Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Következő
 

Egyáltalán létjogosult az ökumenizmus?
Igen 59%  59%  [ 10 ]
Nem 41%  41%  [ 7 ]
Szavazatok száma : 17

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 12:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tamás12 sajnálom, hogy így értékeled.

Másként szólsz a 3 éves korban gyermekedhez és másként a felnőtt korban.
Az ébredés portál felekezetközinek vallja magát.

A kérdésedre pedig válaszul beteszek hozzászólásokat, talán nem sértek meg vele sem emberi sem az ÖÖKKÉVALÓ-i törvényeket.

Csak a jó lelkiismeret keresése érdekében.

Idézet:
2007-04-05
Brummogó írta
Kedves testvérek!

Ha nem haragszotok, a felekezeti párbeszédnek a fórumban hagyjuk meg a Jézus szeretetével a felekezeti kérdésekről topicot. (Bocs, ha rosszul emlékeznék a címére.)
Nem azért, mert én indítottam a topicot, hanem mert ha nem szorítjuk le a feszültségeket, netán vitákat hordozó témákat, EGYETLEN TOPICRA, ne csodálkozzunk, ha egyszercsak minden topicból a békétlenség köszön vissza ránk,(de legalábbis jó néhány topicból) s virtuális közösségünk elveszíti a fórumozó társait---és éppen a krisztusi békét, szelídséget hordozókat. Szerény véleményem (javaslatom) szerint Krisztus békéjét és szelídségét kell hordoznunk: ahogy a világban, úgy a fórumon is.
Nem tudom, kinek mi a meglátása, de szerintem ezért nem csak tenni, de imádkoznunk is érdemes. Legyen az ébredés fórum Krisztus békéjének a szigete!
Ezeket a gondolatokat bevallottan a gyerekkeresztség téma váltotta ki belőlem, de nem csak erre értem.
Értem viszont a politikai témákra is, azoknak is van topic...
Válasz
2007-04-05
Mami:

Brummogó én nem értem miről írsz

Ha jól tudom itt nem a felekezetek igazságát keressük, hanem Isten igazságát és az Ő országát, mivel ezt hagyta az Úr Jézus Krisztus mindenkire.

Senki sem a különféle felekezet vélt, vagy valós igazságát boncolgatja, hanem arra törekszik, hogy hitét megtudja élni abban a közösségben ahol van úgy, hogy Isten országa és Isten igazsága kerüljön első helyre.

Tévedésben vagyok?

Egy másik válaszoló:

Én azt hiszem, sokszor van úgy, hogy észre sem vesszük, de a saját felekezetünk magyarázatát mondjuk, mert mi úgy hisszük. Nem ez a helyes. Az a helyes, hogy kinőve felekezeteink véleményéből egy-egy igével kapcsolatban, álljunk az Úr elé, és kérjük őt, hogy mutassa meg az ő véleményét. Felejtsük el, mit hallottunk, milyen magyarázatot, és hallgassuk meg Isten magyarázatát. Lehet, hogy homlokegyenest más magyarázatot kapunk. Lehet ugyanolyat. De bármilyet is, AZT fogadjuk el, amire Ő világosított fel bennünket. Ha mind ezt tennénk, akkor kevesebbek lennének a különféle vélemények.

"EGY A HIT..."

Szeretettel
Agapé

Mami válasza

Igen Agape nekem is ez a meglátásom, az Úr útján járva erre tanít.
Mindenkinek magának kell megállnia az Úr Jézus előtt, sem férj feleségét, sem feleség férjét, sem semmilyen rokonsági fokon nem kapunk üdvösséget, csak ha az üdvösség útján végig állhatatosan követjük a Szent Szellem vezetését.
Felszínes békesség, pedig csak a pokolba vezet.
Az Úr Jézus Krisztus adja az Ő békességét, nem úgy ahogy a világ adja.

Brummogő részleges idézése és válasza:2007-04-05 15 öra

Mami írta:
Brummogó én nem értem miről írsz

Ha jól tudom itt nem a felekezetek igazságát keressük, hanem Isten igazságát és az Ő országát, mivel ezt hagyta az Úr Jézus Krisztus mindenkire.

Tévedésben vagyok?

Brummogó válasza
Nem vagy tévedésben.
Arra céloztam, hogy a gyerekkeresztséggel szóba került egy téma, amelyből súrlódások lehetnek.
Persze, hogy nem felekezetek igazságát hirdetjük, arról írtam, hogy kerüljük el a súrlódásokat. Meg talán arról, hogy sok más hasonló téma is lehet, amely feszültséget hordozhat magában.
De mi maradjunk meg Krisztus békéjénél.
Ennyi.
Ismételt idézése és válasza:
Idézet:
Mami írta:

Mindenkinek magának kell megállnia az Úr Jézus előtt, sem férj feleségét, sem feleség férjét, sem semmilyen rokonsági fokon nem kapunk üdvösséget, csak ha az üdvösség útján végig állhatatosan követjük a Szent Szellem vezetését.
Felszínes békesség, pedig csak a pokolba vezet.
Az Úr Jézus Krisztus adja az Ő békességét, nem úgy ahogy a világ adja.


Ámen!

Agape beírása 19 órakkor:

Idézet:
brummogo írta:
Bár a felekezetek véleményét talán nem kéne csak azért elutasítani, mert egy felekezet véleménye.... De abban igazad van, hogy Isten véleménye fontosabb--igen, álljunk oda Istenünk elé....



Kiegészítem a mondandómat: Vessük össze a véleményeket, az Úr által megértettet az egyházéval és hívő testvéreinkével... nehogy aztán tévútra térjünk, mert félreértettük az Úr szavát.

Brummogó válasza:
Idézet:
Agape írta:

Kiegészítem a mondandómat: Vessük össze a véleményeket, az Úr által megértettet az egyházéval és hívő testvéreinkével... nehogy aztán tévútra térjünk, mert félreértettük az Úr szavát.


Jogos...
Rajtam ne múljon...



Most akkor ki az aki szellemi kétlaki?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 12:43 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Tartom!

Én vallom hogy mindenki a maga Urának áll vagy bukik!
Nem ragadom ki az ítélkezést az én Uram kezéből!
Viszont szeretetben szenvedném el inkább a másikat, mintsem bírája lennék!
A "gályarabság kérdésében " elmondtam, amit mondtam!
Ne feledjük voltak protenstáns felekezeti hadi cselekmények civilek ellen!
Innen ered a csíksomlyói bucsu hagyománya!

Én nem leszek "katolikus űldöző", Nem fogadom el a dogmáikat , és nem a Pápai tévedhetetlenséget!
Ebből következik hogy amivel nem értek egyet azt nem tűröm hírdetni sem, de nem akasztok hasba úton útfélem minden katolikus felekezetűt!

Te 2005-ben regiztél, egész jól elvoltál eddíg amig innen át nem csaptak oda a hullámok!
Rajtam kérsz számon?
Hagyjál már Magda!
Útálom ha én eszköznek vagyok tekintve más dolgában!
Ha nem vagy kétszínű , akkor miért rajtam keresztül gázoltál bele Brumtesóba, és mért nem magad szegezted a kérdéseidet neki! Jó vicc !

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 12:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
na, NYUGI!!!

SZERINTEM álljatok le, ez kb. SENKINEK nem használ, amit csináltok...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 13:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
na, NYUGI!!!

SZERINTEM álljatok le, ez kb. SENKINEK nem használ, amit csináltok...


Ámen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 14:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Két atyafi gyakori látogatója bizonyos vendéglátóipari létesítménynek, amit a köznyelv nemes egyszerüséggel kocsmának nevez.
Miután szívesen vételeznek az ott kapható gondolat-gyorsítóból, gyakorta megesik velük az ihletett állapot. Ilyenkor hangosan és fesztelenül nótáznak, nagy kedvvel és egyetértésben, sőt egyhangúlag. Ahogy már ilyesmi szokás: a capelle, unisono, fortissomo. Teljes az egyetértés, egymáshoz igazodás, legyen akár az "Akácos út.." vagy "Száz forintnak ötven a fele.." Nem zavarja őket - hisz nem is tudnak róla, sőt TUDATOSAN NEM TUDNAK RÓLA (már csak hogy képzavarral éljek) -, hogy egyikük Fradu drukker, a másik MTK-s; egyikük irtózik a melegektől és bűnnek tartja, míg a másik azonos jogokat adna azoknak is, mert (szerinte is) hibás kromoszómák miatt mások a "másságosak". Az se téma köztük: kinek milyen a családi háttere, minő példát látnak gyerekeik tőlük, s hogy kinek asszonya tűr némán és imádkozva, s melyik keres vígaszt másoknál.
Lényeg a lényeg: van, mei összekösse őket. A szesz szeretete azonos bálványnak hódolás, sőt abbani feloldódás. s mindez elég az egymás nyakába borulásra, kölcsönös kebelre ölelésre..

Ennyit az ökumenizmusról, különös tekintettel a katolicizmusra! Ha valakinek küldetéstudata a kocsmázás - ám tegye. Ettőlmég nem igaz, hogy Isten erre teremtette az embert, s majd a család is elvegetál valahogy.
Jézust sem értették az apostolok, még mennybemenetelekor sem. Volt, amikor a Mester kifakadt tanítványai értetlenkedésén. Szabad fordításban: "Meddig kell még bajlódnom veletek?!"
Ezért az én tisztem se lehet más; sokadszor elmondom újra; A KATOLIKUSOK MÁS EVANGÉLIUMOT HIRDETNEK. Az Ef 2,8-9 ellenében, az a Mennyországba juthatásnak, az üdvösség elnyerhetőségének feltétele a katolikusok szerint, hogy a jócselekedetek a bűnökkel szemben túlsúlyban legyenek. Mi ez, ha nem az Igétől idegen, más evangélium? A Gal 1,8 alapján az ilyen ÁTKOZOTT. (Az egész hitértelmezésnek a biblikus teológiai végiggondolása is sehol! Hiszen, ha ez igaz lenne, akkor a Teremtő valamit nagyon elbaltázott volna Fia váltságáldozatával!!!)
A katolikusokkal kokettáló ökumenisták meggyalázzák a reformációt és annak valamennyi vértanúját.
A szeretetre hivatkozva nem lehet senki nagyvonalúbb Istennél!! Sőt, éppen a szeretet elárulása, ha valakiről tudom, hogy a szakadék felé tart és nem órdítok rá. Vagy az a szeretet, ha vele tartok szolidárisan, sorsközösséget vállalva? Inkább elmebetegségnek mondanám.
Jézus MEGKEDVELTE a gazdag ifjút, mégsem "ökumenizált" vele. Péter apostol is inkább Istenhez igazodott, semhogy Ananiáshoz és Szafirához. Ugyan miért kellett neki "elhamarkodottan"(?) a teljes igazságot forszíroznia? Milyen szeretetteljes ökumené lehetett volna köztük...

A katolikus embereknek a saját üdvösségük érdekében kell megtérniük - nem hozzám, nem valamelyik felkezet/gyülekezet tanaihoz, hanem - Isten Igéjéhez, és elhagyni mindazt, ami ezen felül van!
Így és csakis így jöhet létre a krisztusi egység.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 14:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kedves Figyelő!

örülök, hogy benéztél a mi kis kocsmánkba :)

adná Isten, hogy javadra, s javunkra váljon látogatásod... családjaink javáról már nem is beszélve :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 14:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ámen és Ámen (gondolom senkit reformátust nem sért)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 17:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
figyelő írta:
Két atyafi gyakori látogatója bizonyos vendéglátóipari létesítménynek, amit a köznyelv nemes egyszerüséggel kocsmának nevez.
Miután szívesen vételeznek az ott kapható gondolat-gyorsítóból, gyakorta megesik velük az ihletett állapot. Ilyenkor hangosan és fesztelenül nótáznak, nagy kedvvel és egyetértésben, sőt egyhangúlag. Ahogy már ilyesmi szokás: a capelle, unisono, fortissomo. Teljes az egyetértés, egymáshoz igazodás, legyen akár az "Akácos út.." vagy "Száz forintnak ötven a fele.." Nem zavarja őket - hisz nem is tudnak róla, sőt TUDATOSAN NEM TUDNAK RÓLA (már csak hogy képzavarral éljek) -, hogy egyikük Fradu drukker, a másik MTK-s; egyikük irtózik a melegektől és bűnnek tartja, míg a másik azonos jogokat adna azoknak is, mert (szerinte is) hibás kromoszómák miatt mások a "másságosak". Az se téma köztük: kinek milyen a családi háttere, minő példát látnak gyerekeik tőlük, s hogy kinek asszonya tűr némán és imádkozva, s melyik keres vígaszt másoknál.
Lényeg a lényeg: van, mei összekösse őket. A szesz szeretete azonos bálványnak hódolás, sőt abbani feloldódás. s mindez elég az egymás nyakába borulásra, kölcsönös kebelre ölelésre..

Ennyit az ökumenizmusról, különös tekintettel a katolicizmusra! Ha valakinek küldetéstudata a kocsmázás - ám tegye. Ettőlmég nem igaz, hogy Isten erre teremtette az embert, s majd a család is elvegetál valahogy.
Jézust sem értették az apostolok, még mennybemenetelekor sem. Volt, amikor a Mester kifakadt tanítványai értetlenkedésén. Szabad fordításban: "Meddig kell még bajlódnom veletek?!"
Ezért az én tisztem se lehet más; sokadszor elmondom újra; A KATOLIKUSOK MÁS EVANGÉLIUMOT HIRDETNEK. Az Ef 2,8-9 ellenében, az a Mennyországba juthatásnak, az üdvösség elnyerhetőségének feltétele a katolikusok szerint, hogy a jócselekedetek a bűnökkel szemben túlsúlyban legyenek. Mi ez, ha nem az Igétől idegen, más evangélium? A Gal 1,8 alapján az ilyen ÁTKOZOTT. (Az egész hitértelmezésnek a biblikus teológiai végiggondolása is sehol! Hiszen, ha ez igaz lenne, akkor a Teremtő valamit nagyon elbaltázott volna Fia váltságáldozatával!!!)
A katolikusokkal kokettáló ökumenisták meggyalázzák a reformációt és annak valamennyi vértanúját.
A szeretetre hivatkozva nem lehet senki nagyvonalúbb Istennél!! Sőt, éppen a szeretet elárulása, ha valakiről tudom, hogy a szakadék felé tart és nem órdítok rá. Vagy az a szeretet, ha vele tartok szolidárisan, sorsközösséget vállalva? Inkább elmebetegségnek mondanám.
Jézus MEGKEDVELTE a gazdag ifjút, mégsem "ökumenizált" vele. Péter apostol is inkább Istenhez igazodott, semhogy Ananiáshoz és Szafirához. Ugyan miért kellett neki "elhamarkodottan"(?) a teljes igazságot forszíroznia? Milyen szeretetteljes ökumené lehetett volna köztük...

A katolikus embereknek a saját üdvösségük érdekében kell megtérniük - nem hozzám, nem valamelyik felkezet/gyülekezet tanaihoz, hanem - Isten Igéjéhez, és elhagyni mindazt, ami ezen felül van!
Így és csakis így jöhet létre a krisztusi egység.


Alapvetően ott sántít a mondanivalód,hogy az ökumenizmus közös pontja Krisztus.

ha pedig az üdvözülés kizárólag Krisztus Lelkének az elfogadása álltal történik amiben jelen van a kegyelem.Akkor teljessen mindegy,hogy ki mennyire analfabéta a Bibliához.

Mert ha a Biblia helyes teológiai értelmezésétől tesszük függővé,az üdvözülést,akkor az már nem is kegyelemből hanem tudásalapon van.

Ez pedig már önmegváltás,az üdvőzül aki helyesebben és pontosabban értelmezi a Bibliai Igéket,aki pedig téved az elkárhozik,függetlenül atól,hogy elfogadta -e Jézust vagy sem.

Ebben az esetben viszont mint már mondtam,szó sincs semmilyen kegyelemből való üdvözülésről.

De mitől különbözik a katolikusok Mária bálványózása a karizmatikusok nyelveken szóllással kapcsolatos bálványozásától.

A véleményem szerint mindegyik egyformán hamis Isten számára.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 17:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Figyelő!

Jössz fórumtalira? Igazán énekelhetnél nekünk megint...

Üdv:
Idnu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 18:02 
Brumteso írta:
Brumteso írta:
nem azért jöttem, hogy vitázzak.
De ha Nektek az a hitélet, hogy cseszegetni a katolikusokat, akár el is mehetek.



Kedves Brumteso !

-Őszinte szivvel mondom, hogy figyelemre méltó levelet irtál.--- De egy
fontos tényre szeretném a Te figyelmedet felhivni.-

-Senki nem Téged akar bántani. !!! - A tant és a személyt szét KELL
választani,- mint a bünt és a bünöst ! - Krisztus tanitása szerint a
BÜNT GYÜLÖLNI,- A BÜNÖST SZERETNI KELL ! Ez a Ő parancsa !

- A TANT, ha H A M I S (biblia-ellenes) szintén GYÜLÖLNI KELL,
DE a tan foglyát, aki még nem látja a hamisságot, a SZEMÉLYES EM-
BERT SZERETNI KELL !!

- Kérlek, gondold át ezt a párhuzamot és ne vedd magadra, ha a katoli-
cizmus bibliaellenes tanitásával nem értünk egyet.-

- Engedd meg, hogy a KATOLIKUS SZERZETESBŐL LETT REFORMÁTOR:
L U T H E R MÁRTON szavaiból idézzek e tárgyban.- Ezt is szeretettel
figyelmedbe ajánlom: :*:

Az irás cime: ÓVAKODJATOK !

"Szeretteim, ne higgyetek minden léleknek, hanem próbáljátok meg a
lelkeket, ha Istentől vannak-é; mert sok hamis próféta jött ki a világba.
(1.Ján.4,1)

"Kétféle lélek van. Egyik az igazság Lelke, a másik, mindenféle hazugsá-
gok, hamis lélek-hada.- Mert a világ is tele van lelkekkel. Mind mondani
szokás: " AHOL ISTEN TEMPLOMOT EMEL, OTT AZ ÖRDÖG AZONNAL MEL-
LÉ ÉPITI A MAGA KÁPOLNÁJÁT."

- Vagyis, ahol Isten igéje tisztán felhangzik, oda az ördög, mindenféle
szekták és hamis lelkek bitang hordáit csempészi be, amelyek szintén
Krisztus egyházának hirét-nevét harsogják,- de alapjában véve hamisak,
igazság és bizonyosság nélkül valók.

- Krisztus ellenben Szentlelket ad, aki bizonyosakká tesz az igazság felől,
ugyhogy az üdvösségünkre tartozó dolgokban nem kell ingadoznunk, ha-
nem határozott biztonsággal tudunk tanbeli kérdések felett itélni.

- A Szentlélek nemcsak diadalmas harcosokká avat, hanem doktorsüve-
ges mesterekké is, akik világosan el tudják dönteni, melyik az igaz és
melyik a hamis tan.-- Nem tud az ördög oly agyafurt s a tévelygés lelke
oly csalafinta lenni, hogy hamis tannal megtéveszthetne.

- Hamis lelkek voltak is, lesznek is, de az egyház általmegy közöttük, s
őrzi tisztán, igazán a szentségeket, az evangéliumot, a tizparancsolatot,
meg az imádságot.

-Itéletet gyakorol s kivet magából minden ellentétes hamis tant, mégha
világosság angyalaként gyönyörüséges isteni ábrázatbn kelleti is magát
előtte az ördög." (Jök.368)

---- Szivből remélem, hogy mielőtt sértődötten visszavonulnál, elolvasod
válaszainkat, felülemelkedsz a személyességen,- mert Téged szeretettel
fogadott ez a Fórum és ez akkor is igaz,- ha a keresztyén tiszta bibliai
tanitáshoz körömszakadtáig ragaszkodunk is.--- :*:

Szeretettel
Linda


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 18:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Szeretteim mondja Pál az apostol és most én is mondom.
Szeretteim figyeljetek fel, hogy mit is jelent az alábbi IGE:

1Kor 14,2 Mert a ki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.

Mikor az ellenség kémeket küld, akkor a titkos beszéd nagyon zavaró.
Mindenhol vissza-vissza tér arra, hogy ezt minél kevesebben tudják hitből gyakorolni.

Ez a cél.

Az én célom pedig az engedelmesség, ha kell a földi létem árán is.

Gondolom a legfontosabb kérésünk, hogy mindenki tudjon nyelveken imádkozni és dícsérni így az Örökkévalót.
Szeretteim én kérem értetek az Úr közben járását,
mert az emberi elme átjárható de
az Írást ismeritek, és Pál kívánságát is.
Maran atha.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 19:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
Szeretteim mondja Pál az apostol és most én is mondom.
Szeretteim figyeljetek fel, hogy mit is jelent az alábbi IGE:

1Kor 14,2 Mert a ki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.

Mikor az ellenség kémeket küld, akkor a titkos beszéd nagyon zavaró.
Mindenhol vissza-vissza tér arra, hogy ezt minél kevesebben tudják hitből gyakorolni.

Ez a cél.

Az én célom pedig az engedelmesség, ha kell a földi létem árán is.

Gondolom a legfontosabb kérésünk, hogy mindenki tudjon nyelveken imádkozni és dícsérni így az Örökkévalót.
Szeretteim én kérem értetek az Úr közben járását,
mert az emberi elme átjárható de
az Írást ismeritek, és Pál kívánságát is.
Maran atha.


Magda,ott sántít amít,mondasz,hogy Pál nem azt tanította amit Te hírdetsz.
Mert Pál a halkan való nyelvekenszólást tanította amikor nincs jelen magyarázó, ez pedig természetessen senkit sem zavar,hisz nem hallja.

Ha pedig valaki hangossan szól nyelveken akkor legyen egy fordító is jelen aki fordítja,hogy mit mond a nyelveken szóló.Ebben az esetben sem zavar senkit sem a nyelveken szólás,hisz tuddja,hogy miről szól.Ez volt Pál tanítása,és nem az amit Te
és a karizmatikusok egyrésze próbál elhitetni.

Ha már Pálra hívatkozól akkor ne forgasd ki a szavait.

Lehet,hogy neked a legfontosabb kérés,hogy mindenki tuddjon nyelveken szólni,de ha jól sejtem, Pál
nem ezt tette a legelső helyre

:wink:

Az pedig,hogy csak az tudja dicsérni az Úrat aki nyelveken szól az szintén egy tévtanítás,ami ugyancsak a karizmatikusoktól származik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 19:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Meg van írva állj ellen és elfut tőled :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 28., szombat 19:33 
A legfontosabb kérésünknek kell lenni, hogy Istent ATYAKÉNT szólíthassuk imánkban és így is lássuk Őt és ehhez kell az Úr Lelke! Mert ennélkül meghalunk, elveszünk. Maga az Úr Krisztus tanít minket így imádkozni!
Mert a nyelvek MEGSZÜNNEK és az ISMERET is! Egy valami maradhat meg az örökké valóság mérlegén, ami nem hullik szét! Az Atya szeretete, amit Fiában adott.

Kérem ne nyelvekenszólózátok össze ezt a topicot, nagyon szépen kérem.

off:
Kérem ezeket is átmásolni a megfelelő helyre, mert ahogyan BT bölcsen megjegyezte így minden topic pokoli viták elviselhetetlen helye lesz és ezzel Krisztus MISSZIÓS partancsát tesszük semmissé, hiszen abból látja meg a világ, hogy az Ő tanítványai vagyunk, ha egymást szeretni fogjuk.

Ökumené:
Isten MEGENGEDTE a felekezeteket, megengedte, hogy ki-ki máshol élje meg a Krisztusba vetett hitét.
Jézust is megkérdezték a válásról. Itt is ugyan az az indok!!!
Az ember gonosz szíve miatt engedte meg Isten a válást - a gyülekezetek szakadását -, de nem ez volt az Úr eredeti terve. A gyülekezetek szakadása az EMBER miatt történt és történik. Ezért ENGEDI Isten a felekezeteket.

Mit jelent az hogy katolikus?
EGYETEMES, azaz "nem szekta", azaz tudom, hogy más gyülekezetekben is élnek Krisztusban hívő és az Ő nevét segítségül hívő, az Ő haláláért és feltámadásáért üdvösséget nyert testvéreim.
Ha valaki nem KATOLIKUS ilyen értelemben az valóban szektás és ezért NEM TAGJA az egyháznak legyen ez név szerint egyetemes keresztyén, vagy karizmatikus, vagy protestáns szektás.

Reformátori elődeim harcait és annak eredményét büszkén vállalom, de hitem szerint ezeket más ÉLŐ gyülekezetek is vallják, ha valóban ÉLET van bennük:
- egyedül a Szent Írás
- egyedül Jézus Krisztus érdeméért
- egyedül kegyelemből
- egyedül Istené a dicsőség
és a végére hagytam
- egyedül hit által (és akkor nézzük meg a Jakab levelet, mert a cselekedetek együtt dolgoznak a hittel, lásd lator esete, aki cselekedett, amennyit helyzetéhez képest tudott tenni, mert BIZONYSÁGOT TETT a VALÓSÁGRÓL)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 12:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Azért jó tudni, hogy önmagában ez a fórum egy ökumenikus fórum. Aki ide beír valamiféle építő szándékkal, az azért teheti meg ezt, mert az ökumenikus gondolkodás, cselekvés ezt számára lehetővé tette, és ő elfogadta ezt a gondolatot. Elfogadta, hogy számos keresztyén felekezet tagjával van valamiféle közös párbeszédben, közös platformon, ahol érdemben próbálják megbeszélni a keresztyénség kérdéseit. Elfogadta, hogy van egy közös kapocs az ide beírók számára, ez Jézus, és van számos különbözőség a beírók részéről, amelybe még az ökumenizmus ellenesség is beletartozik paradox módon.

Természetesen beírhat valaki erre a portálra az ökumenizmussal szemben is, éppenhogy romboló akarattal is, hiszen ez az ökumenikus portál ezt számára lehetővé teszi. Ez meg is történik nemegyszer. Ez éppenhogy az ökumené erejét, és fontosságát mutatja, hiszen még az azt átkozók is az ökumenizmus eszközén keresztül tudnak itt megnyilvánulni. Számos testvérünk nyilvánul így meg.

Itt van például Figyelő, aki Marx mondásához közel álló hasonlatot talált, miszerint az ökumenizmus nem más, mint egy szeszeléses összeborulás a korcsmában. Itt nem ópium a Krisztusban való közösség, vagy a vallás, hanem a szesz. Sőt ez a Krisztusban való közösség Figyelő számára valamiféle bálvány, legalább is ezt írja.

Hát ilyen elmésséget talán én is tudnék találni az ökumenizmus ellenesekről, de ennek nincs sok értelme. Egyrészt moderálva lennék a közösségellenességem miatt, másrészt egy ökumenizmus párti ember lehetőleg ne cikizze a fórumtársát, ha nem muszáj. A hasonlat amúgy is önmagáért beszél, tarthatatlanságát semmi értelme ragozni.

Figyelő, és mások gyakran a katolikusokkal szemben fogalmazzák meg az ökumenizmus ellenességgel kapcsolatos gondolataikat, és ez már inkább érdemi kérdés, mert ez tovább mutat önmagán. Nem akarom őket sem bántani, de mintha éppen az ökumené ellenes katolikus réteget hallanám vissza. A katolikusok nagy trükkje, hogy minden szót lefordították már nemzeti nyelvre, egyedül a katolikus szót képtelenek egyetemesre lefordítani, és ezen a rossz fordítási gyakorlaton keresztül fogalmazzák meg a maguk, egyházuk egyetemességét. Hát a protestáns, és máshonnan jött ökumenizmus ellenesek is valami hasonló trükkel élnek. Önmagukat teszik egyetemessé, lehetőleg mindenki mást kizárva a Krisztussal való közösségből.

Mi, a reformátusok ökumenizmus párti része érdeklődve figyeljük ezen mutatványokat, csinálják azokat bárkik, mindemellett elkötelezettek vagyunk az egyetemes anyaszentegyház kérdésében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség