Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 236 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 09:27 
nem, hátat fordítok :-(


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 09:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Te biztos érted, és aki még igen kérem jelentkezzen :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 12:54 
semmi extra, csak tetszett a kép, bocs


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 19:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Kedves Blue!
Ezer évvel ezelőtti válaszaidra válaszolok, mert sajna, nem sűrűn tudok géphez jutni! Ha más nem is, gondolom, azért Te tudod követni, hogy mikor mire válaszoltam!

Köszi, tényleg hallottam a prionokról, így már rémlik.. :)

Andi írta:
Viszont ha a prionok másolják önmagukat, akkor az nem a két anyagból egy harmadik keletkezésére való példa, nem?


Hogy mit értek "két anyagból harmadik keletkezése" alatt?
A+B => C, C kémiai tulajdonságai eltérnek A-tól és B-től.

A saras dolog az nem jó példa erre, mert ott csak fizikai átalakulás történik, és nem kémiai, de ez csak részletkérdés, nem lényegi.

Jót vidultam a gépes dolgon, mert a hívőknek is van ám humorérzékük, és nem sértődnek meg mindenen..
Ez egy kicsit kekeckedős már, nem? Egy gépnek nem lesz olyan igénye, hogy Bibliát olvasson :) .. Arra lesz "igénye", amit beleprogramozták..
Nem lesz lelkileg szüksége arra, hogy olvasson Isten igéjéből.. És ezzel vissza is kanyarodtunk egy másik nagy vitatémánkra: mi élő és mi nem??

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Teremtés 6 napja
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 19:56 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
"a teremtés történeténél nem azért van hat nap írva, mert ennél bonyolultabb magyarázatot az ember nem értett volna meg! A teremtés valóban hat nap alatt történt!"
Köhemm.. ott voltál???

"Káin és felesége kérdésénél már használtam azt a könyvet, amiből az alábbiakban idézek a teremtés 6 napjával kapcsolatban (Don BATTEN (szerk.) – Ken HAM – Jonathan SARFATI – Carl WIELAND : Kérdések a kezdethez : A teremtés logikája. - Bp., Evangéliumi Kiadó, 2003.)"
és Ők ott voltak??


"A „teremtési napokat” manapság gyakran nem közönséges napokként értelmezik" <= ezt teszem én is!!! És igenis a tudományt bele lehet, bele kell venni a "pakliba", mert a kettő összeegyeztethető.

"- Az 1Mózes 1-ben szereplő teremtési napokat szokásos napokként definiálja: „Egy nap, amelyet a reggel és az este határoz meg.” A Bibliában a teremtés napjai meg vannak számozva egytől hatig, a következő szöveg kíséretében: „Így lett este, és lett reggel”

Nem 24 órásak, az biztos.. Nem azért, mintha Isten nem lett volna képes rá, de a tudomány mást mond. Nem kell ezektől az elgondolásoktól félni, nem istenkáromlás, ha valaki egyszerre a tudomány és a hit embere.
Amúgy meg az egész kérdés nem hitlényegi, nem ezen múlik, hogy valaki hová kerül, ettől én még, és más sem, aki hasonlóan gondolkozik, nem kérdőjelezi meg a Biblia minden szavának igaz voltát.

"Mert a későbbiekben, a 2Mózes 20:11-ben Isten megparancsolja népének, Izraelnek,hogy hat napot dolgozzon, majd egy napot pihenjen. Ez az oka annak, amiért tudatosan hat nap alatt teremtette a világot."

Ezt én nem így látom. Isten egy élhető életet kívánt biztosítani az embereknek, hogy jól éljenek, ehhez adott egy programot, hogy a sok munka mellett legyen még idejük a pihenésre és Isten dolgaival való teremtésre..

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Andi 2006. nov. 07., kedd 10:27-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Teremtés 6 napja
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 22:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Andi,

először is: tisztában vagy vele, hogy a kinagyított betűs válaszaid olyanok, mintha kiabálnál? Kérlek szépen, ne kiabálj.

Idézet:
„Így lett este, és lett reggel”

Nem 24 órásak, az biztos.. Nem azért, mintha Isten nem lett volna képes rá, de a tudomány mást mond.


Azért nem 24 órásak szerinted, mert a tudomány azt mondja? A tudomány hol ezt mond, hol azt, és gyakran téved. Régebben a tudósok meg voltak győződve arról, hogy a Föld lapos, és valóságos szentségtörés volt ennek ellenkezőjét állítani.

Aki hívő, annál az kellene természetes legyen, hogy a Bibliának hisz, és ahhoz méri a tudomány kijelentéseit, és nem fordítva!

Idézet:
"a teremtés történeténél nem azért van hat nap írva, mert ennél bonyolultabb magyarázatot az ember nem értett volna meg! A teremtés valóban hat nap alatt történt!"
Köhemm.. ott voltál???


Nem voltam ott, sem én, sem azok, akik a könyvet írták – sem te, sem a tudósok. Egyszerűen az Írás tanulmányozása alapján történt a fenti következtetés!

Idézet:
"Mert a későbbiekben, a 2Mózes 20:11-ben Isten megparancsolja népének, Izraelnek,hogy hat napot dolgozzon, majd egy napot pihenjen. Ez az oka annak, amiért tudatosan hat nap alatt teremtette a világot."

Ezt én nem így látom. Isten egy élhető életet kívánt biztosítani az embereknek, hogy jól éljenek, ehhez adott egy programot, hogy a sok munka mellett legyen még idejük a pihenésre és Isten dolgaival való teremtésre..


Andi, nem én találtam ki, hanem a Biblia vonja össze a két dolgot :

„Hat napon át dolgozz, és végezd mindenféle munkádat! De a hetedik nap a te Istenednek, az Úrnak nyugalomnapja. Semmiféle munkát ne végezz azon… MERT hat nap alatt alkotta meg az Úr az eget, a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megpihent. Azért megáldotta és megszentelte az Úr a nyugalom napját.” (2Mózes 20:9-11)

…te nem így látod, de Isten így látja!, ezért szerepel így a Bibliában.

Idézet:
Amúgy meg az egész kérdés nem hitlényegi, nem ezen múlik, hogy valaki hová kerül, ettől én még, és más sem, aki hasonlóan gondolkozik, nem kérdőjelezi meg a Biblia minden szavának igaz voltát.


Annyiból kínos a dolog, hogy vannak esetek (ld. teremtés 6 napja), amikor a tudományt előbbre helyezed a Bibliánál. Kár.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 10:26 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Bocs, nem volt időm megnézni előnézetben a hozzászólásomat mert orv módon akkor zárt a könyvtár, és már tessékeltek kifelé! Sajnálom, dehogy akarok kiabálni, csak kiemelni akartam!
Mindjárt megnézem, hogy kijavíthatom-e!

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 10:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Mi az egy nap?
Számunkra 24 óra. Mihez mérjük?
A naphoz képest, ennyi idő alatt fordul meg a föld tengelykörül. Ezt már a suliból tudjuk… :)

1Móz 1:5-ben a Héber a ( jom nap ) szót használja, nem látok mellette időhatározót (A héber kiteszik a nap szó mellé, hogy milyen nap, vagy mennyi stb. önmagában használva elég tág időszakot jelent.)

Más esetekben, egy nap megjelölésénél mindig van valami határozó, ami meghatározza a napot, vagy akár annak értelmezését is. Pl. Zsolt 90:4.
A szó több jelentéssel bír, és ezt mindig csak a szövegkörnyezetből lehet egyértelműen tisztázni. Egyes számban lehet nap, nappal, valamely bizonytalan rövidebb vagy éppenséggel hosszabb időszak, többes számú alakja is lehet napok, vagy egyszerűen idő. Így Eszter könyvének elején (Vájhu bíjmé Ahasvéros) = Történt Ahasvéros (Xerxész) idején (és nem napjaiban). Hogy a Biblia elején a (jom) nem napot jelöl, annak legékesebb bizonyítéka, hogy a Nap és a Hold teremtése csak a negyedik korszakban szerepel!

Röviden; hogyan nevezhetünk valamit egy napnak, ha annak viszonyító, mértéke csak később alkottatik meg (nap, hold a 4. napon alkotva.) Tehát hat nap, azaz hat teremtési szakasz, aminek ideje számunka ismeretlen. A biblia célja nem feltárni ezen dolgokat, mert a Hit felkeltése a cél. De, ad támpontot

Zsolt 90:4 Mert ezer esztend&otilde; annyi el&otilde;tted, mint a tegnapi nap, a mely elmúlt, és mint egy &otilde;rjárási id&otilde; éjjel.
De, ez nem azt jelenti, hogy egy nap ezer esztendő. Hanem viszonyítás az embernek. Hiszen még ki is egészéíti azt, mint egy őrjárási idő éjjel. Az pedig 4-6 óra

Napot ír, és fordít a Biblia. De, az nem 24óra. Nem emberi mérték. De, igyekszik egyszerűen fogalmazni, és így ezt a formát használta. A hangsúly amúgy is a teremtésen van.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Teremtés 6 napja
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 10:44 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Jelentem: Sikerült kijavítani! :D


"Azért nem 24 órásak szerinted, mert a tudomány azt mondja? A tudomány hol ezt mond, hol azt, és gyakran téved. Régebben a tudósok meg voltak győződve arról, hogy a Föld lapos, és valóságos szentségtörés volt ennek ellenkezőjét állítani. "

<= Eretnekség? Éppen, hogy az egyház számára volt eretnek az, aki azt merte állítani, hogy a Föld lapos. És nem volt az természetesen. Most én azt állítom, hogy nem hat, huszonnégyórás napon történt a Teremtés, és Te meg felháborodsz rajta. Lehet, hogy akkoriban, sőt biztos is, hogy ez is eretnek állításnak számított volna. Ha az előbbinél el tudod ismerni azt, hogy nem az egyháznak, hanem a tudósoknak /már amelyiknek/ volt igaza, akkor az sem kizárt hogy ebben most nekem van igazam, és mondom, ha így is lenne, ez semmi lényegin se változtat, mert így az evolúció beleilleszthető a Teremtéstörténetbe és megint ott vagyunk a kályhánál: Isten szava helytálló
/változtatott valamit a hit lényegén az, hogy a Föld végülis gömbölyű? Szerintem semmit!/

"Aki hívő, annál az kellene természetes legyen, hogy a Bibliának hisz, és ahhoz méri a tudomány kijelentéseit, és nem fordítva! "

<= én a Bibliának hiszek és ebbe tökéletesen beleillik a tudományos szemlélet is. Szerintem nem olyan nagy baj, hogy ezt én így hiszem el. A lényegen nem változtat, nevezetesen, hogy hiszek Isten létezésében, és a Biblia igazában, nekem ez így "kerek".
Tudom, ismerem azokat a helyeket, amelyeket idéztél, de ez az én véleményemen nem változtat.

"Annyiból kínos a dolog, hogy vannak esetek (ld. teremtés 6 napja), amikor a tudományt előbbre helyezed a Bibliánál. Kár." <= nem helyezem előbbre, eddig is ezt kívántam megértetni Veled, hogy a tudományban is Isten szavát látom igazolódni, a teremtésben is!

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Teremtés 6 napja
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 11:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Boglárka írta:
„Hat napon át dolgozz, és végezd mindenféle munkádat! De a hetedik nap a te Istenednek, az Úrnak nyugalomnapja. Semmiféle munkát ne végezz azon… MERT hat nap alatt alkotta meg az Úr az eget, a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megpihent. Azért megáldotta és megszentelte az Úr a nyugalom napját.” (2Mózes 20:9-11)

Persze, a 6-odik napon megteremtette az embert, aztán aszondta neki, hogy dolgozz!
Ádám meg lusta vót naggyon, és kérte, hogy valami mást megoldás csak kell legyen...
Addig-addig könyörgött, míg Isten megteremtette Évát, és azóta a nők nemcsak a hét 6 napján, hanem vasárnap is dolgoznak.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 11:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Eztet jól meg aszondtad :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 13:06 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Sziasztok!

Nem tudom, hogy feltűnt-e Nektek, de Blue már régen eltűnt. Pontosan azt csinálta, amit a nagy taktikusok szoktak: feldobni a témát, hagyni, hogy hangzavar legyen, kicsit hergelni, utána megszökni és kívülről jót nevetni az ostobákon. Ha javasolhatom - elvégre szólásszabadság van - ki-ki vérmérséklete szerint válaszoljon neki, ha mégegyszer erre téved. Én biztos nem fogok. Ajánlom figyelmetekbe Pál intelmét Timóteusnak: "Értelmetlen vitába ne bonyolódj, hanem térj ki."

Ez a világ ilyen. Krisztushoz nem mehet senki, csak ha az Atya vonja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 21:18 
Szia Gabi!

A hetedik nap még az állatoknak is járt és jár....
Egyébként a munka csak a bűneset után lett homlok verítékezővé.
Azóta is ezt nyögjük - főleg a férfiak- , mert végül is a mi vállunkra nehezedik a kenyér kereset minden lelki, szellemi és testi terhe.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 21:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Andi!

Az alábbi honlapon olvashatsz arról (ajánlom másoknak is, nagyon figyelemreméltó!), hogy a Biblia – a saját korának nézeteivel ellentétben - sohasem állította, hogy a Föld lapos, sőt! Több idézetet említ a szerző a Bibliából, amelyek a Föld gömb alakjára utalnak.

http://www.felfedezesek.hu/index.php?lap=cikkek/ki0094

Az evolúció nem illeszthető a teremtéstörténetbe. Helyes az állításod, hogy vannak esetek, amikor a tudomány valóban igazolja Isten szavát (pl. amikor régészeti feltárás alapján igazolódott a Biblia egy-egy- állítása), de az evolúció nem igazolja, hanem áthúzza. Miért?

„Ha a Bibliában felsorolt életkorokat összeadjuk, a világegyetem kora csupán körülbelül 6000 év. Az evolucionista tudósok azt állítják, hogy a földet beborító, kövületeket tartalmazó rétegek több millió évesek. Ha ezt elfogadjuk, akkor ezzel feltételezzük, hogy Ádám és Éva (a bűnbeesés) előtt is volt már halál, vérontás, betegség. A Biblia viszont egyértelműen azt írja, hogy a halál, a vérontás, a betegség, szenvedés, a bűn következménye!

Ha az Édenkert a több millió évvel előbb élt halandó élőlények maradványainak fosszilis lerakódására épült, akkor már a bűnbeesés előtt kellett vérontásnak lennie. A Biblia egyértelműen azt mondja, hogy a halál és a szenvedés Ádám bűne által került a világba. Róma 8:19-22-ben olvasható, hogy az egész teremtett világ a bűnbeesés következményei miatt „sóhajtozik”. A halál a bűn jogos büntetése volt, és Jézus Krisztus mint helyettesítő áldozat szenvedte el a halált, saját vérét ontotta, hogy felkínálja ÁDÁM utódainak a szabadulás útját.
Ezeket végiggondolva, nyilvánvaló, hogy ha a Bibliához hozzáfűzzük az állítólagos több millió évet, azzal semmissé tesszük a Kereszt üzenetét (ezért nem mindegy).

A teremtés napjait egyesek szeretnék hosszú korszakokként értelmezni, hogy a több millió éves evolúciós folyamatot összhangba hozzák a bibliai teremtéstörténettel. Az események sorrendje (ahogy az evolúció tanítja, ill. ahogy a Biblia írja le) azonban még véletlenül sem egyezik :

Bibliai teremtéstörténet :
A föld már a nap és a csillagok előtt létezett

Evolúcióelmélet:
A nap és a csillagok már a föld előtt léteztek

Bibliai teremtéstörténet :
A földet kezdettől fogva víz borította

Evolúcióelmélet:
A föld kezdetben forró, megolvadt golyó volt

Bibliai teremtéstörténet :
Először voltak az óceánok, aztán a szárazföld

Evolúcióelmélet:Először volt a szárazföld, aztán az óceánok

Bibliai teremtéstörténet
Isten a növényeket a nap előtt teremtette.

Evolúcióelmélet:
A növények jóval a nap után keletkeztek.

Bibliai teremtéstörténet:
Isten a szárazföldi állatokat a madarak után teremtette.

Evolúcióelmélet:
A szárazföldi állatok már a madarak előtt léteztek.


Hogy a 6 nap nem több millió évet jelentett, arra nézve álljon még itt

James Barr (a héber nyelv professzora az Oxfordi Egyetemen) véleménye, aki maga nem hiszi, hogy Mózes 1. könyve valódi történetírás, mégis a könyv nyelvével kapcsolatban ezt mondta: „…Amennyire én tudom, a világ vezető egyetemein a héber nyelvnek és az Újszövetségnek nincs olyan professzora, aki nem hisz abban, hogy az 1Mózes 1-11 részek írójának vagy íróinak az volt a szándéka, hogy közvetítsék az olvasóknak azt a gondolatot, miszerint a.) a teremtés hat nap alatt zajlott le, amely napok megfelelnek a mai 24 órás napoknak, b.) a Mózes 1. könyvének nemzetségtáblázataiban szereplő számok egyszerű összeadásával megkapjuk a világ kezdetétől a bibliai történelem későbbi eseményéig terjedő időszak pontos kronológiáját, és c.) az özönvíz egy az egész világra kiterjedő áradás volt, amely kioltott minden emberi és állati életet, eltekintve azoktól, akik a bárkában voltak.”

Kedves Andi, ha a fentiek után is úgy gondolod, hogy az evolúció összefér a Bibliával, én a továbbiakban nem akarlak meggyőzni az ellenkezőjéről.

Más.
Írtad, hogy könyvtárból internetezel, ez a Somogyi-könyvtár? (Ott néhány éve én is jártam.)

B.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Boglárka 2006. nov. 08., szerda 08:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 08:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Az ajánlóban majd még idézek a "Kérdések a kezdethez" c. könyvből, van még benne sok érdekes a hat napos teremtéssel kapcsolatban is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 236 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség