Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 135 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 07:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
FM írta:
Kedves Fony nem gondolom, hogy tudom rá a választ, de bizony kívánom, hogy tudjam.
A megoldásnak a kulcsa lehet, hogy itt van:

Fil 3,8 Sőt annakfelette most is kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Te mit gondolsz?


Lehet, hogy valóban itt van, és mivel mindketten kívánjuk tudni a választ, maradjunk a témánál.

A Te olvasatodban mit jelent a "kincs", és a fordítás szerint, amit idéztél, és szerinted milyen kincset tesz le az Úrnál megőrzésre az az ember, aki eladta mindenét, hogy megvehesse a szántóföldet a benne elrejtett kincsért?

De most már értelmezést várok tőled is, mint ahogy te kérted tőlem.

Vagyis hogyan olvasod, értelmezed azokat a bibliai idézeteket, amikre hivatkoztál?

Lehet, hogy ugyanarról beszélünk, de két látószögből nézve. Ha nem mondod el, mire gondolsz, nem jutunk közös nevezőre.

Nem az a cél, hogy valamelyikünknek igaza legyen, hanem hogy növekedjünk az Úr ismeretében, egymást is építve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 09:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Fony írta:
FM írta:
Kedves Fony nem gondolom, hogy tudom rá a választ, de bizony kívánom, hogy tudjam.
A megoldásnak a kulcsa lehet, hogy itt van:

Fil 3,8 Sőt annakfelette most is kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Te mit gondolsz?


Lehet, hogy valóban itt van, és mivel mindketten kívánjuk tudni a választ, maradjunk a témánál.

A Te olvasatodban mit jelent a "kincs", és a fordítás szerint, amit idéztél, és szerinted milyen kincset tesz le az Úrnál megőrzésre az az ember, aki eladta mindenét, hogy megvehesse a szántóföldet a benne elrejtett kincsért?

De most már értelmezést várok tőled is, mint ahogy te kérted tőlem.

Vagyis hogyan olvasod, értelmezed azokat a bibliai idézeteket, amikre hivatkoztál?

Lehet, hogy ugyanarról beszélünk, de két látószögből nézve. Ha nem mondod el, mire gondolsz, nem jutunk közös nevezőre.

Nem az a cél, hogy valamelyikünknek igaza legyen, hanem hogy növekedjünk az Úr ismeretében, egymást is építve.


Igaz, hogy te vagy a Köz Legény és én a csicskás, de csak azt tudom teljesíteni amivel rendelkezem. :*:
Nekem az irányadó az Úrnak az a mondása: keressétek először …..
Mindent abból az ismeretből próbálok megérteni amit eddig adott (az Ő igazságával kapcsolatban), és azt vizsgálom, hogy abba bele fér e, ha nem akkor miért nem?
Ennek lehet az oka, hogy új ismeretet akar adni.
De lehet, hogy téves úton vagyok.
Ezért aztán inkább a várakozó álláspontjára helyezkedek, hogy ne a Péter levélben leírt emberré váljak.

Most kísérletet teszek a kilépésre.
Isten igazsága, hogy Ő nem erőszakos, és csak a szeretetből önként adott dolgokat fogadja el.
Az Úr Jézus kiüresítette magát és szolgai formát vett fel.
Az Úr Jézus nekünk mindenben példát adott.

Csak akkor lehetek jó szolgája Istennek, ha követem a példát.
Nekem is meg kell üresíteni magam és át kell adnom az Ő rendelkezésére a testem.
Csak a lelkem értékeit üresíthetem ki, csak ez lehet az én kincsem,
Lehet, hogy ez értéktelen, de nekem fontos volt, azért rendelkezem vele, ezt rábíztam Istenre.
Én nem használom, de Ő használja amikor NEKI tetszik.
Megtisztítja, és megőrzi, és ettől fogunk különbözni egymástól, meg attól amit közben bízok rá, mert folyamatosan kiüresítem magam, hogy engedelmes szolga legyek, és nem támaszkodom arra amit nekem ad, hanem mindég csak arra ami az Ő igazságát mutatja.
Így haladok előre hitről hitre, és igazságról igazságra.

Hát köszönöm NEKI, hogy le tudtam ezt írni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 20:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves FM!

Látod, így már élvezetesebb a fórumozás, ha az eszmecsere kétoldalú.

Számodra ez az Ige üzenete, köszönöm, hogy megosztottad velem.
Értelmezéseddel kapcsolatban egy megjegyzésem volna:
ezt írod.


"....és nem támaszkodom arra amit nekem ad, hanem mindég csak arra ami az Ő igazságát mutatja...."
Így haladok előre hitről hitre, és igazságról igazságra....."


Szerintem az Úr Jézus csak olyan dolgokat ad, ami az Ő (Evangéliumának) Igazságát mutatja. És ha adta, támaszkodni kell rá, hogy tovább jussunk. Azért adta.
Azért bízta ezt a kincset Pál apostolra és pl. Timóteusra, akinek éppen azért voltak problémái, félelmei, mert nem mert rá támaszkodni és használni Isten Szent Lelkének benne lévő kegyelmi ajándékait.

u.i.
Egy Köz(önséges) Legénynek sem jár csicskás! :*:
Megértette? :!:
Na.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 20:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ha nem jár akkor hogy jön ide a na?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 20:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
FM írta:
Ha nem jár akkor hogy jön ide a na?


Hát hogy megértette e! Értette?
Na.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 20:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Jelentem tisztelettel!

NEM


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 21:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
FM írta:
Jelentem tisztelettel!

NEM


Egyenes, tömör válasz, mert hogy a ti igenetek legyen IGEN a nem NEM.

Na, de most erre én mit mondjak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 21:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Visszatérve a témához.
Az Írás értésről írtam és nem a szolgálati ajándékról.
Persze csak azt cselekedheti mindenki amire hite van.
A Példa beszédekben írt bizodalmad legyen ....... és a magad értelmére ne támaszkodj, nekem fontos igém. :*:

Aztán gondolom azt is meg kell különböztetni, hogy miért kapok egy igére világosságot, és azt, hogy ez hogyan világítja meg Isten igazságát, de mint írtam a Péter levélben nagyon keményen szól a Szent Szellem az álhatatlanokról, akik elcsűrik, csavarják az igét.
A rendelt idő pedig nem az én kezemben van :oops:

Mt 6,21 Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.
Lk 12,34 Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2006. okt. 16., hétfő 07:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 10:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
FM írta:
Visszatérve a témához.
Az Írás értésről írtam és nem a szolgálati ajándékról.


Kedves FM!


FM:
Visszatérve a témához.
Az Írás értésről írtam és nem a szolgálati ajándékról.



Fony:
Nem csupán a szolgálatokról írtam hanem a karizmákról is – a kegyelmi ajándékokról, (I-kor 12.), melyek a szolgálatokra teszik alkalmassá a hívőt.
Melyeket azért adott az Úr Jézus, hogy úgy értsük az írásokat, ahogyan a Szent Lélek akarja, nem pedig úgy ahogy „ÉN” akarom érteni.

FM:
”…Persze csak azt cselekedheti mindenki amire hite van. …”


Fony:
A HIT is kegyelmi ajándék

FM:
”…A Példa beszédekben írt bizodalmad legyen ....... és a magad értelmére ne támaszkodj, nekem fontos igém. …”


Fony:
Ezt úgy olvasom, hogy bizodalmad legyen az Úrban és az Ő KEGYELMÉBEN.



FM:
”….Aztán gondolom azt is meg kell különböztetni, hogy miért kapok egy igére világosságot, és azt, hogy ez hogyan világítja meg Isten igazságát, de mint írtam a Péter levélben nagyon keményen szól a Szent Szellem az álhatatlanokról, akik elcsűrik, csavarják az igét. ….”



Kedves FM!

Helytelen dolog, ha kiragadunk egy igeverset a szövegkörnyezetéből, mert rögtön adódik az elcsűrés - csavarás lehetősége.

Az általad idézett igevers Péter apostol második levelének végén van, figyelmeztetésként, összefoglalva az egész levél mondanivalóját.
Kikről beszél a Szent Lélek ebben a levélben Péter apostolon keresztül?

2Pt. 2,1
„….De voltak a nép körében hamis próféták is, mint ahogyan közöttetek is lesznek hamis tanítók, akik veszedelmes eretnekségeket fognak közétek becsempészni. Ezekkel megtagadják az Urat, aki őket megváltotta, így gyors pusztulást hoznak magukra. ….”


Fony:
Tehát a csűrés csavarás eredménye ezeknél az embereknél:

- Nem akarnak engedelmeskedni az Evangélium igazságának, -> Az Úr Jézus Krisztust, Isten egyszülött Fiát, mint Megváltó – Messiást megtagadják.

FM:
A rendelt idő pedig nem az én kezemben van

Fony:
Ezért vár még az Úr.
Hogy akik még nem ismerik, megismerjék Őt, akik eltévedtek, azok pedig visszataláljanak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 11:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tény, hogy nem ugyan arról beszélünk, de nekem ez ismét jó tanulság volt.
Legyen igazad :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 18:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
FM írta:
Tény, hogy nem ugyan arról beszélünk, de nekem ez ismét jó tanulság volt.
Legyen igazad :oops:



Legyen igaza az Úr Jézus Krisztusnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 19:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Dicsőség Istennek nem tőled függ és nem mástól Ő maga az IGAZSÁG!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 19:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
FM írta:
Dicsőség Istennek nem tőled függ és nem mástól Ő maga az IGAZSÁG!


Megvan a közös nevező, egyetértünk.
ÁMEN


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 20:30 
Az Ő Igazsága pedig Jézus Krisztus.

Nem Kavics, nem FM és nem Fony, de még csak nem is az Admin!

Az Atyának szeretete a Fiúnak kegyelme és a Szent Szellem (Lélek) közössége maradjon velünk testvéreim.

Boldogok akik szomjazzák az Igazságot, mert ők megelégítetnek!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 14:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Fony írta:
Kerestem, de nem találtam megnyugtató bibliai alátámasztást ahhoz a feltételezéshez, miszerint az ember saját, különbejáratú, mindentől és mindenkitől független Szellemmel (pneumával) rendelkezne.
Eddig úgy tudtam, hogy a személyiség hordozója és az ÉN központja a lélek (pszükhé), melynek éppen ezért ÉLŐ Szellem által kell újjá születnie.
Ismereteim szerint halott, elítélt szellemeket újjászülni nem lehet, ÉLŐ Szellemnek pedig nincs szüksége újjászületésre.
Jn. 3,5
„….Jézus így felelt: „Bizony, bizony, mondom néked, ha valaki nem születik víztől és Szellemtől, nem mehet be az Isten országába. …”

Itt nem látok „emberi szellem”-re történő utalást, hanem a „valaki”-nek, tehát a halott lélek-nek kell újjászületnie, Jézus Krisztusban új Szellemi teremtménnyé válhat.
Jn. 3,6
„…Ami testtől született, test az, és ami Szellemtől született, Szellem az….”

Ami nem jelenti azt, hogy az a Szellem, Aki felhatalmazott arra, hogy Isten gyermekévé váljak, az ÉN lennék, mint ahogy a hatalom (felhatalmazás) sem az enyém, hanem azé Aki adta.
Gal. 2,20
„…Krisztussal együtt keresztre vagyok feszítve: többé tehát nem én élek, hanem Krisztus él bennem; azt az életet pedig, amit most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem, és önmagát adta értem….”

Ha Jézus Krisztus helyett magunknak, az ÉN-nek, az EGÓ-nak tulajdonítjuk azt a Szellemet, mely Tőle származik, nem teszünk mást, mint a székébe ülünk – HELYETT-e.
Vagyis továbbra is azt a megközelítést tartom a helyesnek, ha azt mondom:
- Annak ellenére, hogy Ő él bennem, én vagyok az Ő része, mert Ő a VAGYOK, nem pedig (az) ÉN.

Kedves Fony!

Itt valami hihetetlenül fontosra tapintottál rá, és tettél számomra érthetőbbé. Köszönöm. Ha van kedved beszélgethetünk róla privát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 135 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség