Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 26  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 10., hétfő 16:28 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Boglárka írta:

Hát, ez nem olyasmi, ami ránézésre megállapítható, kivéve persze, ha valaki keleti gyógyászattal foglalkozik (pl. akupunktúra), mert ez esetben azonnal nyilvánvaló, hogy a cselekedet mögött nem Isten Szentlelke áll. Miért? Mert a keleti gyógyászat el nem választható a keleti vallástól, ez utóbbinak viszont a Biblia Istenéhez semmi köze!



Köszönöm Boglárka a válaszod.
Ha nem ránézésre állapítható meg,akkor hogyan?Sehogysem?
Miért gondolod,hogy a keleti gyógyászat nem elválasztható a keleti vallásoktól?
Miért tartod az akupunktúrát keleti gyógyászatnak?
Miért gondolod,hogy a keleti vallásoknak nincs köze Istenhez?
A kereszténység nem "keletről" jött?(úgy értem,átvétel ez is,nem a kárpát-medencében vannak a gyökerei)
Végül: szerinted miért imádkozik az ember úgy,hogy összeteszi a két kezét?

Előre is köszönöm,ha válaszolsz a kérdéseimre.
Üdv!
MM:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 10., hétfő 16:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek – A pokolból szabadulva)

26.
A betegségek diagnosztizálása és a káros sugárzások mérése ingával

A természetgyógyászok gyakran használják az ingát diagnosztikai célból.
Azt állítják: Az inga tudja, az inga sosem hazudik.
Egy reikis ismerôsöm pl. az egyik szomszédról azt ingázta ki, hogy káros sugárzásban fekszik és agydaganata van.
Azóta eltelt két év, és ennek szerencsére semmi jele.

Ez a reikis egy másik esetben egy súlyos betegség diagnózisát állította egy betegrôl, és ezt sajnos el is árulta.

A szerencsétlen páciens majdnem idegösszeroppanást kapott az információktól.
Még jó, hogy nem lett öngyilkos (pedig ez volt a titkos célja), hanem orvoshoz fordult, és kiderült, hogy semmi alapja sincs, hogy feltételezze azt a betegséget.

Velem is elhitették, hogy az egész szervezetem áttételesen rákos.
Lehet, hogy valóban ez volt a helyzet, de az is lehet, hogy ôk okozva minden fájdalmat, halálra ijesztettek, állandóan stresszben tartottak. (bár kétségtelen, hogy voltak gyanús röntgen és egyéb leletek).
A gonosz válaszadók valóban tudnak mindent rólunk, de néhány helyes válasz -- ez a mézesmadzag -- után jön a becsapás.
A hazug, a becsapó, a gonosz csak a jóság és segítôkészség látszatát kelti, a valóságban azonban jót szórakozik rajtunk.

A káros sugárzások mérésének egész tudományát fejlesztették ki az ingások és varázsvesszôsök.

Három különbözô idôben három ingás mérte fel a lakásunkat.
Tologattuk a bútorokat, mert csak így gyógyulhatok meg -- mondták.

Feltűnt, hogy bár kétségtelenül vannak megegyezések, a három mérés azért elég lényegesen különbözik is.
A három bemérô természetesen egymást vádolta, a másik hozzáértését kérdôjelezte meg.

Igen nagy volt az örömöm -- még ingás koromban -- amikor elôször tapasztaltam, hogy az én ingám is jelzi a káros sugarakat.
Késôbb a testem is jelezte a rossz helyeket, így a tulajdon testem lett a műszer.
Csak akkor jöttem rá, hogy ez is csak egy jó játék velünk az unatkozó gonoszlelkek számára, amikor ellentmondtam a sátánnak.

Ettôl kezdve bárhová mentem, vagy ültem, mindenütt éreztem a bizsergô energiaáramlást (vagy ennek látszatát) még hosszú hónapokig.

Számomra minden hely rossz hely lett, vagyis a káros sugárzások mérése csakúgy, mint a betegségek diagnosztizálása szélhámosság, nélkülöz minden természettudományos alapot.

Az ingaárus, aki a legújabb, csillogó, villogó típusokat árulja egy elegáns üzletben, nem titkolja, hogy tudomása szerint az ingával túlvilági lelkekkel lehet kapcsolatba kerülni, de ezek szerinte nem sátániak, hanem olyanok, mint a földi emberek, jók és rosszak is vannak köztük.

Sajnos téved az árus.

Én már tudom, hogy csak gonosz lelkek válaszolnak ilyen módon, persze a jóság és emberség látszatát keltve valameddig.

Az általuk adott információk rendszerint helytállók egy darabig, és amikor már mindent elhiszünk nekik, csak akkor, épp a döntô pillanatban csapnak be, hogy valamilyen nehéz, kilátástalan helyzetbe taszítsanak.

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 11., kedd 18:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek – A pokolból szabadulva)

27.
Félelem nélküli élet -- tanulságok

Az Istenben élés azzal jár, hogy szűnnek félelmeink.

Elmúlnak a szorongások, a rettegések mindentôl: a sötéttôl, a rossz emberektôl, a jövôtôl.

Rábízom magam az Úrra, és megoldódnak a problémák.

Isten vezetésével élni csodálatos.

Hogy már eléggé ,,le vagyok zárva'' a gonoszlelkekkel szemben, az két év elteltével, Karácsonykor derült ki.
Ez volt az én Uram karácsonyi ajándéka. Ekkor ugyanis egy agykontrollos ismerôsöm felhívott. Küldtem neked telefon üzenetet az agykontroll segítségével -- mondta. Megkaptad? Nem -- mondtam -- de csak késôbb értettem meg: az üzenet azért nem érkezett meg hozzám, mert az Úr lezárt!

Mivel az agykontroll a gonosz lelkek üzenetközvetítésével működik, nem juthat el hozzám az üzenet, ha le vagyok zárva.
Ez volt a bizonyíték arra, hogy az Úr ad védelmet.
A betegség az Úristentôl való eltávolodásunkat jelzi. Nem az a megoldás, hogy agyonmérgezzük a szervezetünket, hanem az, hogy észrevegyük: távol vagyok Tôled Uram!
Mivel nyitottam a rossz felé?

Böjtöléseinket többnyire a beteg emberek gyógyulásáért ajánlottuk fel. Jézus Krisztust, az egyedüli gyógyítót kértük, hogy szabadítsa meg szeretteinket a gonosztól, a betegségektôl.
Számos böjtölésünk és naponta visszatérô imánk meghallgatásra talált. Néha napok, máskor hetek, hónapok múltával tapasztaltuk Isten irgalmát.
Imáim végén gyakran kérem az Urat, hogy figyelmeztessen, kiért kell még imádkoznom. Egy alkalommal egy kedves ismerôsöm arcát villantotta fel. A késztetés olyan erôs volt, hogy böjtölni kezdtem érte, bár csak sejtettem, hogy mi a baj vele. Utólag tudtam meg, hogy ezekben a napokban öngyilkos lett, de még idôben rátaláltak, és így megmenekült. Egy másik ismerôsért hetek óta imádkoztam, bár nem tudtam, hogy miért kell. A férje a napokban halt meg tragikus körülmények között. Azért kellett tehát imádkoznom, hogy el tudja viselni a csapást, amely érni fogja.
Egy régi betegségünk volt a pikkelysömör, amely köztudottan gyógyíthatatlan.
Hiába kértem a gyógyító-szabadító Jézus Krisztust, hogy szabadítson meg bennünket ettôl a betegségtôl, nem múlt el, csak akkor, amikor betartottuk a teljes növényi étrendet. Gyakran kértem Istent, hogy én elviselem a szigorú diétát, de legalább a gyereken segítsen. Ne kelljen szegénynek egész életén keresztül lemondania minden jó falatról.

Ekkor Isten azt a jelenetet juttatta eszembe, amelyet Gárdonyi Géza: Az Isten rabjai című könyvében a gyermek Szent Margitról olvastam. Ô a kezébe vette a vízzel telt poharat, keresztet rajzolt rá, és az Úr áldását kérte. Ettôl kezdve minden ételünkre és italunkra keresztet vetettünk.

Kértük az Urat, hogy áldja meg, és segítsen, hogy ez az étel ne ártson nekünk.
Már másnapra meggyógyultunk, a pikkelysömör eltűnt a bôrünkrôl.

Úgy tűnik, hogy a kemény növényi étrend, a túl erôs diéta csak a gonosz akarata, hogy a Földön minél több önsanyargatással, minél inkább megkötözötten és félelemben éljünk, hiszen az Isten áldásával elfogyasztott étel nem válhat kárunkra.

Ekkor értettem meg azt is, hogy bár látszólag a diétától gyógyul meg a rákos, az asztmás vagy szénanáthás beteg, valójában, Isten könyörületérôl van szó.

Ô gyógyítja meg a szenvedôt, látva kitartását, szenvedését és élni akarását.

Évek óta elôször ehettünk túrót, tejfölt, majonézes ételeket, és semmi bajunk nem lett tôle, pedig néhány hete még elég volt néhány falat túró vagy sajt, hogypikkelysömörös sebekkel legyen tele a fejbôrünk...

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 12., szerda 19:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek – A pokolból szabadulva)

28.
Szeretet

Amióta tudom, hogy a közöny, a szeretetlenség a sátán sajátja, minden esetben kérem az Urat, adjon szeretetet a szívembe, ha úgy érzem, nincs elég bennem valaki iránt. Néha napok, néha hetek, esetleg hónapok múltán észreveszem a változást. A számomra kellemetlen emberek egészen elviselhetôek, sôt kifejezetten szeretetreméltóak lesznek.

Isten megmutatta, hogy a legnagyobb kincs a szeretet.

Ez az a kincs, amelybôl nem lehet eleget kapni, amelyet érdemes gyűjtenünk, amelybôl nem lehet elég ahhoz, hogy ne akarnánk birtokolni még többet.

El kellett mondanom a történetemet, hogy ezáltal is leleplezôdjék a gonosz, és tudja meg minden reikis, minden ingás, minden mágus, hogy kitôl származik az az energia, amelyet ô használ és milyen kárt okozhat vele embertársainak.

Aki pedig azt hiszi magáról, hogy ô képes csodálatosan gyógyítani, az mind a gonosz elvakítottja.

Valódi csodát, olyan gyógyítást, amely késôbb sem lesz senkinek ártalmára és csak jó gyümölcsöket terem, egyedül Jézus Krisztus Szentlelke tehet.



Szenvedés és üresjárat volt az egész életem az Úr nélkül.

Miután megtaláltam Ôt -- most vagyok elôször igazán boldog és kiegyensúlyozott.

Béke és szeretet van a szívemben.

Szolgálni Ôt nem fáradság, nem nehéz, hanem a legcsodálatosabb dolog a világon.

Az Úr az én esetemen keresztül megmutatta, hogy egyetlen báránya is milyen fontos; megmutatta, hogy valóban hatékony az ô áldozata, amit azért hozott, hogy megkerüljek és Ô visszavezethessen a nyájba.

Hála és dicsôség ezért az Istennek, az Atyának, a Fiúnak, és a Szentléleknek.

1996. március 15.
Zs. K.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 12., szerda 21:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves MM!

>>Ha nem ránézésre állapítható meg,akkor hogyan?Sehogysem?
Van néhány ismérv, ami jellemző a Szent Lelket vett emberre (pl. naponta olvassa a Bibliát és nem csak olvassa, hanem Isten vezetése szerint él stb.), de 100 %-osan azért nem lehetsz biztos, mert egyrészt nem látsz a másik szívébe, másrészt igazán az azonos lelkű ismeri fel az azonos lelkűt…

>>Miért tartod az akupunktúrát keleti gyógyászatnak?
Azért, mert a távol-keleti Kína ősi gyógymódja az akupunktúra. (Európába az akupunktúra a Távol-Keleten járt hajóorvosok közvetítésével került, és a 19. sz.-tól terjedt el Európában is.)

>>Miért gondolod,hogy a keleti gyógyászat nem elválasztható a keleti vallásoktól?
A keleti gyógyászat/keleti vallás esetében most (ha már ez került szóba) az akupunktúra/kínai vallásról írok.
Az akupunktúra gyógyászati módszernek az alapja nem az élettani, biológiai, anatómiai ismeretek, hanem a kínai vallás-filozófia.

A kínaiak világképének egyik meghatározója a konfucianizmus, mely szerint az ember alapvetően jó (ez Isten szavával ellentétes, mely szerint viszont az ember eredendően bűnös Ádám és Éva bűnbeesése óta), egy másik meghatározója a taoizmus. E tanítás szerint a tao a világ ősoka, minden belőle keletkezett és mindenben jelen van. Ezért minden mindennel összefügg, és ennek az egységnek két oldala van, a jang és a jin.

Az akupunktúra kialakulásakor (kezdete a kőkorszakra nyúlik vissza) semmi ismeretük nem volt az emberi test anatómiai felépítéséről, élettani működéseiről, a szerveket spekulatív alapon jang és jin típusba sorolták, s ez a világképükre vezethető vissza, úgy gondolják, a szervezetben is működik a jang és jin ellentétes, egymást kiegészítő energia rendszere, és a betegség a jang és jin erők egyensúlyának felbomlása.
A feltételezett vezeték rendszert, melyben áramlik ez a bizonyos „életerő”, meridiánoknak nevezik, és az akupunktúrás pontok a meridiánok mentén helyezkednek el.

A meridián rendszert is tisztán spekulatív úton állapították meg! Mára óriásit fejlődött a technika és az orvostudomány (immunológia felfedezései, gén-sebészet stb.), de az akupunktúrás pontok és meridiánok anatómiai-szövettani alapjait illetően semmilyen érvényes tudományos bizonyítékot nem mutattak még fel!
Az akupunktúrás kezelésnél lényeges a placebó hatás, a hit ereje. A hipnózissal foglalkozó orvosok egy része szerint az akupunktúra a hipnózis egy sajátos formája. A kínaiak tagadják a hipnotikus hatás szerepét, de a módszer európai és amerikai alkalmazói egybehangzóan állítják, hogy az akupunktúra hatásában, legalábbis jókora a szuggesztiós elem.
A hipnózis – a Biblia alapján – nem elfogadható, mert az ember akaratát, tudatát, értelmét megkerülő módszer.

>>Miért gondolod,hogy a keleti vallásoknak nincs köze Istenhez?
A kereszténység nem "keletről" jött?(úgy értem,átvétel ez is,nem a kárpát-medencében vannak a gyökerei)

Bár Keletről érkezett a keresztyénség Európába, amikor a „keleti vallások”-at említettem, mégsem értettem közéjük a keresztyénséget. Miért?
Mert minden „vallás” az ember önerejéből való fáradozása, „módszere”, hogy Istenhez közelebb jusson.
A keresztyén hit azonban ilyen értelemben nem vallás, mivel alapja gyökeresen más: itt nem az ember cselekedett valamit, hogy a kapcsolat létrejöjjön, hanem Isten!
Elküldte Fiát, hogy a mi bűneinkért helyettünk és érettünk meghaljon, és ezzel minket, embereket Önmagával megbékítsen (János 3:16). Ez az evangélium (örömhír). Az válik keresztyénné, aki Istennek ezt a „békejobbját” hittel elfogadja.
/Maga a „keresztyén” szó azt jelenti: Krisztus követője (először Jézus követőit Antiókhiában nevezték keresztyéneknek /Ap.Csel.11:22-26/, és használata gyorsan terjedt)./

Amikor azt írtam „keleti vallások”, olyanokra gondoltam, mint buddhizmus, hinduizmus, kínai univerzizmus stb.
Miért gondolom, hogy ezeknek nincs köze Istenhez? Röviden szólva: mert nem veszik figyelembe, és főleg: nem veszik igénybe Jézus váltságát, holott ez az egyedüli megoldás, hogy „közük” legyen Istenhez. (Ha lenne más lehetőség is, akkor Isten nem adta volna halálra a Fiát.)
Jézus mondta: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.” (János 14:6)

Nincs több út, csak egy van: Jézus!

>>Végül: szerinted miért imádkozik az ember úgy, hogy összeteszi a két kezét?
Az összetett kéz – így olvastam - a feudális hűbéreskü gesztusából került a vallásgyakorlatba, az odaadás, hűség, hódolat jelképeként.

Egyébként nem a kéztartás számít, hanem, hogy mi van a szívben! (Hiába teszi valaki össze a kezét, ha hiányzik a szívéből az odaadás….)
Vannak olyan élethelyzetek, amikor úgy imádkozom, hogy, még ha akarnám, sem tudnám összetenni a kezem, pl. amikor kerékpározom a munkahelyemre, és közben gondolatban beszélgetek Istennel.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 12., szerda 22:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Boglárka írta:
Kedves MM!

>>Ha nem ránézésre állapítható meg,akkor hogyan?Sehogysem?
Van néhány ismérv, ami jellemző a Szent Lelket vett emberre (pl. naponta olvassa a Bibliát és nem csak olvassa, hanem Isten vezetése szerint él stb.), de 100 %-osan azért nem lehetsz biztos, mert egyrészt nem látsz a másik szívébe, másrészt igazán az azonos lelkű ismeri fel az azonos lelkűt…
.


A Biblia olvasás valóban hasznos,de,hogy a Szentlélek vezette embernek az lenne az ismérve,hogy naponta Bibliát olvas,
az szerintem nem csak téves hanem hamis ismérv is.

A hívőnek egy ismérve van,hogy Istenre hallgatval éli életét.

Azt pedig,hogy ki él így,azt egyedül Isten tudja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 12., szerda 22:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Boglárka

Az ember nem eredendően rossz,az Isten nem teremt selejtet !

Az emberben ott van az eredendő bűn,de az ember eredendően nem bűnös.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 12., szerda 22:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Az alábbi linkre kattintval lehet arról,olvasni,hogy klinikai vizsgálatokkal,bízonyították,hogy az akupunktura nem a placebó hatás révén hanem a meridián vezetékek tűszurásával hat.

http://www.magyarhirlap.hu/Archivum_cik ... v=1&next=0


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 13., csütörtök 08:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
A cikkben egy szó sincs arról, hogy a meridiánok létezését bárki tudományosan igazolni tudta volna - mint ahogy a mai napig nem is tudták. A férjem egészségügyi dolgozóként résztvett egy a meridiánok létezését kutató orvos előadásán, aki szintén megerősítette, hogy ez nincs igazolva tudományosan.

Az alábbi idézet egy orvosoknak szóló lapból származik (tehát nem egy napilap 5 soros cikke - amitől terjedelménél fogva és az olvasóközönségénél fogva sem várhatjuk el, hogy tudományos legyen)

Szóval idézet a cikkből: "Az egyéni terápiák megítélésekor találkozunk
egyes gyanús kifejezésekkel:életerõ, kozmikus/vitális energia, energiaáramlás, eltorlaszolt csatornák, erõvonalak, meridiánok, csakrák, potencírozás és természetes mágnesesség. Semmilyen érvényes tudományos bizonyítékot nem mutattak még föl a meridiánok, energiaközpontok és csakrák létezésérõl."

A teljes cikk itt olvasható:
[url=http://keresztenyorvosok.echt.hu/ebl/show_image/2006-09.pdf?ID=47120]Keresztény Orvosok Lapja - Alternatív gyógyászat keresztény szemmel
[/url]


Az egy teljesen másik kérdés, hogy hat-e. Igen, vannak esetek, amikor hat, ezt tudjuk. Csak kinek az erejével?

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 13., csütörtök 11:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Arról nem is beszélve, hogy a Gabriel által belinkelt cikkben nem "meridiánok", hanem idegpályák stimulálásáról van szó.

Míg az idegpályák a test bizonyíthatóan létező fizikai alkotórészei, mint az általuk vezetett fizikailag mérhető és igazolható bioelektromosság, addig a meridiánok, csakrák, bioenergia stb világa a benne hívők képzeletében és az ahhoz tartozó megcsalatott érzéki világban, megtapasztalásokban létezik.

Gabriel valami oknál fogva ennyi idő elteltével még mindig a "meridiánokra" asszociál, erről a világról tesz bizonyságot az Isten Evangéliuma HELYETT.

Kérdés, hogy kinek használ vele, mit tudna segíteni az ő "világa" egy olyan kétségbeesett helyzetbe került emberen, akiről az eddigi történet szólt és olvassa itt a fórumon ilyen jellegű gondolatait.

A másik kérdés az, hogy ha ennyi idő után még mindig itt tart, meddig tart a türelem ideje, ez a (keresztény) fórum mennyi teret engedhet tévelyítő téveszméknek, és tévelygésekhez foggal körömmel ragaszkodó és azokat hirdető embereknek?

Mennyire feladata a fórumnak az, hogy a "tévelyítőnek, megtévesztőnek" teret adjon?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 13., csütörtök 11:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
A cikkben egy szó sincs arról, hogy a meridiánok létezését bárki tudományosan igazolni tudta volna - mint ahogy a mai napig nem is tudták. A férjem egészségügyi dolgozóként résztvett egy a meridiánok létezését kutató orvos előadásán, aki szintén megerősítette, hogy ez nincs igazolva tudományosan.

Az alábbi idézet egy orvosoknak szóló lapból származik (tehát nem egy napilap 5 soros cikke - amitől terjedelménél fogva és az olvasóközönségénél fogva sem várhatjuk el, hogy tudományos legyen)

Szóval idézet a cikkből: "Az egyéni terápiák megítélésekor találkozunk
egyes gyanús kifejezésekkel:életerõ, kozmikus/vitális energia, energiaáramlás, eltorlaszolt csatornák, erõvonalak, meridiánok, csakrák, potencírozás és természetes mágnesesség. Semmilyen érvényes tudományos bizonyítékot nem mutattak még föl a meridiánok, energiaközpontok és csakrák létezésérõl."

A teljes cikk itt olvasható:
[url=http://keresztenyorvosok.echt.hu/ebl/show_image/2006-09.pdf?ID=47120]Keresztény Orvosok Lapja - Alternatív gyógyászat keresztény szemmel
[/url]


Az egy teljesen másik kérdés, hogy hat-e. Igen, vannak esetek, amikor hat, ezt tudjuk. Csak kinek az erejével?

Üdv:
Indu


Kedves Indu

Egy materialistától még érthető,hogy azt állítja,hogy ami tudományossan nem igazolható az nincs is,de egy hívő esetén azért ez az érv,elég nevetségessen hangzik.

Hisz a hívő,csupa olyanban hisz ami tudományossan nem igazolható,mert a tudománynak nincs olyan eszköztára amivel tudományossan vizsgálja ,pld.
Istent ,az emberi lelket,vgy az angyalok létezését.

Ezért a tudományos kritériumok szerint Isten nem is létezik,és ahol hat az nem több pusztán a placebó hatásnál,hisz Istent hatékonysága ,mint ahogy a hívők is állítják,kizárólag akkor érvényesül az életükben,ha hisznek benne.

Vagy bizonyítsd be az angyalok létezését tudományossan

Vagy azt,hogy létezik emberi lélek,hol van ennek a tudományos bizonyítéka ?

Röviden ennyit a tudomány bizonyító erejéről .

Az akupunktura hatékonyságáról azért elég sok klinikai vizsgálatot végeztek már,hozzáértő orvosok,és
még ha tudományos kritériumok szerint nem is lehet a meridiánok létezését bebizonyítani,azt azért bebizonyították,hogy egyáltalán nem mindegy,hogy azokat a bizonyos tűket hova is szurják,vagyis ebből lehet arra következtetni,hogy vannak meridián pontok.

Mert ha nerm lennének,akkor teljessen mindegy lenne,hogy hova is szurják a tűt aki hisz benne arra ugyan olyan hatással lenne,mint arra akit a megfelelő ponton kezeltek.

A klinikai vizsgálatok pedig pont ezt bizonyították,hogy nagyon is lényeges,hogy hova szurják az akupunkturás tűt.

Azért azt hozzá kell tennem,hogy egy valóban hívő esetén,akinek élő kapcsolata van Istennel,az ő esetében valóban nincs szükség akupunkturás kezelésra olyan betegségcsoportoknál,mint ahol az akupunkturát alkalmazzák,hisz az ima és a böjt,tökéletessen hatékonyan müködik a a hit
álltal ezekben az esetekben.

Egy nem hívő esetén,viszont ,az ima sem fog müködni.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 13., csütörtök 12:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Kérdés, hogy kinek használ vele,

Ez nem kérdés. Senkinek. És azt tudhatjuk, hogy kinek szolgál ezzel. A gazdájának.

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 13., csütörtök 12:52 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Indu írta:

A teljes cikk itt olvasható:
[url=http://keresztenyorvosok.echt.hu/ebl/show_image/2006-09.pdf?ID=47120]Keresztény Orvosok Lapja - Alternatív gyógyászat keresztény szemmel
[/url]




Sziasztok!

Nekem az a problémám ezzel a cikkel (bár bevallom,még nem olvastam végig),hogy már az első mondata is hazugság. Azok a gyógymódok,amiket a cikk "alternatív gyógymódok" összefogó néven említ,az emberiség kezdete óta "virágoznak",régebbiek mint maga a kereszténység.(Hogyan értendő az,hogy "távoliak,gyanúsak és nem hagyományosak???)Persze, a téma szempontjából nem biztos hogy olyan fontos ez a tény,de ha egy cikknek már az első mondata is erős ferdítés (aminek nyilvánvalóan megvan az oka),akkor hogyan higgyek a cikk többi részének?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 13., csütörtök 13:25 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Tovább a cikkről (amiben egyébként sok olyan dolog is le van írva,amivel egyetértek):

Az 5.-ik oldalon található a Keresztény Szempontok c. bekezdés, mely 3 pontból áll.
Az első pontra úgy gondolom,már reagált Gabriel,de mivel ő most itt "közellenségnek" számít (ezt csak félkomolyan írom ám:)),megkérdezném azt én is tőletek,hogy hogy van az,hogy a nagy tudomány kontra vallás vitában azzal érvel a kereszténység,hogy nincs szükség tudományos bizonyításra,csak hitre,viszont mikor "közös az ellenség",akkor hirtelen a tudomány mondókáját kezdi el fújni,hogy márpedig szükség van tudományos bizonyításokra?Akkor most szükség van rá vagy nincs?
A második pontra én személy szerint azt válaszolnám,hogy a hagyományos orvoslásnak keleten keleti gyökerei vannak nyugaton pedig nyugatiak,a régi magyar javasasszonyoknak gőzök nem volt a hinduizmusról,és ilyesmikről,elég bután néztek volna maguk elé,ha valaki ezzel jött volna nekik.A természetgyógyászatnak véleményem szerint a természetben vannak a gyökerei, a természet pedig keleten és nyugaton is jelen van.
A harmadik pontnál megintcsak definiálni kéne hogy mi a spirituális és mi az okkult. Véleményem szerint az égvilágon minden hordoz spirituális veszélyforrást, ha nem felkészülten és megfelelő módon alkalmazzuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 13., csütörtök 13:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Gabriel,

szerinted hamis ismérv az, hogy a Szent Lélek vezette emberre jellemző a napi Biblia-olvasás. Hasznosnak tartod a Biblia olvasását, de nem feltétlenül fontosnak. Pedig, hívővé is az Ige által lehet az ember: „…a hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéje által." (Róma 10:17)
A Szent Lelket vett hívő valóban Istenre hallgatva éli az életét - és ennek egyik eszköze a Biblia, amely Isten szavát, akaratát közvetíti !

Az Isten valóban nem teremtett selejtet, minden, amit megteremtett, „jó” volt, az ember is – de elég hamar megtörtént a bűnbeesés, így Ádám, Éva utódai és azok utódai valamennyien már bűnösen születtek. Amikor a konfucianizmust („minden ember alapvetően jó”) a kínaiak kitalálták, már rég nem volt jó alapvetően az ember!, szóval, ez olyan világkép, amely ellentétes azzal, amit Isten mond.

Az akupunktúrás gyógymód meridiánjai mellett azzal érvelsz, hogy tudományosan nem igazolható Isten, az angyalok v. a lélek létezése sem.

Isten -> LÉLEK/Szellem, így hát, ha nem látható, nincs mit csodálkozni rajta. Más a helyzet a TESTtel!, az emberi test részei (pl. vércsatorna, belek, idegpályák, agy stb.) láthatóak, a meridiánok viszont nem.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség