyha én innen kiszállok, akkor változik-e valami? Nem hiszem, hogy miattam tart itt a fórum.
De elnézést kérek, hogy felforgattam a fórum békés hangulatát


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 13:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Nekem volna egy javaslatom...

Hogy az egymással vitában álló emberek számára létre kellene hozni egy "Aréna" nevű topikot, ott mindenféle időkorlát nélkül vitázhatnak egymással.
Ellenben az összes többi topikból kérdezés nélkül törölni kellene az értelmetlen személyeskedő hozzászólásaikat.

(mint a kocsmában: kint verekedjetek!)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 13:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ezüst:
Idézet:
az összes többi topikból kérdezés nélkül törölni kellene az értelmetlen személyeskedő hozzászólásaikat.


Én örülnék neki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 14:00 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
32ezüst írta:
Nekem volna egy javaslatom...

Hogy az egymással vitában álló emberek számára létre kellene hozni egy "Aréna" nevű topikot, ott mindenféle időkorlát nélkül vitázhatnak egymással.
Ellenben az összes többi topikból kérdezés nélkül törölni kellene az értelmetlen személyeskedő hozzászólásaikat.

(mint a kocsmában: kint verekedjetek!)


Attól még nincs megvédve az aki nem akar veletek verekedni.
Te vagy a példa hogy hetekig ütőtél a férjedért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 14:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tiv írta:
Attól még nincs megvédve az aki nem akar veletek verekedni.
Te vagy a példa hogy hetekig ütőtél a férjedért.

Úgy látom, hiába volt... Kár... Nem fogom elölről kezdeni...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 14:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves Tiv!
És mindenki, aki még haragszik rám...
Csetre be tudtok lépni? Esetleg ott megvitathatnánk...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 15:20 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Én nem haragszom csak inkább azokat keresem akik elfogadnak és valóban tudnak szeretin elfogadni úgy ahogy vagyok.

Ti nem olyanok vagytok.

Az Ige számomra szent és felettem van ha tévedek is benne vagy nem értem akkor is ahogy értem úgy követem, ha az hibás amit értek azt is megmutatja és változtat rajta hogy megért sem.
De attól hogy valamit nem értek azért az Ige az igaz és nem az én okoskodásom.

Ezt már megtanultam és nem szívesen követném saját kívánságaimat okoskodásaimat mert nem vezet sehova.
Ez kinek szimpatikus vagy nem nos ez nem tőlem függ.
De azok aki Jézusnak szánt életet akarják nos azok engem is megerősítenek elszántságukban neki engedelmességükben.
Látva problémájukat és az Úr segítségét, vagy épp hitük nagyságát hogy bajban is kitartanak.

Ezektől az emberektől tudok tanulni hitükből meríteni.

Bizony nagy szükségem lenne ilyen emberekre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 15:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tiv:
Idézet:
inkább azokat keresem akik elfogadnak és valóban tudnak szeretin elfogadni úgy ahogy vagyok


vsz. elfogadnának, ha nem az okoskodásaidtól, a kritikáidból állna a fórumozásod.
Úgy tűnik, mintha te a saját szerencsétlen életedért másokra haragudnál, és ezt itt a fórumon is érzékelteted.
Miért nem az egyetértésre, az elfogadásra törekszel valóban? Miért nem erre fordítod az erődet? Gondolod, hogy attól lesz közösséged, hogy idejössz, és elkezded pl. a reformátusok hitét szapulni? Mit vársz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 15:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tiv írta:
Én nem haragszom csak inkább azokat keresem akik elfogadnak és valóban tudnak szeretin elfogadni úgy ahogy vagyok.

Én úgy szeretlek, ahogy vagy. És elfogadlak. Sőt, örülök neki, hogy ilyen vagy. Te ajándék vagy nekem, akit Isten küldött erre a fórumra. Aki segített megoldani egy nagyon nagy problémámat. Talán csak egyet, de lehet, hogy többet is.

Idézet:
Ti nem olyanok vagytok.

Sajnálom, ha ezt így látod.

Idézet:
Az Ige számomra szent és felettem van ha tévedek is benne vagy nem értem akkor is ahogy értem úgy követem, ha az hibás amit értek azt is megmutatja és változtat rajta hogy megért sem.
De attól hogy valamit nem értek azért az Ige az igaz és nem az én okoskodásom.

De miért próbálod erőszakosan rámhúzni azt az értelmezésedet, ami rám nem passzol, és amikor látod, hogy mennyire bántasz vele?
És ha én tiltakozom ellene, vagy a továbbiakban semmibe veszem, akkor ezt miért személyed elleni támadásnak veszed?

Idézet:
Ezt már megtanultam és nem szívesen követném saját kívánságaimat okoskodásaimat mert nem vezet sehova.
Ez kinek szimpatikus vagy nem nos ez nem tőlem függ.
De azok aki Jézusnak szánt életet akarják nos azok engem is megerősítenek elszántságukban neki engedelmességükben.
Látva problémájukat és az Úr segítségét, vagy épp hitük nagyságát hogy bajban is kitartanak.

Ezektől az emberektől tudok tanulni hitükből meríteni.

Bizony nagy szükségem lenne ilyen emberekre.

Szeretném, ha minél több ilyen embert találnál... De ha túl nagy elvárásaid vannak azokkal szemben, akikkel szóba állsz, félek, nem maradnak majd túl sokan...

Kérlek, ne tekints automatikusan ellenségednek... Mivel még mindig nem mondtad el, mivel bántottalak meg, ezért sajnos a továbbiakban sem tudom garantálni, hogy nem fogom tenni.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség