Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1506 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 101  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 20., kedd 11:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
cilla írta:
Gyönyörű ez a fenyves!Egyszerűen gyönyörű!


ugye, hogy milyen jó lenne egyszer egy túrázós találkozó?
Najda, köszi a madárismertetőt. Nekem kedvencem a szajkó,persze a hazai, a mátyásmadár/remélem jól tudom?/ van is belőle jó néhány pár, kisebb- nagyobb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 20., kedd 11:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Erika, szívesen és jól tudod.

Néha komolyan irigykedek:ahhoz képest, hogy városon laktok, több érdekes állat van a közeletekben (szajkó, fácán, mókusok...), mint az enyémben vidéken. :-)

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 20., kedd 13:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Így néz ki egy szajkó, miután megfürdött. :*:
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 20., kedd 13:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
cilla írta:
Gyönyörű ez a fenyves!Egyszerűen gyönyörű!


ugye, hogy milyen jó lenne egyszer egy túrázós találkozó?
Najda, köszi a madárismertetőt. Nekem kedvencem a szajkó,persze a hazai, a mátyásmadár/remélem jól tudom?/ van is belőle jó néhány pár, kisebb- nagyobb...


Erika, nagyon nagyon jó lenne egy túrázás. :*: Anno valamikor, réges régen mindig mentem.

Jól tudod a mátyásmadarat.Egy leírás szerint:
- A hol él, ott szavától hangos az erdő, rendes szava pedig hasonlit a «mátyás» szólamhoz, azért népies neve Mátyás. Sándor István uram régi szókönyvében zajgó-nak is mondja a zajtól, a melyet csap és a miből aztán a szajkó származnék.Nagyon mulatságos madár, mert utánzásaival nagy imposztor. Először is eltanúlja a majorság minden hangját, csipog, kukorékol, gágog, pityereg; közbe nyávog egyet, mint a macska, majd meg nyikorog mint az ajtó kenetlen sarka, vagy a targoncza kereke, szóval mulatságos egy kópé biz ő. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 20., kedd 13:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
cilla írta:
Így néz ki egy szajkó, miután megfürdött. :*:
Kép


ha nem lenne a kék vitorlatolla, megse ismerném :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 20., kedd 13:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
najda írta:
Erika, szívesen és jól tudod.

Néha komolyan irigykedek:ahhoz képest, hogy városon laktok, több érdekes állat van a közeletekben (szajkó, fácán, mókusok...), mint az enyémben vidéken. :-)


Najda, azért a városszélének is vannak előnyei :D
a busz ugyan ritkán jár, a villamos jó messze van, de annál több a cinke, fácán, szajkó,vörösbegy, tengelice, erdei pinty, szarka, varjú, tarka és zöld harkály, megyvágó, menetke... sőt rókát is láttunk a szemközti bozótosban. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 20., kedd 14:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Erika írta:
najda írta:
Erika, szívesen és jól tudod.

Néha komolyan irigykedek:ahhoz képest, hogy városon laktok, több érdekes állat van a közeletekben (szajkó, fácán, mókusok...), mint az enyémben vidéken. :-)


Najda, azért a városszélének is vannak előnyei :D
a busz ugyan ritkán jár, a villamos jó messze van, de annál több a cinke, fácán, szajkó,vörösbegy, tengelice, erdei pinty, szarka, varjú, tarka és zöld harkály, megyvágó, menetke... sőt rókát is láttunk a szemközti bozótosban. :D


Ezt nevezem! Tavasszal szép koncertet adhat ennyi torok.
Akkor ha egyszer mifelénk járnátok látogatóba, Cillával együtt, tudom mivel készüljek:egy kis séta a halastóhoz, vízimadár-megfigyelésre, s aztán feljebb a Nyírjasba (tudom, ez nyelvtanilag nem helyes, de az a neve), hátha sikerülne meglesni az őzeket alkonyatkor. :-)

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára najda 2007. nov. 20., kedd 15:27-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 20., kedd 14:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Cilla, köszi a leírást és a képet a mátyásmadárról. Sokszor többet lehet megtudni az ilyen leírásokból, mint a tankönyvekből.

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 20., kedd 18:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
najda írta:
Cilla, köszi a leírást és a képet a mátyásmadárról. Sokszor többet lehet megtudni az ilyen leírásokból, mint a tankönyvekből.


Szívesen :D Az a baj, hogy a tankönyvek nem tudják úgy leírni, mint egy író.
Nincs benne lélek, ami felemel, megragad és olyannyira megeleveníti a természetet, hogy úgy érzed ott vagy személyesen.

Egy kis fárasztó humor :D
Ismered a madarakat?
Természetesen.
Akkor mondd meg, hogy ott azon az ágon, a két madár közül melyik a rigó és melyik a cinke.
Ez igen egyszerű. Az, amelyik a cinke mellett ül, az a rigó. :wink:

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 20., kedd 18:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Egyhangúságban csacska izgalom:
hullámos árban ócska kis malom.
Láncokra verve sok-sok éve már
ezüst vizen arany termésre vár.
A keskeny pallóján aki belép,
megérzi meghitt, ősi életét.
És közben hull a liszt: örök homok -
s a nagy kerék künn sóhajt és zokog.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 21., szerda 12:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Nemes Nagy Ágnes: Széndioxid

Csak a növény a tiszta egyedül,
Nem ismer kategóriát.
S a bűnös széndioxidot
éjszaka mégis ő cseréli át.
Tisztán ragyog reggel az égi sátor
a tölgyek néma megváltástanától
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 22., csütörtök 15:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Mi?Jóóóól látom????Erika Te szomorkodsz????
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 22., csütörtök 17:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Á, dehogy, az már a múlté!
Cilla, nem hiszed el,/mert én is állandóan ellenőrzöm, hogy ébren vagyok-e vagy álmodom az egészet....meg hogy még mi lesz a vége.../
a lényeg: februárban megyünk, ha Isten éltet a Kanári szigetekre négyen. Hogy hogy jutottunk hozzá, az egy külön történet, majd este elmesélem.. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 22., csütörtök 18:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
Á, dehogy, az már a múlté!
Cilla, nem hiszed el,/mert én is állandóan ellenőrzöm, hogy ébren vagyok-e vagy álmodom az egészet....meg hogy még mi lesz a vége.../
a lényeg: februárban megyünk, ha Isten éltet a Kanári szigetekre négyen. Hogy hogy jutottunk hozzá, az egy külön történet, majd este elmesélem.. :D


Istennek hála!!!!
Juhúúúúúúúúúúúúúú!!Hú, de örülök.Tudod azt akartam írni Neked, hogy lehet, hogy nem jön össze most a fórumtalálkozó(de még lehet, hogy összejön), de Isten valami nagyobb ajándékot akar Neked adni.
És most meg olvasom, hogy igen, igen!!Hát ez nagyon jó!!!
Hú, várom a történetet. :*: :*: :*:

De boldog vagyok. :*: :*: :*:

Pussssssssz cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 22., csütörtök 19:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Cilla!

Úgy kezdődött az egész, hogy pár hete felhívott egy most alakuló utazási iroda, hogy válaszolnék-e pár kérdésére:hogyan töltjük el a szabadidőnket, hová járunk szabadságra...aztán hogy ha esetleg bekerülünk egy válogatásba, majd újra hív.
Tegnap felhívott, hogy menjünk meghallgatni egy 2 órás előadást a kínálatukról, semmire nem köteleznek, a végén majd egy kis ajándékot kapunk, ami vagy egy elektronikai cikk lesz vagy a szerencsés nyertes egy tengeri utazást kap.
Egy angol fiatalember elhadarta a különleges kínálatukat,/egy szót sem értettem, de volt jó tolmácsa/ s azt mondta, most pedig árverés következik: előbb egy üveg pezsgő, vörös bor ,meg egy doboz csoki került a kalapács alá,/hogy megtanuljuk ezt a mókát/-aztán előadta, hogy most pedig egy hetes utazásra lehet ugyanígy licitálni, de előbb összehasonlította, mennyit fizetnénk egy hagyományos utazási irodában, és náluk mi a legalsóbb ár, ahonnan indulhatunk.
Én mondom az asztalunknál ülő munkatársuknak, hogy erről nem volt szó, hogy venni kell valamit.Ő persze lehurrogott: hol élek én, mindenért fizetni kell,... mennyire alacsony ez az ár,nyugodtan vágjunk bele,...csak kis lépésekben fog felfelé kúszni, attól függ, milyen társaság van jelen, milyen lesz a vásárlási kedv.
Minden asztalnál ült egy munkatárs, nem tudom, azok milyen meggyőző hadjáratot folytattak, de rajtunk kívül senki nem licitált, hát az első kikiáltási áron ránkmaradt.18 hónapig vehetjük igénybe, de mivel a férjem munkája szezon jellegű, akkor talán februárban mennénk. Még alszunk rá egyet, meg még a gyerekeknek kell megegyezni, hogy ki lesz az a kettő, aki velünk jön?
Persze kaptunk még egy pici hifi tornyot is, ami egyelőre nem működik, ..
Meghívtuk az angol urat a tolmácsával meg a munkatársával egy vacsorára,elfogadta, de kikötötte, hogy a bryndzás/juhtúrós/ galuskát nem szereti. Mondtam, megnyugodhat, nem is tudok olyat főzni-na, most Figyelő szemében jó nagyot estem- húst hússal fog kapni, de ha ott hagynak a Kanári szigeteken, ahogy a tv-ben olykor mutatják a szerencsétlen turistákat, akkor tudom, hogy mivel fogom neki megköszönni... :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1506 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 101  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség