Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 52  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 06., kedd 14:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Erika írta:
Azzal kezdődött, hogy a gimis fiam széles mosollyal az arcán a szobájába invitált.
- Anya, beszélni szeretnék veled - /mindjárt gyanús volt az egész/...holnap szülői értekezlet lesz..nem muszáj bemenned..ha esetleg megnézed a jegyeimet, ne izgulj, azt a kémiát hamarosan kijavítom..

Nem mentem, hanem rohantam ilyen előkészítő után, a jegyeket rögtön elémrakta az osztályfőnök, s elképedve láttam, hogy nemcsak a kémia szorul javításra.


:D Erről eszembe jutott, hogy középiskolában egyszer csak úgy odavetve én is mondtam anyunak, hogy nem fontos jönnie a szülőire (elég messze tanultam a lakhelyemtől), és ő is hasonlóképpen reagált; ha egyébként nem is jött volna, ezt a "javaslatot" gyanúsnak találta, és persze, ott volt. De tévedett, semmi hátsó szándék nem volt az ártatlan megjegyzésem mögött. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 06., kedd 15:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
:D
kellemes meglepetések is érik a szülőket olykor-
volt úgy, hogy későn jött haza, a faggatásra csak annyit mondott: nézz be a táskámba- egy mobiltelefon volt ott- valamilyen versenyen nyerte..

most egy kis mélyrepülés van, remélem, nem tart sokáig 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 17., szombat 12:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Erika írta:
Igazán kíváncsian figyelem, hány fiókát sikerül kiköltenie a vörösbegynek,az én kommunista madaramnak- ahogy a gyerekek hívják, -amelyik egy pici bokor mögött, egészen közel a teraszhoz rakott fészket.
Előbb száraz fűszálakat szállított fáradhatatlanul, majd következett a beltér csinosítása: zöld mohacsomókkal röpködött naphosszat.Néha megpihent, mielőtt beröpült volna bokor mögé, bátor,okos pillantásokat vetett rám, jó példát mutatva, hogy kell egy igazi otthont elkészíteni..
A minap benéztem, kész van-e már a fészek, hát meglepődve 5 apró tojást számoltam meg. A neten utánanéztem, kb. 2 hét után várható a kelés- csak a kóbor macska rájuk ne törjön!..és öntözni is nagyon óvatosan tudok csak, hogy a bokrocskám se száradjon ki, meg a fészket se érje valami elemi csapás..



Megszaporodtunk! azt nem tudom pontosan, hogy hány fióka van a fészekben, de amikor sikerül elcsípnem azt a ritka pillanatot, hogy mindkét szülő eleség után röpköd, bekukucskálok, de mindig csak egy csőr tátong,pedig több fejformájú valami is piheg odabent..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 19., hétfő 08:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Megszaporodtunk! azt nem tudom pontosan, hogy hány fióka van a fészekben, de amikor sikerül elcsípnem azt a ritka pillanatot, hogy mindkét szülő eleség után röpköd, bekukucskálok, de mindig csak egy csőr tátong,pedig több fejformájú valami is piheg odabent..



:*: Juhúúú! :*:

de klassz, hogy ilyen közelről megfigyelheted


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 13:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Erika írta:
Erika írta:
Igazán kíváncsian figyelem, hány fiókát sikerül kiköltenie a vörösbegynek,az én kommunista madaramnak- ahogy a gyerekek hívják, -amelyik egy pici bokor mögött, egészen közel a teraszhoz rakott fészket.
Előbb száraz fűszálakat szállított fáradhatatlanul, majd következett a beltér csinosítása: zöld mohacsomókkal röpködött naphosszat.Néha megpihent, mielőtt beröpült volna bokor mögé, bátor,okos pillantásokat vetett rám, jó példát mutatva, hogy kell egy igazi otthont elkészíteni..
A minap benéztem, kész van-e már a fészek, hát meglepődve 5 apró tojást számoltam meg. A neten utánanéztem, kb. 2 hét után várható a kelés- csak a kóbor macska rájuk ne törjön!..és öntözni is nagyon óvatosan tudok csak, hogy a bokrocskám se száradjon ki, meg a fészket se érje valami elemi csapás..



Megszaporodtunk! azt nem tudom pontosan, hogy hány fióka van a fészekben, de amikor sikerül elcsípnem azt a ritka pillanatot, hogy mindkét szülő eleség után röpköd, bekukucskálok, de mindig csak egy csőr tátong,pedig több fejformájú valami is piheg odabent..



Már színesedik az étlap: először csak bogarak kerültek terítékre, de tegnap óta már kukacokkal landolnak a szülők a fészekben. Gömbölyödnek is a csemeték! - jó lenne egy kamerát ráállítani a fészekre, hogy el ne mulasszam, amikor először kiröpülnek- mert nem lehetek rosszabb anya, mint a vörösbegy, és sajnos minden munkámat nem tudom az ablak előtt, a fészket pásztázva végezni.. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 22., csütörtök 09:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Erika! :*:

Izgulva várom a folytatást.... :D

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 28., szerda 12:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sikerült lencsevégre kapni a fiaimnak az első két fészekből- kipottyanót. Reggel gyorsan futottam megnézni, hogy vajon hány maradt még...de már csak hűlt helyüket találtam.
Pontosan úgy, ahogy a nagykönyvben van megírva - most a közelben elrejtve nevelik a szülők tovább őket.
Remélhetőleg , a vörösbegy azt is elolvasta, hogy júniusban másodszor is költ/het/, s akkor remélem, újra a nálunkrakott fészket választja. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 28., szerda 22:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
Sikerült lencsevégre kapni a fiaimnak az első két fészekből- kipottyanót. Reggel gyorsan futottam megnézni, hogy vajon hány maradt még...de már csak hűlt helyüket találtam.
Pontosan úgy, ahogy a nagykönyvben van megírva - most a közelben elrejtve nevelik a szülők tovább őket.
Remélhetőleg , a vörösbegy azt is elolvasta, hogy júniusban másodszor is költ/het/, s akkor remélem, újra a nálunkrakott fészket választja. :)



Erika, nagy kérés lenne?Nem tudnád véletelenül feltenni a képet? :D

Kíváncsi vagyok, hogy vajon ugyanabba a fészekbe költ, vagy másikat épít?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 18:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Cilla!

Bár folyamatosan riasztgattam a gyerekeket, hogy:" gyorsan, hozd a gépet"..ha volt valami érdekes, azonban ezek nem olyan minőségű felvételek, hogy a fórumra tegyem. A kiköltözés meg mobiltelefonra lett rögzítve, estefelé, az abszolút sötét.
De neked mailben elküldtem. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 19:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
Szia Cilla!

Bár folyamatosan riasztgattam a gyerekeket, hogy:" gyorsan, hozd a gépet"..ha volt valami érdekes, azonban ezek nem olyan minőségű felvételek, hogy a fórumra tegyem. A kiköltözés meg mobiltelefonra lett rögzítve, estefelé, az abszolút sötét.
De neked mailben elküldtem. :D


Köszike :*: Erika, megkaptam!

Nagyon aranyos ahol kukucskál :D

juhúúú apró örömök :*: :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 10:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kellemes meglepetést készíttetett nekem a fiam - életem első névjegykártyáját.
-Anya, ha a megrendelő kéri a telefonszámot, ne az apa névjegykártyáját osztogasd , hanem a tiédet. A múltkor is így hivatkozott rád egy megrendelő: "valamilyen asszony"...ebből fogják látni, hogy hivatalos személy vagy itt.

Mondanom sem kell, hogy jólesett- mert bár már harmadik éve vagyok én is hivatalosan a cégben, nekem sem, a férjemnek sem jutott az eszébe ez az új módi.
Most különösen jó, hogy van ez a kártya, mert az egyik gyakran megforduló megrendelő elkezdett tyetuskának- nénikének szólítani.
Bántja az orromat- alázatosság hiánya lenne ?- mert igaz, hogy a mérnöki végzettségemnek semmi köze nincs a jelenlegi munkámhoz, de azért mégis csúnyán néztem rá, ..legközelebb adok neki egy kártyát, és megmondom, bocs, inkább a nevemen szólítson.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 15., vasárnap 19:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Hú, de jó, hogy nem írtam semmit Kamilla kérdésére!Hurráááá!

Semi olyan jól leírta, és én is így gondolom!De jó! :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16., hétfő 12:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Köszönöm Najda, köszönöm Erika! :*:

Köszönöm Erika, köszönöm Najda! :*:Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16., hétfő 21:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Cilla,már ezért az író ibolyáért megérte kicsit közvetítenem. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16., hétfő 21:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Hát ez nagyon kedves! Meghívtak egy találkozóra, pedig sohasem tartoztam abba a csoportba.Nyilván elnézték, de olyan jót mosolyogtam rajta.
Érdemes lenne kipróbálni, milyen képet vágnának, ha beállítanék :?: :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség