Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 88  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 14:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Visszatérve a "bűnös tehenekhez", pont azért voltak alkalmasok bizonyos állatok bűnért való áldozatra mert bűntelenek voltak. És éppen ezért nem lehetett alkalmas az emberáldozat, mert nem volt bűn nélküli ember. Ezért nem hordozhatta mások bűneit,
ezért kellett Krisztusnak kiüresíteni magát és emberré lenni, hogy legyen megfelelő tökéletes és egyszeri áldozat az emberiség bűneiért.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 14:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
exrefis írta:
GABRIEL777 írta:
Hol ott,szó sincs róla,hogy Jézus bünössé vált volna,azért mert Isten akaratát megcselekedte és vállalta az áldozati bárány szerepét.
Mert azt, a ki bűnt nem ismert, bűnné tette értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk ő benne.

Idézet:
Isten ,Jézuson keresztül nem átválalta az emberiség bűnét hanem megbocsátott az ellene vétkezőknek,azoknak akik megtérnek hozzá.

Isten,Jézuson keresztel azt üzente az emberiségnek,"Megbocsátok nektek az eddigi büneitekért,térjetek vissza hozzám".
Ha csak erről lett volna szó, akkor nem kellett volna meghalnia. Akkor az lett volna az evangélium, hogy: "Emberek semmi gáz mindenkinek megbocsátottam a bűneit, de nem ez történt.

Idézet:
Ehhez Jézusnak nem kellet bünössé válnia,mit ahogy Kavics próbálja azt beállítani.

Pont ezért volt fehér áldozati bárány,mert a halála pillanatában is tiszta,büntelen volt.
Az áldozati bárány, csak akkor alkalmas, ha bűntelen, csak így hordozhatja a mások bűnét. De a ráhelyezett bűn miatt kellett meghalnia és a rá helyezet bűn miatt hagyta el az Atya átmenetileg.
Nem olyan bonyolult ez, bár kétségtelen, egyedülálló megváltó terv. :)
ex


Valóban van olyan sátáni gondolat,hogy hogyan lehet,olyan Istenben hinni aki megőlte a Fiát,de mivel ez sátáni gondolat,ezért elvetem.

Nem Isten okozta Jézus halálát és nem Isten volt az aki keresztre feszítette Jézust,hanem az emberek.

A bűn pedig nem egy olyan matéria ami csak úgy átvándorolhat Jézus lelkébe,miközben mint a Bibliából tudjuk,Isten nem közösködik a bünnel.

Ezt a konkrét kérdést akkor most neked is feltenném,hogy ha Istenlelke nem képes a bünt elfogadni akkor Jézusban,Istenlelke valyon hogy volt mégis képes arra,hogy befogadja a bűnt?

Jézustól pedig nem ismerek olyan Igét,hogy Ő bünösként fog meghalni.

Olyat viszont Igen,hogy azért hal meg mert önként leteszi az életét.

Ezért az az álításod,hogy Jézus azért halt meg mert bűnös volt nem egyezik Jézus tanításával.

De ha ennyire ebben hiszel,akkor hozz egy Igét Jézustól,ahol azt mondja a tanítványainak,hogy azért kell meghalnia
mert bűnös ,mert átszált rá az emberiség bűne.

Ez egyébként is teljessen értelmezhetelen,hisz hogyan szálhat át Jézusra bármi is ami még meg sem történt,a jelenben elkövetett bűnök a többezerévvel ezelötti időpontban ,hogyan kapcsolodhatnának.

Jézus meghalt az emberiség bűne miatt,de nem szállt rá át az emberiség bűne.

Pont ez addja az áldozatiságának a nagyságát,a büntelen mivolta.


1. Ki hitt a mi tanításunknak, és az Úr karja kinek jelentetett meg?
2. Felnőtt, mint egy vesszőszál Ő előtte, és mint gyökér a száraz földből, nem volt néki alakja és ékessége, és néztünk reá, de nem vala ábrázata kivánatos!
3. Útált és az emberektől elhagyott volt, fájdalmak férfia és betegség ismerője! mint a ki elől orczánkat elrejtjük, útált volt; és nem gondoltunk vele.
4. Pedig betegséginket ő viselte, és fájdalmainkat hordozá, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől!
5. És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg.
6. Mindnyájan, mint juhok eltévelyedtünk, kiki az ő útára tértünk; de az Úr mindnyájunk vétkét ő reá veté.
7. Kínoztatott, pedig alázatos volt, és száját nem nyitotta meg, mint bárány, mely mészárszékre vitetik, és mint juh, mely megnémul az őt nyírők előtt; és száját nem nyitotta meg!
8. A fogságból és ítéletből ragadtatott el, és kortársainál ki gondolt arra, hogy kivágatott az élők földéből, hogy népem bűnéért lőn rajta vereség?!
9. És a gonoszok közt adtak sírt néki, és a gazdagok mellé jutott kínos halál után: pedig nem cselekedett hamisságot, és álnokság sem találtatott szájában.

G7!
Az elméden lévő nyúedzses búra nem engedi, hogy megértsed a kereszténység, a megváltás lényegét. Ez az amire már itt sokan figyelmeztettek. Bár bőszen osztod az észt itt, de valójában köszönő viszonyban se vagy Krisztussal. Ezen persze nem kell megsértődni mert mindnyájan itt kedtük, csak ugye innen adott a feladat. Meg kell térned!
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 14:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
T. Exrefis!

Ne haragudj, de én nem rád gondoltam, aki a kérdést eldöntené a tanulmányai, és teológiai tudása által. Köszönöm, hogy újra beírtad a sokat idézett igét, valamint beírtad a véleményedet az emberi áldozat tekintetében. Az igét már kommentáltam, az emberi áldozattal kapcsolatban más a véleményem, mint ahogy Mózesnek is, miszerint utálatosak az emberi áldozatok az Isten előtt.

A tehenek nem bűntelenek, hanem hibátlanok voltak.

Részemről inkább egy teológust szeretnék megkérni arra, hogy tegye tisztába a kérdést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 14:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
T. Exrefis!

Ne haragudj, de én nem rád gondoltam, aki a kérdést eldöntené a tanulmányai, és teológiai tudása által. Köszönöm, hogy újra beírtad a sokat idézett igét, valamint beírtad a véleményedet az emberi áldozat tekintetében. Az igét már kommentáltam, az emberi áldozattal kapcsolatban más a véleményem, mint ahogy Mózesnek is, miszerint utálatosak az emberi áldozatok az Isten előtt.

A tehenek nem bűntelenek, hanem hibátlanok voltak.

Részemről inkább egy teológust szeretnék megkérni arra, hogy tegye tisztába a kérdést.
Engem kérdeztél a tehenek bűnössége tekintetében, azért válaszoltam. Az rendben van, hogy velem zsigerből vitatkozol, de ugyanez Isten igéjével szemben veszélyes.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 15:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A zsigert azért néha el kellene hagynod... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 15:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
Az elméden lévő nyúedzses búra nem engedi, hogy megértsed a kereszténység, a megváltás lényegét.
ex


A te elméden levő hitgyülis búra is szemmmel láthatóan elég hatásos :wink:

Jól mutatja az a baromság amit most is hirdetsz,hogy Isten azért nem ember áldozatot hanem állat áldozatot kért,mert az állatok büntelenek.

Ez a gondolat látod valóban agyrém.

És azt bizonyítja,hogy semmit sem értettél meg az Istennek,az emberhez füződő kapcsolatából.

De gondolom a te környezetedben örökéletü,büntelen marhák szalatgálnak,vidám vasárnaponként,azért gondolod,hogy az állatok büntelenek.

Ha a hitgyülis hokuszpokuszban való hit a megtérés akkor abból nem kérek,maradok
inkább Jézus mellet mint ,hogy Német Sándort és a híveit kövessem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 15:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
Visszatérve a "bűnös tehenekhez", pont azért voltak alkalmasok bizonyos állatok bűnért való áldozatra mert bűntelenek voltak. És éppen ezért nem lehetett alkalmas az emberáldozat, mert nem volt bűn nélküli ember. Ezért nem hordozhatta mások bűneit,
ezért kellett Krisztusnak kiüresíteni magát és emberré lenni, hogy legyen megfelelő tökéletes és egyszeri áldozat az emberiség bűneiért.
ex


Jézus kiüresítése nem azt a célt szolgálta,hogy bünössé válhasson hanem,hogy emberré is válhasson,hogy mint emberi mint isteni természettel rendelkezhessen.Mert ha csak isteni természettel rendelkezett volna akkor tul nagy lett volna a szakadék közte és az emberek között.

Az ember pedig eredendően nem bünösnek lett teremtve.

Így értelemszerüen Jézus sem vált az által bünössé,hogy emberi természettel is rendelkezett az isteni mellett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 16:52 
Kedves Ex!

Szívesen a spórolást, de én örülök, ha a megváltásról együtt írunk.

Kedves Rosta!

A lényeg, hogy van olyan áldozat, amiről te beszélsz!
Feláldozhatom az időm legszebb részét, feláldozhatom a vagyonom egy részét, feláldozhatom az állataimból a legszebbet Istennek, stb.

Hadd írjak egy példát.
Pici gyerek voltam, amikor horgászni jártam apámmal.
Néha egy-egy szem kukoricát dobtam a vízbe és azt úgy tettem, hogy áldozatot mutattam be a kapásért.
SZERINTEM te erről beszélsz. A jó cselekedetek, vagy a szép állat, vagy a termés első része, ami az Úrat illeti.
Az Atya viszont úgy határozott, hogy a bűnt halállal bünteti. Meg volt rá a jó oka.
A választott népét viszont nem akarta elpusztítani, ezért ADOTT NEKIK egy megoldást, hogy a bűneik büntetését ne nekik kelljen elhordozniuk. Egy állatot - ami a lehető legtisztább volt - használt erre az Ószövetség idejében.
A pap az áldozat fejére tette a kezét (most olvassuk a ref. olvasó kalauz szerint a Mózes 3.-at) és a nép bűnét ezzel a tiszta állatra tette, ezzel BESZENNYEZTE az állatot.
Innen kezdve Isten már ezt az állatot látta bűnösnek MINDEN BŰNÉRT AMIT A NÉP ELLENE ÉS EGYMÁS ELLEN ELKÖVETETT!

Jézus Krisztusban ezt végezte el, csak TÖKÉLETESEN!
Azóta nem kell többet állatot áldozni, mert az Úr minden bűnt magára vett!

Én is feladom, egyelőre ennyit tudok mondani, tényleg ismételgetjük magunkat.

Köszönöm az eddigi figyelmedet is.

Péter

....még annyit :-) , hogy azért nagyon fontos ez a kérdés, mert Isten IGAZSÁGOS voltáról szól, ha Jézus Krisztus ártatlanul halt meg a kereszten, akkor Isten igazságtalan, legalább is nekem ez így logikus.
Ha saját bűne miatt halt meg, akkor meg nem történt meg a megváltás, annyi történt, hogy valaki megfizette a bűnei következményét.
Ezért csak egy megoldás van. Ő maga nem cselekedett bűnt, de a mi bűneink miatt bűnné vált ezért Isten IGAZSÁGOSAN hajtotta rajta végbe a halálos ítéletet, hogy ezt a kegyelmet elfogadva emberek a halálból az életbe mehessenek.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2008. jan. 27., vasárnap 18:01-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 17:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
exrefis írta:
Az elméden lévő nyúedzses búra nem engedi, hogy megértsed a kereszténység, a megváltás lényegét.
ex


A te elméden levő hitgyülis búra is szemmmel láthatóan elég hatásos :wink:

Jól mutatja az a baromság amit most is hirdetsz,hogy Isten azért nem ember áldozatot hanem állat áldozatot kért,mert az állatok büntelenek.

Ez a gondolat látod valóban agyrém.

És azt bizonyítja,hogy semmit sem értettél meg az Istennek,az emberhez füződő kapcsolatából.

De gondolom a te környezetedben örökéletü,büntelen marhák szalatgálnak,vidám vasárnaponként,azért gondolod,hogy az állatok büntelenek.

Ha a hitgyülis hokuszpokuszban való hit a megtérés akkor abból nem kérek,maradok
inkább Jézus mellet mint ,hogy Német Sándort és a híveit kövessem.
Ezekbe a mélységekbe nem követlek. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 18:52 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Az áldozat előtt a főpap döntötte el hogy megfelelő e az áldozat bemutatására, ép és egészséges.

Máté 26:63 Jézus pedig hallgat vala. És felelvén a főpap, monda néki: Az élő Istenre kényszerítelek téged, hogy mondd meg nékünk, ha te vagy-é a Krisztus, az Istennek Fia?
Máté 26:64 Monda néki Jézus: Te mondád. Sőt mondom néktek: Mostantól fogva meglátjátok az embernek Fiát ülni az Istennek hatalmas jobbján, és eljőni az égnek felhőiben.
Máté 26:65 Ekkor a főpap megszaggatá a maga ruháit, és monda: Káromlást szólott. Mi szükségünk van még bizonyságokra? Ímé most hallottátok az ő káromlását.
Máté 26:66 Mit gondoltok? Azok pedig felelvén mondának: Méltó a halálra.

Barabás szabadon bocsátása Jézus ellenében is egy ószövettségi igében írva volt:
3Móz 16:7 Azután vegye elő a két kecskebakot, és állassa azokat az Úr elé a gyülekezet sátorának nyílásához,
3Móz 16:8 És vessen sorsot Áron a két bakra; egyik sorsot az Úrért, a másik sorsot Azázelért.
3Móz 16:9 És áldozza meg Áron azt a bakot, a melyre az Úrért való sors esett, és készítse el azt bűnért való áldozatul.

Szeretettel Tamás bocs ha valakinek ez nem új volt! :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 19:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Tamás, szerintem inkább az alábbi igékben leírt főpapról van szó az esetünkben:

Idézet:
Zsid 8,1
Krisztus új szövetség közbenjárója
Az elmondottakban pedig ez a legfontosabb: olyan főpapunk van, aki a felséges Isten trónusának a jobbjára ült a mennyekben;
8,2 annak a szentélynek és igazi sátornak szolgájaként, amelyet az Úr épített, nem pedig ember.
8,3 Mert minden főpapot ajándékok és áldozatok bemutatására rendelnek, ezért szükséges, hogy ő is vihessen valamit áldozatul.
8,4 Ha tehát a földön volna, még csak pap sem lehetne, mert már vannak olyanok, akik a törvény szerint bemutatják az áldozati ajándékokat.
8,5 Ezek a papok a mennyei dolgok képmásának és árnyékának szolgálnak, ahogyan Isten parancsolta Mózesnek, amikor el akarta készíteni a sátort. Mert így szólt: "Vigyázz, mindent aszerint a minta szerint készíts el, amelyet a hegyen megmutattam neked."
8,6 Most azonban a mi főpapunk annyival különb szolgálatot nyert, amennyivel annak a különb szövetségnek lett a közbenjárója, amely jobb ígéretek alapján köttetett.
8,7 Mert ha az első hibátlan lett volna, nem lett volna helye egy másodiknak.
8,8 Mert hibáztatja őket, amikor így szól: "Íme, eljön majd az idő, így szól az Úr, amikor új szövetséget kötök Izráel házával és Júda házával;
8,9 nem olyan szövetséget, amilyet atyáikkal kötöttem azon a napon, amikor kézen fogva kivezettem őket Egyiptom földjéről. Mivel azonban ők nem maradtak meg az én szövetségemben, én sem törődtem velük, így szól az Úr.
8,10 De ez lesz az a szövetség, amelyet Izráel házával ama napok múltán kötök, így szól az Úr; törvényeimet elméjükbe adom, és szívükbe írom azokat, és Istenük leszek, ők pedig az én népemmé lesznek.
8,11 Akkor senki sem tanítja többé így a társát és testvérét: Ismerd meg az Urat! Mivel mindenki ismerni fog engem, a kicsinyek és nagyok egyaránt.
8,12 Mert irgalmas leszek gonoszságaikkal szemben, és bűneikről nem emlékezem meg többé."
8,13 Amikor az újról szól, elavulttá teszi az elsőt, ami pedig elavul és megöregszik, az közel van az elmúláshoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 09:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
kavics írta:

....még annyit :-) , hogy azért nagyon fontos ez a kérdés, mert Isten IGAZSÁGOS voltáról szól, ha Jézus Krisztus ártatlanul halt meg a kereszten, akkor Isten igazságtalan, legalább is nekem ez így logikus.
Ha saját bűne miatt halt meg, akkor meg nem történt meg a megváltás, annyi történt, hogy valaki megfizette a bűnei következményét.
Ezért csak egy megoldás van. Ő maga nem cselekedett bűnt, de a mi bűneink miatt bűnné vált ezért Isten IGAZSÁGOSAN hajtotta rajta végbe a halálos ítéletet, hogy ezt a kegyelmet elfogadva emberek a halálból az életbe mehessenek.


Kedves Kavics!

Egy hasonló dilemma mutatkozik Exrefisnél is, aki sátáninak mondta a gondolatot, hogy Isten megölte a saját fiát.

Pál szerint ez nem így történt, hiszen Jézus, mint főpap saját maga áldozta magát az Új szövetségért, amely Isten, és az emberiség között köttetett, meghaladva az első szövetséget. Vérével szentelve meg ezt a szövetséget, amely vérrel örökre elveszi az eredő bűneinket is. Tehát nem Isten igazságos, vagy igazságtalan ítéletéről van szó, hanem Jézus főpapi áldozatáról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 10:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Egy hasonló dilemma mutatkozik Exrefisnél is, aki sátáninak mondta a gondolatot, hogy Isten megölte a saját fiát.
Ne keverj össze G7-tel, mert az számomra nagyon sértő. :)
Kavics továbbra is 100% korrekten írta le a helyzetet és ennek Pál sem, és Jézus önkéntessége ebben az ügyben, sem mond ellent. Tudniillik másként nem is mehetett volna végbe, mint önkéntes alapon.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 10:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Ne keverj össze G7-tel, mert az számomra nagyon sértő. :)


Elnéztem bocs!

Azért mert elnéztem, nem kellene rúgni egyet a Gabrielen...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 10:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Azért mert elnéztem, nem kellene rúgni egyet a Gabrielen...
Soha be nem hozható hátrányban vagyok, de rendben van, többé nem teszem. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség