Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 19., hétfő 21:53 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 16., péntek 02:48
Hozzászólások: 57
Indu írta:

A Bírák könyve tényleg kemény részeket tartalmaz, de nem is feltétlenül azzal kezdem majd a gyerkőcöknél, mint ahogy az apokalipszissel, meg a végidő üldözéséseivel való riogatás (tudok ilyet...) sem a legjobb ötlet.


Tényleg, mivel kezdtétek, kezditek a Bibliaolvasást?

És hogyan?
Pl. a nap melyik részében volt az erre elkülönített idő, a különböző korú gyerekekkel együtt olvastatok, vagy külön?

Tudtok ajánlani olyan bibliai gyerekkönyvet, ami a legkisebbeknek való? Mondjuk olyasmi, mint a Boribon, hogy egy képhez 2-3 mondat van.

_________________
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Róm 9,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 21., szerda 16:26 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 01., csütörtök 21:21
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest-Nagytarcsa
Kedves Mandula!

Nem tudom, hogy mekkorák a gyerekeid. Az én nagyobbikom 3 éves lesz. Könyvből a lehető legritkábban mesélünk neki. A legjobban azokat a meséket szereti, amiket én találok ki. És nem kell hozzá nagy kunszt: a főhőse egy maci vagy kisautó (aki ugye az én kicsinyemet testesíti meg), és elmesélem, hogy mi történt vele reggeltől estig. Így van a gyereknek még egy alkalma elalvás előtt, hogy feldolgozza a nap jó és rossz eseményeit. Kábeltévénk nincs, a bejövő 3 adón nem nézünk mesét. De ha nagyobb lesz, szívesen megnézem vele a Magyar népmeséket is, mert a népmesék szerintem nagyon fontosak a gyerek erkölcsi értékítéletének kialakulásában. Én is ezen nőttem föl, mégsem vagyok skizofrén, férjét megcsaló stb perszóna :wink: Ezenkívül a népmesék a magyar kultúránk szerves részét is képezik, úgyhogy én nem vetném el mindenestül.
Ami a bibliaolvasást illeti: szerintem a Képes Biblia gyermekeknek c. könyv is alkalmas a "tanításra". Van benne sok kép, és nem kell feltéátlenül elolvasnod a szöveget hozzá. Nyugodtan elmondhatod a saját szavaiddal pár mondatban, hogy mit ábrázol a kép, ez mit jelent.
www.harmat.hu itt vannak gyerekkönyvek!
Net Light Kiadó: Mesélő Biblia CD-ROM www.bibliaijatek.hu

_________________
"Akik Istent szeretik, azoknak minden javukra szolgál."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 21., szerda 18:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
zsu írta:
A legjobban azokat a meséket szereti, amiket én találok ki. És nem kell hozzá nagy kunszt


:shock: Zsu, nagyon régi emlékeket elevenítettél fel bennem....gyerekkoromban gyakran szórakoztattam a kisebb unokatesóimat kitalált mesével.
...

:) Egyébként olyan jó, amiket beírtok, jó olvasni, köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 21., szerda 22:11 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 16., péntek 02:48
Hozzászólások: 57
Kedves zsu!

A kitalált mesék tényleg nagyon jók, én is nagyon szerettem őket gyerekkoromban. De nálunk kifejezetten igénylik a gyerekek a könyvből való mesélést, aminek meglehetősen örülök is. Köszönöm a linkeket. :)

_________________
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Róm 9,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 21., szerda 23:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
mandula írta:


Tudtok ajánlani olyan bibliai gyerekkönyvet, ami a legkisebbeknek való? Mondjuk olyasmi, mint a Boribon, hogy egy képhez 2-3 mondat van.


Kedves Mandula!

Mi nagyon jónak találtuk a Kenneth N. Taylor Képes Biblia kisgyermekek részére c. feldolgozását . A gyerekek nyelvén elmondott történetek után mindig vannak kérdések is, amik segítik a téma körüli beszélgetést,aztán a többrészes Vasárnap reggel -t nemcsak vasárnap reggel olvasgattuk-
a nagyobbaknak pedig az Anne de Vries Fiatalok Bibliáját.
Több része van a Mi a célod? c.evangéliumi történeteknek is,felnőtteknek is építő olvasmány.
Sokat énekeltünk, ...amíg kicsik voltak...most a fiúk már mindig konok hallgatással fékezik a közös éneklést.


A népmesékről az jutott eszembe, h. gyakran előforduló mozzanat,h. a három fiú közül a legkisebb a legbátrabb, teljesíti az apa kívánságát...hát én, ha nem is fiú, de a legkisebb voltam otthon, és nagyon vágytam gyerekkoromban betölteni ezt a szerepet/vajon miért választottam édesapám - nem éppen nőies- foglalkozását is?/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 09:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Erika: Hogy fog ennek Net örülni :).

Az én Tündilányom, aki lassan két éves, ma reggel megkaparintotta a kis kék Bibliámat, és vagy egy húsz percen keresztül hurcibálta ide-oda a lakásban, néha megmutatta nekem, és mondta, hogy Tündié, és még egy kicsit föl is olvasott belőle a saját nyelvén.

És én valahogy így akarom a jövőben is. Nem odaültetni, meg tömni a fejébe, hanem majd ha megkérdezi, hogy mit olvasom én ezt mindig, és mi van benne, és egyáltalán. Még a nem hívő férjem is megkérdezi időnként szúrópróba-szerűen, hogy na, ma reggel mit olvastál... és így egész más, mintha én mondanám, hogy na figyelj, mondok neked valamit, azt megcsinálják a mormonok is, meg a többi becsöngetős. És Tündinek úgyis az adódik tovább, amit tőlem lát.. nemcsak bibliaolvasásilag, hanem dolgokhoz való hozzáállásilag. Vagyis én most úgy látom, hogy ahhoz, hogy ténylegesen tovább tudjak neki adni valamit a kereszténységből, nekem kell felfejlődni, de gőzerővel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 09:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
kamilla írta:
Erika: Hogy fog ennek Net örülni :).

igen?

Az én Tündilányom, aki lassan két éves, ma reggel megkaparintotta a kis kék Bibliámat, és vagy egy húsz percen keresztül hurcibálta ide-oda a lakásban, néha megmutatta nekem, és mondta, hogy Tündié, és még egy kicsit föl is olvasott belőle a saját nyelvén.


hamarosan ki is olvas belőle pár lapot, s cserélheted a Bibliádat, nálunk legalábbis úgy volt


És én valahogy így akarom a jövőben is. Nem odaültetni, meg tömni a fejébe, hanem majd ha megkérdezi, hogy mit olvasom én ezt mindig, és mi van benne, és egyáltalán. Még a nem hívő férjem is megkérdezi időnként szúrópróba-szerűen, hogy na, ma reggel mit olvastál... és így egész más, mintha én mondanám, hogy na figyelj, mondok neked valamit, azt megcsinálják a mormonok is, meg a többi becsöngetős. És Tündinek úgyis az adódik tovább, amit tőlem lát.. nemcsak bibliaolvasásilag, hanem dolgokhoz való hozzáállásilag.

én úgy tapasztaltam, h. a kettő együtt kell,h. haladjon,


Vagyis én most úgy látom, hogy ahhoz, hogy ténylegesen tovább tudjak neki adni valamit a kereszténységből, nekem kell felfejlődni, de gőzerővel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 10:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kamilla írta:
Erika: Hogy fog ennek Net örülni :).

... ... És Tündinek úgyis az adódik tovább, amit tőlem lát.. nemcsak bibliaolvasásilag, hanem dolgokhoz való hozzáállásilag. Vagyis én most úgy látom, hogy ahhoz, hogy ténylegesen tovább tudjak neki adni valamit a kereszténységből, nekem kell felfejlődni, de gőzerővel.


Netnek télleg fülig ér a szája :D

nem lesz egy elveszett gyerek amúgy: viselkedésminta TŐLED :) (egész "találkozásunk" azon indult, h felismerted ennek a FELELŐSSÉGÉT!!)
előírásrendszer-sorskönyv meg GYURITÓL :D

háááát.... ÉRDEKES lesz :) de sztem JÓ KOMBINÁCIÓ :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 14:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
"hamarosan ki is olvas belőle pár lapot, s cserélheted a Bibliádat, nálunk legalábbis úgy volt"

Szomorú lennék, mert ez ilyen kereskedelmi forgalomba nem hozható kis kék izé, és csak úgy lehet hozzájutni, ha az ember kapja valakitől. És hiányozna.. inkább akkor még nem teszem ki a könyvespolcára.
És igen, izgalmas lesz, hogy mit adunk tovább. De úgyis még fejlődni fogunk mindketten :).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 15:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Kamilla

Ne feledd,hogy gyermekeink nem csak azért születnek hozzánk,hogy tanuljanak tőlünk,hanem azért is,hogy mi is tanuljunk tőlük. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 18:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kamilla írta:
"hamarosan ki is olvas belőle pár lapot, s cserélheted a Bibliádat, nálunk legalábbis úgy volt"

Szomorú lennék, mert ez ilyen kereskedelmi forgalomba nem hozható kis kék izé, és csak úgy lehet hozzájutni, ha az ember kapja valakitől. És hiányozna.. inkább akkor még nem teszem ki a könyvespolcára.
És igen, izgalmas lesz, hogy mit adunk tovább. De úgyis még fejlődni fogunk mindketten :).


Csak egy kicsit off.
Nekem is van kék, és kicsi, és kaptam. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 18:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
nekem is volt kék, kicsi, és sok lap hiányzik belőle, meg már szemüveg nélkül nem is látom a betűket. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 18:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
viszont nagyon jól érthető


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 18:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
nekem is volt kék, kicsi, és sok lap hiányzik belőle, meg már szemüveg nélkül nem is látom a betűket. :(


Azt én sem mondtam, hogy látom. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 22., csütörtök 19:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
na én még ezt a problémát nem ismerem, de vsz. előbb-utóbb eljön ennek is az ideje :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség