Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 18:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
"miután ehhez hasonló kérdéseket feltettem Indunak,még szóra sem méltatott.,pedig csak arra voltam kiváncsi,hogy milyen sürün vesz részt gyülekezeti összejövetelen. "

Csak hogy tisztán láss, azért hanyagoltam a válaszadást, mert a stílus (ami nem egyenlő a véleménnyel!) roppant mód irritáló volt, és úgy éreztem, hogy ebben a stílusban nem túl konstruktív az eszmecsere. (Tehát a vélemény esetenként különböző lehet, de attól még meg lehet fogalmazva a lehetőségekhez képest normálisan)

Azt is megjegyzem, hogy bármilyen tőled jövő személyes kérdést nem érzek fairnek. Te húztál egy határvonalat, amit én tiszteletben tartok.

Ezzel együtt, talán nem meglepő, ha válaszom, hogy alapvetően hetente járok gyülekezetbe, kivéve, ha pl a gyerek indulás előtt negyed órával elalszik, ilyenkor nem ébresztem fel - de ez már egyre ritkább, mert közben nagyobb lett, és kevesebbet alszik.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 19:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
"miután ehhez hasonló kérdéseket feltettem Indunak,még szóra sem méltatott.,pedig csak arra voltam kiváncsi,hogy milyen sürün vesz részt gyülekezeti összejövetelen. "

Csak hogy tisztán láss, azért hanyagoltam a válaszadást, mert a stílus (ami nem egyenlő a véleménnyel!) roppant mód irritáló volt, és úgy éreztem, hogy ebben a stílusban nem túl konstruktív az eszmecsere. (Tehát a vélemény esetenként különböző lehet, de attól még meg lehet fogalmazva a lehetőségekhez képest normálisan)

Azt is megjegyzem, hogy bármilyen tőled jövő személyes kérdést nem érzek fairnek. Te húztál egy határvonalat, amit én tiszteletben tartok.

Ezzel együtt, talán nem meglepő, ha válaszom, hogy alapvetően hetente járok gyülekezetbe, kivéve, ha pl a gyerek indulás előtt negyed órával elalszik, ilyenkor nem ébresztem fel - de ez már egyre ritkább, mert közben nagyobb lett, és kevesebbet alszik.


Valóban húztam egy határvonalat ez pedig a magánszféra"család,barát,munka"

Ugyanakkor elég sok kérdést tettél fel nekem a hitemmel kapcsolatban válaszoltam a kérdéseidre.és
most én sem a családodról,barátaidról,munkádról faggatlak ,hanem azzal kapcsolatban ami a hiteddel van kapcsolatban.

Egyébként meg az az igazság,hogy ezt a kérdést is csak azután tettem fel neked,miután azt írtad,hogy semmilyen gyülekezethez ,felekezethez sem tartozok.

A válaszom erre pedig az,hogy van felekezetem amit Isten adott és járok gyülekezeti összejövetelre akkor amikor szükségét érzem.Mint írtam évi kb 3-7 alkalommal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 19:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:
Jók a kérdéseid Erika,de én mint nem "keresztény" ,miután ehhez hasonló kérdéseket feltettem Indunak,még szóra sem méltatott.,pedig csak arra voltam kiváncsi,hogy milyen sürün vesz részt gyülekezeti összejövetelen.

Én egyébként mint "nem keresztény" 3-7 között évente.

Szóval jók a kérdéseid,de akkor tedd már fel mindenkinek ne csak MM-nek,mert így elég személyválogatósnak tünsz.

Azt írod,hogy rendőrbácsira játszól.hát figyelembe vével,hogy mit írtál a rendőrökről ez nem vet valami jó fényt rád :D



legalább nem mondhatod, hogy fényezem magam.

Egyébként nem ezt nevezik csúsztatásnak?Én nem írtam a rendőrökről, csak nem engedtem, hogy egy kalap alá vedd a botrányt okozó rendőröket általánosságban a lelkészekkel.

És Gabriel, ha megengeded, nem fogok egyeztetni veled továbbra sem, hogy kitől mit kérdezhetek.Bocs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 19:54 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Erika írta:
Szívesen, s ezt akár szó szerint is értheted.
Azt mondod Máriamagdolna, hogy Tulip szerint nem vagy keresztény-...akkor most egy picit rendőrbácsira játszom, s megkérlek, hogy mondj valamit magadról,s hogy itt ne legyen off, abba a topicba írhatod, amilyen témáról szeretnél beszélni magaddal kapcsolatban: hitélet, gyülekezet, szolgálat , család.Előre is köszi.


Kedves Erika,jólesik közeledésed,de még nagyon új vagyok itt,és egyelőre a véleményeimen keresztül szeretném,ha megismernétek.Később jöhetnek a bizalmasabb beszélgetések is,családról,munkáról,stb.
Azt elárulom - bár gondolom nagyjából kiderült már számotokra - hogy a kereszténységgel mostanság ismerkedem mélyrehatóbban,gyülekezetbe nem járok,klasszikus értelemben vett keresztény lelki gyakorlatokat nem folytatok.De az Igazságot keresem,amennyire csak képes vagyok rá.
Köszönöm,hogy nyitottan álltok hozzám.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 20:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>Ugyanakkor elég sok kérdést tettél fel nekem a hitemmel kapcsolatban válaszoltam a kérdéseidre

Igen, az akkori eszmecsere számomra építő volt.
---
Admintól elnézést, hogy már megint OFF voltam...
---
Kedves Máriamagdolna, örülünk neked, Isten támogasson a keresésedben, ami egy izgalmas, és örömteli út :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 21:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:

Egyébként nem ezt nevezik csúsztatásnak?Én nem írtam a rendőrökről, csak nem engedtem, hogy egy kalap alá vedd a botrányt okozó rendőröket általánosságban a lelkészekkel.



A mostani irásoddal csak az a gond,hogy én azt írtam,hogy a rendőrök olyanok mint a lelkészek,
és még véletlenül sem azt,amire most céloztál,hogy a lelkészek olyanok mint a botrányt okozó rendörök.

vagyis nem a botrányt okozó rendöröket tettem egy kalapba a lelkészekkel általánosságban hanem a rendöröket tettem általánosságban egy kalapba a lelkészekkel általánoságban.


sajnálom,hogy még most sem érted a különbséget,de
erről inkább a rasszizmus topicban beszélgessünk majd,ha akarod.

Egyébként az ominozus írásom szószerint szerepel a rasszizmus topicban,szerintem elég egyértelmű,hogy mit állítottam,félreérteni persze mindent lehet.
Habár miután a rasszizmus topicban kifejtettem konkrétan és részletessen ,hogy mire is gondoltam,így
pont az ellenkezőjével vádolni,mint amit írtam,hááát....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 22:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel: "este van, este van, ki-ki nyugalomba..",és ígérem, hogy reggel sem folytatom ezt a lerágott csont-témát sem itt, sem a rasszizmusban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 20:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Admin!

Sajnálom, hogy bezártad a Ki a náci topic-ot azzal az indokkal, hogy nem tudok újat mondani, mint topic nyitó. Abban igazad van, hogy nem tudok állandóan itt lenni a fórumon, egyenletesen beírni. Tegnap például 5 percem volt erre, gyanus, hogy a következő napokban sem lesz sok időm. Ettől függetlenül szerintem még nem beszéltünk meg mindent a témában....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 20:45 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Rosta!

Valamiért az az érzésem, mintha nem akarnád érteni.
Kérlek olvasd vissza az utolsó néhány bejegyzést.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 20:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
nocsak, nocsak, "másnak is van füle meg müle," hogy Tavaszt idézzem, így nyár végén...


másnak is van füle meg müle :D hihi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 07:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Tulip!

Utólagos engedelmeddel áthozom a "Természetgyógyászat" topikból a hozzászólásod, úgy érzem szükség volna az Admin NYÍLT állásfoglalására a hogyan továbbal kapcsolatban.
Ha Gabriel kereső, akkor mit keres itt, mit talált itt, ha ennyi idő után még mindig ilyen nézeteket vall?


Gabrielhez pedig az volna a kérdésem, hogy felekezetében, gyülekezetében mit szólnak nézeteihez, és ilyen irányú tevékenységéhez?
Ott is ezeket a nézeteket képviseli és vallja, vagy csak minket tisztel meg önjelölt messiásként tevékenységével?

tulip írta:
Gabriel777-től már egy ideje várjuk a nem okkult természetgyógyászok listáját rendelési hellyel együtt, de eddig nem sikerült neki eget se találni. Segítségül olyat kell mondania, aki nem ír fel homeopátiás készítmény, mert a homeopátiás szerekben a hatóanyag úgy fel van higitva, hogy mpondjuk 1000 adagban egyben fordul már csak elő. Ugyanakkor rázás és ráolvasás okkult technikát használnak hozzá. Vagyis gonosz szellemi megkötözötttséggel működnek. Szerintem Gabriel777 annyira lejáratja itt magát azzal, hogy refomrátuis fórumon az igével komolyabban foglalkozó református embereket akar kioktatni, hogy az már szánalmas. Itt van már közel 1100 hozzászólása, de még mindig fogalma sincs az alapokról, de nem szűnik meg például Fony-t gyülölködéssel vádolni. Most már én is azt mondom semmi keresnivalója ezen a fórumon. Hol van oylan eset, amikor kiigzítást elfogadta volna? Inkább még tett rá egy lapáttal és egészen másról írt. Ideje elköszönni tőle, s szerintem minimum bojkottálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 08:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Fony írta:
...

Gabrielhez pedig az volna a kérdésem, hogy felekezetében, gyülekezetében mit szólnak nézeteihez, és ilyen irányú tevékenységéhez?
...


ha LENNE neki ilyen, nyilván egy ezt toleráló közösségről beszélhetnénk...

én úgy látom, hogy G777 felekezete-gyülekezete ITT TALÁLHATÓ a FÓRUMON

EZ adja meg neki a "valahová tartozás", az interaktivitás élményét, az egyéni lelki (és testi)gondozói kapcsolatain kívül

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 10:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
Kedves Tulip!



Utólagos engedelmeddel áthozom a "Természetgyógyászat" topikból a hozzászólásod, úgy érzem szükség volna az Admin NYÍLT állásfoglalására a hogyan továbbal kapcsolatban.
Ha Gabriel kereső, akkor mit keres itt, mit talált itt, ha ennyi idő után még mindig ilyen nézeteket vall?


Gabrielhez pedig az volna a kérdésem, hogy felekezetében, gyülekezetében mit szólnak nézeteihez, és ilyen irányú tevékenységéhez?
Ott is ezeket a nézeteket képviseli és vallja, vagy csak minket tisztel meg önjelölt messiásként tevékenységével?

tulip írta:
Gabriel777-től már egy ideje várjuk a nem okkult természetgyógyászok listáját rendelési hellyel együtt, de eddig nem sikerült neki eget se találni. Segítségül olyat kell mondania, aki nem ír fel homeopátiás készítmény, mert a homeopátiás szerekben a hatóanyag úgy fel van higitva, hogy mpondjuk 1000 adagban egyben fordul már csak elő. Ugyanakkor rázás és ráolvasás okkult technikát használnak hozzá. Vagyis gonosz szellemi megkötözötttséggel működnek. Szerintem Gabriel777 annyira lejáratja itt magát azzal, hogy refomrátuis fórumon az igével komolyabban foglalkozó református embereket akar kioktatni, hogy az már szánalmas. Itt van már közel 1100 hozzászólása, de még mindig fogalma sincs az alapokról, de nem szűnik meg például Fony-t gyülölködéssel vádolni. Most már én is azt mondom semmi keresnivalója ezen a fórumon. Hol van oylan eset, amikor kiigzítást elfogadta volna? Inkább még tett rá egy lapáttal és egészen másról írt. Ideje elköszönni tőle, s szerintem minimum bojkottálni.


Kedves Tulpi és Fony és Net ha megkérhetlek benneteket akkor bojkottáljatok,úgy ahogy azt javasoltátok :D

A természetgyógyászokról pedig már leírtam a véleményem ,a természet gyógyászok nem
démonok vagy a sátán álltal gyógyítanak.

Ugyanakkor vannak olyan csalók akik természetgyógyásznak hívják magukat ,és okultista erökkel állnak kapcsolatba.

Öket nem tartom természetgyógyásznak.

Mind ahogy a magát kereszténynek valló szektavezért sem,aki azt hirdeti,hogy az öngyilkosság bocsánatos bűn,és ezzel az öngyilkosságra biztat másokat,sem tartom kereszténynek csak azért mert annak vallja magát.

A homeopátiás szerekről amit most szóba houtatok mint a sátán gyógymodja,csak annyit,hogy azokat MO-on csak orvosok írhatják fel,és nem természetgyógyászok,
és pld.Franciaországban több homeopátás szert írnak fel az orvosok mint hagyományos gyógyszert.

Ami pedig a hatásmehanizmusát illeti,arról annyit tudok,hogy a kisdózis hasonlóan müködik mint az antibiotikumoknál a legyengített baktérium.

Vagyis nem fogja a szervezetet megbetegíteni de beindítja az imunrendszer védekezőképességét,mivel a szervezet érzékeli a támadást.

Az a vád a homeopátia ellen,hogy túl nagy hígítást alkalmaznak,pedig annak az ismeretében,hogy ezekben a szerekben nem ritkán mérgeket használnak fel,elég nevetségessen hangzik.

Hisz egy nagy higitásban adott méreg a szervezetet úgy sarkalja válaszadásra ,hogy
azt közben nem pusztítja el."hasonló mint a legyengített baktérium esetén"

Arról pedig a Bibliában nem olvastam,hogy emberen vagy álaton kivül démonok lennének pld.az ásványokban, vagy fémekben.

A személyes véleményem a homeopátiás szerekről,hogy a hatékonyságában nagy szerepe van a placebo hatásnak is.

Kedves Tulip

Ha jól értem azt sérelmezed,hogy téged mint a nagy református tanítot ki mertelek javítani,és nem fogadom el a te nagy tudásod,ezért pocsék kereső vagyok és azonnal kikell zárni,vagy legalább bojkottálni.

Ezek szerint Tulip ,te mint tanító,j vagy jelen a portálon ?

Ha pedig mindenkit kizáratnál aki a te tanítói tuti biztos igazságodat nem fogadja el,akkor az az érzésem,hogy rövid időn belül kereshetnél egy másik fórumot,mert
nagyon unalmas azon tanítok élete akiket senki nem hallgatja.

Ami abból is látszik,hogy igaz,hogy az ellenem való bojkotra szólitasz fel,de te magad roppant következetlenül,folyamatossan ontod magadból a nekem írt megjegyzéseid.

Egyébként jó ötletnek tartom,kedves Tulip,Net és Fony, bojkottáljatok ,és semmit se szóljatok hozzám,és,hogy segitsek nektek így a továbbiakban nem foglalkozom egyikötök írásával sem.

Az az érzésem,hogy Lényeges dolgot ezzel úgy sem mulasztok el :D

Titeket pedig Isten Áldjon és vezessen az utatokon

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 12:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Pál a nagy református tanító írta:
2Kor 11,19. Hisz okosak lévén, örömest eltűritek az eszteleneket.
2Kor 11,20. Mert eltűritek, ha valaki leigáz titeket, ha valaki felfal, ha valaki megfog, ha valaki felfuvalkodik, ha valaki arczul ver titeket.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 14:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
A homeopátia gyökereinek, szellemiségének, keresztény ORVOSOK általi megítélésének bőséges irodalma van a neten.
A különböző keresztény orvostársaságok (hazai, nemzetközi) állásfoglalásukban elutasítják.

Azért ennek csak lehet valami megalapozott oka, nem?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség