Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 11:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Egyszer mondta nekem valaki egy hazasparral talakoztam..
Hogy kegyetlenul dolgozni kell itt nem hitte volna napi 15 orat dolgozott a ferj
Mondtam neki hogy birod ?
Erre o nezd az hogy velem mi van az nem erdekes ,amiert mosolygok mint egy karacsonyfa disz az az hogy a gyermekeim a medencenkben lubickolnak delutanonkent :)



Na ezért már én is mosolyogtam volna, mint a vadalma. :*: :*:

Itt már akkor is mosolyognak az emberek, ha munkát kapnak. :*: :*: :*:

Mégiscsak vidám nép vagyunk mi.Ahogy megjön a létbiztonság, mindjárt vigyorgunk. :*: :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 13:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
:) :)

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 13:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
:) :)

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 13:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
centralpark írta:
rosta írta:
Most megy a Hír tv-n a Nagy kiárusítás című film, a rablóprivatizálásról, a multikról, és a multikat kiszolgáló kormányokról szól a világ számos országában.

Nagyon érdemes nézni, csak itt, és most megy az országban, és sehol máshol. Sem a mozikban, sem a tv-kben....



latod errol irtam

mit es mikor vett el toled akarmelyik Multi??????????????????????????????

rabloprivatizacio??????

a Multikat kiszolgalo kormanyok meg azert vannak mert a kormanyfo penzt kap erte :)

ingyen nem csinalna:)
ezen miert kell csodalkozni??


Na ugye, hogy szinte minden hozzászólásomra írsz. Sajnálatosan anélkül, hogy utánanéznél, hogy mi is a tárgy.

A filmben is leközölt bolíviai vízszolgáltató privatizációját nyilván nem ismered, merthogy nem kérdőjeleznéd meg akkor a rablóprivatizációt, amely mögött amerikai multi állt. Törvény tiltotta a privatizáció után, hogy bármely formában vízet vegyenek az emberek, még az összegyűjtött esővízet is büntették. Az emberek a keresetük negyedét, felét vízre fordították.

Számomra a pofátlanság, és aljasság csúcsa az volt, amikor egy afrikai országban a miniszter az ország vasútját adta el egy brit multinak. Azok felszedték a síneket, beolvasztották, és megszünt az országban a vasúti közlekedés.

A magyarországi privatizálás kérdésében valóban jó lenne tájékozódnod, merthogy a nemtudás nem nagy erény.

Úgy nézem, hogy valakivel priviztél rólam, és leközlöd a rólam írtakat. A stílusod nem új nekem. Az ittenieki felett a priviben is olvashattalak. Hát nem nagy erény ez sem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25., csütörtök 20:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
centralpark írta:
en csak azert irtam mert ,latom a szeretetlenseget es a gyuloletet a global toke ellen es veluk egyutt mukodo emberek ellen ...
vagy masok ellen akik ezt es ezt mondjak
peldaul hogy nekem mas a velemenyem a politikarol...

a nem beszelgetest meg atgondoltam :) beszelgessunk ..:)

ez csak vicc volt

nem irom le miert es hogyan ,mert felesleges...de meg van a magyarazata ennek kinek miert kellett adni tamogatast

nem is a miert hanem hogy miert jutottak ide hogy szukseg volt erre

de nem irom le ,felesleges....

nem fogok reagalni az irasodra,hidd el nem is akarok....

ha elhagyod a lenezo mindent jobban tudok stilust ,es azt ha valaki mast mond akkor az nem ert hozza ossze-vissza beszel..

egyebkent irtam fent a kultura lopasrol...

egyet azert tegyel legyszives ...
meseld el konkretan ,roviden
mi rossz van neked abban amit Amerika csinal???

ott Magyarorszagon mi a gond ezzel? es miert az utalat???
ennyi de ezt csak igy vitan kivul ,



elmondom neked mi a gond szamomra

a nyugat hibaival butasagaival...mindennel egyutt ,ha megnezed es ezt nem tagadhatod le ..sokkal kiegyensulyozottabbak az emberek...

egy peldat mondok ha mar itt tartunk

nalunk mindenki van ...
nemet angol sved ir francia afriaki kinai japan delamerikai (ugye ott is nehez a helyzet hol nem )

es van egy alap nyitottsaguk vidamsag..vagy nem tudom ...termeszetes dolgok

kelet europaiaknal meg nincs...nem tudom hogy irjam le ..

ne vedd magadra ..komolyan lattam embereken csak peldakent irom..

egyszeruen a szemukben nincs elet (ez eros szo nem igy )inkabb minden mindegy allapot van ..

tudom ez nem veletlen ...es nagyjabol azt is miert..
de nem jo..
valami alap vidamsag kell vagy legalabb kis eletkedv

masok is kinlodnak szenvednek anyagilag...megse ilyen ..

remelem jol irtam ha nem kerdezzetek vissza inkabb


vissza a hozzaszolasokhoz ..ha normalis hangnemben beszelnel ,akkor szivesen irnek es forumoznek es nem csak ilyeneket irnek...

ne haragudj a peldaert de mashogy nem tudom leirni az jon ki az irasaidbol ,hogy olyan elore gyartott
pont olyan mint a kommunista gondolkodas csak eppen a masik oldal ..van egy ket sablon resz es minden odater vissza
Pl global toke
kultura ellopas
elnyomas
osszeeskuves
ki akarnak zsakmanyolni

kommunistaknal is ez volt ok is teteleket ismetelgettek es egyiranyu volt a gyuloletuk....

ez nem kotekedes volt csak probalom megfogalmazni hogy mit latok az irasaidban


de ez sem lenne gond ..csak ott van az a bizonyos "ezt is mint mindent jobban tudom " dolog :)

ha ez nem jonne at az irasodbol hidd el nem is olvasnam csak neha ,hogy merre tart a topic
ennyi


(a global kulturat lophoz en csak annyit tennek ,hogy a kulturat az ember magaban orzi es ezt nem lehet elvenni ,

csakis attol aki eldobja ...)


ha kedvesebben irsz majd akkor nem reagalok :) igerem


(guny es okoskodas nelkul)

ugyan is senki sem okos es nem is bolcs

csak is Isten ....


A munkahelyen felületesen olvasok, így ezt a beírásodat csak később vettem észre véletlenül.

Nekem valóban ellenszenves a globál tőke hatalma. Mondhatom mégegyszer, hogy Krisztus szerint választanunk kell a mammon, és az Ő hatalma között. Ez is egy érv, és jó érv, de van másik érv is. A baj az, hogy a globál tőke hatalma az egy kontrolálatlan, illegitim hatalom, semmiféle felhatalmazása sincs sem az emberektől, sem Istentől. Nem képvisel népeket, népcsoportokat. Önmagát képviseli csak, egy szűk réteget a pénzhatalmat, és annak közvetlen, közvetett kiszolgálóit, és senki mást.

Ma, amikor a képviseleti demokráciáról beszélnek a politikusok, a társadalmi közmegegyezésnek ez a fogalom az alapja, akkor az igazi hatalmat nem a nép által megválasztott politikusok birtokolják, hanem a pénztőke. Ez ellentétes azzal, hogy az emberek választott képviselői határozzák meg a döntéseket az országokban. A normális állampolgár számára már az is szörnyű, hogy a háttérből teljesen idegen, ismeretlen érdekek irányítják az ő sorsát. Legalábbis az én számomra, de szerintem az emberiség számára is.

Ha nem a politika, a képviseleti demokrácia, hanem a gazdálkodás, gazdaság szemszögéből nézzük a dolgot, akkor szintén elborzasztó a dolog. A kapitalizmus a szabadverseny eszméjére épült, mégpedig a szabályozott versenyre, amely törvények alatt működik, a tudás, képesség, munka versenye által. A kapitalizmus igazi ellensége az alapító atyák szerint az, ha egyesek monopolhelyzetbe kerülve megkerülik a versenyt, és teljesítmény nélkül uralják a piacot.

Ha a legfontosabb, Isten parancsolatainak szemszögéből nézzük a dolgot, akkor a Tízparancsolatot szegik meg ezek az emberek.

Korábban azt írtad, hogy nem a Tízparancsolat alapján kell kormányozni. Szerintem alapvetően tévedsz. A keresztyén világ alapvetően a Tízparancsolat alapján volt kormányozva egészen a pénzhatalom uralomra jutásáig. A keresztyén világ nagy közmegegyezése a Tízparancsolat. Ezen közmegegyezés alapján alakult ki az erkölcsi rendünk, és ennek alapján áll a keresztyén országok törvénykezése, a jog, az élet, melyet Krisztus megerősített.

Másik hozzátennivalóm a Tízparancsolattal kapcsolatosan, hogy szerinted a pénztőke, és a Tízparancsolat egyaránt zsidó, és összeegyeztethetetlen, ha a zsidó törvény uralmát akarom, a zsidó tőke hatalmat meg nem. Itt szintén tévedsz, éspedig duplán. A pénztőke nem zsidó tőke, hanem internacionalista, nincs vallása. Mondjuk a Rothschild család fogja össze a pénztőkét, amely zsidó család, de ott van a hasonlóan hatalmas Rockefeller család, amely baptista, de a Morgan család is protestáns például, és még van jónéhány család. Másik tévedésed, hogy a Tízparancsolat zsidó törvény. Krisztus óta már nem a zsidók törvénye, hanem a keresztyének törvénye is a Tízparancsolat, hiszen a törvény minden betűje érvényes számunkra.

Az Amerika kérdéskörben tudnék újakat mondani, de csupa olyat, amely ellentétben áll a te világnézeteddel, így hagyjuk.

A stílusomról annyit, hogy van amikor nem vagyok én sem elégedett vele. Ugyanakkor a te stílusod nekem sem teszik, ha már őszinték vagyunk egymással. Tudnám ragozni, de az érzékenységed miatt hagyjuk ezt is.

Mi kelet európaiak valóban megviseltebbek voltunk, mint a nyugatiak a permanens feszültségtől, félelemtől, amelyben éltünk a kommunizmus alatt, és ez sokszor észre is vehető rajtunk. Mi is látjuk ezt, nem találtad fel a spnyolviaszt. A bizonytalanság, a bizalmi válság öli a lelket. Nem véletlenül ilyen nagy a halálozásunk Én ezt a te helyedben nem kritikával mondanám, hanem részvéttel, főleg azután, hogy most már a pénztőke uralkodik rajtunk. A mi mosolyunk árán hizlalja tovább a vagyonát ez a hatalom, amelyből azért személyesen Amerika lakossága is részesedik.

Ha tőlem ugyanazt olvasod mindig, annak valószínűleg az az oka, hogy nekem ilyen a világlátásom, én így látom a dolgokat. Itt a politikában mindegyikőnknek van világképe. A viták során kiderül, hogy ki milyen politikai képpel rendelkezik. Például amikor te azzal jöttél, hogy minden jobboldali fajgyűlölő, vagy azzá lesz, máris látható volt, hogy se kép, se hang nálad arról, mi is a politika, az élet. Gondolom rosszul esik, de ha már őszintén akarsz beszélni, akkor őszinte vagyok.

Nekem is van egy képem rólad, mint neked rólam. Hasonló korú lányaim vannak, ismerem a helyzeteteket. Semmi gond veled, csak hát a korszellem még nem engedett el. A szülők ezt jól tolerálják, mint ahogy én is, de az ismeretlenek azért helyre tesznek benneteket. Én eddig még elég szülői módon beszéltem veled.

Légy jó!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 05:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kísérlet a PATERNALIZÁLÁS perpetuálására...

ha ISMERNÉD centralparkot: nem próbálkoznál ilyennel...


de te tudod... ez egy szabad ország (állítólag)...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 12:18 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Rostát olvasva, hát nagy szomorú a helyzet.
:cry:


Milyen jó hogy Urunkkal boldogabban élhetünk. (nem kell ennyit aggódnunk.):D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 13:10 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 21:08
Hozzászólások: 69
Ha valaki NEM ITT ÉL ebben a többszörösen tönkretett országban bérből és fizetésből, akkor vajon honnan tudja, mi az iGazság?!

Hadd ne írjak most errül többet...


No meg sokkal egyszerűbb bizonyos betanult elméleteket szajkózni, mint nyitott szemmel-értelemmel-szívvel élni és meglátni a BŰNt, még ha azt egy testvér, vagy egy (választott) nép(csoport) (néhány, vagy épp nagy létszámú tagjai) követi(k) is el...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 14:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:

ha ISMERNÉD centralparkot: nem próbálkoznál ilyennel...


...


ha ez a HA feloldódna-persze, csak ami belefér a fórum nyilvánosságába, talán érthetőbbé tenné a dolgokat


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 14:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Bizonyos dolgokat kivulrol jobban latni...

Kedves rosta

Azt amit irtam a szemerol es amit latni bennuk ..
Azt en reszvettel irtam ,mert nagyon de nagyon boldog lennek ha nem igy lenne...

.......
Az Igazsag Jezus Krisztus..
Ot latni minden honnan:)
...

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 14:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Erika írta:
net2rist írta:

ha ISMERNÉD centralparkot: nem próbálkoznál ilyennel...


...


ha ez a HA feloldódna-persze, csak ami belefér a fórum nyilvánosságába, talán érthetőbbé tenné a dolgokat



nem arra céloztam, hogy "bezzeg én miket tudok"....

csak itt a fórumon olvasd végig a reakcióit ...ha megnézed: NEM ÉPPEN az jellemző rá, hogy a LEKEZELÉSRE és KIOKTATÁSRA MEGHUNYÁSZKODÁSSAL vagy akár ellentámadással válaszolna...


maradjunk az ÉN lányaimnál: a két nagylányomnál SIMÁN "idősebb" és érettebb, tudatosabb és elszántabb... NŐVÉRÜK, annak ellenére, hogy KORBAN kicsit fiatalabb...

_________________
/mT


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2008. szept. 26., péntek 14:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 14:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
most kicsit bajban vagyok, neked annyi/fogadott/lányod van, hogy nem is tudom, melyikre gondolsz?:P


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 14:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:D:D:D:D

Eszter 1986, Krisztina 1988, anyjuk neve Erika :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 14:44 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Végre megtaláltam a témához tartozó topikot! Engedjétek meg, hogy csatlakozzam Nethez:

net2rist írta:
kísérlet a PATERNALIZÁLÁS perpetuálására...


Ha már mindenki mindenfélét perpetuál, javalom, hogy tegyünk kísérletet a TÖRVÉNY perpetuálására (amiből egy vessző sem múlik el 8) )

Midenki szeresse a felebarátját, és vegyen neki bérletet, vagy ilyesmi...

Azt egyébként nem értem, miféle csapásokkal kellene sújtani, aki úgy kormányoz egy országot, hogy a Törvényt nem tartja be, nem elég a szerencsétlennek, hogy az Isten haragja van rajta???


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 15:05 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 21:08
Hozzászólások: 69
Jahh, bizonyosakat. OFFline


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség