Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Következő
 

Egyáltalán létjogosult az ökumenizmus?
Igen 59%  59%  [ 10 ]
Nem 41%  41%  [ 7 ]
Szavazatok száma : 17

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 13:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én is... úgy hallgatsz, mintha fizetnének érte...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 13:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=24453&#24453

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 09:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
net2rist írta:


Most tényleg nem értelek. Kérdeztél a teremtésről. Belinkelted azt a lapot ahol ezt a kérdést feltetted.

Arra válaszoltam teológiailag nyilvánosan, és neked privátban annak a tudományos oldaláról. Tehát: nem, nem lehet vallani az evolúciót keresztyénként, mert ütközik a Biblia és az evangélium üzenetével, és ráadásul ütközik tudományos tényekkel és tudományos okfejtése hibákba is ütközik olyakor.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 09:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
bigdidre írta:
net2rist írta:


Most tényleg nem értelek. Kérdeztél a teremtésről. Belinkelted azt a lapot ahol ezt a kérdést feltetted. Sőt még Shuto hozzászólására is reagáltam.

Arra válaszoltam teológiailag nyilvánosan, és neked privátban annak a tudományos oldaláról. Tehát: nem, nem lehet vallani az evolúciót keresztyénként, mert ütközik a Biblia és az evangélium üzenetével, és ráadásul ütközik tudományos tényekkel és tudományos okfejtése hibákba is ütközik olyakor.


Sőt, lásd az előző lapot:

Elküldve: 2007. Jún. 28., Csütörtök 10: Hozzászólás témája:

Ez a teológiai válaszom a teremtés kérdésedre.

Ugyanis ezt kérdezted, nemde?

:arrow:

Idézet:
nu... most NE BÚJJ KI: mint BIOLÓGUS, beszélj nekünk picit a bibliai teremtéstörténet témájáról, meg hogy hogy (nem?) ellenkezik ez a törzsfejlődéssel....

köszi...

(ha nem válaszolsz, az is válasz...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 11:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
iggen... köszönöm a választ...

vettem magamnak a bátorságot és átküldtem a privát leveledet öcsémnek, aki történetesen biológus doktor és komoly keresztény hívő ember... idetenném a válaszát okulásképpen (egyszer már "leközöltem" az egész teremtéssel/evolúcióval kapcsolatos véleményét, tessék visszakeresni)

öcsém írta:
Elnézést, de kit érdekelnek a rizs génduplikációi?

Ami engem ebben az egész evolúció-teremtés vitában bosszant, az pont az,
hogy: 'Nincs jobb dolguk mint ilyeneken vitatkozni?'

Ami engem illet, nekem van.

Miért kéne nekem bárkit is megpróbálni meggyőzni valamiről (amiben
mellesleg senki emberfia nem lát teljesen világosan), ha egyszer
kialakított már magának egy úgy-ahogy konzekvens világképet, és boldog vele.

Én igazán szivesen hozzászólok bármihez, aminek értelmét látom.

Olvassátok el monnyuk a Rick Warren "The Purpose-Driven Church" (most már
megvan magyarul is "A céltudatos gyülekezet") c könyvét, oszt arról
vitatkozzatok. Annak legalább lenne értelme. (Tényleg. Az egyik legjobb
könyv amit valaha olvastam.)

soxeretettel,
Árpád

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 15:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Net!

Ne vedd támadásnak, de tökre nem értettem ezt a lépésedet. Bedobsz egy témát (kicsit OFF topik módon) aztán átküldöd a testvérednek, hogy leközöld a válaszát - amit a múlkori után már előre boritékolni lehetett.

Azt nem értem, hogy most akkor ez téged érdekelt? Te akartál róla eszmét cserélni? (akkor miért nem te reagáltál rá, miért itt vetetted fel stb) Vagy a tesódat érdekli? (tudjuk, hogy bosszantja a téma, meg ha erről akarna beszélgetni maga jönne ide a Fórumra, és beszélgetne róla)

(nekem kicsit olyan csőbehúzás szagú volt, ha nem válaszolsz - ignorálsz engem, ha teremtéspárti vagy - jön öcsém, ha kőkemény evolucionista vagy - hívő körökben elég ciki)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 16:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ciki ez az egész... és télleg öcsémmel értek egyet: akinek EZ a legnagyobb problémája, annak NAGY problémája van!!

nem csőbe akartam húzni!!!

azért kérdeztem rá, mert MERTEM REMÉLNI, hogy biológus SZAKEMBERként csak nyitott egy PICIT a tudományos világnézetre... kár, hogy EBBEN is ugyanolyan "one track mind", mint az ökumené kérdésében... így ugyanis nem lehet vele BESZÉLGETNI... hiszen ha BÁRMIBEN különbözöl: te vagy az eretnek


eretneki üdvözlettel

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 16:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
eretneki üdvözlettel

:)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 20:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
ciki ez az egész... és télleg öcsémmel értek egyet: akinek EZ a legnagyobb problémája, annak NAGY problémája van!!

nem csőbe akartam húzni!!!

azért kérdeztem rá, mert MERTEM REMÉLNI, hogy biológus SZAKEMBERként csak nyitott egy PICIT a tudományos világnézetre... kár, hogy EBBEN is ugyanolyan "one track mind", mint az ökumené kérdésében... így ugyanis nem lehet vele BESZÉLGETNI... hiszen ha BÁRMIBEN különbözöl: te vagy az eretnek


eretneki üdvözlettel


Én úgy látom,hogy Te mindenkire aki nem ért veled egyet sok mindenben azt mondod,hogy nem lehet vele beszélgetni.

Ha számodra az a szó,hogy beszélgetni azt jelenti,hogy elfogadni a Te nézeteidet ,akkor igazad van.

De az a szó,hogy beszélgetni általánosságban ,még is csak azt jelenti ,hogy meghalgatni a másik véleményét,
amire Gabi"ezüst" is már jópárszor utalt.

Talán nem ártana ezen is elgondolkodnod,ha már olyan
sürün hangoztatod,hogy ezzel és ezzel nem lehet beszélgetni

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 08:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
iggen... köszönöm a választ...

vettem magamnak a bátorságot és átküldtem a privát leveledet öcsémnek, aki történetesen biológus doktor és komoly keresztény hívő ember... idetenném a válaszát okulásképpen (egyszer már "leközöltem" az egész teremtéssel/evolúcióval kapcsolatos véleményét, tessék visszakeresni)


Nem sűrűn olvastam a teremtés topikot de lehet hogy mostantól azt is olvasom majd.

Elnézést, de kit érdekelnek a rizs génduplikációi?

Ezt egy biológus doktor kérdezi? Még akkor is ha nem növénygenetikus.

Ami engem ebben az egész evolúció-teremtés vitában bosszant, az pont az,
hogy: 'Nincs jobb dolguk mint ilyeneken vitatkozni?'


Az előbb írtam, hogy azért érdemes a teremtéssel foglalkozni, mert jó apologetika erre:

1. Isten van, 2. a Biblia hiteles, 3. az ember bűnös és felelős Isten előtt, és 4. szüksége van Megváltóra.

Ezzel elősegítjük az evangélium terjedését. Ha megfigyeljük, z amberek 99,9%-a hisz valamilyen formában az evolúcióban, és még akkor is ha nem foglalkoznak vele, mégis ott van a legtöbb ember fejében hogy emiatt nem igaz a Biblia és ezért tagadják Istent és a Megváltást.

Miért kéne nekem bárkit is megpróbálni meggyőzni valamiről (amiben
mellesleg senki emberfia nem lát teljesen világosan), ha egyszer
kialakított már magának egy úgy-ahogy konzekvens világképet, és boldog vele.


Mert például az ateisták és a buddhisták el fognak kárhozni ha nem hallják meg és nem fogadják ba a Jézus megváltói munkáról szóló örömhírt.

Olvassátok el monnyuk a Rick Warren "The Purpose-Driven Church" (most már
megvan magyarul is "A céltudatos gyülekezet") c könyvét, oszt arról
vitatkozzatok. Annak legalább lenne értelme. (Tényleg. Az egyik legjobb
könyv amit valaha olvastam.)


Alaposan megkritizálták ezt a mozgalmat:

http://www.bereanbeacon.org/articles_pd ... driven.pdf

http://www.bereanbeacon.org/articles_new.htm


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bigdidre 2007. júl. 05., csütörtök 08:41-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 08:39 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
net2rist írta:
ciki ez az egész... és télleg öcsémmel értek egyet: akinek EZ a legnagyobb problémája, annak NAGY problémája van!!

nem csőbe akartam húzni!!!

azért kérdeztem rá, mert MERTEM REMÉLNI, hogy biológus SZAKEMBERként csak nyitott egy PICIT a tudományos világnézetre... kár, hogy EBBEN is ugyanolyan "one track mind", mint az ökumené kérdésében... így ugyanis nem lehet vele BESZÉLGETNI... hiszen ha BÁRMIBEN különbözöl: te vagy az eretnek


eretneki üdvözlettel


net2rist,

Válaszoltam neked ebben a kérdésben mind teológiailag, mind tudományos szemszögből. Ha nem értesz egyet velem, cáfold meg amit mondok. Úgy érzem, reális okom van arra, hogy ki tudjam azt jelenteni, hogy az evolúció nem fér össze a Bibliával. Még akkor is ha csak röviden, szerintem azért alapos okom van arra nézve hogy e 2 dolog ütközik. Ha kell, ide tudnék idézni 210 bibliai igét, aminek a nagy része szembenáll az evolúcióval.

Különben is nem azt mondom, hogy minden evolúcióban hívő ember nem keresztyén, csakhogy ütközik. Ha valaki pedig történetesen nem eléggé informált, és nem foglalkozott ezzel a kérdéssel behatóbban, az még nem baj, de ha valaki szikla szilárdan ragaszkodik a teista evolucionista nézeteihez sok figyelmeztetés ellenére, szerintem ott nem nekem van nagy bajom, hanem neki.

Ne bölcselkedjetek afölött ami írva van (1Kor. 4,6).

Ne személyeskedj, hanem válaszolj.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 08:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem személyeskedés, de KÖSZÖNÖM, hogy végre BEMUTATKOZTÁL

a Berean Beacon nevű szervezet a következőképpen mutatkozik be:

Evangelistic ministry to Catholics, and Biblical truth for evangelicals flirting with ecumenism. Run by a former priest.

vagyis "Evangéizációs üzenet a katolikusok felé és bibliai igazság azok felé akik az ökumenével flörtölnek. Egy korábbi katolikus pap üzemeltetésében"

így már sokkal jobban értek mindent... megvan a "szél" "lukja" :)

ennyi volt a személyeskedés...

a TÉNYEK: még nem láttam olyan keresztényt, aki azáltal tért meg, hogy bebizonyították neki, hogy az evolúció nem igaz...

és igen, OLYAN keresztényt már láttam, akit az evolúció tanával, pontosabban annak marxista értelmezésével ELTÁNTORÍTOTTAK a hittől, de ugyanilyen eltántorítottat számosat láttam krisnásban, jehovistában, mormonban... sőt... KATOLIKUSBAN is... ezeket mind VALAMIVEL meggyőzték... de nem annyira a VALAMI VONZEREJE itt a kulcs, hanem hogy keresztényként NEM VOLTAK KAPCSOLATBAN ISTEN SZERETETÉVEL, EZÉRT voltak "sebezhetők"

tudom, ez nem cáfolat... volt itt régebben szép nagy kreacionista vita, elsőre még hozzá is szólt öcsém (télleg nem növénygenetikus, hanem sejtbiológus, de nem hinném, hogy ennek komoly szerepe lenne ebben...), de tényleg igazat adok neki: ha most pl. egy katolikusnak bebizonyítod, hogy Mária mennybemenetele nem igaz... akkor MENNYIVEL vagy beljebb?

én azt tapasztalom, hogy az emberek nem arra várnak, hogy "teológiai szkanderben" lenyomjam őket, hanem hogy MEGOLDÁST KAPJANAK az aktuális problémáikra... és - jelenthetem - eközben VALÓBAN TALÁLKOZNAK Istennel...

én EZÉRT csinálom, amit... nem CÉLOM mindenki agyának "a megfelelő formára gyúrása"... SZERETEK egyet-nem-értve EGYSÉGBEN lenni a testvéreimmel

deviáns eretneki üdvözlettel

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 08:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
A szónak hatalma van, saját szájával kötöztetik meg a férfi.
Az Örökkévaló szolgájára ez fokozottan érvényes :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 09:13 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
nem személyeskedés, de KÖSZÖNÖM, hogy végre BEMUTATKOZTÁL

Nos, ki nem olvas? :wink: 66 hozzászólásom van ebben a fórumban és jóval régebben mutatkoztam már be. Mellesleg én 5 éven keresztül a MEKDSZ-be jártam, ami felekezetközi, tehát elég nagy rajta az ökumenikus befolyás. Manapság ott tartanak, hogy római katolikus püspököt is meghívnak előadást tartania nekik, ortodox ikonokat árulnak. Elég rendesen ellenzik a konzervatív kereszténeket, ez nem volt olyan szimpatikus nekem.

Na mindegy... majd továb...

vagyis "Evangéizációs üzenet a katolikusok felé és bibliai igazság azok felé akik az ökumenével flörtölnek. Egy korábbi katolikus pap üzemeltetésében"

így már sokkal jobban értek mindent... megvan a "szél" "lukja" :)


Én már régebben is foglalkoztam az ökumené kérdésével mielőtt megtaláltam volna ezt a honlapot.

ennyi volt a személyeskedés...

Olvasd vissza a korábbi reakciódat. Ott úgy írsz le, pl. hogy "one track mind" vagyok, annak ellenére hogy a teremtés és az ökumené kérdését már éveken keresztül átgondoltam. Korábban ökumenikus beállítottságó teista evolucionista voltam... kérdezem, te ezen elgondolkodnál?...

a TÉNYEK: még nem láttam olyan keresztényt, aki azáltal tért meg, hogy bebizonyították neki, hogy az evolúció nem igaz...

Kérlek, foglalkozz ezzel a dologgal. Olvasd el a "creation evangelism for the new millenium" c. könyvet, írta Ken Ham. Benne le van írva vagy 50 ilyen jellegű bizonyságtétel. Valahol némelyeket lefordítottam, de sajnos nem tudtam most előkeresni. De tény hogy sokan vannak így.

és igen, OLYAN keresztényt már láttam, akit az evolúció tanával, pontosabban annak marxista értelmezésével ELTÁNTORÍTOTTAK a hittől, de ugyanilyen eltántorítottat számosat láttam krisnásban, jehovistában, mormonban... sőt... KATOLIKUSBAN is... ezeket mind VALAMIVEL meggyőzték... de nem annyira a VALAMI VONZEREJE itt a kulcs, hanem hogy keresztényként NEM VOLTAK KAPCSOLATBAN ISTEN SZERETETÉVEL, EZÉRT voltak "sebezhetők"

De látod, ezért lehet hitépítő keresztyének számára ez a dolog. Mindenki aki eljön pl. az általunk szervezett Genezis táborba mind pozitív élményekkel távozik.

de tényleg igazat adok neki: ha most pl. egy katolikusnak bebizonyítod, hogy Mária mennybemenetele nem igaz... akkor MENNYIVEL vagy beljebb?

Jó, persze, nem kell a másikat lenyomni teológiai szkanderben, de ha Máriához ragaszkodik, akkor sajnos ez gátolja az utját Krisztushoz. Krisztusban van megváltásunk, nem Máriában. Csak egy Közvetítőnk van, és az Jézus, nem Mária.

deviáns eretneki üdvözlettel

8)

u.i. lehet hogy meglep, de voltam olyan fórumon ahol a teista evolucionisták úgy reagálnak a teremtéshívőkre, hogy ördögök által megszállt pszichotikus emberek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 15:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
engem kevés dolog lep már meg...

utánadnéztem: ez a GenezisTáboros cucc a BibliaSzövetség keretében müxik... így már sokmindent jobban értek...

az érdekes a következő: nem tom dr. Tóth Tibor neve mond-e neked valamit, még a HitGyülekezetében volt szerencsém (??) hallgathatni kreacionista előadásait, vagyis némileg "előképzett" vagyok már a témában...

velük - gondolom - semmilyen kapcsolatban nem álltok, hiszen ők randa karizmatikus kreacionisták, míg ti a szesszacionista kreacionizmust képviselitek... milyen szép is ez...

egy régi beszólás jutott eszembe az egészről: "ti csak pontosítsátok a szabálykönyvet, de ha nem haragszotok, mi közben focizunk és rúgjuk a gólokat..."

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség