Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 30., kedd 14:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a "varázsa" pont az az egész "magunkfajták és magukfajták" világnak, hogy MEGTEREMTŐDIK egy olyan kör, akiket JOGOSAN lehet utálni-lenézni-subhumanizálni.... MINDEN EMBERBEN időnként van erre késztetés, de az "én kérem jó ember vagyok" énképpel ELLENTÉTES lenne, ha "közelálló" emberekre "áradna ki"... így viszont megteremtődik egy "ideális célpont-csoport", akikre LEGÁLISAN lehet kiárasztani

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 30., kedd 15:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
A törökdúlás után kiégett, leperzselt országban senki sem mondta a még itt maradt néhány emberre, hogy ti voltatok a hibásak, a felelősök azért ami itt történt, és ami miatt nincs élet az ország közepén. Ma viszont Szigetvár várában Szulejmán szobra díszeleg, és a törököknek akarják eladni a várat.

Te előreszaladtál többszáz évet, mert per pillanat még csak ott tartunk, hogy a kiégetett, leperzselt kommunofasiszták által anyagilag, erkölcsileg leharcolt országban a felelősség a történtekért az övéké, és nem a lakosságé. A kommunofasisztáké, akik még itt vannak a nyakunkon.

Figyelj!
Nem a törökdúlásért felelős a kisember és nem a kommunista dúlásért, hanem a saját döntéseiért, választásaiért, viselkedéséért, hozzáállásáért, munkájáért. Azokért a döntésekért, amelyekben megmaradt a szabadsága. Pál a börtönben afelől nem dönthetett, hogy kimegy vagy bennmarad, de afelől igen, hogy ebben a helyzetben hogy viselkedik. Káromkodik, dühöng, szdja Istent és a körülményeket, vagy a körülmények ellenére dícséri az urat.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 30., kedd 19:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
A törökdúlás után kiégett, leperzselt országban senki sem mondta a még itt maradt néhány emberre, hogy ti voltatok a hibásak, a felelősök azért ami itt történt, és ami miatt nincs élet az ország közepén. Ma viszont Szigetvár várában Szulejmán szobra díszeleg, és a törököknek akarják eladni a várat.

Te előreszaladtál többszáz évet, mert per pillanat még csak ott tartunk, hogy a kiégetett, leperzselt kommunofasiszták által anyagilag, erkölcsileg leharcolt országban a felelősség a történtekért az övéké, és nem a lakosságé. A kommunofasisztáké, akik még itt vannak a nyakunkon.

Figyelj!
Nem a törökdúlásért felelős a kisember és nem a kommunista dúlásért, hanem a saját döntéseiért, választásaiért, viselkedéséért, hozzáállásáért, munkájáért. Azokért a döntésekért, amelyekben megmaradt a szabadsága. Pál a börtönben afelől nem dönthetett, hogy kimegy vagy bennmarad, de afelől igen, hogy ebben a helyzetben hogy viselkedik. Káromkodik, dühöng, szdja Istent és a körülményeket, vagy a körülmények ellenére dícséri az urat.
ex


Mondod te, aki gondolom a kádári időkben, és azután a nehézségek között is kitartottál a gyülekezetedben. Látva ott a csüggedést Pál módjára a közösséged élére álltál, és megvallva Istenbe vetett hited akár a börtönt, és a megkövezést is vállaltad volna ezért a bizonyságtételedért. A közösség csüggedt tagjai között, látva a te fantasztikusan erős hitedet, feléledt a remény és a bizalom Isten iránt, és hasonló hitben erős közösségé kovácsolódott össze a megtört csapat. Te, mint hitvalló református máig is egyik erős oszlopa vagy az egyházadnak, és a te református testvéreidnek.

Ha netán nem így lenne, akkor kérlek, hogy a szerencsétlen kisemberek pocskondiázását, és szidalmazását hagyd abba, merthogy az nem lenne tisztességes!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 30., kedd 20:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Mondod te, aki gondolom a kádári időkben, és azután a nehézségek között is kitartottál a gyülekezetedben. Látva ott a csüggedést Pál módjára a közösséged élére álltál, és megvallva Istenbe vetett hited akár a börtönt, és a megkövezést is vállaltad volna ezért a bizonyságtételedért. A közösség csüggedt tagjai között, látva a te fantasztikusan erős hitedet, feléledt a remény és a bizalom Isten iránt, és hasonló hitben erős közösségé kovácsolódott össze a megtört csapat. Te, mint hitvalló református máig is egyik erős oszlopa vagy az egyházadnak, és a te református testvéreidnek.

Ha netán nem így lenne, akkor kérlek, hogy a szerencsétlen kisemberek pocskondiázását, és szidalmazását hagyd abba, merthogy az nem lenne tisztességes!



Ez nagyon csúnya dolog, más emberbe belekötni, de főleg abba, hogy milyen a hitélete.Nem szoktam beleszólni a vitáitokba, mert mindketten felnőtt férfiak vagytok, de az mindig nagyon mélyen érint, ha a másikat leszólják.Olyan mintha én kapnám a pofonokat.(mivelhogy én is kaptam már)

Ex most azt mondta, hogy a kisember is ha nagyon nehéz helyzetbe kerül, akkor is a saját cselekedeteiért ő felel, nem a körülményekért, mert az tőle független.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 30., kedd 20:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
cilla írta:
Ex most azt mondta, hogy a kisember is ha nagyon nehéz helyzetbe kerül, akkor is a saját cselekedeteiért ő felel, nem a körülményekért, mert az tőle független.


Én is ugyanazt mondom, csak az egyenletbe a kisember helyére Exrefist helyettesítettem be. Ugye, hogy bántó a számára? Még a te számodra is.

Ha nem ítélkezne a történelem által összetört kisemberek felett, eszembe se jutna említeni ezt a párhuzamot.

Ami a belekötést illeti szerintem elfelejtetted olvasni, hogyan nácizik, meg komcsizik néhány hozzászólással korábban a derék önzés párti fórumtársunk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 30., kedd 20:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönjük Tanár Úr!

most már mindent értünk....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 30., kedd 21:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Én is ugyanazt mondom, csak az egyenletbe a kisember helyére Exrefist helyettesítettem be. Ugye, hogy bántó a számára? Még a te számodra is.

Tévedédben vagy. Teljesen tisztában vagyok azzal, hogy a dolgaimért én vagyok felelős. Nem hivatkozhatok sem én sem más, hogy elnyomtak az oroszok, a kommunisták, hazudtak nekem becsaptak a vezetőim, stb. Senkire nem hivatkozhatunk majd a Bíró előtt. És az egyáltalán nem bántó nekem, hogy én vagyok a felelős.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 01., szerda 00:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Ami a belekötést illeti szerintem elfelejtetted olvasni, hogyan nácizik, meg komcsizik néhány hozzászólással korábban a derék önzés párti fórumtársunk..


Ezt tényleg nem olvastam, de azt is ugyanolyan csúnya dolognak tartom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 01., szerda 08:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Eeyore!
Eeyore írta:
És van egy kérdésem, ez főként exrefisnek szól, talán ő van leginkább otthon a témában. Nekem úgy tűnik, hogy Magyarország utoljára jól működő gazdasági egységben, szervezetben a monarchia idején volt. Amikor azt szétverték, akkor szétverték a gazdasági egységet is; a vasutak a semmibe futottak, stb., ez most hosszú volna. A nemzetállamok létrejöttével a térség atomizálódott.
Ez is egyfajta bűnbakkeresés, csak itt nem emberekben, hanem körülményben keressük az okokat. Féélreértés nem essék, igen nagy csapás volt Trianon, de a mai poblémákért már nem lehet mindig előrángatni azt.
Idézet:
A rendszerváltás óta pedig ez a bomlás fokozódott - kettévált Csehszlovákia, azt pedig nem is tudom felsorolni, Jugoszlávia hányfelé szakadt. Ilyen mini államok, mint amilyen Magyarország is, természetesen a jelenlegi világgazdasági térben semmit sem számítanak.
Az elméletet a tények cáfolják. Szlovákia a fejletlenebb fele volt Csehszlovákiának, bevezették egy kicsit jobban a piaci kapitalizmust és máris előzésbe kezdett, nagyobb ütemben fejlődik, mint Csehország. Jugoszláviából is aki józanul irányítja az országát szépen felzárkózik a nyugathoz(Szovénia)
A balti országok közül is amelyik bevállalja a piacgazdaságot az soha nem látott fejlődésnek indul. Ilyen egyszerű. Nem kell feltalálni semmi újat, csak a bevált mintákat kell követni.
Idézet:
Annyit csak, mint pillangó a tornádóban. Teljesen ki vagyunk szolgáltatva a globális világgazdaságnak.
Kívül is lehet maradni a világgazdaságon csak akkor vállani kell a vele járó nyomort. (Afrika, Észak-Kórea) A vitorlás is ki van szolgáltatva a tengernek, mégis elég régóta közlekednek a tengeren. Be kell fogni a szelet a vitorlákba és tűz. Persze annak a kapitánynak, amelyik nem tudja merre megy, mindig rossz irányból fúj a szél.
Hiányoltad, hogy miért nem a kilábalásról folyik a vita? Arról folyik. Régóta a megoldásról beszélek és a legtöbben pont az ellen tiltakoznak zsigerből. :)
Azon meg bizony érdemes elgondolkodni, miért volt Magyarország virágkora a kiegyezés után és azon is, hogy mitől fulladt a végén egy nagy kudarcba. Egyszer lesz időm, összefoglalom.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 01., szerda 08:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
bocsánat Eeyore, hogy már megint nem válaszolok, TÉNYLEG nem vagyok én ehhez elég okos... Pogácsa Zoltán is megtette, Bokros Lajos válasza is eléggé megfontolandó, most legutóbb egy DÖBBENETES elemzést tettem be egy TÖRTÉNÉSZtől... mind1...

maradnék annál a körnél, amit képes vagyok átlátni:

Idézet:
Az UD Zrt.-t két szakember neve fémjelzi, Horváth Józsefé és Tóth Jánosé. Az átkosban Tóth az egyházakat figyelte meg, míg Horváth a III/III-as csoportfőnökségen a „szektás” baloldali elhajlókat. Az utóbbi később a Fidesz-éra alatt rövid idő alatt lett nemzetbiztonsági középvezetőből az NBH műveleti főigazgató-helyettese.


és igen, véletlenül pont a "Fidesz-éra alatt" próbálták meg "kicsinálni" a HitGyülit (nem mintha annó a kommunizmus alatt nem történtek volna erre próbálkozások, de egy Istentisztelet közbeni rendőri igazoltatás "kisebb súlyú" szétrobbantó erő, mint a "véletlenül pont téged találtunk meg" típusú APEH-vizsgálat-sorozat)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 01., szerda 09:05 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
a "varázsa" pont az az egész "magunkfajták és magukfajták" világnak, hogy MEGTEREMTŐDIK egy olyan kör, akiket JOGOSAN lehet utálni-lenézni-subhumanizálni.... MINDEN EMBERBEN időnként van erre késztetés, de az "én kérem jó ember vagyok" énképpel ELLENTÉTES lenne, ha "közelálló" emberekre "áradna ki"... így viszont megteremtődik egy "ideális célpont-csoport", akikre LEGÁLISAN lehet kiárasztani


Kedves net
Kicsit fog vissza magad, mert túl gyakran fogunk egyet érteni. :)

De én is így látom, másokat okolni könnyebb, mint magunkat. :wink:

De ezt Urunkban is megtehetjük?
Ami azt illeti nagyon sokan megteszik, de nagy hasznuk nincs belőle...
(ja ha én teszem nekem sincs) :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 01., szerda 11:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Kedves net es Tiv :)

Orulok hogy jo uton haladok :)
Jo volt olvasni amit beirtatok :)

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 01., szerda 11:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://www.hirszerzo.hu/cikk.dogkeselyuk.81606.html
Hogy egy kicsit ne csak a porhintő média szemén keresztül nézzétek a pénzügyi válságot. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 01., szerda 12:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
bocsi, de ma vicces kedvemben vagyok :*: :*: :*: :*:

köszönjük a sokféle elemzést, és mindenki kiválaszthatja a neki tetszetőset :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 01., szerda 13:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Én is ugyanazt mondom, csak az egyenletbe a kisember helyére Exrefist helyettesítettem be. Ugye, hogy bántó a számára? Még a te számodra is.

Tévedédben vagy. Teljesen tisztában vagyok azzal, hogy a dolgaimért én vagyok felelős. Nem hivatkozhatok sem én sem más, hogy elnyomtak az oroszok, a kommunisták, hazudtak nekem becsaptak a vezetőim, stb. Senkire nem hivatkozhatunk majd a Bíró előtt. És az egyáltalán nem bántó nekem, hogy én vagyok a felelős.
ex


Ezt idáig nem nagyon vettem észre. Lehet talán, hogy az én hibám, de valahogy mindig az jött át tőled, hogy mást tartasz a felelősnek. Az általános hitetlenséget tartottad felelősnek a te problémás hiteddel kapcsolatban. Hitetleneknek tartottad a Református gimnáziumban a tanárokat, diákokat egyaránt, a református gyülekezeti tagokat, de hitetlennek tartod a katolikusokat, csecsemőkeresztelőket, mindenkit. Velük volt problémád, és nem magaddal. Nekem így jött le. Kivéve akire te ráböksz, hogy na ő igen, ő rendben van. Ha jól emlékszem 2-3 emberre mondtad csak az egész gimnáziumban, hogy hívő volt. Ezzel magyaráztad a saját problémáidat...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség