Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 21:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:
Kedves Erika és Boglárka


Leirnátok nekem,hogy ki az aki legjobban szeret titeket,Isten ? Jézus ? Atya? vagy a Szentlélek?

Gabriel, Isten egy, Akiben három személy van: Atya, Fiú, Szentlélek, teljes Szentháromság, egy örök, igaz Isten.

A másik kérdésem,hogy aki Istent imádja az kit imád még ? Jézust ? az Atyát ? a Szentlelket ?

Erre hadd énekeljek egy szép kánont, én kezdem, te a második sornál lépsz be:

Atyám, én imádlak,
Leborulva áldlak,
így szeretlek.

Jézus, én imádlak,
Leborulva áldlak,
így szeretlek.

Szent Lélek imádlak,
Leborulva áldlak,
így szeretlek.




A másik kérdésem,hogy a jővőt és az embert jól ismerő Isten miért adott,olyan parancsolatot az embereknek amit azok nem képessek betartani
"elmondásotok szerint".

A tízparancsolatot így is nevezhetjük:
Tíz segítség az emberré válás útján- amíg a más vallású népek maguk formálták isteneiket: porból, aranyból , rézből...Izráelt viszont Isten formálja a beszédével.
Ugyanakkor nem azért adta törvényt, h. általa üdvözítsen, hanem h.az Üdvözítőhöz elvezéreljen- de erről már ma beszéltünk.

Kálvin János szerint a törvénynek hármas haszna van:tükör, fék, ösztöke.
Tükör, azért, mert meglátjuk benne bűneinket.
Fék, mert visszariaszt a bűntől és bűnbánatra indít.
Ösztöke, mert Isten iránti engedelmes életre buzdít


Azt kérdezném még meg,hogy ki ismerte
jobban Isten akaratát,Jézus vagy az Apostolai?
Vagy az Apostolok pont annyit tudtak Istenről mint Jézus?

Az apostolok pont annyit tudtak, amennyit nekik Isten kijelentett.

A legfontosabb kérdésem hozzátok pedig az,hogy
kit kell elfogadnia az embernek ahhoz,hogy üdvözüljön. Istent ? Jézust ? a Szentlelket ?
vagy az Atyát ?

Jézus Krisztust- de ha ezt kérded, akkor én megkérdezem, hogy elolvastad-e, amit eddig már írtam neked?

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 21:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:


A legfontosabb kérdésem hozzátok pedig az,hogy
kit kell elfogadnia az embernek ahhoz,hogy üdvözüljön. Istent ? Jézust ? a Szentlelket ?
vagy az Atyát ?

[/color]

Szeretettel Gabriel
[/quote]

Kedves Erika

Igen természetessen elolvastam a válaszaidat,a mostani kérdéseim pont ezért tettem fel,mert én úgy érzem,hogy a Szentháromságot nem egyformán értelmezzük ,ezért beszélünk el egymás mellett.

Ezért tisztázzuk elöbb,hogy kinek mit is jelent a Szentháromság,akkor talán jobban megérthetjük egymást.

Azt irod,hogy az üdvözüléshez Jézust kell elfogadni.

A kérdésem az lenne ,hogy aki elfogaddja Istent az elfogadta-e Jézust?

Aki pedig elfogaddja Jézust az elfogaddja -e ,Istent.

A másik kérdésem pedig az,hogy szerinted mi a közös és mi a különbözőség az Atya és Isten között.

Ha megkérhetlek a sajátszavaiddal is mond el és ne csak valaki mástól származó idézettel.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 22:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel, csak viccelek: most azt akarod,h. szlovákul mondjam?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 22:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Gabriel, csak viccelek: most azt akarod,h. szlovákul mondjam?


Lehetőleg élő nyelvet használj,holt nyelvet már nem beszélek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 22., vasárnap 22:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel, úgy vettem észre, szoktál éjszaka is írni: ha lesz időd, nyugodtan válaszolj ezekre a kérdésekre, akkor majd reggel könnyebb lesz szót értenünk, ha már fogom látni, melyik nyelvet beszéled. :D

Ja, és szerinted az ember be tudja tartani a 10 parancsolatot?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 08:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nos, Gabriel, akkor én kezdem, de majd kérlek, hogy te is válaszolj.

A Szentháromságról hiszem, hogy Isten egy, kiben három személy van: Atya, Fiú, Szent Lélek, így is mondhatjuk: Atya Isten, Fiú Isten, SzentLélek Isten.

Amikor a természetet csodálom, a megannyi szépségét, tökéletességét, az Atya Isten teremtő munkáját csodálom. A teremtett világ utolsó órájának az idejét is csak Ő tudja, senki más.

Amikor egy hívő emberrel átélem a testvéri közösséget, biztos lehetek abban, hogy volt személyes találkozása a Fiú Istennel, a világ Megváltójával, és szövetséget kötött vele, letette az életét a Krisztus kezébe, bűnbánattal.

Aki Krisztushoz elvezette a Teremtő Istenben egyébként lehet,hogy hívő embert, a bűnös voltáról meggyőzte a lehet,hogy egyébként talpig becsületes embert...vagy a cégéres bűnöket elkövetőt arról, hogy számára is van bocsánat, van újrakezdés Krisztus keresztjénél, az a Szent Lélek Isten volt, mert senki sem mondja Úrnak Krisztust, csakis ha erről meggyőzi Szent Lélek. Aki elvezeti a hívőt minden igazságra, vigasztal, megadja a megfelelő feleltet a megfelelő időben-ha ezt kérem- szintén a Szent Lélek Isten.

De ez a három ugyanaz. Mondhatnám, hogy feladataiban más.
Nézd: én vagyok feleség, anya, gyermek és testvér is-de mindig ugyanaz a személy, akit te Erika néven ismersz, de más a dolgom feleségként, más a dolgom anyaként, gyermekként és testvérként.
Ez a hasonlat márcsak azért is sántít- de jobbat nem tudtam -,mert míg én minden feladatom végzésében hibákat követek el, Isten mindhárom megnyilvánulásában tökéletes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 09:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Boglárka írta:

És ahogy már írtam más helyen, a törvényt egyedül Jézus képes betölteni, ezért a parancsok betartásáHOZ a kulcs: Jézus.


Kedves Boglárka

Szemlátomást elbeszélünk egymás mellett,én sohasem mondtam azt,hogy az embernek a saját erejére támaszkodval
kell minden parancsolatot betöltenie.

Jézus tanítása szerint is az első két parancsolat betartásán áll vagy bukik a többi parancsolat betartása.
Ez pedig az Isten és a felebaráti szeretet..

Isten iránti szeretetünk munkálja ki bennünk a felebaráti szeretetet.

Jézus megismeréséhez ,elfogadásához,
ezért elengedhetetlen a parancsolatok
betöltése.

1 Ján.2.4 A ki ezt mondja:Ismerem őt,és az ő parancsolatait nem tartja meg,hazug az,és nincs meg abban az igazság.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 09:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:

Ja, és szerinted az ember be tudja tartani a 10 parancsolatot?


Saját erejére támaszkodval nem,Istenre
hagyatkozval viszont Igen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 09:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel, és mit hiszel a Szentháromságról?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 09:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
GABRIEL777 írta:

Azt irod,hogy az üdvözüléshez Jézust kell elfogadni.

A kérdésem az lenne ,hogy aki elfogaddja Istent az elfogadta-e Jézust?

Aki pedig elfogaddja Jézust az elfogaddja -e ,Istent.

A másik kérdésem pedig az,hogy szerinted mi a közös és mi a különbözőség az Atya és Isten között.

Ha megkérhetlek a sajátszavaiddal is mond el és ne csak valaki mástól származó idézettel.

Szeretettel Gabriel


Kedves Erika

Szerintem kikerülted a fenti kérdésre a választ :D

Egy szimpla igen vagy nem érthetöbb lett volna ,akár szlovákul is :D

A válaszom arra a kérdésre,hogy aki elfogaddja Istent elfogadta -e Jézust,az,
hogy igen,mivel a Szentháromságban
vagyis magában Istenben,Jézus is benne van.

A másik kérdésre,hogy aki elfogadta Jézust az elfogadta-e az Istent,szintén az,hogy igen,mivel Jézus a Szentháromság,Isten része. :D

Igy egyben arra is válaszoltam,hogy vajon a lator akire hivatkoztál betöltötte-e a főparancsolatot.

A másik egyszerű kérdésem :D

Te azt irod,hogy az üdvözüléshez Jézus kell elfogadni. Ezzel teljes mértékben egyet is értek.

De van-e bármilyen különbség az üdvözülés szempontjából aközött,ha valaki azt mondja:

1:hogy,Jézust kell elfogadni az üdvözüléshez.

2:vagy azt,hogy Istent kell elfogadni az üdvözüléshez.

3:vagy azt mondja,hogy a Szentlelket kell elfogadni az üdvözüléshez.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 09:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Gabriel, és mit hiszel a Szentháromságról?


Az Atya,a Fiú és a Szentlélek,Istenben egyek,
ugyan akkor egymástól megkülönböztethetőek.

Mivel Istenben egyek így egyik sem nagyobb a másiknál.

A különbözőség a megnyilvánulásban van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 10:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Erika

Igen természetessen elolvastam a válaszaidat,a mostani kérdéseim pont ezért tettem fel,mert én úgy érzem,hogy a Szentháromságot nem egyformán értelmezzük ,ezért beszélünk el egymás mellett.

Ezért tisztázzuk elöbb,hogy kinek mit is jelent a Szentháromság,akkor talán jobban megérthetjük egymást.


Azt irod,hogy az üdvözüléshez Jézust kell elfogadni.

A kérdésem az lenne ,hogy aki elfogaddja Istent az elfogadta-e Jézust?

Aki pedig elfogaddja Jézust az elfogaddja -e ,Istent.

A másik kérdésem pedig az,hogy szerinted mi a közös és mi a különbözőség az Atya és Isten között.

Ha megkérhetlek a sajátszavaiddal is mond el és ne csak valaki mástól származó idézettel.

Szeretettel Gabriel[/quote]


Gabriel, csak pontosan: abban állapodtunk meg,- most kiemeltem a hozzászólásodban,előbb btisztázzuk, ki mit ért aSzentháromság alatt. Erre válaszoltam.A többi kérdésre is fogok, bár ha elolvasod újra, amit eddig írtam, benne van a válasz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23., hétfő 21:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Gabriel!

>>Leírnátok nekem,hogy ki az, aki legjobban szeret titeket,Isten ? Jézus ? Atya? vagy a Szentlélek?

Isten EGY, három személyben (Atya, Fiú, Szentlélek)
„Az Atya, az Ige (Jézus) és a Szent Lélek, és ez a három EGY.” (1János 5:7)
/„Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal.” (János 1:14)/

ISTEN (Atya, Fiú, Szentlélek) AZ, AKI A LEGJOBBAN SZERET.
A Szentháromság titok, nem is vagyunk képesek mi emberek ezt igazán megérteni és átlátni!

Minden hasonlat tökéletlen, de valamennyire segít mégis a megértésben. Valaki úgy próbálta ezt magyarázni, hogy pl. amikor azt mondjuk, egy CSALÁD, ez az egy család is több személyből áll.
Erika hasonlata számomra inkább közelíti, amit látok a Szentírásból, ti. azt, hogy Isten EGY, de a három személye más-más „arcát” mutatja meg Istennek, ezek a személyek más-más „szerepet” töltenek be munkálkodása közben.

Az Atya Isten eleve rendelése, a Lélek megszentelése és a Jézus Krisztus vérével való meghintés (1Péter 1:2)

>>A másik kérdésem,hogy aki Istent imádja az kit imád még ? Jézust ? az Atyát ? a Szentlelket ?

Tetszett a kánon (és igazán találó), amit Erika írt erre a kérdésre! :)

>>A másik kérdésem,hogy a jövőt és az embert jól ismerő Isten miért adott,olyan parancsolatot az embereknek amit azok nem képesek betartani "elmondásotok szerint".

Nem csupán a mi elmondásunk szerint. Isten mondja a Szentíráson keresztül :

„…mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének.” (Róma 3:23)

Miért adta a parancsolatokat?

Ádám és Éva engedetlenségét (bűnbeesését) követően az emberek elszakadtak Istentől. Megromlott, bizonytalanná vált Istennel és egymással is a kapcsolatuk.
Hosszú-hosszú idő múltán Isten kiválasztott egy embert, Ábrahámot, s rajta keresztül (Ábr. utódai) a zsidó népet arra, hogy az igaz Istent és a neki való engedelmesség mintáját felmutassák a körülöttük élő, pogány isteneket imádó népeknek - ehhez adta Isten a boldogulás, az Istennel és emberekkel való harmonikus, jó kapcsolat zsinórmértékét: a Tíz parancsolatot!
Több helyen olvasható a Bibliában, hogy a parancsolatokhoz igazodás a boldogulás útja (pl. „tartsd meg azt a törvényt…, hogy boldogulj mindenütt, amerre csak jársz.” /Józsué 1:7/ Itt igazában a törvény ismeretéről és Isten szeretetéről, a neki való engedelmesség készségéről van szó, hiszen az eredendő bűn miatt az ember, ha beleszakad, akkor sem képes betartani tökéletesen a parancsolatokat (ki az, aki legalább gondolatban ne vétkezett volna?, ld. paráznaság).

A 10 parancsolat zsinórmértéke alapján tudták az emberek, mi a bűn, és ha megpróbáltak engedelmeskedni, azt is láthatták, hogy újra és újra elbuknak. Amit már idéztem: „…a törvényből csak a bűn felismerése adódik.” (Róma 3:20)
/Nemrég olvastam John Paton misszionárius életrajzát, aki a csendes-óceáni kannibálokhoz vitte el az evangéliumot. Ezek a kannibálok, míg Isten törvényéről nem hallottak, teljesen természetesnek (jogosnak) tartották a gyilkosságot, lopást, csalást stb. – nem tudták, hogy bűn!, s ez meghatározta az életvitelüket, pl. a szülők és gyerekek között nem volt szeretetkapcsolat, az asszonyt a férje megölhette, ha már ráunt stb. Elképzelhető, milyen "boldogok" lehettek./

Régen, az ószövetségi időkben az izraeliták a bűnök kérdését megoldották úgy - Isten által megadott "koreográfiák" szerint -, hogy rendszeres időközönként bárányokat áldoztak, a saját vétkeiket áthárították az állatra.
Az Újszövetség idején ez a Bárány: Jézus.
„…nem veszendő dolgokon, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg atyáitoktól örökölt hiábavaló életmódotokból, hanem drága véren, a hibátlan és szeplőtelen Báránynak, Krisztusnak a vérén.” (1Péter 1:19)

>>Azt kérdezném még meg,hogy ki ismerte
jobban Isten akaratát,Jézus vagy az Apostolai?
Vagy az Apostolok pont annyit tudtak Istenről mint Jézus?

Ez miért is kérdés?

>>A legfontosabb kérdésem hozzátok pedig az,hogy
kit kell elfogadnia az embernek ahhoz,hogy üdvözüljön. Istent ? Jézust ? a Szentlelket ?
vagy az Atyát ?

Ahogy beszéltünk is már erről, Isten EGY, három személyben (Atya, Fiú,Szentlélek).
Ugyanakkor hallottam már emberektől olyat, hogy Isten létezését elfogadja, de Jézussal nem tud mit kezdeni… Vannak, akik elhiszik, hogy van Isten, de (mivel nem olvassák a Bibliát) sosem hallottak még arról, hogy az üdvözüléshez szükséges újjászületni, sem azt, hogy az Atyához Jézus az Út.
Jézus mondta: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.” (János 14:6)

Isten terve az volt, hogy az üdvözülés a Fiú személyén keresztül történjen. Tehát az üdvözüléshez Jézust kell elfogadni, az Ő váltságát.
„Isten nem azért küldte el a Fiút a világba, hogy elítélje a világot, hanem, hogy üdvözüljön a világ általa.” (János 3:17)

És aki Jézust elfogadja, az Istenhez jut el, az Ő gyermeke lesz!


Gabriel, hogy ne beszéljünk el egymás mellett, kérlek, kicsit részletesebben fejtsd ki nekem, te mit értesz azon, hogy „Istenre hagyatkozva” tudja valaki a törvényt betölteni.

Jóéjt!, szeretettel: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 08:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:
GABRIEL777 írta:

Azt irod,hogy az üdvözüléshez Jézust kell elfogadni.

A kérdésem az lenne ,hogy aki elfogaddja Istent az elfogadta-e Jézust?

Aki pedig elfogaddja Jézust az elfogaddja -e ,Istent.

A másik kérdésem pedig az,hogy szerinted mi a közös és mi a különbözőség az Atya és Isten között.

Ha megkérhetlek a sajátszavaiddal is mond el és ne csak valaki mástól származó idézettel.

Szeretettel Gabriel


Kedves Erika

Szerintem kikerülted a fenti kérdésre a választ :D

Egy szimpla igen vagy nem érthetöbb lett volna ,akár szlovákul is :D

Gabriel!


Mi az, amit nem értettél, vagy nem értesz egyet azzal, amit a Szentháromságról írtam/mert azt mondod:érthetőbb lett volna/

A válaszom arra a kérdésre,hogy aki elfogaddja Istent elfogadta -e Jézust,az,
hogy igen,mivel a Szentháromságban
vagyis magában Istenben,Jézus is benne van.

Erre a kérdésem a válaszom:NEM, legjobb példa az istenfélő zsidók, akik nem fogadják el a názáreti ács fiát Messiásnak

A másik kérdésre,hogy aki elfogadta Jézust az elfogadta-e az Istent,szintén az,hogy igen,mivel Jézus a Szentháromság,Isten része. :D

Igen.
És itt van egy kérdésem feléd: korábban azt mondtad: csak az a hiteles a BIbliából számodra, ami Jézus életével foglalkozik. Mégsem cseng ki az írásodból, hogy Megváltó Krisztusodnak, egyedüli Üdvözítődnek fogadtad volna el.Valahogy mindig a parancsolatokat emeled minden fölé.


Igy egyben arra is válaszoltam,hogy vajon a lator akire hivatkoztál betöltötte-e a főparancsolatot.

A latort erre a vélekedésedre hoztam fel:

Azért olyan hitről "már mint ami üdvőzítő is"még nem hallottam ami
a főparancsolatot képes lenne kikerülni,


a Róma 4: 5 írja:

Ellenben annak, aki nem munkálkodik hanem hisz abban, aki az istentelent megigazítja, az ő hite tulajdoníttatik igazságul.




A másik egyszerű kérdésem :D

Te azt irod,hogy az üdvözüléshez Jézus kell elfogadni. Ezzel teljes mértékben egyet is értek.

De van-e bármilyen különbség az üdvözülés szempontjából aközött,ha valaki azt mondja:

1:hogy,Jézust kell elfogadni az üdvözüléshez.

Jézus mondja a János 10-ben: aki nem az ajtón megy be a juhok aklába,hanem másunnan hág be, tolvaj az és rabló .1.vers

Én vagyok az ajtó, ..9. vers.


Gabriel, ha azt mondod,hiszed ezt, akkor minel teszel fel olyan kérdéseket, ami elé szinte hallja az ember, hogy ott van: CSAKUGYAN AZT MONDTA AZ ISTEN? ugye, tudod, ki kérdezett így?



2:vagy azt,hogy Istent kell elfogadni az üdvözüléshez.

3:vagy azt mondja,hogy a Szentlelket kell elfogadni az üdvözüléshez.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 10:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:

1:hogy,Jézust kell elfogadni az üdvözüléshez.

Jézus mondja a János 10-ben: aki nem az ajtón megy be a juhok aklába,hanem másunnan hág be, tolvaj az és rabló .1.vers

Én vagyok az ajtó, ..9. vers.


Gabriel, ha azt mondod,hiszed ezt, akkor minel teszel fel olyan kérdéseket, ami elé szinte hallja az ember, hogy ott van: CSAKUGYAN AZT MONDTA AZ ISTEN? ugye, tudod, ki kérdezett így?



2:vagy azt,hogy Istent kell elfogadni az üdvözüléshez.

3:vagy azt mondja,hogy a Szentlelket kell elfogadni az üdvözüléshez.

Szeretettel Gabriel
[/quote]

Erika ,ennyi erőből én is mondhatnám,hogy ugye tudod,hogy ki biztatta az embereket
Isten parancsolatának a megszegésére.

Amikor pedig azt mondod,hogy az Isten ,
álltal adott törvények nem tarthatók be,akkor effektíve Isten akarata ellen beszélsz.

Ez pedig az emberekben alkalmas egy olyan mentalítás kialakítására,hogy az mondják,jó
akkor nem is kell a parancsolatokkal foglalkozni,hisz azok úgy sem tarthatóak be,
ezért nyugodtan ölhetek,rabolhatok,Jézus
ugyis megbocsát mindent.



De hozz,egy tanítást is Jézustól,ahol azt mondja tanítványainak,hogy nem lehet
Isten parancsolatait megtartani.

Mint már annyiszor elmondtam,nem a parancsolatokkal van a probléma,hanem az emberekkel,akik nem Istenre hagyatkozva próbálják a parancsolatokat betartani.

Jézust nem azért küldte Isten az emberek közé,hogy az emberek,Jézus nevére hivatkozval figyelmen kivül hagyhassák törvényeit,hanem azért,hogy Krisztus álltal
megmutasa,hogy hogyan lehet a parancsolatokat betölteni,és aki elfogaddja Krisztust az Krisztus álltal képes legyen a parancsolatok betöltésére.

Nem az üdvőzítí az embert,ha elhiszi,hogy Krisztus meghalt a bünösökért,hanem maga
Krisztus.

Krisztus személye az üdvőzítő,és nem
pedig egy gondolat vele kapcsolatban.


Amikor az ember a főparancsolatot betölti,akkor a Szentlelket is veszi,és így
segítí Isten a hívőt,hogy a parancsolatait betartsa.

Ezért mondtam,hogy a parancsolatok,Istenre hagyatkozval betarthatóak,a saját erönkre hagyatkozval,viszont nem.

Erika egyébként a kérdésemben még burkoltan sincs benne,hogy csakugyan ezt mondta-e Isten,eredendően a Szentháromság személyei közti hasonlóságról ill különbözőségről beszéltem volna.

Te viszont szemlátomást kikerülted a választ,hisz a 2 és 3. kérdésre semmit sem írtál.

Pedig csak arra akartam utalni,hogy a főparancsolat betöltése révén,az ember
nem csak Istent fogadja el,hanem a
benne levő Szentháromságot is.

Ezért mondtam,hogy a főparancsolat betöltése az üdvözítő,mert az álltal kerül kapcsolatba a hívő,magával Istennel,Istenben pedig ott
van mind a három Isteni személy.

Jézusból a Szentlélek beszélt,a Szentlélek pedig ezt mondta,senki sem juthat az Atyához,csak is álltalam.

A létra az Atyához maga a Szentlélek.

Ezért a Szentlélekkel való betöltekezés,a tűzkeresztség teszi az embert alkalmassá ahhoz,hogy Isten parancsolatait betartsa.

Szerettel Gabriel


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. ápr. 24., kedd 10:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség