Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 08:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel, az üdvösségünk nem a parancsolatok betartása által van,-mert akkor senki nem kerülne a mennybe- hanem a Jézus Krisztus kereszten való áldozatának az elfogadásáért.

A parancsolatok: Krisztusra vezérlő mestereink, azokból nyilván látjuk:nem tudjuk teljesíteni, van bennünk egy másik törvény, ami borzasztó: hajlandó vagyok Istent és felebarátaimat gyűlölni! Az ember olyan, mint egy megkötözött rab.Nem azt teszi, amit akar...ember vagyok, ez azt jelenti : bűnös vagyok, és a bűn zsoldja a halál./Róma 6: 23/
-Óh, én nyomorult ember! Kicsoda szabadít meg engem a halálnak testéből! -így kiált fel Pál apostol a Róma 7:22-25-ben.

Isten a bűnt gyűlöli, de a bűnös embert szereti, ezért gondoskodott a Szabadítóról,- Róla beszél az egész Ószövetség,...
sok-sok Igét mondhatnék:
gyermek születik nékünk,fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét:csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!
Ézsaiás 9:6

és az Ige testté lett,- ahogy János írja az 1. részben-és lakozék mi közöttünk,és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, aki teljes volt kegyelemmel és igazsággal.

mert:


Úgy szerette Isten a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. János 3:16

Mert kegyelemből tartattatok meg,l hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez.
Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék. Efézus 2: 8-9


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 11:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Gabriel, az üdvösségünk nem a parancsolatok betartása által van,-mert akkor senki nem kerülne a mennybe- hanem a Jézus Krisztus kereszten való áldozatának az elfogadásáért.


Kedves Erika

Aki elfogadja a parancsolatokat az fogaddja el Jézust és értelemszerűen csak az tuddja
elfogadni a kereszten való áldozatát is.

A parancsolatok betartása a kulcs Jézushoz.

Ezért soha se beszélj az Isten álltal kiadott parancsolatok ellen,Isten semmit sem tesz feleslegesen !

"online Biblia,parancsolat kulcsszó alatt olvasd
el az ahhoz tartozó Igéket,akkor rájössz,
hogy Isten a parancsolatok betartását jutalmazza,és bünteti az azok megszegését"

Aki figyelmen kivül hagyja Isten parancsolatait az Jézust is figyelmen kivül hagyta,így értelemszerűen a keresztáldozatát sem tudja elfogaddni.

Sejtem,hogy mit akarsz mondani,de ahogy megfogalmaztad úgy mégis a parancsolatok
sulytalanítását jelenti.


Azt meg,hogy milyen mértékben kell az Isten álltal adott parancsolatokat betölteni az üdvözüléshez,azt meg azért már ne mi emberek döntsük el.

Az Itélet Istennél van.

Üdvözülni pedig Hit álltal lehet,ami kegyelemből van.

Szeretettel Gabriel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 11:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék. Efézus 2: 8-9


Ez az Ige azt jelenti,hogy az ember hiába próbál jót cselekedni azért nem fog üdvözülni.

Mert az üdvözülés hit álltal van.

Azért olyan hitről "már mint ami üdvőzítő is"még nem hallottam ami
a főparancsolatot képes lenne kikerülni,
"Isten szeretete". ,ha pedig már meg van Isten Szeretete,akkor abból már kialakul
a második fő parancsolat a felebaráti szeretet.

Ezt a felebaráti szeretetet nem az ember alakítja ki önmagában,hanem az Isten szeretete szüli meg benne.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 14:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:
Erika írta:
Gabriel, az üdvösségünk nem a parancsolatok betartása által van,-mert akkor senki nem kerülne a mennybe- hanem a Jézus Krisztus kereszten való áldozatának az elfogadásáért.


Kedves Erika

Aki elfogadja a parancsolatokat az fogaddja el Jézust és értelemszerűen csak az tuddja
elfogadni a kereszten való áldozatát is.

A parancsolatok betartása a kulcs Jézushoz.


Gabriel, ennek az állításodnak a múltkor te magad ellentmondtál, amikor arra hivatkoztál, h. olyan emberek feszítették meg Krisztus, akik ismerték a Bibliát- vagyis az Ó szövetséget, tehát betartották a parancsolatokat.

Ezért soha se beszélj az Isten álltal kiadott parancsolatok ellen,Isten semmit sem tesz feleslegesen !

A parancsolatokról azt mondtam: Krisztusra vezérlő tanító mestereink,...

"online Biblia,parancsolat kulcsszó alatt olvasd
el az ahhoz tartozó Igéket,akkor rájössz,
hogy Isten a parancsolatok betartását jutalmazza,és bünteti az azok megszegését"

Aki figyelmen kivül hagyja Isten parancsolatait az Jézust is figyelmen kivül hagyta,így értelemszerűen a keresztáldozatát sem tudja elfogaddni.

Sejtem,hogy mit akarsz mondani,de ahogy megfogalmaztad úgy mégis a parancsolatok
sulytalanítását jelenti.


Én viszont azt látom a te válaszaidból, hogy te Jézus Krisztus váltság- áldozatát, azt a magad életére való elfogadását kerülöd ki, ami viszont üdvösséged szempontjából végzetes hiba.


Azt meg,hogy milyen mértékben kell az Isten álltal adott parancsolatokat betölteni az üdvözüléshez,azt meg azért már ne mi emberek döntsük el.

Semmiképpen. Egyedüli biztos alap, amit Isten az írott Igéjében, a Bibliában leírt, nevezetesen: Aki hisz a Fiúban, örök élete van, aki pedig nem enged a Fiúnak nem lát életet,hanem az Isten haragja marad rajta. János3.36

Az Itélet Istennél van.

Az Atya szereti a Fiút, és az ő kezébe adott mindent.János 3.35

Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt és ajándékoza néki oly nevet, amel minden név fölött való,
Hogy a Jézus nevére minde n térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.
És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére. Fil.2.9-11

Nincsen senkiben másban üdvösség: mert nem adatott az emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk. Ap. csel. 4.12

..Hiszek Jézus Krisztusban, mi Urunkban.......onnan lészen eljövendő ítélni eleveneket és holtakat. -Apostoli hitvallás



Üdvözülni pedig Hit álltal lehet,ami kegyelemből van.


Ebben egyetértünk, a Jézus Krisztusba vetett hit által.

Szeretettel Gabriel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 14:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:
Erika írta:
Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék. Efézus 2: 8-9


Ez az Ige azt jelenti,hogy az ember hiába próbál jót cselekedni azért nem fog üdvözülni.

Igen, sokat emlegetett mondás: A pokolba vezető út jó cselekedetekkel van kikövezve.


Mert az üdvözülés hit álltal van.

Azért olyan hitről "már mint ami üdvőzítő is"még nem hallottam ami
a főparancsolatot képes lenne kikerülni,


Nem hallottál még a latorról , akit együtt feszítettettek meg Jézussal, s akinek azt ígérte Jézus: még ma velem leszel a paradicsomban? Lukács 23.42-43


"Isten szeretete". ,ha pedig már meg van Isten Szeretete,akkor abból már kialakul
a második fő parancsolat a felebaráti szeretet.

Ezt a felebaráti szeretetet nem az ember alakítja ki önmagában,hanem az Isten szeretete szüli meg benne.

Igen, ezért mondta Jézus Nikodémusnak: Ne csodáld, h. azt mondtam neked: Szükség néktek újonnan születnetek.Mert csak a Szentlélek által vagyunk képesek Istent és felebarátainkat, ellenségeinket szeretni.



Szeretettel Gabriel


Szeretettel Erika


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 15:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Erika

A Biblia ismerete és a törvények betartása két különbőző dolog.

Akik Jézust keresztre feszítették igaz,hogy ismerték a törvényeket de be nem töltötték azokat ,ezért nem volt kapcsolatuk Istennel
és ezért nem ismerték fel Jézust

Ellentétben pld. a prófétákkal akik ismerték is a törvényeket és be is tartották azokat
és pontossan tudták,hogy ki Jézus.

Jézus pedig soha se mondta,hogy a prófétákhoz jött megváltónak.

Zsid 11,5. Hit által vitetett fel Énokh,hogy ne lásson halált,és nem találták meg,mert az
Isten felvitte őt. mert felvitelése elött
bizonyságot nyert affelöl,hogy kedves volt Istennek


Mát 5,19.Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket a mennyeknek országában a legkissebb lészen:valaki pedig cselekszi és úgy tanít,az a mennyeknek országában nagy lészen.

Márk 10,26.-27.
Azok pedig még inkább álmélkodnak vala,mondván maguk között:Kicsoda idvezülhet tehát ?

Jézus pedig rájuk tekintvén,mondta:Az embereknél lehetetlen,de nem az Istennél:
mert az Istennél minden lehetséges.

Luk 10,25.-28.
És ímé egy törvénytudó felkele,kisértvén őt,és mondván:Mester ,mit cselekedjem,hogy az örök életet vehessem ?
Ő pedig monda annak:A törvényben mi van megírva?mint olvasod ?
Az pedig felelvén,monda:Szeresd az Urat,a te Istenedet teljes szivedből és teljes lelkedből és minden erődből és teljes elmédből:és a te
felebarátodat mint magadat.
Monda pedig annak:jól felelél,ezt cselekedd,és élsz.




Én nem csak Jézus kereszt halálát fogadom el,hanem Jézus személyét és mindent ami abban benne van,a parancsolatokkal eggyütvéve.

A parancsolatok megrontása viszont a lelkiüdvébe kerülhet az embernek.


Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 17:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
>>A Biblia ismerete és a törvények betartása két különbőző dolog.
Akik Jézust keresztre feszítették igaz,hogy ismerték a törvényeket de be nem töltötték azokat ,ezért nem volt kapcsolatuk Istennel
és ezért nem ismerték fel Jézust

Gabriel! Nem azért ismerték fel Jézust, mert be tudták tölteni a törvényt! Hiszen Jézus tanítványai felismerték Jézusban a Messiást, Isten Fiát, pedig ők sem tudták betölteni a törvényt! Ld. Pétert, aki Jézus kérdésére „Ti kinek mondotok engem?” ezt válaszolta: „Te vagy a Krisztus.”(Márk 8:29), de nem volt még benne a Szentlélek, annak ereje, ezért gyáva volt, és nem sokkal később hazudott és megtagadta Őt.

A törvényt BETÖLTENI egyedül Jézus tudja bennünk (amikor már befogadtuk Őt).

„Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy BETÖLTSEM azokat.” (Máté 5:17)

„…a törvény nevelőnk volt Krisztusig, hogy hit által igazuljunk meg. De miután eljött a hit, többé nem vagyunk a nevelőnek alávetve. Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által. (Galata 3:24-26)

>>Ellentétben pld. a prófétákkal akik ismerték is a törvényeket és be is tartották azokat és pontossan tudták,hogy ki Jézus.

Nem minden próféta volt engedelmes, lásd pl. Jónást!, vagy ott van az Istennek szentelt nazireus Sámson (szégyenletesen engedetlen életet élt).

>>Mát 5,19.Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket a mennyeknek országában a legkissebb lészen:valaki pedig cselekszi és úgy tanít,az a mennyeknek országában nagy lészen.

Ezt te idézted, de nem azt támasztja alá, amit mondani akartál (hogy a törvények betartása szükséges az üdvösséghez).
Fontosak a parancsolatok, Jézus maga is kijelentette, hogy nem azért jött, hogy eltörölje őket, de nem azok betartása üdvözít. Ennél az idézetnél is mi figyelhető meg? Aki megront akár egyet is a legkisebb parancsolatok közül, mi történik vele? A pokolban csücsül? Nem! A mennyek országában van, csak a rangsorban (jutalom tekintetében) kisebb lesz.

Pál is ír arról, hogy amikor eljön Jézus, a hívei megmérettetnek tetteik szerint :

„Mert más alapot senki sem vethet a meglevőn kívül, amely a Jézus Krisztus. Azt pedig, hogy ki mit épít erre az alapra: aranyat, ezüstöt, drágakövet, fát, szénát, szalmát; az a nap fogja világossá tenni, mivel tűzben jelenik meg, és akkor mindenkinek a munkája nyilvánvalóvá lesz; és hogy kinek mit ér a munkája, azt a tűz fogja kipróbálni. Ha valakinek a munkája, amelyet ráépített, megmarad, jutalmat fog kapni; de ha valakinek a munkája megég, kárt vall. Ő maga megmenekül ugyan, de úgy, mint aki tűzön ment át.” (1Kor. 3:11-15)

>>A parancsolatok megrontása viszont a lelkiüdvébe kerülhet az embernek.

Az előbbi idézetek alapján ez nem így van!
Egy megtért emberrel is előfordulhat, hogy megront - nem szándékosan! - egy parancsolatot, pl. kicsúszik egy hazugság a száján, vagy elmulaszt jót tenni valakivel, néha türelmetlen (szeretetlen) stb.
Nem jóvátehetetlen, nem veszíti el ezzel az üdvösségét, hiszen, ha megbánja, van kihez mennie.

„Mert nem olyan főpapunk van, aki ne tudna megindulni erőtlenségeinken, hanem olyan, aki hozzánk hasonlóan kísértést szenvedett mindenben, kivéve a bűnt. Járuljunk tehát bizalommal a kegyelem trónusához, hogy irgalmat nyerjünk, és kegyelmet találjunk, amikor segítségre van szükségünk.” (Zsidók 4:15-16)

Ez persze nem azonos a "csak nyugodtan bűnözzünk, majd meggyónjuk" típusú hozzáállással. Aki szereti Jézust, nem gondolkodik így!

Szeretettel: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 17:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
GABRIEL777 írta:
A parancsolatok megrontása viszont a lelkiüdvébe kerülhet az embernek.


Gabriel!

Egész szép kis farizeust faragnak még itt belőled a végén :)

Ha szerelmes vagy, akkor nem parancsolat alapján rohansz virágot venni a kedvesednek.

Ha szerelmes vagy, akkor is szerelmes vagy, ha elfelejtettél virágot venni.

És hiába mész virágot venni kiengesztelésnek, ha épp megcsaltad.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 17:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({) (F)

(legfeljebb elszaladsz :P)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 17:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:
Kedves Erika

A Biblia ismerete és a törvények betartása két különbőző dolog.

Akik Jézust keresztre feszítették igaz,hogy ismerték a törvényeket de be nem töltötték azokat ,ezért nem volt kapcsolatuk Istennel
és ezért nem ismerték fel Jézust


Gabriel, Pál apostol ezt írja magáról:

...Jóllehet énnékem van bizakodásom test szerint is. Ha bárki más mer testben bizakodni, én sokkal inkább.....zsidókból való zsidó, törvény tekintetében farizeus, buzgóság tekintetében az egyházat üldöző, atörvénybeli igazság tekintetében feddhetetlen voltam. Filippi 3.4-6

és mégis jelen volt az első vértanú , István megkövezésénél,egyetértve azzal... tehát nem ismerte fel benne az Isten emberét, mindaddig , amíg a damaszkuszi úton nem találkozott Jézussal


Ellentétben pld. a prófétákkal akik ismerték is a törvényeket és be is tartották azokat
és pontossan tudták,hogy ki Jézus.

Jézus pedig soha se mondta,hogy a prófétákhoz jött megváltónak.


Keresztelő János ezt mondta Jézusról: Ime, az Istennek ama báránya, aki elveszi a világ bűneit!/gondolod, hogy a próféták nem tartoznak bele ebbe a "csoportba"?

A János ev. 3. 22-től olvashatjuk Keresztelő János bizonyságtételét Krisztusról







Zsid 11,5. Hit által vitetett fel Énokh,hogy ne lásson halált,és nem találták meg,mert az
Isten felvitte őt. mert felvitelése elött
bizonyságot nyert affelöl,hogy kedves volt Istennek


Mát 5,19.Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket a mennyeknek országában a legkissebb lészen:valaki pedig cselekszi és úgy tanít,az a mennyeknek országában nagy lészen.

Márk 10,26.-27.
Azok pedig még inkább álmélkodnak vala,mondván maguk között:Kicsoda idvezülhet tehát ?

Jézus pedig rájuk tekintvén,mondta:Az embereknél lehetetlen,de nem az Istennél:
mert az Istennél minden lehetséges.

Luk 10,25.-28.
És ímé egy törvénytudó felkele,kisértvén őt,és mondván:Mester ,mit cselekedjem,hogy az örök életet vehessem ?
Ő pedig monda annak:A törvényben mi van megírva?mint olvasod ?
Az pedig felelvén,monda:Szeresd az Urat,a te Istenedet teljes szivedből és teljes lelkedből és minden erődből és teljes elmédből:és a te
felebarátodat mint magadat.
Monda pedig annak:jól felelél,ezt cselekedd,és élsz.




Én nem csak Jézus kereszt halálát fogadom el,hanem Jézus személyét és mindent ami abban benne van,a parancsolatokkal eggyütvéve.

A parancsolatok megrontása viszont a lelkiüdvébe kerülhet az embernek.

Folytatom a megkezdett Filippi 3-mat, a 7. verstől:

De amelyek nékem egykor nyereségek voltak, azokat a Krisztusért kárnak ítéltem.
Sőt annakfelette most is kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt...
És találtassam őbenne, mint akinek nincsen saját igazságom a törvényből,hanem van igazságom a Krisztusban való hit alapján:
Hogy megismerjem Őt , és az Ő feltámadásának erejét, és az ő szenvedéseiben való részesülésemet...

....egyet cselekszem, azokat, melyek hátam megett vannak, elfelejtvén, azoknak pedig, amelyek előttem vannak nékik dőlvén, célegyenest igyekszem az Istennek a Krisztus Jézusban onnét felülről való elhívása jutalmára.





Szeretettel Gabriel


Szeretettel Erika


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 18:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
GABRIEL777 írta:

Aki elfogadja a parancsolatokat az fogaddja el Jézust és értelemszerűen csak az tuddja
elfogadni a kereszten való áldozatát is.

A zsidók éppen a parancsolatokra, a törvényre hivatkozva ítélték Őt el :
”A zsidók így válaszoltak neki: "Nekünk törvényünk van, és a törvény szerint meg kell halnia, mert Isten Fiává tette magát." (János 19:7)
GABRIEL777 írta:
A parancsolatok betartása a kulcs Jézushoz.

Tudod, mi a kulcs ebben, mármint a parancsolatokban?, hogy a parancsolatok, a törvény alapján jövünk rá, mi a bűn, s arra is, hogy nem vagyunk képesek nem vétkezni, NEM TUDJUK BETARTANI A TÖRVÉNYT, EZÉRT SZÜKSÉGÜNK VAN JÉZUS VÁLTSÁGÁRA!
„Mert a törvény cselekedeteiből nem fog megigazulni egyetlen halandó sem őelőtte. Hiszen a törvényből csak a bűn felismerése adódik. Isten igazsága minden emberé kegyelemből, hit által Isten pedig ezt az igazságát most nyilvánvalóvá tette a Krisztusban való hit által minden hívőnek. Mert nincs különbség: mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének Ezért Isten ingyen igazítja meg őket kegyelméből, miután megváltotta őket a Krisztus Jézus által.” (Róma 3:20-24)

És ahogy már írtam más helyen, a törvényt egyedül Jézus képes betölteni, ezért a parancsok betartásáHOZ a kulcs: Jézus.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 19:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Erika és Boglárka


Leirnátok nekem,hogy ki az aki legjobban szeret titeket,Isten ? Jézus ? Atya? vagy a Szentlélek?

A másik kérdésem,hogy aki Istent imádja az kit imád még ? Jézust ? az Atyát ? a Szentlelket ?

A másik kérdésem,hogy a jővőt és az embert jól ismerő Isten miért adott,olyan parancsolatot az embereknek amit azok nem képessek betartani
"elmondásotok szerint".

Azt kérdezném még meg,hogy ki ismerte
jobban Isten akaratát,Jézus vagy az Apostolai?
Vagy az Apostolok pont annyit tudtak Istenről mint Jézus?

A legfontosabb kérdésem hozzátok pedig az,hogy
kit kell elfogadnia az embernek ahhoz,hogy üdvözüljön. Istent ? Jézust ? a Szentlelket ?
vagy az Atyát ?

Szeretettel Gabriel


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. ápr. 22., vasárnap 21:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 20:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
32ezüst írta:
GABRIEL777 írta:
A parancsolatok megrontása viszont a lelkiüdvébe kerülhet az embernek.


Gabriel!

Egész szép kis farizeust faragnak még itt belőled a végén :)

Ha szerelmes vagy, akkor nem parancsolat alapján rohansz virágot venni a kedvesednek.


De hogynem ,az érzelmeink parancsára amelyek
befolyásolják döntéseinket,tudattalanul is :D

Ezzel ellentétben a hívő nem csak tudattalanul,hanem tudatossan is betölti a lélek parancsolatát.

Az első és legfontosabb parancsolat betöltésén
áll vagy bukik a többi parancsolat betöltése.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 21:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Hajlasz, mint a fű, kedves Gabriel... Egy-egy szót mindig olyan értelemben használsz, hogy megfeleljen a másik elvárásainak. Érdekes taktika, de így nem tudom igazán követni, hogy mit is hiszel.
Lehet, hogy nálad is jobb lenne, ha kerülnéd a vallásos szakszavakat. Talán kevesebb lenne a félreértés, ha saját magad definiálnád nekünk a fogalmaidat, és mindenre új szót használnál, nehogy valami egészen más hagyományos dologra asszociáljunk.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 21:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
32ezüst írta:
Hajlasz, mint a fű, kedves Gabriel... Egy-egy szót mindig olyan értelemben használsz, hogy megfeleljen a másik elvárásainak. Érdekes taktika, de így nem tudom igazán követni, hogy mit is hiszel.
Lehet, hogy nálad is jobb lenne, ha kerülnéd a vallásos szakszavakat. Talán kevesebb lenne a félreértés, ha saját magad definiálnád nekünk a fogalmaidat, és mindenre új szót használnál, nehogy valami egészen más hagyományos dologra asszociáljunk.


Vagy csak ugyan azt mondom mint eddig csak más oldalról megvilágitval azt :wink:

Az pedig,hogy nincs két ember akiknek 100 % ossan egy és ugyan azt jelenti egy adott szó az
nem is olyan meglepő,végül is nem robotok vagyunk :wink:

Megfelelni pedig elsősorban Istennek szeretnék,
és nem egy másik ember elvárásának.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség