Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 10:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Boglárka írta:


Gabriel, hogy ne beszéljünk el egymás mellett, kérlek, kicsit részletesebben fejtsd ki nekem, te mit értesz azon, hogy „Istenre hagyatkozva” tudja valaki a törvényt betölteni.

Jóéjt!, szeretettel: B.


Kedves Boglárka

A fenti válaszomban amit Erikának írtam, leirtam részletesebben,hogy mit jelent Istenre hagyatkozval betölteni a parancsolatokat.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 17:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves G7!

Bocs a furcsa kérdésért, de járatos vagy az ezotériában, vagy a keleti tanításokban? Netán ezek után kezdtél el foglalkozni a kereszténysággel? Vagy elvileg is helytelennek látod? Milyen a viszonyod ezzel a kérdéssel?

A másik, hogy hogyan tekintesz a Bibliára - olvasod-e napi, heti rendszerességgel - szól-e hozzád azon keresztül Isten? És elfogadod-e minden Igéjét, úgy mint Isten szájából származó, kötelező érvényű beszédet?

Még egy harmadik is feljött bennem - ezt leírni is furcsa, de tényleg hallasz hangokat, amik hitedben igazgatnak?

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 18:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Kedves G7!

Bocs a furcsa kérdésért, de járatos vagy az ezotériában, vagy a keleti tanításokban? Netán ezek után kezdtél el foglalkozni a kereszténysággel? Vagy elvileg is helytelennek látod? Milyen a viszonyod ezzel a kérdéssel?

A másik, hogy hogyan tekintesz a Bibliára - olvasod-e napi, heti rendszerességgel - szól-e hozzád azon keresztül Isten? És elfogadod-e minden Igéjét, úgy mint Isten szájából származó, kötelező érvényű beszédet?

Még egy harmadik is feljött bennem - ezt leírni is furcsa, de tényleg hallasz hangokat, amik hitedben igazgatnak?

Üdv:
Indu


Bocs Indu,de szerintem még alugy ezekre a kérdésekre egyet mielött újra feltennéd őket..

:D :D :D

Maradjuk a kereszténység vonalán,ha már egy keresztény portálon vagyunk,a reinkarnációra is ezért nem válaszoltam előszőr,csak miután Erika erösködött.

Tudod a fogászati problémámat sem az autószerelömmel szoktam megvitatni.

Én már csak ilyen praktikussan gondolkozó ember vagyok :D

A Bibliával kapcsolatos kérdésedre pedig pár napja válaszoltam,ha jól emlékszem,elsem olvastad ?????????

Ezért töröm magam :D

No megyek vidámkodni.

Gabriel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 19:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>Bocs Indu,de szerintem még aludj ezekre a kérdésekre egyet mielött újra feltennéd őket..

De mi a konkrét gond a kérdéseimmel? Sértő a feltételezés, hogy szimpatizálsz az ezotériával, vagy más a gond? Léci írd meg konkrétan, mert a kérdésekre való válasz nagyon érdekelne.

>Tudod a fogászati problémámat sem az autószerelömmel szoktam megvitatni.

Most akkor erre a kérdésre csak egy ezoterikának vagy hajlandó válaszolni? Vagy hogy értsem ezt?

>A Bibliával kapcsolatos kérdésedre pedig pár napja válaszoltam,ha jól emlékszem,elsem olvastad ?????????

Dehogynem elolvastam, és köszönöm is a választ. Ezek további rétegek ebben. Erről még nem volt szó - csak hogy méreg-e a nem hívőnek stb.

Most tanácstalan vagyok, hogy hogyan tegyem fel a kérdéseket úgy, hogy megválaszolhatóak legyenek. Segíts ebben léci. Fogalmazd meg a te szavaiddal vagy nem tom.

Üdv:
I

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 19:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Indu

Leirnád,hogy az ezoterikával kapcsolatban mi az amit te jól ismersz,és ugyan ez a kérdésem a más vallásokkal kapcsolatban is,melyik vallást ismered még jól a kereszténységen kivül.


Egyébként per pillanat a keresztény vallásról tudok a legtöbbet,mivel vele foglalkoztam a leghosszabb ideig.
Ezért is szivesebben beszélgetek inkább a kereszténységről mint a budhizmusról.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 20:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Gabriel!

>>Amikor pedig azt mondod,hogy az Isten ,
álltal adott törvények nem tarthatók be,akkor effektíve Isten akarata ellen beszélsz.
Ez pedig az emberekben alkalmas egy olyan mentalítás kialakítására,hogy az mondják,jó akkor nem is kell a parancsolatokkal foglalkozni,hisz azok úgy sem tarthatóak be, ezért nyugodtan ölhetek,rabolhatok,Jézus ugyis megbocsát mindent.


Ha azt mondjuk, hogy nincsen bűn mi bennünk, magunkat csaljuk meg és igazság nincsen mi bennünk.” (1János 1:8 )

Elolvastad, amit vasárnap írtam neked? Többek közt épp erről írtam, hogy az újjászületett emberrel is előfordulhat, hogy valami bűnt elkövet, de nem szándékosan és nem ez a tendencia!, hiszen szereti Jézust, és nem akarja megbántani! Nem arról van szó, hogy "csak nyugodtan bűnözzünk, majd meggyónjuk"!

>>De hozz,egy tanítást is Jézustól,ahol azt mondja tanítványainak,hogy nem lehet
Isten parancsolatait megtartani
.

Nem szükséges tanítást hozni erről, hiszen Jézus földre jövetele és váltsághalála épp ezért történt!

A parancsolatokat nem tudták az emberek betartani, így bűn volt az életükben, ami elválasztotta őket Istentől.
Isten igazságos, ezért a bűnt megbünteti, de elfogadta a helyettes áldozatot: az ószövetségi időben bakok és borjak vérét, az Újszövetség idején Jézus Krisztusnak, az Ő szent és tiszta Fiának vérét.

Szerinted miért volt a helyettes áldozatra szükség?

Az Ószövetség idején is voltak emberek, akik szerették Istent (pl. Ábrahám), és Neki engedelmesen éltek, mégis szükséges volt, hogy vétekért való áldozatokat mutassanak be Istennek.

Gondoljuk együtt végig: ha az emberek a parancsolatokat tökéletesen be tudják tartani, akkor ez azt jelenti, hogy soha nem követnek el bűnt. Ha ez lehetséges lett volna, akkor Jézus váltsághalálára nem lett volna szükség! De Isten nem tévedett!, AZ EMBER NEM KÉPES betartani az eredendő bűn miatt a törvényt.
Egyedül Jézus képes tökéletesen betölteni. Az újjászületett emberek életében – akik befogadták a szívükbe Jézust a Sz.Lélek által – Jézus betöltheti a törvényt.

>>…azért küldte Isten az emberek közé… hogy Krisztus által
megmutassa,hogy hogyan lehet a parancsolatokat betölteni,és aki elfogadja Krisztust az Krisztus által képes legyen a parancsolatok betöltésére.


Gabriel, ezzel ugye nem azt akarod mondanik, hogy Jézus csak példát adni jött a földre?

„Az Emberfia sem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem, hogy ő szolgáljon, és életét adja váltságul sokakért.” (Márk 10:45)

>>Nem az üdvözíti az embert, ha elhiszi,hogy Krisztus meghalt a bűnösökért,hanem maga
Krisztus.


Jézus Krisztus üdvözít, de a HIT nagyon fontos! Bizonyára emlékszel arra, amit Jézus mondott Nikodémusnak:

"És a miképen felemelte Mózes a kígyót a pusztában, akképen kell az ember Fiának felemeltetnie. Hogy valaki HISZEN ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." (János 3:14-15)

Mire utal itt Jézus? A zsidó nép kijött Egyiptomból, de a pusztában elkezdtek lázadozni Isten és Mózes ellen, és ekkor az Úr a népre kígyókat küldött és sokan meghaltak. A megmaradottak belátták, hogy vétkeztek, és az Úr azt mondta Mózesnek, készítsen egy rézkígyót és tűzze rá egy póznára, és ha valakit megmar a kígyó, de föltekint a rézkígyóra – életben marad. (4Mózes 21:8 )

Ami ebben a történetben is látszik, hogy alapvető szerepe van a HITnek. Elhiszik-e, hogy számít az, ha egy élettelen rézkígyóra ránéznek.
A szabadítás eszköze, a rézkígyó ott volt, de!
Aki nem hisz Isten szavának, hanem egyéni elgondolásai vannak a gyógyulásról – az belehal a kígyómarásba. Aki – bármilyen furcsának is hangzik számára a megoldás – HISZ Isten szavának, az felnéz a rézkígyóra, és életben marad.

Az ószövetségi esemény előremutatott Jézusra! Amiképpen Mózes a kígyót felemelte, s aki HITTEL rátekintett, megmaradt, aképpen Jézus is felemeltetett a keresztfára, s aki HISZ benne, annak örök élete van!
Jézus az üdvözítő, a váltság elvégeztetett – de csak azé az emberé, aki HITTEL elfogadja.

Igazad van abban, hogy az igazi hit megmutatkozik a cselekedetekben, azaz abban is, hogy a hívő törekszik Isten parancsolatainak betartására! De szögezzük le: nem a parancsolatok betartása üdvözít! /A parancsolatok betartására törekvés nem eszköz az üdvözüléshez, hanem a hit gyümölcse!/

Az ember hit által igazul meg, a törvény cselekedetei nélkül (Róm. 3:28, Gal. 2:16)

Elszakadtatok Krisztustól, akik a törvény által akartok megigazulni, a kegyelemből kiestetek (Gal. 5:4)

"...ahogyan a test halott a lélek nélkül, ugyanúgy a hit is halott cselekedetek nélkül." (Jakab 2:26)

>>Amikor az ember a főparancsolatot betölti,akkor a Szentlelket is veszi,és így
segítí Isten a hívőt,hogy a parancsolatait betartsa.
Ezért mondtam,hogy a parancsolatok,Istenre hagyatkozval betarthatóak,a saját erönkre hagyatkozval,viszont nem.


Azt írod, a főparancsolat betöltése UTÁN veszi az ember a Szentlelket, ugyanakkor azt is írod, a parancsolatok saját erőből nem, csak Istenre hagyatkozva tarthatók be.
Ezek szerint úgy gondolod, hogy a főparancsolatot könnyebb betartani, mint a többit?, ezért a főparancsolat betartásához nem szükséges a Szentlélek?

Szeretettel: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 20:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Boglárka tudod,hogy melyik a főparancsolat ?

leirnád nekem,hogy melyik az ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 21:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
„A legfőbb ez: Halljad, Izráel, az Úr, a mi Istenünk, egy Úr, és szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és teljes erődből.” (Márk 12:29-30)

Jóéjt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 21:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel!

Azt mondod, hogy kikerülöm a válaszadást, mert a ma délelőtti hozzászólásomban a 2. 3. kérdésre nem mondtam semmit.

Ha egy tesztet töltesz ki, és a 3 lehetséges közül egyet megjelölsz, ez válasz a másik kettőre is, nem?Kiválasztottam a helyes választ: az üdvösséghez Jézust kell elfogadni.

Azt írod később:

"Jézusból a Szentlélek beszélt,a Szentlélek pedig ezt mondta,senki sem juthat az Atyához,csak is álltalam.

A létra az Atyához maga a Szentlélek."




Az Atyához nem létra vezet, hanem út: Jézus.

Egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,Aki adta önmagát váltságul mindenekért, mint tanúbizonyság a maga idejében. 1. Timóteus 2: 5

Tegnap kérdezted mennyit tudtak az apostolok? Magad meggyőződhetsz róla, mit mond Pál apostol a bűnről, a törvényről, a hit által való megigazulásról, a Rómabeleiekhez írt levéllel kezdheted. Kutasd az írásokat...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 21:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

Megértettem, hogy mit kifogásoltál a kérdéseimben - azt hiszem :) Szóval nem igazán ismerem az ezotériát, és remélem ez már így is marad az életemben. A kérdésem motivációja az volt, hogy az egyik legfőbb vád ellened, hogy szinkretista kutyulmányt hirdetsz - egy kis kereszténység, egy kis keleti tanítás. Ezt szeretném a magam suta eszközeivel kideríteni, hogy mi van. De akkor felteszem még egyenesebben a kérdést - keverék, vagy tiszta kereszténység?

Ezért is forszírozom a Bibliára vonatkozó kérdéseimet - hogy kimondhatjuk-e, hogy ugyanazon az alapon állunk, hogy Isten szava a mérce - mert ha igen, akkor csak értelmezési kérdésekről van szó. Ha nem, akkor más alapokon állva csak elbeszélni lehet egymás mellett, és bár lehet, hogy hasonló terminusokat fogunk használni, de mást értünk alatta. Szóval Biblia = zsinórmérték?

Nekem azt hiszem ezek a fő kérdéseim, csak nem tudtam előbb értelmesen megfogalmazni.

Válaszodat köszönöm,

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 22:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Boglárka írta:
„A legfőbb ez: Halljad, Izráel, az Úr, a mi Istenünk, egy Úr, és szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és teljes erődből.” (Márk 12:29-30)

Jóéjt!


Igen ez a főparancsolat,és ez az a parancsolat,amit bekellett töltenie minden hívőnek akkor amikor megtért,mert
e-nélkül nincs megtérés.

És ennek a parancsolatnak a betöltésének köszönhetően foggja venni a hívő a Szentlelket,és ennek a parancsolatnak a betöltésének köszönhetően lessz
képes a hívő Isten parancsolatait betartani.

És ez az a parancsolat ami a hívő hitét megerősítí,hisz minnél jobban szereti és ezzel egyetemben elfogadja a hívő Istent,annál erősebb lessz a hite.

1Ján 5.3. Mert az az Isten szeretete,hogy megtartjuk az Ő parancsolatait:az Ő parancsolatai pedig nem nehezek.


tehát nem azért kellet Jézusnak az emberek közé eljönnie és kereszthalált halnia,mert Isten parancsolatai betarthatatlanok,hanem azért mert az emberek nem
tartották be azokat.

Boglárka szerintem te össze keversz két különböző értelmű fogalmat,mert az,hogy az emberek nem tartják be Isten parancsolatait még nem jelenti azt,hogy azok nem betarthatóak .

Biztos vagyok benne,hogy a próféták többsége be tartotta Isten parancsolatait,
valószinüleg nem mind,de a többség,igen,különben szóba sem állt volna velük Isten.

Mát,22,36.-40.

Mester,melyik a nagy parancsolat a törvényben ?
Jézus pedig monda néki:Szeresd az Urat a te Istenedet teljes szivedből,teljes lelkedből és teljes elmédből,
Ez az első és nagy parancsolat.
A második pedig hasonlatos ehhez:Szeresd felebarátodat,mint magadat.
E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.


Jézus is erre utalt amikor azt mondta,hogy e két parancsolattol függ az egész törvény..

mert aki megrontja ezt a két törvényt,az megrontja a
többit is..

aki viszont megáll ebben a két törvényben az már a többi törvényt is betuddja tartani.


Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 22:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Bogi és Erika!

Vívódtam, hogy belekotyogjak-e a ti témátokba Bogi és Erika, egy rövidet beleszólok, ha nem visz előre, ignoráljátok.

Szóval azt látom, hogy hadakoztok a törvény betartása ellen, mintha az egy negatív dolog lenne, de nem lehet azt pozitívan is értelmezni? Nem lehet, hogy ugyanarról beszéltek, csak két nézőpontból? Úgy értem, hogy világos, hogy nem a törvény megtartásából, hanem kegyelemből van az üdvösség. Világos, hogy emberi erőből meg sem tudjuk tartani. De ezzel együtt igaz az is, hogy Jézus példát adni IS jött, és felszólította a gazdag ifjút is, hogy tartsd meg a parancsolatokat, és beidézi a 10 parancsolatot - amit összegez a 2 nagy parancsolatban. És sztem az is igaz, hogy ha szeretem az Urat teljes szívemből, erőmből stb, a többihez erő adatik a Szentlélek által.

Jakab-ot nem lehet kihagyni a Bibliából, aki többszörösen aláhúzza, hogy a cselekedeteink tesznek tanubizonyságot a hitünkről, de erről szól a gyümölcseikről ismeritek meg, vagy a juhok és kecskék szétválasztása, ahol nem a teológia vagy a hit a kritérium, hanem, ha CSELEKEDTÉTEK egyel a legkisebbekkel üdvösség, ha nem, kárhozat.

Cselekedni persze csak hit által lehet, de úgy érzem, ha nem lépünk tovább a cselekedetekhez (amit más szóhasználattal mondhatunk törvény betartának szerintem) akkor megrekedünk a hit = örödögök is hiszik szinten.

Hinni a Biblia szerint nem egyenlő elhinni valamit, hanem cselekvő hitet jelent.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 22:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Gabriel!

Azt mondod, hogy kikerülöm a válaszadást, mert a ma délelőtti hozzászólásomban a 2. 3. kérdésre nem mondtam semmit.

Ha egy tesztet töltesz ki, és a 3 lehetséges közül egyet megjelölsz, ez válasz a másik kettőre is, nem?Kiválasztottam a helyes választ: az üdvösséghez Jézust kell elfogadni.



Értem Erika

A másik "kettő" Isten és a Szentlélek volt.

Tehát azt mondod,hog aki Jézust fogaddja el az üdvözüi,aki viszont Istent fogaddja el vagy a Szentlelket ,az ezek szerint nem üdvözül,hanem elkárhozik.

Nos,ebben nem osztom nézeted.

mert azt mondom,hogy aki elfogadja Istent az üdvözül,aki elfogaddja Jézust az üdvözül és aki elfogaddja a Szentlelket az is üdvözül.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 22:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Kedves Gabriel!

Megértettem, hogy mit kifogásoltál a kérdéseimben - azt hiszem :) Szóval nem igazán ismerem az ezotériát, és remélem ez már így is marad az életemben. A kérdésem motivációja az volt, hogy az egyik legfőbb vád ellened, hogy szinkretista kutyulmányt hirdetsz - egy kis kereszténység, egy kis keleti tanítás. Ezt szeretném a magam suta eszközeivel kideríteni, hogy mi van. De akkor felteszem még egyenesebben a kérdést - keverék, vagy tiszta kereszténység?

Ezért is forszírozom a Bibliára vonatkozó kérdéseimet - hogy kimondhatjuk-e, hogy ugyanazon az alapon állunk, hogy Isten szava a mérce - mert ha igen, akkor csak értelmezési kérdésekről van szó. Ha nem, akkor más alapokon állva csak elbeszélni lehet egymás mellett, és bár lehet, hogy hasonló terminusokat fogunk használni, de mást értünk alatta. Szóval Biblia = zsinórmérték?

Nekem azt hiszem ezek a fő kérdéseim, csak nem tudtam előbb értelmesen megfogalmazni.

Válaszodat köszönöm,

Üdv:
Indu


Kedves Indu,ha definiálód nekem,hogy mit jelent az,hogy tiszta kereszténység akkor tudok majd válaszolni neked.

Én bevallom nem tudom,hogy mi is az,
hisz mennyi keresztény felekezet van és a felekezeteken belül is mennyi különbző értelmezés,akkor mi az,hogy tiszta kereszténység ?

Természetessen mindenkire hatnak azok az ismeretek amikkel találkozott előzőleg,
gondolom van olyan ismeret amit a keleti vallásokkal kapcsolatban hallottam előszőr és itt a kereszténységgel kapcsolatban leírtam.

de az is biztos,hogy csak akkor irtam le,ha az
általam ismert bibliai Igékkel az nem volt ellentétes.

egyébként meg semmi értelme nem lenne annak,hogy ráeröltessek egy más vallásból származó nézetet a kereszténységgel kapcsolatos világnézetemre,hisz abból milyen hasznom származna ?

Én Istent akarom megismerni és nem a hazugságot.Miért akarnám becsapni önmagam ?

Nem olvasgatom a Bibliát mesekönyv szinten.
ha felmerül egy kérdés,vagy téma akkor
rákeresek az adott témával kapcsolatos
Igékre,és abból vagy "hallok" valamit vagy sem.

általában azért mindig megjön a válasz :D

Az,hogy a Biblia a zsinormérték,ezt itt a fórumon hallottam előszőr,nem tudom,hogy mit is jelent ez a szó párosítás pontossan.

A Bibliából elsősorban azt fogadom el amit kihallok belőle.

nem szószerint értelmezem,hanem a sorok mögötti értelmet próbálom meghallani.

a Bibliából elsősorban Jézus tanításait szeretem.

Mindenesetre érzek különbséget Jézus és az apostolok tanításai között.

Számomra elsősorban Jézus a tiszta forrás,az Ő tanításaira könyebben tudok ráhangolódni mint az apostolokéra.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 25., szerda 06:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Idézet:
Az ember,egy valamire képes,egy torz istenképet kikiálltani valódinak,és azt
bálványként imádni, és azt megpróbálni
ráeröltetni másokra.


Ebben teljesen igazad van ......


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség