Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Következő
 

Egyáltalán létjogosult az ökumenizmus?
Igen 59%  59%  [ 10 ]
Nem 41%  41%  [ 7 ]
Szavazatok száma : 17

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 16:30 
....de jó hogy lekerült az aláírás :-)

Láttátok már a képek topicban, amint a lepkék fogócskáznak?

Bocs az offért....


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 16:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
BD,
Régen én is Mekdsz-eztem, és szomorúságom oka teljesen egyezik az észrevételeiddel az ikonokról és egyebekről. De a fő protestáns áramvonal ami ott jelenleg képviselődik - talán még jobban szúrja a szemem.

Net - ha amúgy jól viseled a keresztények különbözőségeit, miért zavar, ha valakinek az a "projektje" hogy a teremtés hitelességének védelmét tűzi zászlóra. Szerintem is építő bármi egyezőség a való világ és a Biblia szavai között.

>még nem láttam olyan keresztényt, aki azáltal tért meg, hogy bebizonyították neki, hogy az evolúció nem igaz...
Nekem abban, hogy elkezdtem nem mint mesekönyve tekinteni a Bibliára - szerepe volt annak, hogy az olyan jellegű természeti dolgokra felhívták a figyelmem, hogy pl az Özönvíz utáni vízmennyiség elnyelésére lettek a nagyon magas hegyek és a tengeri árkok stb.

>ha most pl. egy katolikusnak bebizonyítod, hogy Mária mennybemenetele nem igaz... akkor MENNYIVEL vagy beljebb?
Hát elég sokkal. Én hálás vagyok, hogy meggyőztek a Máriázás helytelenségéről. És minden bibliai igazságért hálás vagyok, amiről meggyőznek.

>Tóth Tibor
Hallottam előadását, nekem tetszett.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 12:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
engem kevés dolog lep már meg...

utánadnéztem: ez a GenezisTáboros cucc a BibliaSzövetség keretében müxik... így már sokmindent jobban értek...

az érdekes a következő: nem tom dr. Tóth Tibor neve mond-e neked valamit, még a HitGyülekezetében volt szerencsém (??) hallgathatni kreacionista előadásait, vagyis némileg "előképzett" vagyok már a témában...

velük - gondolom - semmilyen kapcsolatban nem álltok, hiszen ők randa karizmatikus kreacionisták, míg ti a szesszacionista kreacionizmust képviselitek... milyen szép is ez...


Nem tudok a kreacionizmusnak ilyen felosztásáról. A mi szervezetünk a Biblia Szövetséghez kötődik, de ez egy laza kötődés. Van a 60+ tagjaink közül sokan nem BSz-esek. Mellesleg többször találkoztam Tóth Tiborral, aki szerintem normális ember, ő képviselt minket a "Zárórán" c. műsorban egy Kampis Györrgyel való vita során, noha nem is tagja a szervezetünknek. Úgyhogy tényleg szép.

egy régi beszólás jutott eszembe az egészről: "ti csak pontosítsátok a szabálykönyvet, de ha nem haragszotok, mi közben focizunk és rúgjuk a gólokat..."

Ezt most nem értem, a mi szervezetünk igenis gólokat rúg, most fog megjelenni a Journal of Creation-ben egy tudomáynos szakmai írásom a teremtésről. Mellesleg ha javasolhatom: maradjunk konkrétan a tárgynál és a tárgyról beszéljünk ne a másik személyről. Mellesleg te is ismerheted a Bibliából azt a példát amikor Jézus 10 beteget meggyúgyít és csak 1 jön vissza.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bigdidre 2007. júl. 09., hétfő 19:03-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 22., vasárnap 04:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
bigdidre írta:
"Keresni kell azt, ami közös". Ezt nemrég egy krisnás utcatérítő mondta nekem. Úgy néz ki, hogy a római katolikus-féle ökumenikus mentalitás annyira sikeres, hogy ezt a krisnások is használják a halászatuk során.

Krisnásokkal van közös pontunk, de mégsem válalljuk úgy a teljes közösséget. Nem értelmesebb ekőször Istennel összeköttetésben lennünk, mintsem emberekkel összekötnünk magunkat?

Nem hiszem el, hogy keresztény embernek hitbeli kérdésben a hare krisnások szavaiból, hozzáállásából, érveléséből kellene kiindulnia.
Különben is, Ti épp úgy tudjátok, mint én hogy a Sátán nem kizárólag de többek között utánozni is próbál. Ez jut eszembe arról, amit a hare krisnás utcatérítő mondott Neked.
A katolikusok elfogadják Jézus Krisztus Megváltói művét, a hare krisnások nem.
Innentől kár ilyen összehasonlítást tenni: a keleti vallásoknak semmi de semmi köze a keresztény egyházak közötti ökumenéhez.

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 19:06 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
Brumteso írta:
A katolikusok elfogadják Jézus Krisztus Megváltói művét, a hare krisnások nem.
Innentől kár ilyen összehasonlítást tenni: a keleti vallásoknak semmi de semmi köze a keresztény egyházak közötti ökumenéhez.


Rendben van, ahogy mondod, de sajnos:

A katolikusok nem fogadják el Krisztus megváltói munkáját. Hiszen miért is? Ha ők arra mennek rá, hogy még a kegyelmet is kiérdemeljék?

Nálad hogyan egyeztethető össze a cselekedetek evangéliuma a kegyelem evangéliumával? Két egymást kizáró dolog:

Sem nem azé, aki akarja, sem nem azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 09:47 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 05., hétfő 00:14
Hozzászólások: 22
Halihó!

Ez ebben a formában azért erős. A Mária-dogmák igen periférikus helyen szerepelnek a katolikus tanításban. Tény, hogy vannak, de nem központi helyen. Központi helyen ugyanúgy Krisztus áll, mint nálunk. A mise is Krisztusról szól, nem Máriáról.
Ami a ti szemeteket szúrhatja, az a gyakorlat, amit meg is tudok érteni. Van egy igen nagy feszültség a hivatalos vallás és a népi vallás között. Ez egyébként nálunk is megvan. Náluk a néninek csak annyi jön le, hogy vannak a szentek, van Mária és van Krisztus. Persze, Krisztus a legnagyobb, de neki szimpatikusabb egy-egy szent vagy épp Mária, hát hozzá imádkozik. Nálunk meg hiába mondjuk el ezerszer, hogy Krisztus megváltotta a bűneitől, ő akkor is ostorozza magát, és azt mondja: a Jóisten megbüntet; vagy ha nem vesz úrvacsorát, akkor megmarad a bűne...
Szóval én inkább ebben látom a problémát, mindkét oldalon. A népi vallás kontra hivatalos tanítás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 09:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
már megint közveszélyes mértékben egyetértünk :O

({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 10:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
bigdidre írta:
Nálad hogyan egyeztethető össze a cselekedetek evangéliuma a kegyelem evangéliumával? Két egymást kizáró dolog:

Sem nem azé, aki akarja, sem nem azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené...

nem azért jöttem, hogy vitázzak.
De ha Nektek az a hitélet, hogy cseszegetni a katolikusokat, akár el is mehetek.
De amit kérdeztél:
Számomra egyetlen evangélium van, Jézus Krisztus evangéliuma, amely világosan beszél az Ő Megváltói művéről.
Hitem erre épül, ettől van örök életem.
Akkor is, ha a kritizálók nem értik:(katolikus) hitem erre tanít. (Tehát elfogadjuk a megváltást.)

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 10:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
MI TÖRTÉNIK, ha a malter "túl húzósra" sikeredik?

ha túl sok CEMENT kerül bele?!?


NAGYON ERŐS LESZ?

afenét!!!

MEGREPEDEZIK...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 11:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Brumteso írta:
De ha Nektek az a hitélet, hogy cseszegetni a katolikusokat, akár el is mehetek.

Aranypofa vagy, hogy cseszegetést emlegetsz, de néhány napja erősítette meg pápád, akinek ugye különleges státusza van, hogy az egy igaz egyház a romkat, a protestánsok azok nem is egyház, hanem valami torz erőlködés. :)
Nesze neked ökumené. Mondjuk nagy meglepetés nem ért, mert eddig sem adtam hitelt neki.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 11:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a te "pápád" is mondott érdekes dolgokat ;)

ezzel együtt (szvsz) mi NEM ÉRTÜK vagyunk felelősek, hanem a SAJÁT KAPCSOLATAINKÉRT...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 11:19 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
No lehet hogy a Pápa véleménye ez, de a doktrínái nem biztos hogy Brumtesó véleményével egyezőek!
Inkább kérdezd!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 11:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
a te "pápád" is mondott érdekes dolgokat ;)

Felesleges ezeket az ellenpontozásokat betenned. Nem azonos kategória

Idézet:
ezzel együtt (szvsz) mi NEM ÉRTÜK vagyunk felelősek, hanem a SAJÁT KAPCSOLATAINKÉRT...

Értened kéne, hogy nem az ő kapcsolataik felelősségét vettem fel, hanem, ha már csesztetést emleget akkor merítsünk bele a valóságba.

Kedves T12!
Egy katolikusnak nem lehet véleménye a dogmákról, azok azért dogmák, mert azokat hinnie és vallania kell.
Ha nem azt teszi, akkor egy rossz katolikus, de akkor a romkat hitvallásokhoz való viszonyulást először neki magának kellene tisztázni, nem? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 13:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Ex!

Exrefis írta:
Kedves T12!
Egy katolikusnak nem lehet véleménye a dogmákról, azok azért dogmák, mert azokat hinnie és vallania kell.
Ha nem azt teszi, akkor egy rossz katolikus, de akkor a romkat hitvallásokhoz való viszonyulást először neki magának kellene tisztázni, nem?
üdv
ex


Nem tudom a dogmákhoz hogyan viszonyulnak a RK-ok, de pl az ökumenéhez is más és másként! Még mi is!
Az biztos számomra hogy a pápa kijelentéséért maga a pápa a felelős, hogy ezt hogyan tudja megélni az ökumenével kapcsolatban az rejtéj!
Más dolog viszont, hogy Brumtesó keresi minden felekezeti kifogás nélkül azokat akik Jézust vallják az életük Urának!
Ezért a főtől kéne számonkérni az elképzeléseit, és nem egy egyszerű felekezeti tagtól!
Ne sértsünk meg hitében senkit! Ha fogadjuk szeretettel , :arrow:
Máté 10:40 A ki titeket befogad, engem fogad be; és a ki engem befogad, azt fogadja be, a ki engem küldött.
Máté 10:41 A ki befogadja a prófétát próféta nevében, prófétának jutalmát veszi; és a ki befogadja az igazat igaznak nevében, igaznak jutalmát veszi;
Máté 10:42 És a ki inni ád egynek e kicsinyek közül, csak egy pohár hideg vizet tanítvány nevében, bizony mondom néktek, el nem vesztheti jutalmát.

Lehet hitvita de én se vállalnám a vallási vezetők hibáit,pl a kirúgott , bemerítkezett 42 , mert
Apcs 5:29 Felelvén pedig Péter és az apostolok, mondának: Istennek kell inkább engedni, hogynem az embereknek.


Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 14:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tamás12 írta:
Ne sértsünk meg hitében senkit! Ha fogadjuk szeretettel ,

Kedves Tamás!
Nehogy fordítva üljünk a lóra! :)
Ha a pápa azt mondja rám, protestánsra, hogy én nem is vagyok tagja az Egyháznak, akkor én vagyok hitemben megsértve. Az más kérdés, hogy tényszerűen nem sértődök meg mert az identitásom az Úrban nem mások véleményében gyökerezik. Ahhoz egy pápa kevés, hogy hitemben megzavarjon. :)
De azzal minden katolikusnak tisztában illik lenni, ha a vallásának abszolut fejedelme ilyet mond rólunk, akkor nem mi csesztettük őt. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség