Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Következő
 

Egyáltalán létjogosult az ökumenizmus?
Igen 59%  59%  [ 10 ]
Nem 41%  41%  [ 7 ]
Szavazatok száma : 17

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 15., péntek 13:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Én nem tudok közösséget vállalni olyanokkal, akiknek alapelvük, hogy velem nem vállalhatnak közösséget.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 15., péntek 17:20 
Ja én is ezt mondom és mindenki aki itt írogat és máshol beszél, meg tesz!

Akkor ismét kérdezem, hogy HOL lehet közösségünk? Mi az az IGAZSÁG, VALÓSÁG, ahol közösek vagyunk, minden féle vállalás nélkül, csak úgy magától, mert ez van?

....és ennek az IGATSÁGNAK van még egy tulajdonsága, hogy nem te hoztad létre meg nem én, meg nem a tied és nem az enyém.

Ha van ilyen, akkor egyek lehetünk, lehetünk közösségben, ha nincs ilyen, akkor ÖRÖKKÉ külön leszünk, te a tiedbe én az enyimbe.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 15., péntek 20:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Ja én is ezt mondom és mindenki aki itt írogat és máshol beszél, meg tesz!

Akkor ismét kérdezem, hogy HOL lehet közösségünk? Mi az az IGAZSÁG, VALÓSÁG, ahol közösek vagyunk, minden féle vállalás nélkül, csak úgy magától, mert ez van?

....és ennek az IGATSÁGNAK van még egy tulajdonsága, hogy nem te hoztad létre meg nem én, meg nem a tied és nem az enyém.

Ha van ilyen, akkor egyek lehetünk, lehetünk közösségben, ha nincs ilyen, akkor ÖRÖKKÉ külön leszünk, te a tiedbe én az enyimbe.


Az Igazság az, amikor nem fogunk különállni. Az Igazság az, ami képes összehozni minket. És az Igazság az, amiben ha hiszünk, akkor össze fog hozni minket. Ha hagyjuk magunkat, akkor még a mi igazságaink ellenére is.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 15., péntek 21:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
32ezüst írta:
kavics írta:
Ja én is ezt mondom és mindenki aki itt írogat és máshol beszél, meg tesz!

Akkor ismét kérdezem, hogy HOL lehet közösségünk? Mi az az IGAZSÁG, VALÓSÁG, ahol közösek vagyunk, minden féle vállalás nélkül, csak úgy magától, mert ez van?

....és ennek az IGATSÁGNAK van még egy tulajdonsága, hogy nem te hoztad létre meg nem én, meg nem a tied és nem az enyém.

Ha van ilyen, akkor egyek lehetünk, lehetünk közösségben, ha nincs ilyen, akkor ÖRÖKKÉ külön leszünk, te a tiedbe én az enyimbe.


Az Igazság az, amikor nem fogunk különállni. Az Igazság az, ami képes összehozni minket. És az Igazság az, amiben ha hiszünk, akkor össze fog hozni minket. Ha hagyjuk magunkat, akkor még a mi igazságaink ellenére is.


ÁMEN


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 18., hétfő 10:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
bigdidre írta:
nnno.. így mindjárt JOBBAN értem: téged tehát SZEMÉLYESEN érint a dolog, és rád HAT a katolikus egyház "visszaszívása"... akkor tényleg igazam van, mert ez a fórumozók TÖBBSÉGÉRE NEM IGAZ!!

De nem olvastad azt a néhány idézetet, amit írtam a topik nyitólapján? Nagyon sok minden változott meg az ökumenizmus terén az utúbbi 30-40 évben, sőt 100 évben.

Nem lenne szerencsés az ellentéteket leredukélni pusztán csak erre az egy szem tényezőre.
ÉN redukálok?
mikor NÁLAD éppenhogy EGY szem tényező ez a KETTŐ?
(a HITVALLÓ_EGYHÁZI ref.org például kifejezetten ANTIKARIZMATIKUS!)
lehet, hogy nem is olvasod a fórumot, csak ezt az egy témát?


Nem, külön 2 tényező számomra a karizmatikus-hitvalló ellentét, ill. a protestáns-katolikus ellentét. Több fórumban is hozzászóltam, lesd meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 18., hétfő 10:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
32ezüst írta:
Én nem tudok közösséget vállalni olyanokkal, akiknek alapelvük, hogy velem nem vállalhatnak közösséget.


De tartalmilag miért nem vállalsz velük közösséget?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 18., hétfő 10:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
kavics írta:
Ja én is ezt mondom és mindenki aki itt írogat és máshol beszél, meg tesz!

Akkor ismét kérdezem, hogy HOL lehet közösségünk? Mi az az IGAZSÁG, VALÓSÁG, ahol közösek vagyunk, minden féle vállalás nélkül, csak úgy magától, mert ez van?

....és ennek az IGATSÁGNAK van még egy tulajdonsága, hogy nem te hoztad létre meg nem én, meg nem a tied és nem az enyém.

Ha van ilyen, akkor egyek lehetünk, lehetünk közösségben, ha nincs ilyen, akkor ÖRÖKKÉ külön leszünk, te a tiedbe én az enyimbe.


Akkor legyen. Keressük meg együtt az igazságot. Jézus Krisztus az Isten Fia, egy az Atyjával, Teremtő, aki testté lett értünk. Tökéletes életet élt, és az Ő vérén válttatunk meg.

Ő kapott értünk sebeket, és az Ő igaz élete és kereszthalála által van üdvösségünk. Krisztus érdeme miatt (és nem a mi érdemeink miatt) lehet üdvösségünk, Isten Jézus miatt nyilvánít ki minket igazakká. Nem igazak vagyunk, hanem megigazultunk.

"Isten pedig ezt az igazságát most nyilvánvalóvá tette a Krisztusban való hit által minden hívőnek. Mert nincs különbség: mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének. Ezért Isten ingyen igazítja meg őket kegyelméből, miután megváltotta őket a Krisztus Jézus által. Mert az Isten őt rendelte engesztelő áldozatul azoknak, akik az ő vérében hisznek, hogy igazságát megmutassa. Isten ugyanis az előbb elkövetett bűnöket elnézte türelme idején, hogy e mostani időben mutassa meg igazságát: mert ahogyan ő igaz, igazzá teszi azt is, aki Jézusban hisz." (Rom. 3,22-26)

"Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék. Mert az ő alkotása vagyunk, akiket Krisztus Jézusban jó cselekedetekre teremtett, amelyeket előre elkészített Isten, hogy azok szerint éljünk." (Ef. 2,8-10)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 18., hétfő 17:40 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 05., hétfő 00:14
Hozzászólások: 22
Én azt látom, hogy hitiratokon megy a vita. Szerintem nézzük meg a valóságot, hogyan működik ez a gyakorlatban! Én pár éven át részt vettem ilyen-olyan módon a Közös Pont nevű kezdeményezésben, amiben a történelmi egyházak fiataljai együtt tesznek bizonyságot különböző fesztiválokon a hitükről a jelenlétükkel és személyes beszélgetésekben.
Be kell vallanom őszintén, olyan jól sehol nem éreztem még magam, mint ezek között az emberek között, és ilyen formában, ilyen közösségben. Ott érezni lehet, hogy mi, pontosabban ki köt össze minket.
A hitvallási iratokat a fejesek írják. Olyan ez, mint mondjuk a kisebbségi kérdés: a kisebbségnek és a többségnek helyi szinten semmi baja egymással. Össze akkor vesznek, ha valaki felülről belepiszkál az életükbe, s ez a felülről nem a menny... Szóval szerintem nagyegyházi szinten nincsen ökumené, de a személyek szintjén lehet, és nagyon is jól működhet!
Ez az én meglátásom és tapasztalatom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 18., hétfő 17:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
bigdidre írta:
net2rist írta:
net2rist írta:


amúgy meg:

"Nem értelmesebb ekőször Istennel összeköttetésben lennünk, mintsem emberekkel összekötnünk magunkat?"
KI állította az ELLENKEZŐJÉT???


Hm. Az ökumenikus mozgalom úgy látom a gyakorlati magatartásában kipellengérezik azokat, akik nem hajlandóak a RKE-zal egységben lenni.


hát EZ AZ ... de te HOL nézed a zökumenét? a BAZILIKÁBAN vagy a PATAKPARTON??? mert a patakparton MŰKÖDIK (jó ég, Shuto: MÁSODSZOR értek veled egyet!!! mi lesz itt??? :O)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19., kedd 11:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
Shuto írta:
Én azt látom, hogy hitiratokon megy a vita. Szerintem nézzük meg a valóságot, hogyan működik ez a gyakorlatban! Én pár éven át részt vettem ilyen-olyan módon a Közös Pont nevű kezdeményezésben, amiben a történelmi egyházak fiataljai együtt tesznek bizonyságot különböző fesztiválokon a hitükről a jelenlétükkel és személyes beszélgetésekben.
Be kell vallanom őszintén, olyan jól sehol nem éreztem még magam, mint ezek között az emberek között, és ilyen formában, ilyen közösségben. Ott érezni lehet, hogy mi, pontosabban ki köt össze minket.
A hitvallási iratokat a fejesek írják. Olyan ez, mint mondjuk a kisebbségi kérdés: a kisebbségnek és a többségnek helyi szinten semmi baja egymással. Össze akkor vesznek, ha valaki felülről belepiszkál az életükbe, s ez a felülről nem a menny... Szóval szerintem nagyegyházi szinten nincsen ökumené, de a személyek szintjén lehet, és nagyon is jól működhet!
Ez az én meglátásom és tapasztalatom.


Rendben van, hogy a személyes szinten lehet közösséget vállalni egymással, ha ténylegesen lehet tanujelét látni annak, ha valaki ténylegesen Krisztusé. De ugyanakkor ne válasszuk szét az egészet a részektől. Az egész a sok részből tevődik össze, és összhangban kell lenni annak, ami globálisan jelen van, azzal, ami megvalósul a részekben. A hitiratokat ne tekintsük semminek, annak is van értéke, ne izoláljuk életünk többi részétől. Jézus Krisztus ügyel a részletekre, illetve az egészre, a személyes életünkre, és a hitiratokra. Azért fontos is ez így, mivel ha a részekben lehet egység, ez az egység bővülni fog... és akkor már azon kell gondolkodni, hogy a rész hogyan viszonyul az egészhez, és fordítva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19., kedd 11:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
net2rist írta:
"Nem értelmesebb ekőször Istennel összeköttetésben lennünk, mintsem emberekkel összekötnünk magunkat?"
KI állította az ELLENKEZŐJÉT???

Hm. Az ökumenikus mozgalom úgy látom a gyakorlati magatartásában kipellengérezik azokat, akik nem hajlandóak a RKE-zal egységben lenni

hát EZ AZ ... de te HOL nézed a zökumenét? a BAZILIKÁBAN vagy a PATAKPARTON??? mert a patakparton MŰKÖDIK (jó ég, Shuto: MÁSODSZOR értek veled egyet!!! mi lesz itt??? :O)


Olvad el amit Shutonak írtam. A rész és az egész összefügg. Mert Jézus mindenek fölötti király, akár legyen a bazilikában, akár a patakparton.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19., kedd 11:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
bigdidre írta:
Mert Jézus mindenek fölötti király, akár legyen a bazilikában, akár a patakparton.

A patakpart jobban illik hozzá. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19., kedd 11:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
BigDidRe írta:
Jézus Krisztus ügyel a részletekre,...és a hitiratokra


szegény jó Jézus... mocccskosul SKIZÓ lehet mostanára...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19., kedd 12:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
amúgy meg... és ez most KOMOLY (sőt kissé drámai) hozzászólás:

kedves BD!! KOMOLYAN GONDOLOD, hogy Krisztus RÁ VAN SZORULVA, hogy MI szabogassuk meg, hogy ki tartozik a TESThez, az Ő TESTÉHEZ, ki nem???

kb. mintha egy hámsejtnek eszébe jutna, hogy majd Ő ELDÖNTI, kell-e izomrost a testbe.... NE RÖHÖGTESSSSS!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19., kedd 13:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Vagy egy szunyog ami épp a vérem szívja :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség