Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 17:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
exrefis írta:
Indu írta:
Kedves Ex!

Annyira pc voltál, hogy nem is értem, hogy mit kifogásolsz a mondandómban. Léci fejtsd ki kevésbé pc módon :)

Üdv:
I.
Úgy látszik tényleg nagyon PC voltam. :)
A te moindanivalóddal egyetértettem, a további megjegyzés másoknak szólt. Valszeg hozzájuk sem jutott el az üzenet. Sebaj. majd legközelebb. :)
A jelentése nem PC módon: Hülye, aki azt állítja, hogy az USA a világ problémája. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 17:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
...és az Indiánokról mit mondasz Ex?
Ők a kánaáni népek?

Meg vagyok győződve róla.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 17:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Én meg nem.
Sarkítva foglamazok, kéretik nem 100% komolyan venni. DE. Akkor úgy kell tekintenünk a bevándorlókat, akik kiírtották az indiánokat, hogy csak megszabadították a világok, konkrétan egy földrészt a bugyuta varázsló néptől? És még köszönjük is meg nekik? És ez helyes Isten szemében szerinted?
Te jó ég...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 18:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Én úgy gondolom, hogy a népírtást nem lehet megmagyarázni. Isten a Tízparancsolatban azt mondta, hogy Ne ölj! És komolyan is gondolta. Sokan próbálták ideológiailag megmagyarázni, hogy miért van joguk gyilkolni, kiírtani egy népet kisgyerektől az öregemberig. A nácik pont ezt tették, megmagyarázták, hogy miért van joguk megtenni a "végső megoldást". A kommunisták is megmagyarázták, hogy miért jó legyilkolni a polgári származásúakat (ők már egy kicsit burkoltabban fogalmaztak, de a lényeg ugyanaz). A terroristák is megmagyarázzák, hogy miért jó templomokat, zsinagógákat, siíta mecseteket robbantani és ártatlanokat megölni a terrortámadások során. Úgy gondolom, hogy ugyanezt nekünk nem kéne megtenni. Én szeretem amerikát, és tényleg nagyon sok hívő ember él ott, aminek az volt az oka, hogy nekik menekülniük kellett a protestánsüldözések elől. És egy amerikai dolgot mindig is szerettem, még akkor is, amikor éppen amerikaellenes voltam, mert igazságtalannak tartottam az iraki háborút. És ez a dolog az amerikai istentisztelet és az amerikai lelkészek voltak. (azóta visszatért az amerikabarátságom) De az tény, hogy legyilkolni az indiánokat az bűn volt, ezt nem lehet megmagyarázni sehogy. Ahogyan a négerek diszkriminálását sem, és a két atombombát sem. Igaz vannak, akik azt mondják, hogy ha amerika nem dobja le a bombát, akkor több ember hal, meg mintha ledobja (mert folytatódik a háború), de úgy gondolom, hogy akik ledobták a bombát, nem azért tették, mert ilyen okosak voltak, hanem azért mert egyszerűen csapást akartak mérni az ellenégen bármi áron.
Úgy gondolom, hogy bűntudatot egyetlen amerikainak sem kell éreznie ezekért, ahogyan az átlagarabnak sem kell a terrorizmusért, vagy a törököknek az örmény soáért. Viszont relativizálni, azt nem szabad.
Tehát nem tudok egyetérteni ex ezen gondolatával. Túl sokan akartak már hivatkozni Istenre a népirtások igazolásáshoz.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 18:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Exrefis, ne is haragudj, de marha nagy baromság amit írsz. Nem ószövetség van már. Ezzel nem azt akarom mondani hogy a sátán munkája az indiánok kiirtása, hanem nem mondok semmit.

Mondjuk én egy népet se tartok kereszténynek. Tehát akármilyen protestánsoknak mondjuk az amcsikat, ez csak önbecsapás. Ők se keresztények. Nincs keresztény nép. Képmutató az van, mert az ember képmutató. Meg azt se tartom valószínűnek, hogy ha a zsidók mint Isten népe irthatott népeket az Ószövetség ideje alatt akkor ez az Újszövetségben bármilyen más népre vonatkozna.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 18:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
aki szereti a jó filmeket (meg jókat röhögni KOMOLY témákon), azoknak ajánlom a Jákób rabbit (Louis de Funes), meg Leon Schuster filmjeit...

az egyszeri hithű "népnemzeti", amint felkiált: "Istenem adj nekem olyan sofőrt, aki KATOLIKUS, mint minden rendes ember, meg MINT TE!!"

accem IDE van a kutyus elhantolva (a katolikus helyére természetesen bármi behelyettesíthető, helyenként érzem ezt a mondatot REFORMÁTUSsal itt a portálon, ami végülis egy református portálon nem túl meglepő ... bár... ez egyben egy KERESZTÉNY portál is, nem?)

eretneki üdvözlettel ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 18:58 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
JennyT írta:
Ne haragudj endi, de elég pökhendire, gúnyosra, és lenézősre sikerült a kiabálós beírásod. Ez lennél te?
Kultúr ember nem kiabál, ha nem muszáj...

Mellesleg senki nem állította azt, amit kiabáltál. De hát megint sikerült valamibe valamit belemagyarázni, kár hogy semmi köze a valósághoz, ahhoz, amit az előtted szólok írtak vagy gondoltak. De sebaj.
Tudom, én náci vagyok a szemedben, úgyhogy meghúzom magam. Nehogy még nagyobbat rúgj belém, vagy olyan hangosan kiabálj a fülembe, hogy szétszakadjon a dobhártyám. :oops:


Kedves JennyT!

Hadd kiabáljon. Tisztább a kép, ha Endi saját magát helyezi el a palettán, nem?

Te pedig ne kússz a szőnyeg alatt, nincs rá különösebb okod. Ami miatt támadtak, azt sokkal inkább sajnálatos "kulturális örökség"nek, mint személyes megfontolás eredményének gondolom a te esetedben.
Jó pár mondatoddal nem értettem egyet, de azokkal sem, akik szemrebbenés nélkül kiosztják a cimkéket - ki erre, ki arra. Nem tudom, honnan kapták a felhatalmazásukat, de szerintem éri még őket egy pár meglepetés az életben, vagy az után.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 19:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen... PONT ERRE utaltam, mikor mondtam egyből, h "majd még beszélünk"... és TÉLLEG gáz a cimkézés


antimagyar eretneki üdvözlettel :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 19:10 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
aki szereti a jó filmeket (meg jókat röhögni KOMOLY témákon), azoknak ajánlom a Jákób rabbit (Louis de Funes), meg Leon Schuster filmjeit...

az egyszeri hithű "népnemzeti", amint felkiált: "Istenem adj nekem olyan sofőrt, aki KATOLIKUS, mint minden rendes ember, meg MINT TE!!"

accem IDE van a kutyus elhantolva (a katolikus helyére természetesen bármi behelyettesíthető, helyenként érzem ezt a mondatot REFORMÁTUSsal itt a portálon, ami végülis egy református portálon nem túl meglepő ... bár... ez egyben egy KERESZTÉNY portál is, nem?)

eretneki üdvözlettel ;)


Kedves Net barátom!

Ha neked ez a portál TÚL református, azon belül meg nem elég KERESZTYÉN, akkor a kisérletünk kudarcot vallott. Pedig ilyesmivel próbálkoztunk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 19:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
rosta írta:
Amit én máshogy tudok az USA-ról:

1. Az északi USA nem a néger rabszolgák felszabadításáért harcolt, hanem azért a munkaerőért, amit az iparuk megkövetelt, amelyet a néger munkaerő biztosított a harcok után.
2. A néger munkaerő megkülönböztetése, a faji szegregáció nem hivatalosan máig jelen van az un. protestáns USA-ban, de hivatalosan csak kb 40 éve lett vége. Addig nyílt faji megkülönböztetés volt az USA-ban.
3. A Numerus clausus intézményét a zsidókkal szemben az USA sokkal tovább, és konzekvensebben alkalmazta, mint mi.
4. Az USA-beliek a liberális vadkapitalizmus technikáját a saját kontinensük lerablásán, a munkaerő kizsákmányolásán keresztül fejlesztették tökélyre. Átvéve a világhatalmat a britektől még inkább tökélyre fejlesztette a gyengébb, szegényebb népek lerablását célzó politikai-gazdasági technikákat, amelyet ma a globalizáció néven ismerünk..
5. Mellesleg az USA un. protestáns betelepülői min. 26 millió indiánt irtottak ki nagyipari módszerekkel. Velük együtt a kontinensnek az indiánokat eltartó bölénycsordáit, és egyéb nagyvadait is kiirtották. A maradék indiánok kevés leszármazottai, akiktől elvették a kontinensüket, ma mint szerencsétlen páriák tengődnek a rezervátumaikban, olyan rossz földterületeken, amely már nem kellettek senkinek sem.

Akinek még valami „pozitívum” eszébe jut az USA-ról írja be. Annyi van, hogy könyvek telhetnek meg vele.

Most éppen egy angol DVD-t adott a lányom, amely arról szól, hogy a multináci amerikai cégek Bolíviában hogyan vásárolták fel a vízszolgáltatást. Monopol helyzetükkel visszaélve miként fizetettek az emberekkel a 100 $-os átlagjövedelmükből 20-at ivóvízre. A multikat támogató korrupt kormány meg miként vetett ki adót arra a háztetőn összegyűjtött esővízre, amivel az emberek megpróbáltak kényszerből gazdálkodni. Talán nem ismeretlenek előttünk ezek a technikák... :roll:

A kérdéskör a náci topic témához is tartozik, hiszen a multinácik elveszik mások életterét, mint annak idején a nácik…


És ne feledkezzünk el arról a többmillió áldozatról ,akik azért veszteték életüket mert az amerikai politikusok közép és délamerikai és ázsiai katonai huntákat támogattak .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 19:18 
Kedves Ex!

A protestánsoknak nem az lett volna a feladata, hogy az Evangéliumot vigyék a pogány világba?
Hogy Krisztust hírdessék?

Egy ideig ez jól is ment - ez igaz -, de aztán jöttek még sokan és látták, hogy amerika a "lehetőségek hazája"!
Lehet területeket elfoglalni, lehet ölni indiánokat, meg bölény csordákat kiírtani, meg lehet még részeggé tenni törzseket, meg lehet még hitetni embereket és még sok mindent lehet a meggazdagodásért.
A kezdetek jók voltak nem kétlem....

Elképzelem az apcselt egy ilyen fordításba, amint Pál elindul Barnabással és elkezdi meghódítani a tessalonikai népeket, a pogányokat kiűzni az Úr népe elől.
:-(

Kedves Net!

Ha tudsz vezetni, akkor a hétvégére kéne nekünk egy soffőr :-)
Ebből ugye nem az jött le, hogy én nem szeretném a felekezetem, gyülekezetem? MERT IGEN!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 19:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hűha... mit ittál? kissé összefüggéstelenül beszélsz :D

ezzel együtt tudok vezetni, úgyhogy beszélhetünk a sofőrködésről ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 19:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
kavics, gabriel, azért nem hangzik túl őszintének a ti szátokból ez, mert nem tartom valószínűnek hogy ti valaha is kritizáltátok a magyar népet a bűneiért
nácikkal lepaktálás? ugyan, szegény magyarok nem tehettek róla
vagy mondjuk a napjainkban a nagymagyarkodás, zsidózás a jobboldalról? óóó azokkal meg egyet is értetek

amcsik fúj, zsidók fúj
álságos amit csináltok

komolyan mondom durva látni azt hogy 2007-ben Magyarországon egy református fórumo nem moderálják ki az "erre lett mérges a kis bajuszos" beszólást

itt tartunk

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 20:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
endi írta:
kavics, gabriel, azért nem hangzik túl őszintének a ti szátokból ez, mert nem tartom valószínűnek hogy ti valaha is kritizáltátok a magyar népet a bűneiért
nácikkal lepaktálás? ugyan, szegény magyarok nem tehettek róla
vagy mondjuk a napjainkban a nagymagyarkodás, zsidózás a jobboldalról? óóó azokkal meg egyet is értetek

amcsik fúj, zsidók fúj
álságos amit csináltok

komolyan mondom durva látni azt hogy 2007-ben Magyarországon egy református fórumo nem moderálják ki az "erre lett mérges a kis bajuszos" beszólást

itt tartunk


Endi szálj le a földre ez nem egy játékszoftver :D

Ez a nem tartom valószinünek bekezdésű strófáid,elég légiessek.

De talán idézhetnéd azokat a soraim ahol az
amerikai népet biráltam

Aki az amerikai politikát birálja az még véletlenül sem az amerikai népet birálja,hanem azokat akik a politikai döntéseket irányítják.

Nem az amerikai nép akarta ledobni az atombombát nem az amerikai nép akarta az iraki háborut .......

Egyébként azért elég szembetünő,hogy neked nem velünk van a legnagyobb bajjod,hanem a keresztényekkel ,az a "hívő"pedig akinek a keresztényekkel van gondja olyan mint az
álatbaráti okokból vegetáriánus hentes

:wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 22:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Az adminnak valószínűleg igaza van, pezseg itt az élet…. :roll:

Ami a felvetésemet illeti, miszerint multiNÁCI cégekről is jó lenne beszélni ebben a náci topic-ban, hát sajnálom, hogy nem néztétek meg velem fórumozás helyett a most látott amerikai filmet, a The Corporation-t. Elég pontos lenyomatot mutat a multináci világról, azt hogy ezek a cégek bármikor, bárkinek bármit, bárkivel bármit megtesznek, csak hasznuk legyen belőlük.

Példának írom csak, hogy a Coca cola a narancs Fantát a németeknek fejlesztette ki a második világháború alatt. Ez egy germán itóka voltaképpen. A nagy italgyártó céghez hasonlóan a nagy amerikai multináci cégek mindvégig fent tartották a gazdasági kapcsolatot, és a leányvállalati viszonyt a német cégeikkel a második világháború alatt.

Az IBM leányvállalata például a lyukkártyás kis szerkentyűket fejlesztett ki, és üzemelte be azokat, amelynek a segítségével a németek a zsidókat, a keresztyéneket, és a cigányokat, szortírozták, szakszóval a logisztikájukat megoldották. Ezen gépekkel lett kijelölve a sorsuk is az embereknek. Az IBM leányvállalata óriási helyzeti előnnyel indult a háború utáni versenyben Európa szívében a piacon. Még számos USA-beli multnáci például a General Motors is kiszolgálta a németeket a nagy profit reményében.

Más téma, exrefis:

A topic-ot exrefis fél országot lenácizó elmebeli bajaival indítottam. Exrefis megerősítette azóta itt is ezenbéli lelkületét, és most engem kérdez, hogy mi a véleményem barátja net2rist szokásos linkjével. Nem kell betennem szerencsére válasz linket, hiszen endi már megtette a szívességet, és mutatgatja az antimagyar, antikeresztyén rasszizmusát, nekem nem kellett ilyen írásművet válaszul belinkelni.

Részemről egy tanulmányból idézek, és be is linkelem azt. A faji elkülönítés, elnyomás, szegregáció kiolvasható belőle, amely az USA jellemzője volt, amelynek 1964-ben lett de jure vége. Az írás lényege, hogy manapság a pozitív diszkrimináció problémáival bajlódnak az USA-ban egyfajta eső után köpönyeg módon. Másrészt érdekes, hiszen említi a numerus clausus amerikai változatát is:

Idézet:
Több mint harminc éve a faji megkülönböztetés eltörlése, illetve a faji hovatartozás alapján kialakított preferenciák fontos szerepet kapnak az amerikai egyetemekre történő felvételek feltételei között, ilyen alapon születnek meg a döntések az állami college-ok és egyetemek hallgatói összetételének és létszámának alakulásáról. A preferenciák, amelyek a faji megkülönböztetés felszámolását tűzik ki célul, már a felvételi vizsgáknál jelentkeznek, hiszen számos felsőoktatási intézményben a felvételi követelmények is eltérőek a faji, etnikai hovatartozástól függően (a felvételi űrlapon ki kell tölteni az erre vonatkozó megfelelő rubrikát). Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy egyesek felvételt nyernek alacsonyabb eredménnyel, amíg mások jobb eredménnyel maradnak ki. (Még a XX. század elején is néhány college és egyetem numerus clausust, esetenként numerus nullust alkalmazott, és megtagadta a zsidó, a fekete bőrű diákok, a nők és más csoportok felvételét az egyetemre, függetlenül a felvételizők teljesítményétől, egyéb akadémiai eredményeiktől, és előnyben részesítette a fehér és nem zsidó származásúakat. A polgárjogi törvény ezt a diszkriminációt illegálisnak minősítette.)


http://www.oki.hu/printerFriendly.php?t ... -Igazsagos


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség