Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 367 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 04., kedd 15:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Ex!

Azt szeretném kérdezni, hogy láttad-e az Amazing Grace c. filmet :?:

/ha igen, akkor kapsz egy fekete pontot, hogy láttál egy jó filmet, és nem ajánlottad nekünk/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 10:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tegnap este a TV2-re kapcsoltam véletlenül. Lefekvés előtt belenéztem a tv-be, hátha van valami érdekes. Nem szoktam nézni ezt a csatornát, csak át akartam ugrani, de ottmaradtam, mert a Passiót vetítették. Szerencsém volt, hiszen nem reklámozták sehol sem előre, nem lehetett tudni a vetítésről.

Még nem láttam, csak a vitákat olvastam a filmről, és az általa megbolydult eseményekről. Néhányszor bele is szóltam a róla való beszélgetésekbe csupán elvi alapon.

Nem tudom, hogy egy hitetlenre milyen hatással van a film. Most, hogy megnéztem a Passiót, csak azt a bizonyosságot tudom idézni, amit II János Pál mondott, miután megnézte a filmet. Igen, így történt.

Megerősíti a bizonytalanokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 10:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Szia Ex!

Azt szeretném kérdezni, hogy láttad-e az Amazing Grace c. filmet :?:

/ha igen, akkor kapsz egy fekete pontot, hogy láttál egy jó filmet, és nem ajánlottad nekünk/
Kedves Erika!
Most még jogtalan lenne a fekete pont, mert én is csak az ajánlóját láttam. :)
Sőt még az sem biztos, hogy megjelent nálunk a film. Úgy emlékszem, hogy a 700-as klubban ajánlották az amerikai megjelenéskor és némi történelmi háttéranyagot is adtak hozzá. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 11:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Most, hogy megnéztem a Passiót, csak azt a bizonyosságot tudom idézni, amit II János Pál mondott, miután megnézte a filmet. Igen, így történt.

Én régebben láttam és akkor nem tetszett, mert ismerem az eredeti történetet a Bibliából. Így azt tudom csak mondani, hogy a szerző erősen élt az "alkotói szabadsággal", szerintem rosszul.
Igaz a sok Jézus film közül csak egy volt úgy-ahogy elfogadható, a többinél mindig maradt bennem egy hiteltelenség érzés.
Hogy II János Pál azt mondta ról, amit mondott az természetes. Az én meglátásom szerint a film célja az volt, hogy a katolikusokat jobb katolikussá tegye (nem jobb kereszténnyé), azt a célt be is töltötte.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 11:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ex, rendben, nincs fekete pont.
:D

Az ajánlója alapján meg szeretném nézni, remélem hamarosan hozzájutok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 11:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Ex, rendben, nincs fekete pont.
:D

Az ajánlója alapján meg szeretném nézni, remélem hamarosan hozzájutok.
Én is. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 14:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Én régebben láttam és akkor nem tetszett, mert ismerem az eredeti történetet a Bibliából. Így azt tudom csak mondani, hogy a szerző erősen élt az "alkotói szabadsággal", szerintem rosszul.
Igaz a sok Jézus film közül csak egy volt úgy-ahogy elfogadható, a többinél mindig maradt bennem egy hiteltelenség érzés.
Hogy II János Pál azt mondta ról, amit mondott az természetes. Az én meglátásom szerint a film célja az volt, hogy a katolikusokat jobb katolikussá tegye (nem jobb kereszténnyé), azt a célt be is töltötte.



Úgy tűnik én jó katolikus vagyok református létemre, mert hogy ugyanazt láttam vissza, ami a Bibliában van megírva. A valóságot láttam filmes eszközökkel leírva. Talán újra kellene olvasnod a Bibliát...

Nem hivatalom megvédeni a pápát. Szerintem a véleményét mondta el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 11., kedd 10:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Este megnéztem az Amazing Grace-t. Nem könnyű szórakozás, tartalmas film. Számomra kicsit gyorsabban futott itt-ott a felirat, mint ahogy el tudtam olvasni- miért is nem tanultam meg már angolul? :oops: -vagy akkor jobb lenne szinkronizálva nézni-..
Csodálatra méltó Wilbeforce elszántsága, példaértékű, hogy ha kis csoport nemes cél érdekében összefog, lehet, hogy nem azonnal, de biztosan győzni fog.
Az nagyon tetszett, hogy a Wilbeforce szolgája méltó vitapartnere volt a gazdájának filozófiai kérdésekben:- uram, nemcsak porolom a könyveket, el is olvasom.- :)
Meg az is, hogy ebben a harcban lehet, hogy sokszor egyedül vergődött Wilbeforce, miközben az országban sokan feszülten figyeltek minden mondatára, amit a parlamentben elmondott- többek között a későbbi felesége is ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 14:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Megkaptam kölcsönbe, és ma elkezdtem nézni a Godd Will Hunting című filmet. Eddig nagyon tetszik, ajánlom mindenkinek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23., szerda 19:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ajánlom: a Duna Tv-n a Bernadett c. filmet, most vetítik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 18:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Erika írta:
Kedves Kavics!

Beszereztem a filmet,és tegnap este megnéztem./most csak egyszer szunyókáltam el ,..felébredve meg is hökkentem, hogy ki beszél a szobában?aztán megnyugodtam, hogy csak filmet nézek.../
Mondanom sem kell, hogy tetszett, megszégyenítő az az elszántság, ahogy Luther és társai megélték a hitüket.-Közben a napilapunkban olvastam egy jó cikket Melanchthonról, aki Luther barátja és munkatársa is volt...Luther beszélte rá pl. a nősülésre, mert Melanchthon úgy vélte, h. egy házasság csak akadályozná a munkájában- hol van ma ez az odaszántság?

Aki nagyon tetszett, a Luther lelki vezetője,az öreg szerzetes- a nevére nem emlékszem-ahogy ott áll Luther mellett, és figyeli, tanácsolja , küldi, taszítja mindig a helyes lépés felé- a kedvenc filmemben , ami Nagy Károlyról szól ,szintén megjelenik ez a motívum: segíteni a fiatalt, tanácsolni az élet útvesztőjében...
Keserves lehetett szembesülni Luthernek azzal, ahogy félreértették a szándékát, s látni a borzasztó eredményt, a sok halottat..
Amit furcsáltam: azt olvastam, hogy a felesége 17 évvel fiatalabb volt nála- a film ezt nem adta vissza, /bár igaz, hogy az életben is ismerek 2 ilyen nagy korkülönbségű párt, és ha nem mondják, nem szembetűnő ez különbség egyáltalán/



Sziasztok!

Csak azért hoztam fel, hogy ha valaki szeretne erről a filmről mondani valamit,/tegnap este újra vetítették/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 09:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Most láttam a Duna Autonómián a Sabah című filmet. Egy Kanadában élő muszlim nőről, a szerelméről, és a családjáról szól. Nyugaton a muszlim téma az napi realitás, nekünk még csak egzotikum. Érdekes látni ezeknek az embereknek az életét, a világát.

Mindemellett még áthallásos is volt a film. A nő szerelme egy ateista volt, a muszlim család szekularizálódóban van, szóval nagyon hasonlítanak a problémáik ilyen szempontból a mi világunkra. Elgondolkodtató film volt, nekem tetszett. Szerintem romantikus is egy kicsit, így Erikának valószínüleg tetszene... :)

Idáig nem tudtam, hogy az Ajánló topic a film topic. Tudom, nem valami fényes bizonyítvány a megfigyelőképességemről... :wink:

Nem kellene átírni a topic címet Film ajánlóra?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 11:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Én pedig megnéztem a Büszkeség és balítélet című filmet.
Nagyon jó!(legalábbis nekem nagyon tetszett)

és a Boldogság nyomában is nagyon-nagyon tetszett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 20:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:
Most láttam a Duna Autonómián a Sabah című filmet. Egy Kanadában élő muszlim nőről, a szerelméről, és a családjáról szól. Nyugaton a muszlim téma az napi realitás, nekünk még csak egzotikum. Érdekes látni ezeknek az embereknek az életét, a világát.

Mindemellett még áthallásos is volt a film. A nő szerelme egy ateista volt, a muszlim család szekularizálódóban van, szóval nagyon hasonlítanak a problémáik ilyen szempontból a mi világunkra. Elgondolkodtató film volt, nekem tetszett. Szerintem romantikus is egy kicsit, így Erikának valószínüleg tetszene... :)

Idáig nem tudtam, hogy az Ajánló topic a film topic. Tudom, nem valami fényes bizonyítvány a megfigyelőképességemről... :wink:

Nem kellene átírni a topic címet Film ajánlóra?



Rosta, ez telitalálat volt! valóban az ilyen stílusú filmeket szeretem: legyen elgondolkodtató és romantikus/de ne csöpögjön/ Very Happy /majd igyekszem beszerezni/

Tegnap este rávettem magam, hogy belenézzek a Mester és Margarita sorozatba. Hát...nem bírtam hosszú ideig, Confused /úgy emlékszem te pozitívan írtál valamikor a könyvről/

Nem lehet átírni a topik címet sajnos, ..

most akkor változtatok a kijelentésen: mindent lehet, csak akarni kell, s kell egy jó súgó /Tavasz/ hozzá


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Erika 2008. jan. 30., szerda 23:28-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 20:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
cilla írta:
Én pedig megnéztem a Büszkeség és balítélet című filmet.
Nagyon jó!(legalábbis nekem nagyon tetszett)

és a Boldogság nyomában is nagyon-nagyon tetszett.



A Büszkeség és balítélet nekem is nagyon tetszett, különösen a zenéje..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 367 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség