Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 21:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
Erika, két javaslatom van, ha elfogadod. Az egyik, hogy vigyük át a témát a Közvetítésbe, mert akkor nem lesz párhuzamosan két helyen, meg itt OFF is, dupla nyereség.


Nem okoskodni akarok.
Elfogadod az indítványomat?

Üdv:
Indu


Kedves Indu!

A keresztségról volt szó.
Gabriel szeretettel kiosztott itt mindenkit, mire visszakérdeztek. Miért is OFF ez itt?
Úgy illene, hogy ha itt kezdődött, itt is fejeződjön be.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 21:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Nekem az is OK ha itt akar válaszolni.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 09:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
32ezüst írta:
Fony írta:

Az mindenesetre elgondolkodtató, hogy te is és Ezüst is rákérdeztetek erre, mi van azokkal, akik járatlanabbak és tapasztalatlanabbak a HIT alapkérdéseivel kapcsolatban.

De ez már nem az én dolgom és felelősségem, inkább az üzemeltetőé, (ahogy Tavasz is megfogalmazta).

üdv
szeretettel fony


Ehhez szeretném hozzáfűzni egy élményemet.
Tényleg lassan két éve fórumozok, csetelek itt közöttetek, és egyszerűen nem találtam olyan embert, aki felvállaltan, szakszerűen református tanokat hirdetett volna, ilyen beszélgetős - írásos formában.
És a multkor véletlenül észrevettem, hogy a cseten egy nick értelmes válaszokat adott a kérdéseimre. Ilyesmire, hogy Jézusnak miért voltak meg a sebei feltámadás után. És válaszolt. Olyasmit válaszolt, ami tetszett nekem, mert én is így láttam. Rá is kérdeztem, hogy milyen vallású, akitől idézett. És mondta, hogy református. Ezen még jobban elcsodálkoztam. A végén kiderült, hogy ez a nick lelkész volt.

Arra gondoltam, meghívhatnánk ide a fórumra ilyen vendégeket. Nyitnánk nekik topikokat, és ott kérdezhetnénk tőlük, ők pedig válaszolnának. Szépen, szakszerűen, összeszedetten, ahogy egy szakemberhez illik...
Nem rágnánk a gumicsontokat, nem vitáznánk, hanem megismernénk a hivatalos álláspontot.


Kedves Ezüst!

A cset és a személyes beszélgetés nagyon jó.
Azon viszont nem csodálkoznék - ha harmadikként Gabriel is ott lett volna a beszélgetésben - hogy a megkeresztelkedés helyett most buzgón meditálnál üdvösséged elérése érdekében.

Így pedig már ott ülsz a bárkán, ami megtart. (Hala a "csetnek".)

Röviden ennyi a különbség, Gabrielnek fölösleges is a többi kérdésre válaszolnia.
Krisztus keresztje és a keresztség, amiben elkötelezte magát egyszer s mindenkorra Istennek, a Mi Atyánknak az Úr Jézus Krisztusban - tartok tőle - hiányozni fog.
Ezért van szüksége a meditációkra, hogy ez helyettesítse, de még nem látja, hogy éppen ez az erő vakítja meg és akadályozza meg abban, hogy meglássa Jézus Krisztus Evangéliumának valódi üzenetét.

Röviden egyelőre ennyit
Reménykedjünk abban, hátha mond valami újat is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 10:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Fony írta:
Kedves Ezüst!

A cset és a személyes beszélgetés nagyon jó.
Azon viszont nem csodálkoznék - ha harmadikként Gabriel is ott lett volna a beszélgetésben - hogy a megkeresztelkedés helyett most buzgón meditálnál üdvösséged elérése érdekében.

Így pedig már ott ülsz a bárkán, ami megtart. (Hala a "csetnek".)

Röviden ennyi a különbség, Gabrielnek fölösleges is a többi kérdésre válaszolnia.
Krisztus keresztje és a keresztség, amiben elkötelezte magát egyszer s mindenkorra Istennek, a Mi Atyánknak az Úr Jézus Krisztusban - tartok tőle - hiányozni fog.
Ezért van szüksége a meditációkra, hogy ez helyettesítse, de még nem látja, hogy éppen ez az erő vakítja meg és akadályozza meg abban, hogy meglássa Jézus Krisztus Evangéliumának valódi üzenetét.

Röviden egyelőre ennyit
Reménykedjünk abban, hátha mond valami újat is.


Kedves Fony!

Azt hiszem alábecsülöd Isten képességeit :D

Talán nem tudod, hogy én meditáció hatására döntöttem úgy, ill. állapítottam meg, hogy református vagyok. Tök egyedül. Addig csak az index fórumán beszéltem p-dox Iván Gábor kaliberű emberekkel. És hinduizmusról szóló könyvet olvastam...

Volt egyébként ott a cseten harmadikként katolikus, buddhista, olyan, mint Gabriel, nem tudom, azt minek nevezik, hitgyülis, ateista... Mégis arra figyeltem fel, hogy jééé!!! ez mond is valamit, és igaz is. És csak utólag derült ki, hogy lelkész.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 17:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
32ezüst írta:
Fony írta:
Kedves Ezüst!

A cset és a személyes beszélgetés nagyon jó.
Azon viszont nem csodálkoznék - ha harmadikként Gabriel is ott lett volna a beszélgetésben - hogy a megkeresztelkedés helyett most buzgón meditálnál üdvösséged elérése érdekében.

Így pedig már ott ülsz a bárkán, ami megtart. (Hala a "csetnek".)

Röviden ennyi a különbség, Gabrielnek fölösleges is a többi kérdésre válaszolnia.
Krisztus keresztje és a keresztség, amiben elkötelezte magát egyszer s mindenkorra Istennek, a Mi Atyánknak az Úr Jézus Krisztusban - tartok tőle - hiányozni fog.
Ezért van szüksége a meditációkra, hogy ez helyettesítse, de még nem látja, hogy éppen ez az erő vakítja meg és akadályozza meg abban, hogy meglássa Jézus Krisztus Evangéliumának valódi üzenetét.

Röviden egyelőre ennyit
Reménykedjünk abban, hátha mond valami újat is.


Kedves Fony!

Azt hiszem alábecsülöd Isten képességeit :D

Talán nem tudod, hogy én meditáció hatására döntöttem úgy, ill. állapítottam meg, hogy református vagyok. Tök egyedül. Addig csak az index fórumán beszéltem p-dox Iván Gábor kaliberű emberekkel. És hinduizmusról szóló könyvet olvastam...

Volt egyébként ott a cseten harmadikként katolikus, buddhista, olyan, mint Gabriel, nem tudom, azt minek nevezik, hitgyülis, ateista... Mégis arra figyeltem fel, hogy jééé!!! ez mond is valamit, és igaz is. És csak utólag derült ki, hogy lelkész.


Kedves Ezüst!

A lehetőség Gabriel előtt is adott. (remélem) A szántóföldbe rejtett kincsért elad mindent, vagy még futja a köreit.
Az viszont továbbra is elgondolkodtat, hogy ha annak idején felismerted a különbséget, akkor most miért nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 18:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Fony írta:
Kedves Ezüst!

A lehetőség Gabriel előtt is adott. (remélem) A szántóföldbe rejtett kincsért elad mindent, vagy még futja a köreit.
Az viszont továbbra is elgondolkodtat, hogy ha annak idején felismerted a különbséget, akkor most miért nem.


Nem ismertem fel a különbséget. Az egyezést ismertem fel. Kértem Istent, vezessen el ahhoz a valláshoz, aminek lényegét közvetlenül elmondta nekem. Ide küldött, és csak csodálkozni tudtam hogy tényleg 100%-os egyezés van.
Hogy Gabriel hite pontosan miben különbözik az enyémtől, és a tied miben különbözik az enyémtől, ezt nem tudom még pontosan. De amit a lelkészünk mondani szokott, minden héten legépelem a prédikációit., úgyhogy nem vádolhatsz figyelmetlenséggel, de eddig egyszer sem mondott olyasmit, ami ellentétes lett volna a hitemmel.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 19:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
32ezüst írta:
Fony írta:
Kedves Ezüst!

A lehetőség Gabriel előtt is adott. (remélem) A szántóföldbe rejtett kincsért elad mindent, vagy még futja a köreit.
Az viszont továbbra is elgondolkodtat, hogy ha annak idején felismerted a különbséget, akkor most miért nem.


Nem ismertem fel a különbséget. Az egyezést ismertem fel. Kértem Istent, vezessen el ahhoz a valláshoz, aminek lényegét közvetlenül elmondta nekem. Ide küldött, és csak csodálkozni tudtam hogy tényleg 100%-os egyezés van.
Hogy Gabriel hite pontosan miben különbözik az enyémtől, és a tied miben különbözik az enyémtől, ezt nem tudom még pontosan. De amit a lelkészünk mondani szokott, minden héten legépelem a prédikációit., úgyhogy nem vádolhatsz figyelmetlenséggel, de eddig egyszer sem mondott olyasmit, ami ellentétes lett volna a hitemmel.


Kedves Ezüst!

Azt hittem, Gabriel és az én hitem közötti különbségekre, nem pedig a te hiteddel való azonosságra vagy kíváncsi - mert hogy a kérdésed erre vonatkozott.
De ha a te hitedhez mérsz minket, a kérdésedre a választ a szavainkban, hozzászólásainkban, hitvallásunkban meg fogod találni. Mind az enyémben, és ha hajlandó nyilatkozni - Gabrielében.
A különbség pedig az lesz, ami nem azonos. (ez vicc volt)

Más:
A vallasforum.hu-t komolyan ajánlottam Gabrielnek.
Ugródeszkának jó, miután ott jól kinyilatkoztatta magát, itt talán beérné azzal is, ami reformátuséknál van.
Ha már szeret itt lenni.
És nem próbálná azt a saját képére gyúrni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 20:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Talán még most is csak az egyezéseket keresem...

Na, ez épp kapóra jött, valaki most írta nálunk:
Pál írta:
Kol 2,16 Senki el ne ítéljen titeket ételért és italért, ünnep, újhold vagy szombat miatt.
2,17 Hiszen ezek csak árnyékai az eljövendő Krisztusnak, aki a valóság.
2,18 Ne vegye el tőletek a versenydíjat az, aki alázatoskodásban és angyalok iránti tiszteletben tetszeleg, látomásaival foglalkozik, saját bölcsességétől ok nélkül felfuvalkodik,
2,19 de nem ragaszkodik a Főhöz: pedig ő tartja össze az egész testet inak és ízületek segítségével, és az őáltala növekszik az Isten szerinti növekedéssel.
2,20 Ha tehát Krisztussal meghaltatok a világ elemei számára, miért terhelitek magatokat olyan kötöttségekkel, amelyek csak az e világ szerint élőkre kötelezők:
2,21 "Ne nyúlj hozzá, ne ízleld meg, ne is érintsd!"
2,22 Azokról van itt szó, amik arra valók, hogy elfogyasztva megsemmisüljenek. Ezek csupán emberi parancsok és rendelések.
2,23 Ezeknek a megtartása a bölcsesség látszatát kelti ugyan a magunk csinálta kegyeskedés, az alázatoskodás és a test sanyargatása által, valójában azonban semmi értéke és haszna nincs, mert öntelt felfuvalkodottsághoz vezet.


Innentől Gabriel felé ez az egyetlen kérdésünk maradhat...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 09:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Egyre több közösség elhanyagolható szerepet ad a bemerítkezésnek
vsz.
Még a baptisták is.
Ha ez így van, akkor még is a katolikus egyház gyakorlata visz közelebb Isten igazságához. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 11:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem tom te milyen baptistákkal beszéltél...

én 1) ott nőttem fel 2) napi szinten barátaim... nem találkoztam még gyerekkeresztséget propagáló-toleráló baptistával....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 11:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
nem tom te milyen baptistákkal beszéltél...

én 1) ott nőttem fel 2) napi szinten barátaim... nem találkoztam még gyerekkeresztséget propagáló-toleráló baptistával....


Gondolom ezt nem olvastad tőlem.
Esetleg amit olvastál ahhoz kapcsolódj, ha gondolod :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 11:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
FM írta:
Egyre több közösség elhanyagolható szerepet ad a bemerítkezésnek
vsz.
Még a baptisták is.
...



kapcsolódok: MILYEN BAPTISTÁK milyen elhanyagolásáról beszélsz, kedves Magda?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 11:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
FM írta:
Egyre több közösség elhanyagolható szerepet ad a bemerítkezésnek
vsz.
Még a baptisták is.
Ha ez így van, akkor még is a katolikus egyház gyakorlata visz közelebb Isten igazságához. :cry:


Ebben van valami.
Pedig a keresztelés - bemerítés (akár gyermek, akár felnőtt) nélkül nincs keresztség - kereszteltség - bemerítettség, mint végleges tény - mint Isten számára elválasztott, megszentelt ÁLLAPOT.

Az ember lelkét - mely enélkül nem találja meg az Úrtól rendelt nyugalmi állapotot - a "szél" kapaszkodó nélkül ide oda fújja.

A keresztségnek, mint az Úr által rendelt sakramentumnak a tagadása (vagy elhanyagolása) az eltévelyedés kezdete. (Vagy vége?)

1Pt. 3,21
Most pedig titeket is megment ennek képmása, a keresztség, amely nem a test szennyének lemosása, hanem könyörgés Istenhez jó lelkiismeretért a feltámadt Jézus Krisztus által,


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 11:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Úgy olvastam, hogy Magda nem a gyermekkeresztségre, hanem a keresztségre, mint sakramentumra gondolt.
Vagy én értettem rosszul?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 11:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
majd megmondja :) én nem tudom... SAJÁT baptista tapasztalataim azt mutatják, hogy ott ez KÖZPONTI kérdés, ezért bökkentem meg a "még a baptisták is" kiszóláson...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség