Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 46  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 09:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a feleségével együtt dolgoztam, mikor még nem volt a felesége... teljesen normális srác volt, kedveltem :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 10:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
a feleségével együtt dolgoztam, mikor még nem volt a felesége... teljesen normális srác volt, kedveltem :)
Biztos most is normális ha nem kényszerül bele ebbe a kétdimenziós világlátásba. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 10:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
megboldogult keresztény rockbanda koromban megkerestek (annóannó, nyolcvanas évek vége), hogy legyünk a FIDESZ kampányzenekara...

azóta is sokan sokféle oldalról próbáltak "beszervezni"


én inkább maradnék SOKoldalú

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 10:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Helyes! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 10:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
[/quote]Az úgy van, hogy az ő egyenletében van egy olyan tétel, amivel te nem számolsz, ezért a megoldásnál mindig más eredmény jön ki. :)
üdv
ex[/quote]


Én csak emberileg gondoltam, hogy ez nem lehet nagyon jó.
Hát az biztos, hogy én másképp "számolok":*:

Üdv cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 10:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ilyen könnyedén lehet egy topic-ban, amely egy bűnöző, hazaáruló, országrontó, kádárista politikusról szól, áttérni a fidesszel szemben érzett ellenérzésekre, ahogy ez itt megtörtént. Ezt hívják tematizálásnak a médikusok...

Nyilván azt fogja mondani a két kolléga egyike, hogy a jelzőim a fideszre jellemzőek, de hát ez legyen az ő bajuk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 10:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
cilla írta:
ex írta:
Az úgy van, hogy az ő egyenletében van egy olyan tétel, amivel te nem számolsz, ezért a megoldásnál mindig más eredmény jön ki. :)
üdv
ex



Én csak emberileg gondoltam, hogy ez nem lehet nagyon jó.
Hát az biztos, hogy én másképp "számolok":*:

Üdv cilla :D


egyszer már mondtam: ez az amerikai szakkifejezés a "politikus-állat"ra (political animal) nagyon nem véletlen... és RÁADÁSUL amerikában hagyománya van annak, hogy a vesztes GRATULÁL a győztesnek, és onnantól EGYÜTTMŰKÖDIK...

szóval: ez egy olyan világ, amibe JOBB NEM BELEKEVEREDNI...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 11:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
rosta írta:
Ilyen könnyedén lehet egy topic-ban, amely egy bűnöző, hazaáruló, országrontó, kádárista politikusról szól, áttérni a fidesszel szemben érzett ellenérzésekre, ahogy ez itt megtörtént. Ezt hívják tematizálásnak a médikusok...

Nyilván azt fogja mondani a két kolléga egyike, hogy a jelzőim a fideszre jellemzőek, de hát ez legyen az ő bajuk...



Kedves Rosta! :D

Kérlek ne haragudj, írhattam volna más politikust is, csak az érdekelt volna,
hogyha egy politikusnak nem megy, akkor miért nem mond le?

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 11:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
szóval: ez egy olyan világ, amibe JOBB NEM BELEKEVEREDNI...


Tényleg olyan :( , és sajnálom, hogy néha ilyen sületlen kérdéseket teszek fel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 12:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
cilla írta:
Kedves Rosta! :D

Kérlek ne haragudj, írhattam volna más politikust is, csak az érdekelt volna,
hogyha egy politikusnak nem megy, akkor miért nem mond le?

Üdv szeretettel cilla


Kedves Csilla a Te kérdésed alapvetően jogos. A demokrácia ugyanis nem arra épül, hogy a legjobb vezetőt válasszuk ki mindenáron, mert ez egy esélytelen dolog a rendszer stabilitását illetően. Ha tévedünk, és tirannus lesz a vezető, és nem tudjuk a zsarnokká vált, korábban legjobbnak hitt vezetőt leváltani máris itt a zsarnokság.

A demokrácia lényege, hogy a rossz vezető legálisan, jogi alapon, vér nélkül, társadalmi földcsuszamlás nélkül leváltható legyen, és legálisan, vér nélkül, tiszta eszközökkel újat lehessen választani.

Most az a gond nálunk, hogy nem tiszta eszközökkel kormányra került egy társulat, amely nem kormányzott, adatokat hamisított, titkolt el, bűnözött, a lakosságot megtévesztő programmal lépett fel a hatalom megtartása kedvéért, és nem lehet leváltani, mert a rendszert kialakítók amatőr módon fel sem tételezték, hogy egy ilyen aljas garnitura kormányozhat.

A garnitúra örül, hogy meg tudja tartani a latin-amerikai uralmát, az ország fele meg örül most, ha vasárnap farhátot ehet, mert nincs több. A vidék lakossága meg örül, hogy aznap éjjel nem rabolták ki, meg nem verték össze.

Szóval jogos a felvetésed, és a legjobb politikushoz címezted, mert eddig minden politikus, beleértve a Horn Gyulát is tisztességes volt a demokrácia fent említett alapelveiben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 12:56 
Azon gondolkodtam, milyen nehéz lehet tisztán látni annak a hibáit, aki szimpatikus nekünk, legyen az illető akár jobboldali, akár baloldali politikus – akár más. Mert akivel szemben zsigeri ellenszenvet érzünk, annak persze hamar észrevesszük a hibáit. De ha valakinek imponáló az okossága, illetve jó beszédkészsége van, elegáns és nagyvonalú gesztusokkal él – garancia-e ez arra, hogy nem fog átvágni, megkárosítani stb?
Másfelől, ha valaki, legyen az jobboldali vagy baloldali politikus – vagy más -, kifejezetten szimpatizál azzal a csoporttal, ahová én tartozom (mondjuk: a történelmi egyházak valamelyikével vagy a kisebbségi magyarokkal), garancia-e ez arra, hogy egyébként mindenben igaza van (l. „soha nem hazudtam”, illetve „az igazság szabaddá tesz”), és garancia-e ez arra, hogy mindezt nem politikai számításból, önös érdekből teszi. És nem tesz-e engem ez a tény vakká az ő hibáival szemben.
Igen, JOBB NEM BELEKEVEREDNI. Vagyis jobb megfelelő távolságot tartani a saját érzelmeinktől is, hiszen épp elegendő korlát nekünk már az is, hogy a tudatunkat a létünk határozza meg.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 13:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 13:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nemosineX írta:
Azon gondolkodtam, milyen nehéz lehet tisztán látni annak a hibáit, aki szimpatikus nekünk, legyen az illető akár jobboldali, akár baloldali politikus – akár más. Mert akivel szemben zsigeri ellenszenvet érzünk, annak persze hamar észrevesszük a hibáit. De ha valakinek imponáló az okossága, illetve jó beszédkészsége van, elegáns és nagyvonalú gesztusokkal él – garancia-e ez arra, hogy nem fog átvágni, megkárosítani stb?


A Jóisten azért adott észt az embernek, hogy tudjon dönteni. A demokrácia ezt a döntést teszi lehetővé.

Másrészt nem mindegy, hogy aki dönt (a lakosság) a Mónika, és Balázs show nézője, vagy templomba járó ember. Minden ellenkező híresztelés ellenére a kettő általában kizárja egymást. Nem mindegy, hogy van-e némi rálátása a valóságra, vagy csak a pártzászlók mennyisége alapján dönt. Nem mindegy, hogy lehet-e benne félelmet kelteni, vagy erős egyéniség az illető. És még lehet sorolni.

Én például 98-ban nem a fideszre szavaztam, de a kormányzása a számomra bizonyíték mellette. Amint a Gyurcsány- szadesz féle társulat kormányzása is bizonyíték ellene. Az ország jelentős része viszont most is imádja a Gyurcsányt.

A JOBB NEM BELEKEVERENI-t nemigazán értem, hiszen nyakig benne vagy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 13:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
miben?...

(kíváncsian várom az újabb dobozomat....)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 19., péntek 18:17 
Kedves Rosta!

Írod: ”A Jóisten azért adott észt az embernek, hogy tudjon dönteni. A demokrácia ezt a döntést teszi lehetővé.”

Azt a többszörösen mediatizált valóságot, ami általában a világon (mondhatnám úgy is: a világban), de itt Magyarországon különösen is érzékelhető, nem nevezném demokráciának.


”Másrészt nem mindegy, hogy aki dönt (a lakosság) a Mónika, és Balázs show nézője, vagy templomba járó ember.”

A „templomba járó ember” számomra olyan tág kategória, hogy abba bármi belefér, akár a Mónika- és a Balázs-show-k lelkes közönsége is, így ezzel nem is tudok, mit kezdeni. Inkább maradok a Krisztus-követő embernél, akinek igen, van némi rálátása a Valóságra. A Valóság pedig nem egyik vagy másik párt valósága – akár tetszik, akár nem. Nagyon tetszett, amit az exrefis mondott egyszer, hogy az a baj, ha mindig csak az egyik politikai oldal bűnei fájnak az embernek - akkor konkrétan, nem emlékszem, kinek.
Más kérdés persze, hogy legtöbbünk - sajnos – olyan követési távolságban vagyunk, hogy, ha tudomásul vesszük is, hogy pártállástól függetlenül rossznak kell nevezni a rosszat, nem tudjuk, vagy – ami rosszabb – nem akarjuk azt megtenni: félelemből, a nyájhoz tartozás igényéből stb. Nem könnyű folyamatosan és következetesen szembehelyezkedni hol egyik, hol másik táborral. Így értem a JOBB NEM BELEKEVEREDNI-t. Az elkeveredés rontja a tisztánlátást. Én –ilyen, azaz az általam használt értelemben – NEM VAGYOK NYAKIG BENNE!!!!

üdv. szeretettel
n.


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség