Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1506 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 101  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 12., hétfő 17:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Medremben százéves tölgy gyökérlábát mosta
Születésemet lombokon áttört fény vigyázta.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 12., hétfő 17:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Hömpölygő habokban őserőt viszek,
De már hallom a tenger morajlását,
Mikor elérem majd, a mindenséggel egy leszek.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 12., hétfő 18:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Ott a nap sugara párává tesz engem,
Csordult felhőkben a föld fölé megyek,
Mint éltető eső lehullok, s kövek közt
Tiszta, hűs forrásként újraszületek.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 13., kedd 11:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
A vadász ül hosszú méla lesben,
Vár felajzott nyílra gyors vadat
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 13., kedd 13:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
:D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 13., kedd 23:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Mint víz tükrét a fecske szárnya
Legyintvén - pár csillogó csöppet
Visz magával a magasságba:
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 13., kedd 23:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Úgy szeretném legyintni én is
Lélekszárnnyal az életet,
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 13., kedd 23:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
S ragadni fel a végtelenbe,
Viharzó zsoltárt énekelve,
A megmentett szépségeket.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 15., csütörtök 18:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Wass Albert - Mese a kék hegyekről
A nagy irtásról, ahova az őzek hajnalonként legelni kijártak, messzire elláthatott a szem. Széles nagy völgyek, hullámos dombhátak fölött távoli hegyekig. Kékek voltak ott messze azok a hegyek, szépségesen kékek. És a fiatal őzek, kik éppen látni tanulták a világot, megkérdezték mindig anyjukat:
Miért kékek ott túl azok a hegyek?
És az őzanyák emlékezet óta, mindig ugyanazt felelték ilyenkor:
Mert ott nincs farkas és nincs róka. Nincsenek kutyák és nincsenek gonosz emberek. Csak békesség van ott, nyugalom és csönd. Csupa lóhere nő a réteken, és soha sincsen tél. Szél nem jár arra, és a lomb nem hervad el. Nincsen hó, fagy, csupán jó meleg, nap nap után. Azért olyan kékek azok a hegyek.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 15., csütörtök 19:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Ez szép volt...

A múltkor vadászat-gyakorlaton voltunk kint az erdőben. Míg vártuk, hátha kifut egy vaddisznó, amire szabad lőni, egy őzsuta szökdellt felénk. Pár méterre megállt előttünk, mint egy kecses modell - milyen szép nagy barna szemei voltak! -, s aztán továbbszaladt. Először láttam őzet ilyen közelről, élőben. :-)

Hát most ez nem illik a Wass Albert meséhez..., rossz lehet az őzeknek egész életükben az embertől rettegni...

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 16., péntek 00:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
najda írta:
Ez szép volt...

A múltkor vadászat-gyakorlaton voltunk kint az erdőben. Míg vártuk, hátha kifut egy vaddisznó, amire szabad lőni, egy őzsuta szökdellt felénk. Pár méterre megállt előttünk, mint egy kecses modell - milyen szép nagy barna szemei voltak! -, s aztán továbbszaladt. Először láttam őzet ilyen közelről, élőben. :-)

Hát most ez nem illik a Wass Albert meséhez..., rossz lehet az őzeknek egész életükben az embertől rettegni...



Szia kedves Najda!

Hát igen, igen, szegény kis őzikéknek nem könnyű.Kedves kis állatkám.Nagyon tetszik a kecsessége, a bája a legszebb az emlősállatok között. Én nagyon szurkolok az őzeknek és a többi állatnak is a vadásszal szemben. :*:Egyszer amikor még vidéken voltam, elfogott a vadásszenvedély, és lelőttem egy verebet.A mai napig sajnálom.
Azért nagyon szeretem Fekete István vadászélményeit olvasni, de szinte fellélegzek amikor nem sikerült becserkésznie a vadat.Neked sikerült valamit lőnöd, amikor gyakorlaton voltál?Nem is gondoltam, hogy még lőni is kell az erdésznek.(lövésből is kell vizsgázni?)

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 16., péntek 07:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Szia Cilla!

Nem, én nem lőtttem semmit, de nem is lőhettem volna. Csak annak lehet, aki már letette a megfelelő vizsgákat hozzá, van fegyvertartási engedélye, fegyvere. Nekünk diákoknak ez kötelező gyakorlat volt, amin részt kellett venni. Hajtóvadászat volt aznap, a dikákok többsége hajtó volt. A vadászok kijelölt helyeken álltak néhány méterre egymástól, sávot alkotva, várva a kifutó állatot. Én is egy vadász mellett maradtam.
Előtte való nap pedig lövészet-gyakorlat volt:na ott aztán lőni kellett ha tetszett, ha nem. De nem élő állatra, hanem csak repülő- vagy papírtárcsára.
Jó nehéz volt a fegyver és hangos is. :-) Eső esett, fújt a szél, mi lányok vacogtunk a hidegtől és kicsit a félelemtől is, de nagyon örülök, hogy kipróbálhattam. :-) Ebből nem kell vizsgázni, de a gyakorlat kötelező volt.

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 16., péntek 08:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A fiaimnak van légpuskájuk, időnként elkapja őket a játék szele, és különböző kihelyezett célpontokra lőnek.
Fácánt csak egyet lőtt le a fiam, meg is főztem, finom is volt,-a farktolla most is itt díszlik a számítógépen- de valahogy azóta zavartalanul kapargathatnak a fácánok a kertben. Nem mondják a fiúk, de sajnálják lelőni őket.
Inkább zöldséglevest főzök, a fácán meg hadd éljen..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 16., péntek 08:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
A fiaimnak van légpuskájuk, időnként elkapja őket a játék szele, és különböző kihelyezett célpontokra lőnek.
Fácánt csak egyet lőtt le a fiam, meg is főztem, finom is volt,-a farktolla most is itt díszlik a számítógépen- de valahogy azóta zavartalanul kapargathatnak a fácánok a kertben. Nem mondják a fiúk, de sajnálják lelőni őket.
Inkább zöldséglevest főzök, a fácán meg hadd éljen..



Erika, akkor lehet, hogy a fiúk úgy jártak mint én.Amikor megláttam a lelőtt kisverebet, hát nagyon elszállt a vadászat élménye, és csak egy kis halott madarat láttam, akit tisztességgel eltemettem és megsirattam.(történt ez kb.11 éves koromban)

Ja, a fácánról jut eszembe.Kaptam egy fácánt amit lefagyasztottam, mert csak magamnak nem akarom megfőzni.Kell hozzá valami különleges fűszer vagy ugyanaz mintha bármilyen húslevest főznék?Sokáig kell főzni?Tudom megnézhetném a neten, de ha már így szóba került. :)

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 16., péntek 09:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Én ugyanúgy főztem meg, mint a tyúkot: megtöltöttem, kuktában megfőztem a szokásos leveszöldséggel - jó puhára, mert különben nem ennék meg ,aztán sűrűn locsolgatva még megsütöttem a sütőben.
Ha már így vadaskodunk: mi őzcombot kaptunk/micsoda barbárság!/, egy adagot meg is ettünk, finom volt. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1506 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 101  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség