Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 88  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 11:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen, ez FONTOS...

a SAJÁT személyem védelme tényleg lényegtelen, aki azt AKARJA hinni, hogy én szolgálat ürügyén fiatal nőkkel csalom a feleségemet, az akkor is azt fogja hinni, ha BÁRMILYEN bizonyítékot mutatok is be, vagy akár a feleségem cáfolja a "nagy hírt"...
(más kérdés, hogy amit LEHET, megtegyek, tehát pl. pásztorom OLVASSA a csetlogjaimat...)

viszont mikor egy ÜGYet támadnak oldalba, ott FONTOS a védekezés

másik fórumon megvádolta egy "jólértesült" a Baptista Szeretetszolgálatot, REFLEXBŐL (anélkül hogy konkrét információim lettek volna) megvédtem őket, aztán (ez így lenne TÖKÉLETES) bejelentkezett Kambodzsából a szolgálat vezetője is és "helyretette az álhírt"

rengeteg múlik a FOGADÓKÉPES (vagy nem-fogadóképes) KÖZEGEN....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 11:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
Ez a konkrét idézet, pláne "ráhúzva" a házasságra és "előbb-utóbb úgyis kifullad" értelmezés felé elhúzva bizony VALÓBAN alkalmas arra, hogy egy egészséges hitű, normális gondolkodású és értékrendű embernél "kiverje a biztosítékot"


(remélem ez így korrekt ;) )



Most már csak az a kérdés, hogy békét akaró "békebíróként" miért szítod a feszültséget? Gondolok itt arra, hogy a fentebbi, általad is normálisnak tartott értelmezésemre való reagálásod legkevésbé volt "békebírói".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 11:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kérlek nézd el nekem, ha VELED nem akarok vitatkozni... nem vagyunk egy súlycsoportban, na... ha leteszed a nagyítót, nem is látsz...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 12:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nekem az a gondom, amit fent írtam, miszerint feleslegesen szítod a feszültséget, magas lóról, és feleslegesen ítélkezel, és személyeskedsz. Ezen a fórumon valamiért bírói szerepben érzed jól magad, a "békebírói" önmeghatározásod magáért beszél.

Azért csodálkozom ezen, mert más fórumokon normálisan tudsz fórumozni, itt meg csupán személyeskedésbe merül ki a fórumozásod. Ha lehet olvasd el a beírásaidat. Árulkodó....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 12:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
erre mondtam pont... ha valaki AZT AKARJA belémlátni, hogy kötözködök, akkor is belelátja, ha egyenesen Isten parancsára írom le, amit...

Idézet:
Feladó: Erika Címzett: net2rist Elküldve: Hétf. Júl. 28, 2008 11:06 am Téma: kérés Szia Net!

Irhatnál pár elismerést Gyökössyvel kapcsolatban, Centralpark tőled lehet, hogy nem bálványozásnak venné.

E,

Feladó: net2rist Címzett: Erika Elküldve: Hétf. Júl. 28, 2008 11:10 am Téma: Re: kérés természetesen

amúgy simán csak NEM ISMERI (newYorki magyar, kint született, 2x volt itthon összesen gyerekkorában...), és a BandiBácsi-idézet ROSTA INTERPRETÁLÁSÁBAN télleg tenyérbemászó

namost: hogy a tökbe "tegyem helyre" úgy a dolgot, hogy közben rostát ne küldjem melegebb éghajlatra.... ha ERRE tudod a választ, írok KONKRÉTABB "helyreigazítást" is...

_________________
/mT

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 12:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Sziasztok:)

Eloszor is Kedves cilla /...:):) ne szomorodj el ilyenert semmi ertelme :)

Nemosinx ugyan mar :) csak velemenyt irtam nem kell morgolodni ...
Vagy megsertettem egy 'balvanyt' :)
Ne haragudj

Nalam nincs ilyen hogy legnagybb pszihologus teologus ,nagy nagy nagy gondolkodo ...
Csak is info van elolvasni meg nezni atgondolni leszurni hogy igaz vagy nem
Ennyi ,termeszetesen Isten es az ige altal

En csak abbol indulok ki ,hogy kicsit kicsit elszallt ez a tisztelet adas
En nem vagyok egoista ,nem szoktam megsertodni :)

Nalam egy nagy legnagyobb kereszteny filozofus teologus pszihologus van a Krisztus .... es Isten igeje ...

Az hogy mi van egy gyulekezetben ki kit fogad el kinek kivel milyen problemaja van csak emberi rugdalozas mint a kisbabaknal :)
Ha csak annyit figyelmbe veszunk hogy ''egymast kulonbnek tartvan'' akkor peldaul ilyen gondok nincsenek es ez csak egy reszlet az igebol ......

Aki gyulekezetben szolgal predikal az Isten SZOLGAJA es szolgal ha igazan csinalja akkor pont O maga fogja visszautasitani ,hogy legnagyobb gondolkodo legnagyobb pasztor ...

Meg valami ha valaha is irtal szakdolgozatot vagy hasonlot akkor tudod ,hogy nem nagy szam ilyet irni idoigenyes de nem feltetlenul nehez....es ami a fontos azt is tudod mi van mogotte ...:)
Csak arra szerettem volna felhivni a figyelmet ,hogy jo ha vannak irok gondolkodok ,es persze lehet tanulni tolluk...
De kovetni nem kell nem szabad ,erre ott van Isten
Es ha mar megtanultal dolgokat akkor
SAJAT velemeny nem idezet valakitol ,,,
Max a bibliabol
Amikor megtanultal jarni mar nem kellett babakocsi ugye magadtol csinaltad
Addig jo egy tanito es tanitas amig fejleszt ,ha csak hallgatoi szerepben tart akkor nem jo
Ott van a csapda ,hogy elmeleti ember konnyen elfelejtkezik a valosagrol
Csereltem mar kereket egyetemi professzornak :) (pedig en lany vagyok)mert ugy allt ott mint a nagymamam a B&H uzletben :) (foto , computer,optika es kellekek )

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 12:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
erre mondtam pont... ha valaki AZT AKARJA belémlátni, hogy kötözködök, akkor is belelátja, ha egyenesen Isten parancsára írom le, amit...

Idézet:
Feladó: Erika Címzett: net2rist Elküldve: Hétf. Júl. 28, 2008 11:06 am Téma: kérés Szia Net!

Irhatnál pár elismerést Gyökössyvel kapcsolatban, Centralpark tőled lehet, hogy nem bálványozásnak venné.

E,

Feladó: net2rist Címzett: Erika Elküldve: Hétf. Júl. 28, 2008 11:10 am Téma: Re: kérés természetesen

amúgy simán csak NEM ISMERI (newYorki magyar, kint született, 2x volt itthon összesen gyerekkorában...), és a BandiBácsi-idézet ROSTA INTERPRETÁLÁSÁBAN télleg tenyérbemászó

namost: hogy a tökbe "tegyem helyre" úgy a dolgot, hogy közben rostát ne küldjem melegebb éghajlatra.... ha ERRE tudod a választ, írok KONKRÉTABB "helyreigazítást" is...

_________________
/mT


Mindenképpen érdekes ez a kézivezérléses fórumozás, aminek személy szerint nem vagyok valami nagy híve. Ha jól tudom a Parókián szabad véleménycsere történik. Itt ateistától kezdve hitgyülisen át szellemi szabadúszókon keresztül különféle nemi elképzelésű emberekig bárki beírhat szabadon, attól függetlenül, hogy mi reformátusok tartjuk fenn, és aktívan részt veszünk a fórumozásban. És be is írnak a legteljesebb nyugalommal, sokszor ütközve ugyan, de békésen. Pár kérdésem lenne:

Miért nem lehetne a napi tízes számmal megjelenő idézetek közül egyet-egyet megkritizálni?
Miért probléma az, ha egy tekintély írását kritizáljuk? Miért kell a háttérben konspirálnotok?
Miért kell valakit „melegebb éghajlatra küldeni”, ha a különben tisztelt Gyökössy úr pár sorával a fórumon megjelent formában nem ért egyet? Lassan a katolikus egyházban kezdem érezni magam, ahol a szentek imádása folyik teszem hozzá enyhe méreggel, merthogy a Gyökössy úr nem szorul efféle védelemre. Egy jó fórumon normálisan meg lehet beszélni mindent.

Persze ahol melegebb éghajlatra elküldő indulattal fórumoznak bármi megtörténhet. Meg kell mondanom, hogy jellemző rád, hogy a még nagyobb kavar érdekében Erika levelét közszemlére bekopizod, holott tudod, ez a legnagyobb felfortyanást okozza általában a fórumon.

Nem is kommentálom tovább ezt az egészet…


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rosta 2008. júl. 28., hétfő 12:43-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 12:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
ELISMERES Gyokossy Endrerol

Most olvasom eppen '' Dr Gyokossy soha nem szerette ha a titulusait tiszteletben tarjak ,azt jobban szerette ha Bandi bacsinak szolitottak..'''

Elismeresem :) szeretetem kuldom
Ez egy nagyon jo alap es bizonysag arra ,hogy kozel allt az igehez

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 12:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:D:D:D:D

"mint nagymamám a MediaMarktban" (mifelénk így hívják :D)

úgy szeretem az efézus 4-et :) (is):

Idézet:
11. És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangyélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul:
12. A szentek tökéletesbbítése czéljából szolgálat munkájára, a Krisztus testének építésére:
13. Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való hitnek és az Ő megismerésének egységére, érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére:
14. Hogy többé ne legyünk gyermekek, kiket ide s tova hány a hab és hajt a tanításnak akármi szele, az embereknek álnoksága által, a tévelygés ravaszságához való csalárdság által


van helye a tanítóknak IS, de FOLYTON rajtuk lógni és "rájuk hivatkozva élni"... eléggé csecsemő-tempó

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 12:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
centralpark írta:
ELISMERES Gyokossy Endrerol

Most olvasom eppen '' Dr Gyokossy soha nem szerette ha a titulusait tiszteletben tarjak ,azt jobban szerette ha Bandi bacsinak szolitottak..'''

Elismeresem :) szeretetem kuldom
Ez egy nagyon jo alap es bizonysag arra ,hogy kozel allt az igehez


Csatlakozom...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 12:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
centralpark írta:
ELISMERES Gyokossy Endrerol

Most olvasom eppen '' Dr Gyokossy soha nem szerette ha a titulusait tiszteletben tarjak ,azt jobban szerette ha Bandi bacsinak szolitottak..'''

Elismeresem :) szeretetem kuldom
Ez egy nagyon jo alap es bizonysag arra ,hogy kozel allt az igehez


Csatlakozom...!


ha én is csatlakozom (eleve nagy tisztelője vagyok, még ha NYILVÁN a centralpark által felvetett szempontok szerint nem is BÁLVÁNYozom), akkor ezzel lezárhatnánk ezt a "bénázást"?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 12:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Rosta!

Várnék egy kis nagyvonalúságot tőled, hogy ha visszaolvasod a hozzászólásokat úgy éjféltől, akkor láthatod, hogy itt most a leglényegesebb volt Nemosinex és Centralpark között elsimítani a dolgokat, valamint Centralparknak picit bemutatni Gyökössy Endrét, hogy ne öntse ki a fürdővízzel együtt a gyereket is.

Centralpark, mindenek előtt légy üdvözölve a fórumon, azzal a gyorsasággal , amivel berobbantál- ez jó,- hadd mondjam el, hogy megelőlegezem , hogy Nemosinex nem bálványozza Gyökössyt. Azt is elvárjuk a Fórumon, hogy ha valaki gondolatával egyetértünk, tüntessük is fel, hogy kitől idézünk- ez egyfajta korrektség is.
...

közben látom peregnek a hozzászólások, Rosta így láttam jónak, hogy Net keljen a Gyökössy védelmére- a múltkor egy topikban beszélgetve kifejezte az elismerését-most viszont magától nem reagált a Centralpark hsz-ra.

annak természetesen nem örülök, hogy betette a PM-t Net- kinőhetnék már a naiv korból---


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 12:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ne haragudj... SEMMILYEN MÁS módot nem láttam annak bizonyítására, hogy NEM AKARTAM BÁNTANI rostát... (amúgyis a SAJÁT privim volt a "cikis", te csak megkértél, ezt akár nyíltan is megtehetted volna, ABBAN nincs semmi kínos, én meg a saját kínomat-stílusomat-arcomat(-feleségemet ;) ) vállalom

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 13:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
most tehetnék egy ünnepélyes fogadalmat, hogy Pm-et SENKINEK SEMMIÉRT nem írok-persze, ez nemcsak tőlem függ, mert válaszolni is kell, ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28., hétfő 13:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
NEKEM ne írj, és MEGOLDÓDOTT ÉLETED ÖSSZES PROBLÉMÁJA ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség