Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 24., szerda 11:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, nem válaszolsz semmit?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 24., szerda 12:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem láttam különösebb értelmét, de rendben...

Erika írta:
Szia Net!

Eljött az este, megpróbálok válaszolni.

a "megpróbálok" pontosan fedi mind a te, mind az én reakciómat

van, hogy beírok egy hozzászólást, és ÖRÜLÖK...

itt most nem nagyon látok erre esélyt...


:S = SE Smile SE Sad hanem a kettő kombinációja

hm...én jobban szeretem a szavakat ezeknél a pofácskáknál..

én is jobban szeretek beszélgetni a monologizálásnál... hiába no, ez egy ILYEN médium

a TÖBBI azt hiszem elég egyértelmű:

Eeyore, TE (ti) meg én (mi) is ott voltunk nevezett jamaicai testvérünk "közvetlen környezetében"

aztán "érdekes szétágazódás" lett az egészből, most mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy olyan nagy egység lenne hármunk között

itt álljunk meg egy szóra! azért a helyzet sokkal bonyolultabb, mint ahogy ezt most leírtad.

igaz, hogy mindhárman ismerjük ezt a valakit, de egymással sohasem találkoztunk, mindig is más-más környezetben, gyülekezetben éltünk, tehát számomra nem gond, hogy jelenleg is van távolság közöttünk.Ettől függetlenül szerintem egység is van, az alapvető hitigazságokat tekintve a leglényegesebb pontokban egyetértünk.



ez így van, még Eeyore-ral is... ettől még a jelenség létezik, és mivel ZAVARJUK egymást időnként, nem csak létező, de ZAVARÓ jelenségről van szó


és ez valahol ilyen "cseppben a tenger" jelenség, meg lehetne nézni, hol (és hogy) vannak a hajdani Bereczkisták, a hajdani Hőgyes utcaiak, hogy csak két RITKÁN szóba kerülő (és hajdanában NAGYON JELENTŐS) csoportot hozzak fel példának...

én hiszem, hogy ki-ki a maga helyén szolgál . Persze, különbség van a szolgálatokban- általánosságban a lelki munka A Szolgálat, a család, a gyerekekkel való bíbelődés sajnos nemegyszer szükséges rosszként van elkönyvelve- mindenkinek a saját felelősége, hogy milyen elvárásoknak akar megfelelni:a gyülekezetének, egyes hívő embereknek, vagy az Úrnak..

IGEN


túlnyomórészt UGYANAZOK az emberek keringenek körbe-körbe, a "jelentős keresztény tömegek" ugyanazokból az emberekből állnak (oké, kis túlzással), legyen szó EzAzA Napról, városevangélizációról vagy Salvador koncertről...

úgy szeretnék több ÚJSZÜLÖTTET látni (nem csak azért, mert nekik még minden vicc új ;) )

délután várakozni kényszerültem valahol, és abba a könyvbe lapoztam bele, amiből már idéztem: Wilhelm Bush: Isten megkísértett szolgái...
-" Türelemre van szükségetek, hogy az Isten akaratát cselekedvén elnyerjétek az ígéretet. Zsid. 10,36- az apostol tudta, hogy Istennek ez a módszere: megvárakoztatni kiválasztott és megváltott gyermekeit"
- nehéz engedni, hogy megteremjen ez a gyümölcs bennünk. Ábrahám is türelmetlenkedett, szerette volna már látni az ígéretet, s mint tudjuk, elsiette a dolgokat-
ezzel nem azt mondom, hogy nem lenne jó, ha naponként kellene olyan embereket útbaigazítani, akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot.
Az én életemben is más volt a vető, más az öntöző, más az arató ....én sem válogathatok a feladatok végzésében.
Nagyon szeretem a Szerettem volna nagyra törni című éneket-de abból rám az a sor érvényes, hogy : "a hétköznapok dzsungelébe parancsolt vissza jó Uram"/nagyon hálás vagyok, hogy legalább a fórumon itt lehetek/


...igen.... én NYOLC ÉVET vártam, addig voltam "parkolópályán", mint nyugdíjas házicsoportvezető... közben TERMÉSZETESEN a hétköznapi dzsungeltúrát folytatnom kellett :)
nem arról van szó, hogy ÉN SZEMÉLY SZERINT nem látnám, hogy "merre van nekem most az előre", az EGÉSZ "öntudatos keresztény társadalomról" beszéltem... ahol azért NAGYON ÁLTALÁNOS a "sültgalambra várás" :S vagy hogy MÁSKÉPP mondjam: a FOGYASZTÓI kereszténység



most volt 10 éves az Autonóm (ex-hitgyülis szakadár csapat, amúgy ez is tipikus, mindenkiről (a HitGyüli eredeti budaörsi közösségéről) is meg lehet mondani, hogy HONNAN szakadt ki...), nagyon üdítő volt KÍVÜLRŐL megtért emberek bizonyságait hallgatni

iszonyat aktuális (lenne) a Filippi három:
13. Atyámfiai, én enmagamról nem gondolom, hogy már elértem volna:
14. De egyet cselekszem, azokat, a melyek hátam megett vannak, elfelejtvén, azoknak pedig, a melyek előttem vannak, nékik dőlvén, czélegyenest igyekszem az Istennek a Krisztus Jézusban onnét felülről való elhívása jutalmára.
15. Valakik annakokáért tökéletesek vagyunk, ilyen értelemben legyünk: és ha valamiben másképen értetek, az Isten azt is ki fogja jelenteni néktek:
16. Csakhogy a mire eljutottunk, ugyanabban egy szabály szerint járjunk, ugyanazon értelemben legyünk.

az ELLENKEZŐJÉT csináljuk sokszor: a "hátunk megett levőkkel" törődünk, amik előttünk vannak (vagy lennének), arra meg legyintünk, hogy "lehetetlen! itt? ezekkel?"


majd mindig aktuálisan üss a fejemre, ha ilyet teszek, mert olyan vak vagyok, hogy ezt eddig észre sem vettem ...

ha nem lett volna világos, itt nem RÓLAD beszéltem :S
egy ÁLTALÁNOS megjegyzés volt a magyar evangéliumi kereszténységről... LEHETNE személyeskedni, de szerintem nem sok értelme volna, PONT SZEMBE menne azzal, amit mondtam, meg amit Pál is mond: a közös LÁTÁSUNK fényében a széthúzás helyett FOGJUNK MÁR inkább ÖSSZE!



legyünk már végre TÖKÉLETESEK (ILYEN ÉRTELEMBEN, ahogy Pál mondja!)


ENNYIRE tellett :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 24., szerda 13:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, úgy érzem az írásaidből, hogy te már nagyon lemondtál arról, hogy itt a fórumon- hiszen máshol nem találkozunk - pozitívan álljunk egymáshoz.

El vagyok képedve! mert az igaz, hogy a stílusoddal kapcsolatban volt pár felhorkanásom, de nekem semmi bajom veled, -s ráadásul ennek semmi köze az említett közös testvérnek.
Ez mondjuk zavar, amikor így összelátod, összemosod a a dolgokat.
Azt gondolom, hogy elérkeztünk egy olyan ponthoz, amikor le kellene ülni, időt adni egymásnak, végighallgatni a másikat- biztos vagyok benne, hogy úgy végződne a beszélgetés,-lehet, hogy nem lenne rövid- hogy minden OK és Kalifornia.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 24., szerda 13:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ami azt illeti, nekem sincs semmi bajom veled

(az a baj, hogy látom az arckifejezésedet erre a mondatra :S)


sőt... szerintem többször leírtam, hogy mennyire TISZTELLEK téged-titeket


bármikor szívesen ülök le egy beszélgetésre veled :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 24., szerda 14:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
na azér` :D
/már komolyan kezdtem megijedni/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 24., szerda 14:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:)

({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 24., szerda 19:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
centralpark írta:
Bizony...fogyasztoi....

ki mondta hogy egy orszagot a 10 parancsolat alapjan kell kormanyozni?

Mit hasznalt a 10 parancsolat ?
kik jutottak altala udvosegre??

egyebkent nem ertelek ,:) :) :)

altalaban a global toket az izraelita szarmazasuakra ertik ....magyarul (a zsidokra )
akkor most ne legyen global toke ,de zsido torvenyek igen???? :)
nagyon jo:):)


egyebkent nem ertem ezt ..

ha valaki nem tartja be a torvenyt akkor fogsagra kell vinni?
csapasokat merni ra???

ha valaki nem megy vasarnap templomba ,ki kene vegezni???

szep allapotok lennenek mondhatom....


mondom en ,hogy itt nem sok szeretet van ...

az is furcsa peldaul hogy a microsoft windows vistan vagy xp-n es .
magan az interneten ,morognak egyesek a global toke ellen...
:)

a penz szeretetehez meg nem kell nyugatinak lenni...
es ha korulottunk mindenki balvanyimado az nem jelenti azt hogy nekunk is annak kell lenni...

Istent es a mammont egyszerre nem lehet szolgalni...a hivonek

aki meg nem, tert meg az meg ugyis szolgal valamit...

vannak emberek akiknek ,nem az alkohol a gyengeje meg a dohanyzas ,hanem a politika :)

ez is egy szenvedelybetegseg ,ugyan olyan fuggoseg mint a globaloknal a Wall streeten a yield curve


Kedves Centralpark, a privát levelezésünkben nagyon rég tisztáztuk, hogy Amerika ügyében másként látunk. Akkor te direkt kérted, hogy ne reagáljak rád. Hagyjuk egymást békén. Azóta én ezt betartottam, általában is, nemcsak priviben igyekeztem a minimálisra szűkíteni a párbeszédünket. Különben sincs sajnos elég időm itt lenni. Úgy látom, hogy te viszont a ritka beírásaimra is ugrasz.

A fenti hozzászólásod önmagáért beszél, ezt nemigen kell ragoznom. A MN mai számában, egy sajtószemlében találtam ezt a pici hozzászólást, amely azért választ ad a fenti kérdéseidre, meg a monológjaidra:

MN sajtószemle írta:
Joseph Stiglitz Nobel díjas amerikai közgazdász a vezető konzervatív német lapnak adott interjujában felteszi a kérdést Amerikáról, hogy "milyen az a társadalom, amelyben van 85 milliárd dollár az AIG-nek, de nincs pénz a beteg gyerekeknek. Ettől dührohamot tudok kapni"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 24., szerda 20:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Most megy a Hír tv-n a Nagy kiárusítás című film, a rablóprivatizálásról, a multikról, és a multikat kiszolgáló kormányokról szól a világ számos országában.

Nagyon érdemes nézni, csak itt, és most megy az országban, és sehol máshol. Sem a mozikban, sem a tv-kben....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 02:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
en csak azert irtam mert ,latom a szeretetlenseget es a gyuloletet a global toke ellen es veluk egyutt mukodo emberek ellen ...
vagy masok ellen akik ezt es ezt mondjak
peldaul hogy nekem mas a velemenyem a politikarol...

a nem beszelgetest meg atgondoltam :) beszelgessunk ..:)

ez csak vicc volt

nem irom le miert es hogyan ,mert felesleges...de meg van a magyarazata ennek kinek miert kellett adni tamogatast

nem is a miert hanem hogy miert jutottak ide hogy szukseg volt erre

de nem irom le ,felesleges....

nem fogok reagalni az irasodra,hidd el nem is akarok....

ha elhagyod a lenezo mindent jobban tudok stilust ,es azt ha valaki mast mond akkor az nem ert hozza ossze-vissza beszel..

egyebkent irtam fent a kultura lopasrol...

egyet azert tegyel legyszives ...
meseld el konkretan ,roviden
mi rossz van neked abban amit Amerika csinal???

ott Magyarorszagon mi a gond ezzel? es miert az utalat???
ennyi de ezt csak igy vitan kivul ,



elmondom neked mi a gond szamomra

a nyugat hibaival butasagaival...mindennel egyutt ,ha megnezed es ezt nem tagadhatod le ..sokkal kiegyensulyozottabbak az emberek...

egy peldat mondok ha mar itt tartunk

nalunk mindenki van ...
nemet angol sved ir francia afriaki kinai japan delamerikai (ugye ott is nehez a helyzet hol nem )

es van egy alap nyitottsaguk vidamsag..vagy nem tudom ...termeszetes dolgok

kelet europaiaknal meg nincs...nem tudom hogy irjam le ..

ne vedd magadra ..komolyan lattam embereken csak peldakent irom..

egyszeruen a szemukben nincs elet (ez eros szo nem igy )inkabb minden mindegy allapot van ..

tudom ez nem veletlen ...es nagyjabol azt is miert..
de nem jo..
valami alap vidamsag kell vagy legalabb kis eletkedv

masok is kinlodnak szenvednek anyagilag...megse ilyen ..

remelem jol irtam ha nem kerdezzetek vissza inkabb


vissza a hozzaszolasokhoz ..ha normalis hangnemben beszelnel ,akkor szivesen irnek es forumoznek es nem csak ilyeneket irnek...

ne haragudj a peldaert de mashogy nem tudom leirni az jon ki az irasaidbol ,hogy olyan elore gyartott
pont olyan mint a kommunista gondolkodas csak eppen a masik oldal ..van egy ket sablon resz es minden odater vissza
Pl global toke
kultura ellopas
elnyomas
osszeeskuves
ki akarnak zsakmanyolni

kommunistaknal is ez volt ok is teteleket ismetelgettek es egyiranyu volt a gyuloletuk....

ez nem kotekedes volt csak probalom megfogalmazni hogy mit latok az irasaidban


de ez sem lenne gond ..csak ott van az a bizonyos "ezt is mint mindent jobban tudom " dolog :)

ha ez nem jonne at az irasodbol hidd el nem is olvasnam csak neha ,hogy merre tart a topic
ennyi


(a global kulturat lophoz en csak annyit tennek ,hogy a kulturat az ember magaban orzi es ezt nem lehet elvenni ,

csakis attol aki eldobja ...)


ha kedvesebben irsz majd akkor nem reagalok :) igerem


(guny es okoskodas nelkul)

ugyan is senki sem okos es nem is bolcs

csak is Isten ....

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 02:31 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
rosta írta:
Most megy a Hír tv-n a Nagy kiárusítás című film, a rablóprivatizálásról, a multikról, és a multikat kiszolgáló kormányokról szól a világ számos országában.

Nagyon érdemes nézni, csak itt, és most megy az országban, és sehol máshol. Sem a mozikban, sem a tv-kben....



latod errol irtam

mit es mikor vett el toled akarmelyik Multi??????????????????????????????

rabloprivatizacio??????

a Multikat kiszolgalo kormanyok meg azert vannak mert a kormanyfo penzt kap erte :)

ingyen nem csinalna:)
ezen miert kell csodalkozni??

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 05:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Eeyore írta:
...
Nagyon nehéz egy másik ember szemével látni a világot. Főképp, ha az másik földrészen él, más korú, mást élt át, mást tanult és még a neme is más :) Nehéz.
...


elgondolkodtam... VALAMIÉRT nekem éppen az azonos földrészen élt, azonos korú és nemű "másként gondolkodót" SOKKAL nehezebb megértenem, mint centralparkot (centralpark PRIMO (=rokon, puerto rico-iul) :D)

nem igaz, hogy nem értem, csak nem tudok AZONOSULNI vele

teljesen igaz az 500 év elnyomás

teljesen igaz, hogy "ezt így szoktuk meg", hogy "egyenesen nekimenni" úgyse lehet, inkább csak a kocsmában kesergünk a szerencsétlen sorsunkon...

nemtudom-nemtudom...

a kutyám nagyon okos... de tényleg!!! simán "meg tudja mondani", ha inni kér például... de ha körbetekerte a láncával magát a fán, az összes tudománya kimerül abban, hogy RÁNGATJA a láncot, ahelyett hogy ÖT-HAT LÉPÉSSEL már meg is oldaná a problémát

amit beidéztem a múltkor, annak JÓ RÉSZÉN nem tudunk változtatni, csak a lánc CSÖRGETÉSE lehet a "kínálkozó megoldás"

az ilyenek "magasak nekünk":
"1) Magyarországon ma hiányzik a minőségi családi és kisvállalkozások kiterjedt hálózata.
2) A hazai kisvállalkozások jelentős része kényszervállalkozás
3) Már nálunk is kiemelkedtek hazai vezető réteg kezében lévő nagyobb cégek.
4) A politikai osztály és a hazai nagyvállalkozói réteg összefonódása hézagmentes.
5) A közéletben uralkodó nagykorrupció fenntartja, erősíti és erkölcsileg igazolja a hétköznapi életben változatlanul tömegjelenségként fellépő kiskorrupciót.

...

10) A görcsbe merevedett gazdaságot és társadalmat elavult és megkövült, a világtól elszigetelt, hanyatló kultúrájú politikai felépítmény nyomja. Túl korán kialakult a zárt kétpártrendszer, jóval azelőtt, hogy az átmenetből fakadó radikális szerkezeti reformok megvalósultak volna. Hiteltelen politikusok felkészületlen és fantáziátlan tömegei kínálnak működésképtelen alternatívákat a kiábrándult társadalomnak."


stb.... ezek a "balsors és a régentép" leszaggathatatlan polip-karjai, az elnyomás-szervilizmus-verbális forradalom megszokott kelet-európai lábvize...

amivel KEZDENI lehetne valamit, az ERREFELE található:

"Ebben az államban ezért a polgárai nem bíznak, és nem támogatják, sőt igyekeznek minél többet lopni tőle - azaz végső soron egymástól. Ebben a társadalomban hihetetlenül alacsony szintű a szolidaritás.
Nemzeti szolidaritásról sem lehet beszélni ott, ahol az ország polgárai állásukat és kiváltságaikat féltik még vajdasági, erdélyi és kárpátaljai testvéreiktől is."

tudjátok KI az itt a fórumon, akit LEGINKÁBB TISZTELEK?

egy "névtelen senki" (nem is ír mostanában, ha olvassa, remélem örülni fog neki, hogy SOKAT JELENTETT, amit tett)

szóba került vagy egy évvel ezelőtt UGYANEZ a szolidaritás-hiány

én meg KÍSÉRLETET indítottam: feldobtam, hogy van egy kárpátaljai barátom, aki itt tanul az egyetemen, és a BKV-BÉRLET kifizetése iszonyatos anyagi problémát és fejtörést okoz neki...

a kísérlet induló feltételezése az volt, hogy "hőbörögni könnyű, de mikor KONKRÉT TETTRE kerül a sor, úgyse tesz senki semmit"

ehhez képest: BEBUKTAM a feltételezésemet: akadt EGY ember, egy munkanélküli tanár, aki majdnem egy éven keresztül ÁTUTALTA a bérletpénzt!!!!!

(nem tudom, hogy jót teszek-e vele, nem akarom a mennyei jutalmát elvenni ;) de KÖSZÖNÖM neki, és SZINTÉN KÖSZÖNI a "Mit olvastam" rovatban "megjelent" Illés táncol c. novella írója, ŐT TÁMOGATTAD, kedves testvérem :) )

errefelé van a "kifele"...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 08:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Idézet:
"Ebben a társadalomban hihetetlenül alacsony szintű a szolidaritás.
Nemzeti szolidaritásról sem lehet beszélni ott, ahol az ország polgárai állásukat és kiváltságaikat féltik még vajdasági, erdélyi és kárpátaljai testvéreiktől is."

Net, ha ilyen hiányos idézetet felteszel, legalább kiegészíthetnéd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 10:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
bocsánat :)

idézni PONTOSAN illik, ÉN nem tehetek róla, hogy Bokros Lajos nem ismeri a Felvidéket ;)

ÉN ismerem :)

onnan is van református teológus fogadott gyerekem :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 11:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Oh
Megertem en ..
Tejesen ,es szomoru nagyon..
Viszont hatalmas csapda.mert emlekezni a multra szep dolog...kell is tanulni kell belole..
De...
A multban eles az mar hiba..
Es ha igy van szinte automatikus a depresszio...
Ezzel meg nem lehet elni ,dupla nehezseg peldaul reggel felkelni es iskolaba vagy munkaba menni....
Itt is vannak olyanok akiknek nem megy sot kinlodnak..
De megis keszek arra hogy az elet mellett dontenek ,nem az uvegszemu tekintet mellett
A mult serelmeit nem lehet eltorolni..
Egyetlen dolgot lehet tenni a jovo fele nezni..

Sok olyan embert ismerek aki 46 evesen vagy tobb visszamegy az iskolaba es diplomat szerez..
Ha a lemondas mar 20 21 eves korban megvan az mar gond.....
Sot ismerek olyat is nem is egyet akik kijott ide es par honap utan azt mondta ,hogy
Te jo Isten most latom csak hogy milyen feleslegesen szenvedtem dolgok miatt ....
Sot es ezt nem en mondom hanem olyanok akik ott szulettek eltek nottek fel .
Kijottek itt eltek a honvagy hazavitte oket aztan ,par honap mulva ujra itt voltak ,mert mivel mar kijottek onnan ,nem birtak visszamenni a kesergesbe...

Egyszer mondta nekem valaki egy hazasparral talakoztam..
Hogy kegyetlenul dolgozni kell itt nem hitte volna napi 15 orat dolgozott a ferj
Mondtam neki hogy birod ?
Erre o nezd az hogy velem mi van az nem erdekes ,amiert mosolygok mint egy karacsonyfa disz az az hogy a gyermekeim a medencenkben lubickolnak delutanonkent :)

Mas
Visszaterve rostahoz
Rajottem mi a gond ..
Azert van az ami mert emlekeztetsz az O'Reillyra
Szinte egy az egyben ,nezd meg a youtubeon..
Bill O'Reilly (O'Reilly Factor)
Ugyan ez
Amerika az Amerikaiake ,vasaroljunk amerikai termekeket.... klasszikus tradiciok..republikanus dolgok
Borzalmas
Mind ezt olyan magyarazza aki Ir a rokonaii Irek bevandorlok...
Ha Amerika az Amerikaiake akkor adjuk vissza az indianoknak es menjunk innen
Ha ki kell dobni a bvandorlokat akkor O is menjen az elso repulovel :)
Mindegy hogy 10 eve van itt vagy 100 eve..
Amerikai termekeket meg majd veszunk ha jok lesznek :)
Amig megvesz az ember egy amerikai autot es 2 honap utan szervizbe kell vinni addig ilyet nem veszunk..
Japan autot vesz valaki az elso 4 5 evben csak olajcsere van ...max fekeket kell cserelni ...
Hiaba nyomjak ra szep matrricaval hogy made in usa ,ha az aru hulladek
A tradicioival meg az orszag kitiszitasaval menjen ahova akar
Mert a kitisztitas veszelyes dolog ...elfajulhat ..nem normalis nezet ilyen nincs...
Az orszag biztonsaga az hogy csaladok biztonsagba legyenek az nem egyenlo a kitisztitassal....

Egyszer azt is mondta nekem egy magyar ,hogy neki nem tetszik Amerika vissza fog menni egy ev mulva
Mert Amerika azoknak jo akik csaladot akarnak es gyerekeket nevelni...
Egyedul allonak szabad gondolkodonak tulsagosan konzervativ ..
Es igy is van...
Ha valaki kijon egybol latja hogy nagyon konzervativ minden..
Nem ertem akkor a global toka problemat :)
Amit irtal...

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 11:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Kiegeszites
Ha a global toke kultura ellopo liberalis akarmi
Akkor miert van az ,hogy aki europabol jon annak egybol a szabadsag hianyzik..

Ugyanis mi konzervativabbak vagyunk europanal ez teny..

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség