Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 277 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 12:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tiv!!

Ceglédi Zsolttal kapcsolatban nem mondok semmit,beszélj inkább Figyelővel, az ő véleményét elfogadod.

Veled kapcsolatban elmondom, h. egyáltalán nem vagyok közönyös irántad, fogalmam sincs, h. miért lettél velem ilyen ellenséges, ennek az okára voltam kíváncsi, amikor a Beszélgessünkben megkérdeztelek. Amit válaszoltál,az felette mód rosszul esett,és meggyőzött arról, h. jelenleg nem tudunk beszélgetni.Nem miattam.
Azt tanácsolnám, hogy olvasd végig a Mi lesz velem topicot, részemről ott folytathatjuk, ahol akkor abbahagytuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 12:52 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Egy rövid kérdés, Tiv!

Te megtetted CeglediZsolt felé, amit most a fórum tagjain számon kérsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 16:46 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Admin
Furcsa kérdés ez tőled hiszen méregnek tartod igei meglátásomat.
Állásfoglalásoddal gyakorlatilag kitiltottál, de úgy látom ezt még magad előtt sem mered bevallani.

Ha pedig valóban Jézus Krisztus számodra az első, és állításod szerint tévtanító, tévelygő vagyok akkor ezt a kérdést ilyen embernek hogy teheted fel?

Én nem biztatnám pl, G777-tet hogy vezessen bárkit is az Úrhoz.
--

Kedves Erika

Figyelő és Fony között van különbség.
Figyelő mindig is fellépet és ellen állt azokkal szemben akik az Úr Jézust másképp mutatták be mint ahogy Isten Igéjében írva van.


Fony viszont jó ideig azt bizonygatta hogy ő mindenkiben a testvért látja. (nincs szándékom idézni tőle, lenne mit)
Ellentétes a viselkedése, cselekedete amiről olyan meggyőzően beszélt és számon kért rajtam.
Ezért írtam NEKI.


--

Ugyan akkor én nem látok különbséget, ha valaki „kozmológia” vagy „tudomány” címszóval magyarázza félre a Bibliát.

Rosta beírásai tudományos fejtegetései semmiben sem különböznek Klaus Matefi fejtegetéseitől.
--

Az soha sem olyan veszélyes aki nyíltan Jézus Krisztus ellen támad mint aki látszatra hasonló, és megtévesztő mégis máshová visz.
És bizony itt a fórumon JT tanítás is jól el van senki nem törölte sőt némelyek még hiányolják is.
Pedig tömegek látják kárát (6.000.000) mégsem tartjátok veszélyesnek.
--

Szóval szép kis magyarázzatok de csak mellé beszélés.

Többet ártotok ti másoknak és egymásnak mint ez a Klaus Matefi nektek. (mindezt a testvéri szeretet palástja alatt)
Részemről csak meggyőzőt hogy ostobaság még benézni is erre a fórumra.


Üdv Tivadar

ui.
Bocs de nem jövök így nem is válaszolok, azt sem feltételezem rólatok hogy elgondolkoznátok rajta amit írtam nektek, csak annyira hogy gyorsan védekezhessetek, és igazatok legyen a világ felé.
Ha ez sikerül máris megnyugodtatok, csak hogy ez bizony látszat. (más a külső és más a belső)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 16:50 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Admin!

Ne haragudj, hogy szaporítom a javaslatokat, de volna egy ötletem. Azokat a topicokat, amelyeket már régen nem látogat senki, archiválni kéne. Ott mindenki hozzáférhetne, és nem lenne az egész felület annyira zsúfolt. Könnyítsük meg ezzel azok dolgát, akik nem tartják fontosnak, hgy minden új hozzászólásra replikázzanak.

(Elgondolkoztató, hogy lassan féléves tagság után még közelében sem vagyok az aktív klubnak - ráadásul csak 5 hellyel előzlek meg Téged. Én a 20., Te a 25. vagy a hozzászólások sorrendjében. Miről szól ez a fórum tulajdonképpen. 10-15 ember csevelyéről, vagy azokról a kérdésekről, amit bibliaórán nem tudunk, vagy merünk feltenni?)

Tudom, hogy Te erről nem tehetsz személy szerint és ne is vedd kritikának. Engem zavar, és elkeserít, hogy próbálok ellene tenni, de nem megy.

Üdvözlettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 17:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Zsolt mondta:
Miről szól ez a fórum tulajdonképpen. 10-15 ember csevelyéről, vagy azokról a kérdésekről, amit bibliaórán nem tudunk, vagy merünk feltenni?)

Ez egy jó kérdés. Talán egyszerűbb és egy füst alatt "letudható" itt a szakkör, a klubfoglalkozás, a tépéscsinálás-tengerihántás, játszótéri dumcsi..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 17:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Zsolt írta:

(Elgondolkoztató, hogy lassan féléves tagság után még közelében sem vagyok az aktív klubnak - ráadásul csak 5 hellyel előzlek meg Téged. Én a 20., Te a 25. vagy a hozzászólások sorrendjében. Miről szól ez a fórum tulajdonképpen. 10-15 ember csevelyéről, vagy azokról a kérdésekről, amit bibliaórán nem tudunk, vagy merünk feltenni?)

Tudom, hogy Te erről nem tehetsz személy szerint és ne is vedd kritikának. Engem zavar, és elkeserít, hogy próbálok ellene tenni, de nem megy.


Ne haragudj, Zsolt, többszörösen így képzelj el, miközben olvasom a hsz-dat: :shock:
Ki gátol , h. te légy a legaktívabb a hozzászólások számát nézve? Én sok időt töltök a fórumon, de nem jutott eszembe, h. sorrendet állítsak fel...

azt mondod, csevely..az Egy tűz körül Igetanulmányozó topicot nov. 19-én indította Kavics,érdektelenség miatt lesüllyedt, most újraindult, nyugodtan látogathatod.


Érdekelne, h.hogyan próbálsz a fórum hiányosságai ellen tenni,-csakhogy ne dolgozzunk egymás ellen- nagyon örülnék, ha megosztanád velünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 17:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Figyelő, kritzálni a legkönnyebb.
Tivnek megmagyarázhatnád, miért írtad a minap:

Támogatom Fony aggályait teljes mellszélességgel. /Ceglédivel kapcsolatban./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 17:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Tiv!

Sajnálom, hogy így "tértél vissza" (átmenetileg?).
Soraidat azért is nehéz elfogulatlanul olvasni, mert süt belőle a sértettség. Nem mondom, hogy a helyedben nekem másként sikerülne - csak remélem.

A felvetett kérdésben nem tudok neked igazat adni. A régi fórumon Fony igenis sokat vitázott, Ige-i meggyőzéssel próbálkozott Matifinél. lepergett róla, csak ontotta a maga szinkretista borzalmait. Szinte egyedül hadakozott vele Fony.
Az lehet, hogy belejátszott az állásfoglalásába, "inkvizíciós törekvésébe" személyes sértettség is - ezt nem tudom. De a tényeken nem változtat. Semmi jele, hogy valamit is módosított volna világnézetén, "hitvallásán".
És, ha egyenes lenne, ha bizonyosan nála a hitletétemény, akkor nem kellene bujkálósan, nick csere-berével operálnia.

Amit G777-re mondasz, az igaz. Megjelenésekor fel is hívtam rá a figyelemet: akit ő vezet az úrhoz - annak annyi.

Nekem hiányzol, admint kapacitáltam is veled kapcsolatban, dehát..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 17:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Zsolt írta:
Miről szól ez a fórum tulajdonképpen. 10-15 ember csevelyéről, vagy azokról a kérdésekről, amit bibliaórán nem tudunk, vagy merünk feltenni?)


Kedves Zsolt, a fórum arról szól, amivé teszik azok, akik résztvesznek benne, köztük te is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 19:24 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Zsolt!

Jó úton jársz.
Nem a hozzászólások számában mérjük a fórumtagságot (sehogy sem mérjük), a tartalmat tekintve pedig ott vagy az élmezőnyben (de nem mérjük azt sem :)).

Köszönöm a jelenlétedet.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 21:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Tiv!

Írásaid igen tanulságosak, végre találtál valamit, amivel megvádolhatsz, így próbálva igazolni a saját botlásaidat, sértődöttségedet.
A keserűség méreg, még „igébe” csomagolva is.

Úgy látom, én kerültem a célkeresztedbe, úgy mondtál ítéletet felettem, hogy saját emlékezetedet és a sértődöttségedet tetted az ítélkezésed alapjává.

Néhány gondolatodra azért röviden, reagálnék:

A többiek – akik akkoriban tanúi voltak a „történteknek”- Matefival kapcsolatban a lényeges dolgokat elmondták.
Nem te vagy az első, aki ezzel vádol, szinte szóról szóra, mint most te tetted.
Egy közös pont van bennetek: Matefiért tényleg nem tett egyikőtök sem semmit, az Admin kérdését egy csűrcsavarral kikerülted.
Először azzal vádolsz, hogy megsértettem Matefit, ezért jött utánam a fórumra, majd utána azt mondod én sértődtem meg, ezért voltam alkalmatlan felé szolgálni.
Fogalmad sincs a történtekről, mégis ítéletet mondtál felettem.

Tiv írta:

Kedves Fony akinek mindenki testvére.
Úgy látszik mégsem!!!


„…Aki hisz és megkeresztelkedett az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek a Nevében….”
Meg akartál győzni arról, hogy ezek az emberek nem a testvéreim.
Ugyanezzel a „logikával” pedig meg akarsz győzni arról, hogy Matefi a testvérem?

Tavaszról pedig nem mondtam ki, hogy nem a testvérem.
Rólad sem mondom, annak ellenére, hogy most a „vádló” szerepét játszod – nem csak velem szemben.

- G777:
Az eltelt időt - annak ellenére, hogy Matefi semmit nem változott, - javára írod, G777 esetében nem veszed figyelembe.
G777 a tévelygései ellenére hallgatott Puritan intésére, Matefi és te viszont senkire nem hallgatsz, még magadra sem, mert egyik szavaddal agyon csapod a másikat.
A vagdalkozásoddal a továbbiakban nem kívánok foglalkozni, mert többet rombolna, mint építene, és mert nincs szükség rá - vádló szavaid ellened is beszélnek.

Az Úr Jézus pedig ítéljen meg mindkettőnket.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 23:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tiv írta:
Kedves Admin
Furcsa kérdés ez tőled hiszen méregnek tartod igei meglátásomat.
Állásfoglalásoddal gyakorlatilag kitiltottál, de úgy látom ezt még magad előtt sem mered bevallani.

Ha pedig valóban Jézus Krisztus számodra az első, és állításod szerint tévtanító, tévelygő vagyok akkor ezt a kérdést ilyen embernek hogy teheted fel?

Én nem biztatnám pl, G777-tet hogy vezessen bárkit is az Úrhoz.
--

Kedves Erika

Figyelő és Fony között van különbség.
Figyelő mindig is fellépet és ellen állt azokkal szemben akik az Úr Jézust másképp mutatták be mint ahogy Isten Igéjében írva van.


Fony viszont jó ideig azt bizonygatta hogy ő mindenkiben a testvért látja. (nincs szándékom idézni tőle, lenne mit)
Ellentétes a viselkedése, cselekedete amiről olyan meggyőzően beszélt és számon kért rajtam.
Ezért írtam NEKI.


--

Ugyan akkor én nem látok különbséget, ha valaki „kozmológia” vagy „tudomány” címszóval magyarázza félre a Bibliát.

Rosta beírásai tudományos fejtegetései semmiben sem különböznek Klaus Matefi fejtegetéseitől.
--

Az soha sem olyan veszélyes aki nyíltan Jézus Krisztus ellen támad mint aki látszatra hasonló, és megtévesztő mégis máshová visz.
És bizony itt a fórumon JT tanítás is jól el van senki nem törölte sőt némelyek még hiányolják is.
Pedig tömegek látják kárát (6.000.000) mégsem tartjátok veszélyesnek.
--

Szóval szép kis magyarázzatok de csak mellé beszélés.

Többet ártotok ti másoknak és egymásnak mint ez a Klaus Matefi nektek. (mindezt a testvéri szeretet palástja alatt)
Részemről csak meggyőzőt hogy ostobaság még benézni is erre a fórumra.


Üdv Tivadar

ui.
Bocs de nem jövök így nem is válaszolok, azt sem feltételezem rólatok hogy elgondolkoznátok rajta amit írtam nektek, csak annyira hogy gyorsan védekezhessetek, és igazatok legyen a világ felé.
Ha ez sikerül máris megnyugodtatok, csak hogy ez bizony látszat. (más a külső és más a belső)


Kedves Tivadar!

Békülj meg magaddal, és békülj meg másokkal is! Mindnyájan tudjuk, hogy nehéz helyzetben vagy. Tudjuk, hogy nehezen viseled a sorsod, amelynek magad is alakítója vagy. Nem tudok mást mondani, hogy használd ki, hogy itt a tavasz, és kezdj magaddal valamit.

A férfi ember összeroppan, ha nem tud valami hasznos elfoglaltságot találni. Hónapokkal mielőtt kitettek az állásomból a nővérem figyelmeztetett, aki munkaügyi szakember, hogy nem fogok tudni állást találni, ha nem állok neki időben keresni. Lelkileg fogok kikészülni, ha húzódik a dolog. Nem is voltam egy nap sem munka nélkül. Én tutire begolyóztam volna, ha munka nélkül kellett volna tengnem hónapokig.

Végy példát Tamásról! Kezdj el azzal foglalkozni, hogy miként lehet értelmes, hasznos, a családodnak is fontos munkát végezned. Tudom, hogy a vér miatt részben, másrészt a bizonytalanság miatt operálással nem tudod helyre hozatni a gerincedet. Emiatt nehéz 8 órás állást találnod. Akkor viszont vállalj bedolgozást, otthoni összeszerelő munkákat, bármit.

Ez nem állapot, hogy naphosszat itt lógsz a neten. Ezek az összezördülések, állandó kivonulások a fórumokról, erről is, máshonnan is, mind azt mutatják, hogy nem ez az, amit kellene csinálnod.

Részemről értem a bajod, részemről nincs harag. Ha megtalálod a helyed, azt hiszem te is másként látod a dolgokat.

Sok sikert!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 08:37 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Áldás, békesség kedves Moderátorok!

Úgy látszik jól tettem, hogy nem priviben írtam Adminnak, mert így megtudtam Erika és Boglárka véleményét is. Hozzáteszem azonnal, hogy a moderátori munka minősége ellen eddig sem volt kifogásom, a tűrőképességeteket meg egyenesen csodálom, és próbálom utánozni.

Na ez tegnap nem sikerült. Olvasva a hozzászólásokat kialakult bennem az az álláspont, hogy nincs így sok értelme ennek az egésznek, mert minden jó kezdeményezésnek, témafelvetésnek az a vége, hogy jön valaki, beszól (beír) aztán kezdődik a huza-vona. Miről is? Hitről a legkevésbé. Mindenesetre jó lehetőség a hozzászólóknak, hogy megtapasztalják a mindennapi élethelyzetet itt a fórumon is.

Azt akarom ezzel mondani, hogy az emberek egymáshoz való mai viszonyát jól modellezi ez a kis csapat. Mindenki ki akar tűnni valamivel, ami szerinte jó és ezért védelmezi körömszakadtáig. E sorok írója sem kivétel. A védelem miatt konfrontálódik, elhatárolódik, plattformot alapít, stb.

Még szerencse, hogy kezdünk mi itt rájönni, hogy a keresztyén ember nem attól az, hogy tudja a Miatyánkot, hanem attól, hogy érti, és félti. Azt hiszem beláthatjuk, hogy nem kell egymástól féltenünk, mert az üdvösség egy akkora kalács, amelyből a morzsákkal is bárki jóllakhatik. És örüljünk annak, hogy halljuk a meghívást a vacsorára.

Kedves Admin, köszönöm a biztatást. Boglárka, Erika! Nem akartalak Titeket kikezdeni. Nem is volna rá okom.

Kedves Mindannyian. Vegyük már észre, hogy mind az Úr asztala előtt tolongunk. De az nem svédasztal. Csak kenyér és bor van rajta. Vegyétek hittel velem együtt, és közben gondoljunk egy kicsit egymásra. Olyan színes ez a kis csapat, hogy akár szépnek is látszhat, ha végre összeáll. A szólampróba megvolt. Behangoltunk, most jöhet az éneklés. "Dícsérjétek az Urat...."


Üdvözlettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 09:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Zsolt az utolsó bekezdésed kivételével mindennel egyet értek.

A "MANNA" felülről száll és nem vizszintes síkon.
1. Fej felemelés
2. Száj kinyitás
3. Száj becsukás
4. Rágás - nyelés - kérődzés. :)

Jöhet a következő adag :oops:
üdv.
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 10:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Drága Zsolt!

Köszi az őszinte beírást, EGYETÉRTEK veled, és ezennel kijelentem: SEMMIT nem tudok jobban nálad!!!!

({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 277 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség