Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 28., szerda 21:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Nálunk a verés nem jöhet szóba, nem szeretném, ha később nem kapnánk meg a fiúkat, na meg anélkül is elég sérültek már lelkileg :(. Az természetes volt, hogy nem kapta meg azt, amiért hisztizett. Remélem rájön mielőbb, hogy a hiszti nem vezet célra.

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 28., szerda 22:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
Kedves Ex!
Sajnos már én sem emlékszem, hogy hol hagytuk aba annak idején. Hátha kiforogja a szó.
Visszatérve a főtémára, nem vagyok egy verés-párti, ritka kivételtől eltekintve nem is alkalmazom, mert elég ránézni a gyerekre, vagy felemelni a hangom. De nekem is az a véleményem, hogy nem tört össze a személyiségünk egy-két körmöstől.
A hisztiről ugyanaz a véleményem, mint neked: nem szabad engedni, hogy eszközzé válhasson. Viszont mint tünetre oda kell figyelni, van egy olyan ismerősöm, ahol a hisztire hajlamos kislányt anorxiával kezelték később a kórházban. Az ilyen lelki labilitás esetén pedig nem segít a "népi gyógymód", csak az ima és az empátia. Mert mi voltunk gyerekek, de a gyerek még nem volt felnőtt.
Egyébként mint látod ritkán kapom meg a röviden szólás kegyelmi ajándékát, ezért normális válaszra alig van időm mióta újból dolgozik a feleségem. De azért követem az egész fórumot.
Üdv: Kuruc

Nem is kell veréspártinak lenni. ha idejében alkalmazza az ember a bibliai vesszőt, akkor igazából soha nem kell majd megverni a gyereket. :)
Abban is egyetértek, hogy oda kell figyelni, mert valóban néha csak a figyelmet akarja kiprovokálni a hisztivel a gyerek. Ekkor a szülőnek kell elgondolkodni egy kicsit(lehet hogy őt kellene megverni) :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 28., szerda 22:55 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Gabri!
Leesett a tantusz végre. Az otthonokban élő gyerekek valóban nagyobb körültekintést igényelnek, mint a kiegyensúlyozott környezetben élők. Még az utóbbiaknál is ultima ratio a fizikai fegyelmezés.
A hiszti, főleg egy zaklatottabb gyermeknél könnyen előfordul, főleg az ún. kis kamaszkorban. Jól kezelitek, ha nem válik eszközzé a gyermek kezében. Ha viszont gyakorivá válik, vagy olyan súlyosan hergeli fel magát, hogy levegőt alig kap, akkor azzal lehet, hogy indirekt módon valam fontos dologra hívja fel a figyelmet. Én nagy haszonnal forgattam Gyökössy Bandi bácsi könyveit (Magunkról magunknak, Ketten hármasban, Együtt a szeretetben). Ő írta le, hogy ha valaki beszerez egy dísznövényt, akkor több könyvet megvesz a gondozásáról, de a gyermek fogadására sokkal kevésbé készül az átlag ember. Az otthonból kikerülő gyermekek traumákon vannak túl, amit lehet kezelni. Nem kell szégyellni utánaolvasni, vagy akár pszichológus ismerőst megkérdezni. Az ugyanis csak a látszat, hogy magától megy mindenkinek a gyermeknevelés. Ha nem valljuk be, akkor is úgy van, hogy legalább egy szokásrendszer, saját gyermekkori élményeink alakítják ki a szülői attitűdjeinket, amik egyébként szintén mintává válnak a gyermekeink előtt. Ezért nem árt bölcsebb, tapasztaltabb, vagy tudományosabb keresztyén emberekhez fordulni, ha egy problémának komoly súlya van.
Egy-két hisztit viszont nem kell túlreagálni sem. Fáradtság (pl. egy hosszabb séta után), rövid idő alatt átélt túl sok élmény egyaránt kiválthatja egy gyermeknél. Ilyenkor marad a türelem: szenvedjétek el egymást szeretetben.
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 28., szerda 22:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Idézet:
Abban is egyetértek, hogy oda kell figyelni, mert valóban néha csak a figyelmet akarja kiprovokálni a hisztivel a gyerek. Ekkor a szülőnek kell elgondolkodni egy kicsit(lehet hogy őt kellene megverni)

Aláírva az utolsó szóig. :)
Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 29., csütörtök 07:46 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!

Nagyon klasssssz beszélgetés, igazán örülök!

Nálunk lányok vannak (5), és volt köztük, amelyik megpróbálta a hisztit...

Egyiket egy alkalommal, másikat talán másfélszer kellett "kezelni"...

A módszer? - ne botránkozz meg: hidegzuhany... másodszor megkérdeztem: "zuhanyzunk?" - kettőt szipogott és végetért a műsor...

Azt azonban látom (látni kell, és nagyon jó, hogy erről is volt már szó), hogy amennyiben magam is részes vagyok abban, hogy ehhez az eszközhöz nyúl, akkor ilyet nem tehetek, sőt: magammal szemben kell eljárjak!

További áldott szép napot mindenkinek!

üdv Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 29., csütörtök 09:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
kuruc írta:
Egy-két hisztit viszont nem kell túlreagálni sem. Fáradtság (pl. egy hosszabb séta után), rövid idő alatt átélt túl sok élmény egyaránt kiválthatja egy gyermeknél. Ilyenkor marad a türelem: szenvedjétek el egymást szeretetben.
Üdv: Kuruc


Azt hiszem nálunk erről volt szó. Igyekeztünk nekik élménygazdag hétvégét nyújtani, és a szokásos délutáni alvás is elmaradt.

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 29., csütörtök 15:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Bennünket az igazi hisztik elkerültek-hála Istennek.
Egyszer volt egy érdekes eset: Erdélybe mentünk az egész családdal , de a kétéves legkisebbet itthon hagytuk jókezekben, mert úgy gondoltuk, hogy ez az út neki még nagyon hosszú lenne. A keresztszülei áradoztak róla, milyen jól megvoltak együtt, de otthon délután rázendített és sírt, sírt sírt. Este mondom a férjemnek: várunk még egy órát, aztán megyünk az orvoshoz. Mint amit elvágtak, abbahagyta az üvöltést...nem beszélt még akkor, egyetlen szót mondott csak nagyon szemrehányó hangsúllyal később: Erdély-szegénykémnek rosszul esett, hogy kihagytuk a csapatból, s azért üvöltött, hogy ezt a tudomásunkra hozza..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 29., csütörtök 15:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
kuruc írta:
Hátha kiforogja a szó.


először hallom életemben ezt a kifejezést-milyen jó, hogy fórumozok, a végén még magyarul is megtanulok. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 02., vasárnap 18:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Pedig biztosan ismerősek az olyan kifejezések, hogy: egyet hajt, mint a néma köszörűs, vagy a népdal: "szól a világ, mit hajtok rá", vagy fordítani a beszélgetés kerekén. A mi nyelvünk nem akármilyen, mert a szónak, a Logosznak pont azok a jellemzői benne, mint az általa teremtett világnak, tér-idő rendszernek. Forog az idő kereke a visszatérő ünnepekkel és forog a Föld és forog a szó.
Ez a "kiforogja a szó" fordulat közszályon forog ma is Beregben. De mondjuk ez nem jelent semmit, mert pl. ilyeneket is lehet hallani: a pulyák a lábtót a kotyoróba lökték (megfejtés: a gyerekek bedobták a létrát a sárba).
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 02., vasárnap 22:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A beszélgetés kerekén fordítani mifelénk is szoktak.Sőt, nálunk is lábtón mennek az inasok a padra, a jánkák síkálóval síkálják a tésztát, és remélhetőleg hamarosan befagy a sár, s akkor lehet majd simukázni rajta. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 09., vasárnap 22:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Takarítás közben egy számomra ismeretlen író könyve került a kezembe: Boda László: Utad az esküvőig -az íróasztalon hagytam, hogy belenézzek, ha lesz időm.
Észrevette az egyik fiam, s azt mondja: -nem késtél el ezzel egy kicsit?-
-Nem, mert ha jó, akkor majd kötelezlek, hogy olvasd el.- :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 00:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
Takarítás közben egy számomra ismeretlen író könyve került a kezembe: Boda László: Utad az esküvőig -az íróasztalon hagytam, hogy belenézzek, ha lesz időm.
Észrevette az egyik fiam, s azt mondja: -nem késtél el ezzel egy kicsit?-
-Nem, mert ha jó, akkor majd kötelezlek, hogy olvasd el.- :D


:*: :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 18., kedd 17:26 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
Egy kérdés:
Mit lehet tenni amikor egy tanár 3.-4. osztályos alsós gyerekeknél úgy pótolja a kevés matek óra számát, hogy tesi helyett matekot tart, meg rengeteg házit ad minden nap -még ha nincs is matek, -mindezt annak ellenére hogy próbáltam már beszélni az osztályfőnökkel is meg vele személyesen is .
Sőt a legújabb hogy 2 gyerek rendetlen ezért az egész osztály írja le 100-szor hogy ...néninek szót fogadok, persze a napközi után????????????!!!!!!!!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 18., kedd 18:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A legközelebbi szülői értekezleten kellene ezt felhozni,meghívni a matektanárt is, megkérdezni a többi szülő véleményét is, hogy ők hogyan látják. S ha egységes álláspontra juttok, akkor azt lehet jegyzőkönyvbe venni, és kérni az igazgatóságot, hogy foganatosítson megfelelő intézkedéseket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 31., hétfő 09:34 
Este a félálomban lévő fiamat átvittem a gyerek szobából a hálószobába.
Kértem, hogy fogja meg a nyakam, öleljen át, segítsen!

Ő átölelt, én meg a hátát és a popsiát átfogva vittem az ágyába.
A pici kezeivel erősen ölelte a nyakam.

Arra gondoltam, hogy ez az ölelés annyit segít az átvitelében, hogy érzem a ragaszkodását, szeretetét, de ahhoz nagyon kevés lenne, hogy megmaradjon az ölemben az úton.
Az én kezeim tartják meg őt!

Nagy hálát éreztem ekkor a Mennyei Atya iránt és egy picit beleérezhettem, hogy Ő mit is vár tőlünk, emberektől és mit kínál a Fiában, mint kinyújtott karjában!


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség