Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 02., vasárnap 20:25 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Fony,erre csak azt tudom válaszolni,hogy amennyiben az okkultizmus a szellemvilággal való kapcsolatfelvételt jelenti,nos akkor minden okkultista ezen a világon,ez egy mágikus világ.Így természetesen a természetgyógyászat is az.
Az okkultizmus szigorúbb,kevésbé tág értelmezése alapján viszont jó néhány természetgyógyász van,akinek meg sem fordulnak a fejében ilyen "sátáni praktikák".
Ha főzök Neked egy gyógyteát,elégetsz máglyán?:))

Abban igazad van,hogy a természetgyógyászat egy része valóban csak tünetet kezel.Ez alapján a gyógyszergyárakat és a sebészeket is a Sátán szolgáinak kellene tartanod, a pszichológusokat viszont felmagasztalhatnád.
Viccen kívül, a Lélek kezelése az egyedüli út a gyógyuláshoz,és szerencsés,ha valaki már annyira önálló ebben,hogy nem kell (jó sok pénzért) ide-oda elrohangásznia.
De ez a gondolat egyáltalán nem megy szembe a természetgyógyászat elveivel.

Annak hidd el,megvan az oka,hogy valaki miért lesz rosszabbul egy természetgyógyászati kezelés után,illetve,hogy miért lehet ezekre a dolgokra ugyanúgy "rászokni",mint egy (rossz) pszichológusra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 02., vasárnap 20:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
máriamagdolna írta:

Annak hidd el,megvan az oka,hogy valaki miért lesz rosszabbul egy természetgyógyászati kezelés után,illetve,hogy miért lehet ezekre a dolgokra ugyanúgy "rászokni",mint egy (rossz) pszichológusra.


Kedves Máriamagdolna!

Hidd el, tudom, mi az oka.

Ha a természetgyógyászatban vagy érdekelt, természetes, hogy annak érdekeit véded.
Én másban vagyok érdekelt.

Olvasd el Kavics írásait mégegyszer, áldott ember.
én - mint már mondtam,

- nem vitatkozom.

folytassuk a történetet>>>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 02., vasárnap 20:47 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Jól van Fony,akkor egy szót se többet erről.
(de akkor mit kezdjünk itt egymással? :*: )

Nem,nem vagyok érdekelt benne,és nem is védem,csak zavar ha feketén-fehéren lát valaki (nem,ez még nem zavar,csak ha hirdeti is).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 02., vasárnap 20:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Barátom, MIÉRT JÖTTÉL?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 02., vasárnap 21:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek – A pokolból szabadulva)
15.
A vádló

A sátán nem nézte tétlenül egyre erôsödô szeretetünket és ragaszkodásunkat az egy igaz Isten felé.

Bűneink lajstromát elevenítette fel állandóan, és el akarta hitetni, hogy az Úr sosem bocsátja meg az ateizmusunkat, a vallásellenességünket, valamint a többi jelentôsen felszaporodott bűnünket.

Vádolt és szorongást okozott, bűntudatunkat állandóan gerjesztette. Lelki vezetôm elmondta, hogy ha igaznak érzem a sátán vádolását, bánjam meg, tegyem le, kérjem Jézus Krisztus bocsánatát, de aztán felejtsem el, és lépjek tovább, ne hagyjam folytatni a vádolást...

16.
Enyhülés


Az Úr végül megadta nekem azt a kegyelmet, hogy többé-kevésbé le tudtam zárni magam, azaz nem beszélhetett már állandóan a gonosz a fejemben!
Eleinte, ha megszólalt azonnal elkezdtem mondani a Miatyánkot...

A Szentírás szerint nem kell bevárni a sátánt, alá kell vetni magunkat Istennek és a gonosz elfut elôlünk.

Én nem ezt tettem.

Ezért nem volt teljes a szabadulás.

Utólag már tudom, hogy a félelem és a gonosszal való hadakozás miatt nem jutottam hamarabb az Úristen közelébe.

17.
Az ijesztegetô


Minden egyes esetben, amikor a reikis, vagy ingás barátaimért imádkoztam, azt kérve az Úristentôl, hogy szabadítsa meg ôket is a gonosztól, világosítsa meg elméjüket, mutassa meg nekik is, hogy tévúton járnak, -- a sátán valamilyen retorziót alkalmazott.

Gyakran a gyermek zaklatásával próbálkozott.
Két és fél év telt el különös esetünk kezdete óta, és a gyermek a böjtjeim idején még mindig félt, szorongott.

Amikor eldöntöttem, hogy leírom az esetem, és a szakemberek kezébe adom, ismét a gyermekemnek estek.
Arra biztatták, hogy vessen véget az életének, és hogy mindezt késsel tegye.

Papok szabadító imája után a gyerek jobban lett, de az elsô kisértések vissza nem utasítása után még egy ideig vissza-visszatértek a félelmei; egy-két imádság után ma már teljesen zaklatás-mentesek a napjai.

18.
A hittan fontossága


Én, aki tiltakoztam a hittan iskolákban való oktatása ellen, én kiáltom, nem nôhet fel az Istenbe vetett hit nélkül az emberiség!

A szorongás, a félelem mindennapjainktól, a szegénység, a kizsákmányolás és a bűnözés mind az Úrtól való eltávolodásunkat jelzi.

Én a hajdani ateista, vallom, hogy megtalálható a hitben a Teremtô Atyaisten, van Jézus Krisztus, van Szentlélek és van túlvilági élet.

Mindennapi imádságaink során Jézus Krisztus szabadított meg bennünket a sok szörnyűségtôl.

Kérésünkre a Szentlélek által pedig megbocsátotta bűneinket, fokozatosan visszaadta a szeretetünket, és nevelni kezdett, ráterelt bennünket arra az útra, amely bennünket az Ô országába vezet.


19.
A démonizáltság okai


Lelki gondozóm, aki vállalta, hogy segít nekem az Isten közelébe kerülni, egyszer elmagyarázta, hogy a démonizáltság állapota három ok miatt következhet be:

-- bűnben élés,

-- Isten nélkül élés,

-- mágiába keveredés.

Utólag visszapillantva: mindhárom ok illett rám.

Nem az Isten által elôírt törvények alapján éltem az életem, többnyire nem is ismertem ôket.
A 10 parancsolatra rég nem emlékeztem már.
Megkereszteltek ugyan, sôt konfirmáltam is, de a kezdeti kételkedés után az iskola materialista nevelése és a szülôi passzivitás az ateista oldalra lökött.

Megvetve és néha kigúnyolva a vallásos embert, sôt egyes esetekben még bántalmazva is, vagy elfogadva az ô üldöztetésüket, nem kiállva mellettük, többször is bűnt követtem el.
És végül a mágia -- gyakran hallottam e szót, de sosem értettem, pontosan mit is takar.
Számomra a sátánizmus, a szellemidézés meseszerűnek tűnt, nem is hittem benne.
Mindhárom bűn együtt -- megérdemeltem a leckét: az Isten hagyta, hogy megtapasztaljam a másik oldalt, azt amelyikkel felvettem a kapcsolatot, de Ô megbocsátott nekem, mert kértem Ôt erre.

Csak azt nem értettem, hogy a gyermekemnek miért kellett mindezt átélnie.
Hiszen ô csak a harmadikban volt bűnös, de ebben sem ô, hanem én. Ha erre gondolok, mindig úgy érzem, hogy a szörnyű események nem véletlenül történtek meg velünk.

Talán Isten akarta velünk megláttatni, hogy ezt kapják mindazok, akik a sötétség birodalmával játszogatni kezdenek.

Ha ezek az események csak velem történnek meg, magam is azt mondanám, hogy ôrült voltam, így, hogy a gyermekem is átélte, már nem mondhatom.

Tudomásom szerint rajtunk kívül a környéken még három ingás ment át hasonló folyamaton. Az ô sorsukról semmit sem tudok.

Nem egészen két évvel késôbb a mester elsô kezelése után hallottam a hírt felôle: megôrült!

-- Bárcsak tudnék rajta segíteni.

Sajnos lehetetlen, meg sem hallgat.

Kétszer is próbáltam megértetni vele, hogy rossz úton jár.
Szerinte én kerültem a sátán karmaiba azzal, hogy letettem az ingát.
Ô még mindig hisz nekik.

Már három éve imádkozom érte.

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 02., vasárnap 22:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Idézet:
ezért semmilyen evangéliumot sem hirdetek,elmondom a véleményem Istenről és az Ő akaratáról,ez a vélemény a saját véleményem,


Ezért jött Jézus Krisztus, hogy az ember észre vehesse, hogy nem ő maga az Isten és ne csak észre vegye, hanem Krisztus halála miatt Hozzá is térhessen és feltámadása miatt Vele is maradhasson ÖRÖKKÉ!

Ezt az Evangéliumot bízta rám az Atya, hogy hírdessem és minden keresztyénre, hiszen ennek az igazságnak a valóságából él mindenki, aki az Isten gyermekévé vált Jézus Krisztusban és ebből a Jóhírből kap szabadítást a Sátán, a bűn, a halál és a világ kívánságának börtönéből!


Kedves Péter

Én Jézustól azt tanultam,hogy üdvözülni kizárólag hit álltal lehet kegyelemből,Jézus ,
Istenben levő Lelke álltal.

Ez volt Jézus üzenete,az őt követöknek.

És ha bármi mást is hozzá teszel az üdvözülés feltételeként te vagy bárki más,vagy akár én,mint az üdvözülés feltétele,az már nem Jézus tanítása hanem az önjelölt
messiások fantazmagoriája.

Ezen a fórumon viszont szemlátomást nem az a keresztény aki elfogadja Jézus tanítását az üdvözülés feltételéről és így Jézus lelkét ,hanem az aki elfogadja az önjelölt messiások
feltételeit is,"számukra tetsző cselekedetek,az ember bűneinek a kilistázása ,vizkeresztség,a Biblia teljes egészének szószerinti értelmezésének az elfogadása,mint Isteni kinyilatkoztatás,stb"

Ezek a plussz feltételek viszont már nem Jézustól származnak mint az üdvözülés feltételei hanem a magát "messiásnak"képzelő önhitt emberektől.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 03., hétfő 16:00 
Idézet:
Én Jézustól azt tanultam,hogy üdvözülni kizárólag hit álltal lehet kegyelemből,Jézus ,
Istenben levő Lelke álltal.


Nem ez volt az üzenet.
Kik üdvözülnek tehát?
Embernél ez LEHETETLEN, de minden lehetséges az Istennek!
Mi által születik újonnan az ember?
Víz és Lélek által!

Honnan folyik ki az a víz?
Krisztus halott testéből! Ott fakadt fel a forrás, az a szeretet forrás, ami az embert üdvözíti! A bűneit eltörli Isten előtt!

Te vettél már belőle? Elfogadtad már bűneid bocsánatát? Vetted a Szent Lelket?
Van üdvösséged, vagy csak ismered a forrás helyét, de nem iszol belőle?
Nem elég ISMERNI, be kell Őt fogadni!
És akkor a feltámadott Jézus Krisztus fogja neked is elmagyarázni, hogy Ő róla szól az Ószövetség, az Ő eljöveteléért volt minden esemény az Ószövetség idején!

Ismered az üdvösség útját, vagy benne jársz?


[/quote]


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 03., hétfő 23:51 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Köszönöm, Shannon.

Tehát pl. vizsgáljuk meg az olyan - magukat kereszténynek beállító - emberek kinyilatkoztatásait,

akik a természetgyógyászat "gyógyításaiba" belerokkant, tudathasadásos állapotba került emberek élményeit valótlanságnak tartják ugyan,

de a "csakrák és meridiánok" tanait, érzéki megtapasztalásait valóságnak fogadják el.

Valamint nyakatekert okfejtéseiket, miszerint létezne "jó" okkultizmus és rossz okkultizmus.

Valamint vizsgáljuk meg, hogy ha valaki azt állítja, hogy

keresztény,

és Jézus Krisztus kegyelméből él,

akkor az Atya Isten Jézus Krisztusban adatott kegyelme
és a Szent Lélek ajándéka mellett


ugyan mi szüksége lehet a "jó" okkultizmusra?



Kedves Fony!

Végigolvastam az általad bemásolt történetet, és ugyanígy be tudtam volna fejezni magamtól is... félelmetes, mennyire törvényszerű. Csak remélni tudom, hogy kevesen kerülnek ilyen súlyos állapotba.

Egyébként, egy ismerős (ateista - materialista) pszichiáter egyszer azt mondta, ugyanolyan az arány az ezotéria és a különböző keresztény szekták, kis- és nagyegyházak áldozatai között. Ez számomra azt jelenti, hogy minden tanítást fel lehet használni arra, hogy (akár elferdítve vagy idegen erők felhasználásával) mások életét "sikeresen" tönkretegyék.


A kérdésed teljesen jogos, hogy sok keresztény miért fogad el egyúttal kisebb-nagyobb mértékben ezoterikus tanokat is.

Szerintem nem is az a fontos, hogy miért fogadják el pl. a csakrák, szellemek vagy fehérmágia létezését. Természetesen lehetnek olyan tapasztalataik, hogy ezek léteznek. Viszont egyetértek azzal, hogy egy kereszténynek tudnia kell, hogy minderre nincsen szüksége.

Igazad van. Ugyanakkor kérlek, azt is vedd figyelembe, hogy sem általában az életben, sem itt a fórumon nem kizárólag hozzád hasonló, "megpróbált hitű", tökéletes és csalhatatlan keresztényekkel találkozol. Hanem például olyan hozzám hasonló ostobákkal, akik néha tévednek. Előbb kipróbálják, milyen a másik oldalon, és csak ez alapján tanulják meg, hogy veszélyes. És nyilvánvalóan van olyan is, aki még nem értette meg ezt.

Légy szíves, mutass jó példát azzal, hogy elmagyarázod nekik, miért is nem kellene ezotériával foglalkozni, például a saját történeteden keresztül (ha jól értettem :wink: )

Vagy inkább én magyarázzam el a saját példámon? :wink:

Azt a kérdést meg végképp nem tenném fel, hogy akkor most ezek az emberek valóban keresztények-e. Határozott véleményem van a kérdésről, de ez off topic.

Az illetékes meg el tudja dönteni, mert ismeri az övéit.

(Tényleg, melyik itt a "ki a nagyobb keresztény" topic? Csak mert ott lehetne folytatni...)

Kíváncsian várom a választ!

Shannon


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 00:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
GABRIEL777 írta:
Én Jézustól azt tanultam,hogy üdvözülni kizárólag hit álltal lehet kegyelemből,Jézus ,
Istenben levő Lelke álltal.


Nem ez volt az üzenet.
Kik üdvözülnek tehát?
Embernél ez LEHETETLEN, de minden lehetséges az Istennek!
Mi által születik újonnan az ember?
Víz és Lélek által!

Honnan folyik ki az a víz?
Krisztus halott testéből! Ott fakadt fel a forrás, az a szeretet forrás, ami az embert üdvözíti! A bűneit eltörli Isten előtt!

Te vettél már belőle? Elfogadtad már bűneid bocsánatát? Vetted a Szent Lelket?
Van üdvösséged, vagy csak ismered a forrás helyét, de nem iszol belőle?
Nem elég ISMERNI, be kell Őt fogadni!
És akkor a feltámadott Jézus Krisztus fogja neked is elmagyarázni, hogy Ő róla szól az Ószövetség, az Ő eljöveteléért volt minden esemény az Ószövetség idején!

Ismered az üdvösség útját, vagy benne jársz?


[/quote]

Kedves Péter

Te miért vagy itt ?

önmagad erejének a fitogtatásáért ,vagy Jézus tanubizonyságáért ?

Úgy érzem a mostani reagálásod csak önmagad fényezésére volt jó,másra nem.

Nem kétlem a jószándékodat Péter,de sokszór úgy érzem,hogy csak azért mondasz ellent egy másik irásra,hogy ugyan azt Te magad más szavakkal megfogalmazhasd, tiéd legyen az utolsó szó.


Isten tanítson alázatra Péter téged is és minden embert,

Szeretettel gabriel


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. szept. 04., kedd 18:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 18:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 19:55 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Kedves Shannon!Engem viszont a Te történeted érdekelne,akár privátban is.
Köszönettel: MM


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 07:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Gabriel, Kavics szavai Jézus szeretetéről, az Ő iránta való hűségről és a Benne levő életéről tanúskodnak, ez a bizonyságtétel!!
Egy szó nem esett önmutogatásról!
Adja meg neked az Úr, hogy az egy igazságot lásd és halld!

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 09:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
GABRIEL777 írta:

Kedves Péter

Én Jézustól azt tanultam,hogy üdvözülni kizárólag hit álltal lehet kegyelemből,Jézus ,
Istenben levő Lelke álltal..


Kedves Najda

Péter"kavics" a fenti írásomra írta,hogy nem ez volt az üzenet.

Akkor most megkérdezném Tőled,melyik része nem igaz az írásomnak.

Az ,hogy kizárólag:

1]:Hit álltal


vagy az,hogy

2: kegyelemből

vagy az,hogy

3:Jézus ,Istenben levő Lelke álltal

lehet üdvözülni.


Szóval Péter melyikre mondhatta,hogy nem, igaz és te Najda melyik állításomra mondod a fentiek közül,hogy nem az volt Jézus üzenete ?

Persze,ugyan ezt a kérdést feltehetném Péternek is ugyanilyen részletességgel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 14:02 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Sajnos nagyon off, de legyen elég a hamisításból! A válasz a 3. hamis, sőt egyenesen értelmetlen,. Helyesen: 3. Kizárólag Jézus Krsiztus éérdeméért, vagyis, mert ő meghalt a kereszten.

Sola Fide!
Sola Gratia!
Solus Christus!

Sola Scriptura Sacra!
Soli Deo Gloria!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 14:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tulip írta:
Sajnos nagyon off, de legyen elég a hamisításból! A válasz a 3. hamis, sőt egyenesen értelmetlen,. Helyesen: 3. Kizárólag Jézus Krsiztus éérdeméért, vagyis, mert ő meghalt a kereszten.

Sola Fide!
Sola Gratia!
Solus Christus!

Sola Scriptura Sacra!
Soli Deo Gloria!


Ha jól értelek kedves Tulip,"látom nagyon nincs tánc partnered :D "

Akkor neked sikerült Jézus Lelkétől különválasztani Jézus érdemeit és cselekedeteit.

Ha nem haragszól,azt inkább nem kérdezném meg tőled,hogy Jézus érdeme és cselekedetei miért is nem részei Jézus Lelkének,
ezt meghagyom a te furfangos értelmed titkának :D

Én viszont továbbra is azt állítom,hogy üdvözülni Jézus,Istenben levő Lelke álltal lehet,kegyelemből,hit által.

Feltételeztem,hogy ha ,úgy fogalmazok,hogy Jézus,Istenben levő lelke álltal,akkor abból értelemszerűen az is adódik,hogy Jézus az érdemeiért és természetesen a kerezthaláláért lehet része Istennek,hisz nem bukott el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség