Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 88  Következő
 

vita
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 27., vasárnap 21:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
--


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 27., vasárnap 22:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Felőlem bevezethetjük, hogy a másikkal való egyet nem értés esetén kettősvonalazunk, meg pontozunk. Primitív, beképzelt, cseppet sem keresztyéni, de bevezethetjük.

Szerintem a kettős vonal, pont kombináció után a "Szeretettel" kitételt itt is írd oda kedves Loisz, mert az olyan jól veszi ki magát...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 27., vasárnap 23:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Loisz írta:
nemosineX írta:


Gyökössy Endrénél olvastam az igazi, Lélekkel átitatott barátságról.
„… ismérve, hogy az Úrért van.
A legtöbb barátságot, sőt lelkitestvérséget az rontja meg, hogy egymásra néznek. Előbb szimpátiával és szeretettel. Aztán ahogy telik-múlik az idő, egyre több hibát fedeznek fel egymásban. Ezt egymás tudomására is hozzák, és megkezdődik a barátság vagy lelki-testvériség romlása. Ezért nem vagyok híve az olyan közösségnek, ahol szüntelen egymással foglalkoznak a közösségi tagok. Az efféle közösség előbb-utóbb ’pletyka-közösséggé’ lesz.”

Szeretettel:
n.



--Kedves nX !

Köszönöm a magánban irt leveledet és örülök, hogy tisztázódtak a dol-
gok köztünk.-

--A fenti Gyökössy idézet nagyon jó,-- és egy az egybe leforditható az
éppen aktuális beszélgetésünkre. - Bizony igaz,- ahol a tagok egy közös-
ségen belül szüntelenül egymással foglalkoznak, ott előbb-utóbb meg-
kezdődik a barátság, vagy lelki testvériség romlása.- :( Teszünk róla,
hogy ne igy legyen !? :)


Szeretettel
L.


szomoru amit az Endre ir es nem ertem miert tetszik ..mert nem igaz amit mond, :D ket ok lehet csak? 1 baratsag 2 Lelki testveriseg romlasa
ha foglalkoznak velem ,nem feltetlenul BARATSAG lesz ,de nem is biztos,hogy romlik a Lelki kapcsolat reszemrol nem ..,a PLETYKA ..Hmm ..lassuk miert is zavar valakit ha pletykalnak rola ....ket dolog jut eszembe ,gatolja az elomenetelt vagy valaki a pletyka miatt megharagszik rad ..
elomenetel ugyis meglesz ha Isten terve a szamodra ...
aki meg neheztel megharagszik azert mert valaki hamis dolgokat mondott neki rolad ... SO BE IT :) ..majd megbekul (karacsonyra mindenkeppen mert kell neki az ajandek :wink: )

az egymassal valo foglalkozast az ige mondja ......
amirol itt szo van az nem egymassal foglalkozas ,hanem egymas eletebe valo beleszolas.....
csak ket dolog
1. ha valaki teljesen jolvan es vidam latszik rajta ,hogy nincs problemaja (ugyertem komoly problemaja) ..odamenni hozza es azt mondani: ezt meg ezt nem csinalod jol (ez gyerekes dolog ,es altalaban azert van mert aki korrigalni akar valakit, annak van szuksege valtozasra)

2. ha meg latod ,hogy kinlodik vagy nem olyan mint maskor ,akkor persze ,hogy foglalkozol ezzel ha mast nem megkerdezed ,hogy vagy segithetek valamit?

'bolcs irokat' lehet idezni csak ne felejtsuk el hol van a helyuk , :)
balvanyozni nem kell senkit ..ha leszedjuk az ilyen muvekbol a szakmai nyelvezetet es kivesszuk lefoditjuk az idegen szavakat ,igazan egyszeru kis fogalmazasok lesznek ...

ha peladaul az epertorta sutesnel imadkozok ,es arrol irok konyvet ,hogy a kellemes illatok odavezetnek ,hogy varom,hogy egyek a tortabol de ez altal mivel varnom kell amig megsul lenyugszom es kozelebb kerulok Istenhez ...mert megtanulok turelmesen varni
akkor En vagyok a METAEPERTORTASUTES iranyzatanak az alapitoja :)
lehet irok konyvet :) hatha felbukkan itt egyszer :)




Róma levél 11.

..."17. Ha pedig némely ágak kitörettek, te pedig vadolajfa létedre beoltattál azok közé, és részese lettél az olajfa gyökerének és zsírjának;
18. Ne kevélykedjél az ágak ellenében: ha pedig kevélykedel, nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged. :)

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 06:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
rosta írta:
Felőlem bevezethetjük, hogy a másikkal való egyet nem értés esetén kettősvonalazunk, meg pontozunk. Primitív, beképzelt, cseppet sem keresztyéni, de bevezethetjük.

Szerintem a kettős vonal, pont kombináció után a "Szeretettel" kitételt itt is írd oda kedves Loisz, mert az olyan jól veszi ki magát...


Szia kedves Rosta!

Jaj, ne morogj, kedves Testvérem, lehet, hogy meggondolták és úgy döntöttek, hogy mégsem akarják beírni ami az első gondolat volt.Velem is előfordult, hogy nagy hévvel leírtam, és csak később jöttem rá, hogy mégsem kellett volna.

Szeretettel cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 06:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Centralpark!

Idézet:
szomoru amit az Endre ir es nem ertem miert tetszik ..mert nem igaz amit mond, :D ket ok lehet csak? 1 baratsag 2 Lelki testveriseg romlasa
ha foglalkoznak velem ,nem feltetlenul BARATSAG lesz ,de nem is biztos,hogy romlik a Lelki kapcsolat reszemrol nem ..,a PLETYKA ..Hmm ..lassuk miert is zavar valakit ha pletykalnak rola ....ket dolog jut eszembe ,gatolja az elomenetelt vagy valaki a pletyka miatt megharagszik rad ..
elomenetel ugyis meglesz ha Isten terve a szamodra ...



Lehet, hogy Gy.Endre arra gondolt, amikor már nem Isten áll középen, hanem mondjuk egy ember életmódja, öltözködése...
de csak hangosan gondolkodom....


Idézet:
aki meg neheztel megharagszik azert mert valaki hamis dolgokat mondott neki rolad ... SO BE IT :) ..majd megbekul (karacsonyra mindenkeppen mert kell neki az ajandek :wink: )


:*: :*:


Idézet:
az egymassal valo foglalkozast az ige mondja ......
amirol itt szo van az nem egymassal foglalkozas ,hanem egymas eletebe valo beleszolas.....
csak ket dolog
1. ha valaki teljesen jolvan es vidam latszik rajta ,hogy nincs problemaja (ugyertem komoly problemaja) ..odamenni hozza es azt mondani: ezt meg ezt nem csinalod jol (ez gyerekes dolog ,es altalaban azert van mert aki korrigalni akar valakit, annak van szuksege valtozasra)


na igen, erre gondoltam én is

Róma levél 11.

..."17. Ha pedig némely ágak kitörettek, te pedig vadolajfa létedre beoltattál azok közé, és részese lettél az olajfa gyökerének és zsírjának;
18. Ne kevélykedjél az ágak ellenében: ha pedig kevélykedel, nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged. :)

így van


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 07:02 
centralpark írta:
Loisz írta:
nemosineX írta:


Gyökössy Endrénél olvastam az igazi, Lélekkel átitatott barátságról.
„… ismérve, hogy az Úrért van.
A legtöbb barátságot, sőt lelkitestvérséget az rontja meg, hogy egymásra néznek. Előbb szimpátiával és szeretettel. Aztán ahogy telik-múlik az idő, egyre több hibát fedeznek fel egymásban. Ezt egymás tudomására is hozzák, és megkezdődik a barátság vagy lelki-testvériség romlása. Ezért nem vagyok híve az olyan közösségnek, ahol szüntelen egymással foglalkoznak a közösségi tagok. Az efféle közösség előbb-utóbb ’pletyka-közösséggé’ lesz.”

Szeretettel:
n.



--Kedves nX !

Köszönöm a magánban irt leveledet és örülök, hogy tisztázódtak a dol-
gok köztünk.-

--A fenti Gyökössy idézet nagyon jó,-- és egy az egybe leforditható az
éppen aktuális beszélgetésünkre. - Bizony igaz,- ahol a tagok egy közös-
ségen belül szüntelenül egymással foglalkoznak, ott előbb-utóbb meg-
kezdődik a barátság, vagy lelki testvériség romlása.- :( Teszünk róla,
hogy ne igy legyen !? :)


Szeretettel
L.


szomoru amit az Endre ir es nem ertem miert tetszik ..mert nem igaz amit mond, :D ket ok lehet csak? 1 baratsag 2 Lelki testveriseg romlasa
ha foglalkoznak velem ,nem feltetlenul BARATSAG lesz ,de nem is biztos,hogy romlik a Lelki kapcsolat reszemrol nem ..,a PLETYKA ..Hmm ..lassuk miert is zavar valakit ha pletykalnak rola ....ket dolog jut eszembe ,gatolja az elomenetelt vagy valaki a pletyka miatt megharagszik rad ..
elomenetel ugyis meglesz ha Isten terve a szamodra ...
aki meg neheztel megharagszik azert mert valaki hamis dolgokat mondott neki rolad ... SO BE IT :) ..majd megbekul (karacsonyra mindenkeppen mert kell neki az ajandek :wink: )

az egymassal valo foglalkozast az ige mondja ......
amirol itt szo van az nem egymassal foglalkozas ,hanem egymas eletebe valo beleszolas.....
csak ket dolog
1. ha valaki teljesen jolvan es vidam latszik rajta ,hogy nincs problemaja (ugyertem komoly problemaja) ..odamenni hozza es azt mondani: ezt meg ezt nem csinalod jol (ez gyerekes dolog ,es altalaban azert van mert aki korrigalni akar valakit, annak van szuksege valtozasra)

2. ha meg latod ,hogy kinlodik vagy nem olyan mint maskor ,akkor persze ,hogy foglalkozol ezzel ha mast nem megkerdezed ,hogy vagy segithetek valamit?

'bolcs irokat' lehet idezni csak ne felejtsuk el hol van a helyuk , :)
balvanyozni nem kell senkit ..ha leszedjuk az ilyen muvekbol a szakmai nyelvezetet es kivesszuk lefoditjuk az idegen szavakat ,igazan egyszeru kis fogalmazasok lesznek ...

ha peladaul az epertorta sutesnel imadkozok ,es arrol irok konyvet ,hogy a kellemes illatok odavezetnek ,hogy varom,hogy egyek a tortabol de ez altal mivel varnom kell amig megsul lenyugszom es kozelebb kerulok Istenhez ...mert megtanulok turelmesen varni
akkor En vagyok a METAEPERTORTASUTES iranyzatanak az alapitoja :)
lehet irok konyvet :) hatha felbukkan itt egyszer :)




Róma levél 11.

..."17. Ha pedig némely ágak kitörettek, te pedig vadolajfa létedre beoltattál azok közé, és részese lettél az olajfa gyökerének és zsírjának;
18. Ne kevélykedjél az ágak ellenében: ha pedig kevélykedel, nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged. :)



Kedves centralpark!

Kérlek, kérlek! Ne dobálózz felelőtlenül a szavakkal!
Ha írni készülsz, jó előbb néhány dolgot átgondolni. Pl:
- van-e mit mondanod
- használ-e valakinek, amit mondani akarsz (természetesen a saját egódon kívül)
- rendelkezel-e kellő tudással arról, amiről írni akarsz
- nincs-e esetleg benned rosszindulat, elfogultság azzal a témával, személlyel kapcsolatban, amiről-akiről írni készülsz

Végtére is azért vagyunk itt legtöbben, hogy amit tudunk, mondunk, azzal használjunk, ne ártsunk. Hasonló jókat kívánok Neked is!

Üdv szeretettel:
n.


Vissza a tetejére
  
 

Re: A kezdeményező Isten
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 07:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Kedves centralpark!

Kérlek, kérlek! Ne dobálózz felelőtlenül a szavakkal!
Ha írni készülsz, jó előbb néhány dolgot átgondolni. Pl:
- van-e mit mondanod
- használ-e valakinek, amit mondani akarsz (természetesen a saját egódon kívül)
- rendelkezel-e kellő tudással arról, amiről írni akarsz
- nincs-e esetleg benned rosszindulat, elfogultság azzal a témával, személlyel kapcsolatban, amiről-akiről írni készülsz

Végtére is azért vagyunk itt legtöbben, hogy amit tudunk, mondunk, azzal használjunk, ne ártsunk. Hasonló jókat kívánok Neked is!

Üdv szeretettel:
n.


Szerintem jobban használt volna, ha konkrétan leírod, hogy mivel volt problémád, amit Centralpark írt.

Ilyenkor elmegy a kedvem az egész fórumozástól, mert nem azt mondják, hogy beszéljük meg, vizsgáljuk meg, és szeretettel az Ige fényében, odafigyelve amit a másik mondani szeretne.Igen meg lehet mondani, ha nem helyesen gondolkodik......., de nem így..

ez nekem fából vaskarika..

Tényleg nem muszáj válaszolnod, mert lehet, hogy fél óra múlva már megbánom amit leírtam, és vitatkozni meg abszolút nem szeretnék..

csak olyan sokszor nem értem............


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 07:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)({)({)({)({)({)

jaj, Cilla... annyira jó, hogy itt vagy!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 07:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
({)({)({)({)({)({)

jaj, Cilla... annyira jó, hogy itt vagy!!


:oops: :oops: :*: :*: (})


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 08:58 
Hát legyen:

„Hmm ..lassuk miert is zavar valakit ha pletykalnak rola ....ket dolog jut eszembe ,gatolja az elomenetelt vagy valaki a pletyka miatt megharagszik rad ..
elomenetel ugyis meglesz ha Isten terve a szamodra ...
aki meg neheztel megharagszik azert mert valaki hamis dolgokat mondott neki rolad ... SO BE IT ..majd megbekul (karacsonyra mindenkeppen mert kell neki az ajandek )”

A pletyka nemcsak az előmenetelt vagy a haragot kockáztatja (ami világiasan gondolkodva is elég nagy baj), hanem Isten rendje ellen való vétek: a súsárlás bűnéről nem tudom, hallottál-e.
Van egy történet egy nagyon pletykás asszonyról. Egyszer a falusi lelkipásztor felvitte ezt az asszonyt a templomtoronyba, de még előtte szólt neki, hogy hozzon magával egy tollpárnát. Ott fenn azt mondta neki, hogy hasítsa fel, és szórja szét a tollat. Amikor ez megtörtént, kérte, hogy most menjen és szedje össze. A tanulság, gondolom, egyértelmű.

Más:

”1. ha valaki teljesen jolvan es vidam latszik rajta ,hogy nincs problemaja (ugyertem komoly problemaja) ..odamenni hozza es azt mondani: ezt meg ezt nem csinalod jol (ez gyerekes dolog ,es altalaban azert van mert aki korrigalni akar valakit, annak van szuksege valtozasra)”

Ha valakinek felismerem a bűnét, függetlenül attól, hogy a másik vidám és látszik rajta, hogy nincs problémája, KÖTELESSÉGEM szólni. Mindegy, hogy ki mit gondol, miért teszem.

Megint más:

”'bolcs irokat' lehet idezni csak ne felejtsuk el hol van a helyuk ,
balvanyozni nem kell senkit ..ha leszedjuk az ilyen muvekbol a szakmai nyelvezetet es kivesszuk lefoditjuk az idegen szavakat ,igazan egyszeru kis fogalmazasok lesznek ...

ha peladaul az epertorta sutesnel imadkozok ,es arrol irok konyvet ,hogy a kellemes illatok odavezetnek ,hogy varom,hogy egyek a tortabol de ez altal mivel varnom kell amig megsul lenyugszom es kozelebb kerulok Istenhez ...mert megtanulok turelmesen varni
akkor En vagyok a METAEPERTORTASUTES iranyzatanak az alapitoja
lehet irok konyvet hatha felbukkan itt egyszer ”

Gyökössy Endre Isten kegyelméből nem csupán bölcs író, és helye semmiképpen nem a METAEPERTORTASÜTÉS mellett van.

A korábbi hsz.-m kioktató hangjáért bocsánatot kérek tőled centralpark.
Csak fórumozz nyugodtan.
Nekem valahogy elment a kedvem tőle

üdv.
n


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 09:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
elvetted a kedveDet... van ilyen...

szeretettel várunk vissza, ha visszajött :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 10:12 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 16., péntek 02:48
Hozzászólások: 57
Kedves NemosineX!

Én is várlak viszza, sok építő gondolatot olvastam eddig tőled. :)

_________________
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Róm 9,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 10:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen, azt hiszem picit "békebírót" kell játszanom (nem idegen tőlem a dolog, párkapcsolati tanácsadásban is "érdekelt lévén")

nocóval:

kedves Nemosinex: centralpark NEM ISMERI Bandi Bácsit (ez ugyan szinte olyanná teszi, mintha a holdról jött volna... nos... ha nem is onnan, de MESSZIRŐL jött valóban)
Ez a konkrét idézet, pláne "ráhúzva" a házasságra és "előbb-utóbb úgyis kifullad" értelmezés felé elhúzva bizony VALÓBAN alkalmas arra, hogy egy egészséges hitű, normális gondolkodású és értékrendű embernél "kiverje a biztosítékot"

kedves centralpark: Gyökössy Bandi bácsi (az Endre ;) ) egyik legkomolyabb magyar lelkész-pszichológus a közelmúltból, lehet azt mondani, hogy a mai magyar pasztorálpszichológiai élet "az ő palástjából bújt ki" :)

szóval: gyertek, fórumozzatok, és KÉRDEZZETEK többet, mint amit ÁLLÍTOTOK :)

(remélem ez így korrekt ;) )

nagyon szeretlek mindkettőtöket, sajnálnám, ha "maradandó nyomokat okozna" ez a kis koccanás :) ({)({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 10:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
köszönjük, kedves békebíró :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 10:36 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 16., péntek 02:48
Hozzászólások: 57
centralpark írta:
a PLETYKA ..Hmm ..lassuk miert is zavar valakit ha pletykalnak rola ....ket dolog jut eszembe ,gatolja az elomenetelt vagy valaki a pletyka miatt megharagszik rad ..
elomenetel ugyis meglesz ha Isten terve a szamodra ...
aki meg neheztel megharagszik azert mert valaki hamis dolgokat mondott neki rolad ... SO BE IT Smile ..majd megbekul (karacsonyra mindenkeppen mert kell neki az ajandek Wink )


Igen, ez segíthet abban, hogy feldolgozzam, ha rólam pletykálnak. Bevallom, nekem akkor is tud fájni, ha semmi alapja nincs.

Ma reggel ezt olvastam:
Idézet:
2Kor 8,20 Mert óvakodni akarunk attól, hogy valaki megrágalmazzon minket szolgálatunknak eme bőséges eredménye miatt:
8,21 mert gondunk van a tisztességre nemcsak az Úr előtt, hanem az emberek előtt is.


Pálnak fontos volt, hogy a többi ember mit gondol. Pedig az igaz ügy előmenetele nyilván nem bukott volna azért meg, ha valaki elkezdeni terjeszteni, hogy az lehetetlen, hogy ezek a Pálék nem valahonnan összelopkodták azt a pénzt...

_________________
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Róm 9,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség