Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 207 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Következő
 

Kizárás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 17:12 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Szerinted a legfontosabb kérésünk Isten felé, hogy mindenki tudjon nyelveken szólni?

Jézus engem másként tanított imádkozni, sok kérést elmondott amit szívből kívánhatok magamnak és másoknak.

[/quote]

FM írta:
Kedves Kavics
nem mindenki, de mindenki aki az Úr Jézus Krisztus tanítványának vallja magát, és ezt nem csak valja, de a hitből való bemerítkezéssel meg is erősíti.
Az én kérésem erre vonatkozik
Nem mindenki aki mondja Uram Uram megy be a MENNYEKországába, csak aki cselekszi az én Mennyei Atyám akaratát.
Az elme megújításának olyan kelléke a NYELVEKEN SZÓLÁS nálam, mint a mosakodásomban a szappan.


A fenti válaszban FM immár nem először nyilvánítja ki, hogy Krisztus tanítványa - megtért ember - csak az általa vallott két feltétel teljesülésével lehet valaki. Ezek a vízben történő bemerítkezés (alámerülés) és a Szent Lélek (Szellem) keresztsége (nyelveken szólás).

Ezt a kijelentést és annak kirekesztő jellegét visszautasítom és tartalmában elfogadhatatlannak tartom.
FM-et a Parókia portál fórumának tagjai közül kizárom.

admin


-----------------------------------------------
Az esetleges félreértések megelőzésére:

A magam részéről testvéremnek tartok mindenkit, aki Krisztusban újjászületett
- megkeresztelve, bemerítkezve vagy anélkül,
- nyelveken szólókat és ezzel az ajándékkal nem élőket egyaránt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 17:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
AMMEN

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kizárás
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 29., vasárnap 20:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
admin írta:
A fenti válaszban FM immár nem először nyilvánítja ki, hogy Krisztus tanítványa - megtért ember - csak az általa vallott két feltétel teljesülésével lehet valaki. Ezek a vízben történő bemerítkezés (alámerülés) és a Szent Lélek (Szellem) keresztsége (nyelveken szólás).



Kedves Tamás

Ez félreérthető,mivel azt írod"Szentl Lélek(Szellem) keresztsége(nyelveken szólás) "

A Szentlélek keresztség vagy másnéven tűzkeresztség nem egyenlő a nyelvekenszólással.

Még akkor sem ha a Szentlélek keresztségnek lehet a következménye a nyelveken szólás.

Ahhoz pedig,hogy valaki Jézus tanítványának vallja magát annak valóban részesülni kell a Szentlélek keresztségben,hisz az egyenlő azzal a Lélekkel Akit Jézus mint Vigasztaló küldött vissza a mennyből.

Vagyis aki a Szentlélekbe meritkezik az Krisztus Lelkébe is meritkezik egybe, és így válik Krisztus tanítványává.

A nyelveken szólás viszont valóban nem lehet annak feltétele,hogy valaki Krisztus tanítványa vagy sem.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 31., kedd 15:36 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
BARÁTOM, miért jöttél?



prophet írta:
Amiért a próféták szoktak jönni.


Az alábbi sorokkal bezártam a "Lelkigondozás, lelkigondozók" c. topikot, valamint kizártam Prophet-et:

Rosta elemzését a "profikról" nem szeretném érdemben tárgyalni, de hadd szembesítsem őt is a fenti párbeszéddel.
A profikat nagyon várjuk.
A prófétáknak pedig a Parókia fórumánál nagyobb nyilvánosságot kívánok - ha méltóak rá.

És most, vállalva tettem minden felelősségét, Prophet-et a Parókia fórumról kizárom, a topikot pedig bezárom.

--------------------------
1. A topik olvasható marad még pár napig, nehogy az a vád érjen, hogy hirtelen akartunk eltüntetni valami nagyon fontosat.
2. A "Te miért jöttél közénk?" beköszönőből szerintem elég világos, hogy nem prófétákat és a "lelkek megítélésének ajándékát" gyakorlókat várunk elsősorban erre a fórumra.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 31., kedd 19:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Magda esetében értem a kizárást,Endi esetében is,de Prophet esetében ,azért kizárni mert azt mondta,hogy azért jött mint a próféták.

Az enyhén szólva érthetetlen.

Főleg,hogy ez a kijelentés nem jelent,mást mint,hogy Prophet kijelentete,hogy Ő Isten akaratából van jelen a fórumon

Kedves Tamás,"Admin" Te ,talán nem Isten akaratából vagy itt a fórumon,mint a többi fórumozó ???

Vajon jelen lehet-e egy hívő is egy keresztény fórumon,ha az nem Isten akarata ?

Ezt erössen kétlem.

Ami pedig a prófétaságot illeti,azal többé kevésbé értelemszerűen minden hívő rendelkezik a Szentléleknek köszönhetően.

Nem véletlenül beszélt Pál a prófétaság lelke utáni vágyról,szembe állítva a nyelvekenszólással.Hisz pont ez van a gyülekezet épülésére a nyelvekenszólással szemben.

Kedves Tamás
Minden esetben amikor itélünk,akkor meg is itéltetünk.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 31., kedd 19:44 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
Kedves Tamás
Minden esetben amikor itélünk,akkor meg is itéltetünk.

Nem is hinnéd, mennyire igaz, amit írtál...
GABRIEL777 írta:
Ami pedig a prófétaságot illeti,azal többé kevésbé értelemszerűen minden hívő rendelkezik a Szentléleknek köszönhetően.

Nagyon nem. Éppen ez a baj veled (is).
Bibliai szóval élve ezt felfuvalkodottságnak illene nevezni, de mit szólnál egy meghökkentőbb szópárhoz: keresztyén önteltség (?)

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 31., kedd 19:46 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Ja, most jut eszembe:
Rosszul emlékszel, mert sem Magda, sem Endi esetében nem értetted, vagy legalábbis vitatkoztál a döntéssel...

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 31., kedd 20:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
admin írta:
GABRIEL777 írta:
Kedves Tamás
Minden esetben amikor itélünk,akkor meg is itéltetünk.

Nem is hinnéd, mennyire igaz, amit írtál...
GABRIEL777 írta:
Ami pedig a prófétaságot illeti,azal többé kevésbé értelemszerűen minden hívő rendelkezik a Szentléleknek köszönhetően.

Nagyon nem. Éppen ez a baj veled (is).
Bibliai szóval élve ezt felfuvalkodottságnak illene nevezni, de mit szólnál egy meghökkentőbb szópárhoz: keresztyén önteltség (?)

admin


Nocsak,nocsak,most meg az a bajj,hogy nem vagyok tökéletes. :D

Eddig azt mondtad,hogy nem is kell annak lenni,mert az már önmegváltás,és az üdvözülés kegyelemből van.
Akkor miért is lenne gond ha csak néha szól belőlem a Szentlélek ?
Hisz hogyan is szólhatna egy olyan emberből mindig a Szentlélek aki nem tökéletes.


Jézus tökéletes volt,ezért belőle "mindig"a Szentlélek szólt.


Soha sem mondtam,hogy próféta vagyok és azt sem,hogy belőlem kizárólag a Szentlélek szól.

Azt viszont többször mondtam már,hogy ne rám halgassanak hanem Istenre.

Így a keresztény önteltség váddja nem talált,főleg,hogy álítólag még kersztény sem vagyok :D

Na jó,néha valóban öntelt vagyok,de mint mondtam,nem vagyok tökéletes,így természetes,hogy vannak emberi hibáim,pont úgy mint neked és mindenki másnak.

Azzal kapcsolatban,hogy aki itél az egyben meg is itéltetik Isten álltal,azt nem csak üres frázisként mondtam,hisz már jó pár éve megtapasztalom a sorsomon keresztül ,ezt az alapigazságot.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 31., kedd 20:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
admin írta:
net2rist írta:
BARÁTOM, miért jöttél?



prophet írta:
Amiért a próféták szoktak jönni.


Az alábbi sorokkal bezártam a "Lelkigondozás, lelkigondozók" c. topikot, valamint kizártam Prophet-et:

Rosta elemzését a "profikról" nem szeretném érdemben tárgyalni, de hadd szembesítsem őt is a fenti párbeszéddel.
A profikat nagyon várjuk.
A prófétáknak pedig a Parókia fórumánál nagyobb nyilvánosságot kívánok - ha méltóak rá.

És most, vállalva tettem minden felelősségét, Prophet-et a Parókia fórumról kizárom, a topikot pedig bezárom.



Kedves Tamás, ez a te fórumod, és ezzel a te felelősséged, amikor alakítod.

Attól függetlenül, hogy kedveltem Prophet beírásainak egy részét, és a többi sem csapta ki nálam a biztosítékot, nem tudok többet hozzátenni a dologhoz. Az admin jogodat senki sem vonja kétségbe...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 31., kedd 20:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
admin írta:
Ja, most jut eszembe:
Rosszul emlékszel, mert sem Magda, sem Endi esetében nem értetted, vagy legalábbis vitatkoztál a döntéssel...

admin


Endi esetében valóban nem értettem egyet a kizárással"végül is egy nekem cimzett irása alapján lett kizárva" habár értettem az okát,Magda esetében viszont nem a kizárást kifogásoltam,hanem az indoklásod félreérthetőségére mutatam rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 31., kedd 20:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
A mai naponn Tulip, ezt írta.

Az általa indított Fontos Kérdéseink c. topicban.

tulip írta:

A pápa nem volt megtért ember



Tulip,ezt II János Pálról írta.

A kérdésem,hogy mit szól ehhez a móderáció ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 11:29 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Gabriel!

1. Köszönöm az önelemzésedet.
2. A moderáció nem kíván állást foglalni a tekintetben, hogy II. János Pál pápa milyen személyes kapcsolatban volt Istennel.
Ennek az ellenkezője szerintem felettébb furcsa lenne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 11:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
admin írta:
Kedves Gabriel!

1. Köszönöm az önelemzésedet.
2. A moderáció nem kíván állást foglalni a tekintetben, hogy II. János Pál pápa milyen személyes kapcsolatban volt Istennel.
Ennek az ellenkezője szerintem felettébb furcsa lenne.


Kedves Tamás

Úgy látom,félreértettél.

Én nem arra kértem választ töled,hogy II János Pál megtért volt-e vagy sem.

Hisz erre a hiteles választ valóban csak Isten tuddhatja.

Hanem arra kértem a választ,hogy miért engeded meg Tulipnak,hogy
II. János Pált gyalázza.

Hisz Tulip nem az Isten,Ő sem tuddhatja ,hogy megtért ember volt-e a Pápa vagy sem.

Tulip pedig azzal a kijelentésével,hogy II János Pál nem volt megtért ember,a katolikusok többségét is megsértette egyben.

Mióta lett elfogadható más keresztény egyház gyalázása a parókia portálon. ?

Miért megengedett a katolikus Pápa gyalázása ???

Azért az is elgondolkodtató,hogy ezt egyedül én tettem szóvá,a fórum többi tagját szemlátomást nem zavarta Tulip gyalázkodása"vagy nem olvasták".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 12:09 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Magam nevében : OLVASTAM!
"Összesen 301 regisztrált felhasználónk van."

Mind írjon?
Már így is megkaptam hogy "összeszűröm a levet" a katolikusokkal! :-)
(Brumtesó esetében)
Érdekes akkor ott nem emeltél szót!


Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 12:24 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
Hisz Tulip nem az Isten,Ő sem tuddhatja ,hogy megtért ember volt-e a Pápa vagy sem.


A kérdéses helyen reagáltam rá.
- és ez itt továbbra sem beszélgetős topik, szerintem kellően körüljártuk a témát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 207 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség