Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 06., hétfő 10:05 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
centralpark írta:
net2rist írta:
rosszul tudod: az a Scheiber, ahol "kötelező a zsidó hit", a Lauder VILÁGI zsidó iskola



viszont a masodik mondat akkor is jo :)

sejtem a celjat hogy miert irtak be :)



kedves Centralparc!
Lehet sejtegetni, de kár érte mert sok minden belefér a sejtegetésben, jó is rossz is...

Lehet hogy nagyon tömény volt, de egyszerűen csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet ezzel a cikkel is, hogy há már valaki tarkamarhazágzoz adná nevét, előtte tájékozodjon egy kicsit.
Ha te nem tartozól közéjük tárgytalan.
Persze, mint írtam nekem semmi különös bajom velük, ameddig békén hagynak.
Igaz, ha enm akkor sem tudok jobbat minthogy környezetemben Istentől való igazi békéért imádkozom, nem úgy mint ahogy ezek az átlátszó színdarabok igérik.


Szeretettel,
dezi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 06., hétfő 10:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
cilla írta:
félve kérdezem meg, mert nem értem miért jó ez, hogy ilyen cikkeket tesztek fel(szerintem ez már túl.......)

A három szita
...

-Akkor, mosolygott a bölcs,-ha az, amit mesélni akarsz, se nem igaz, se nem jó, de még csak nem is hasznos, felejtsd el és ne terheld azzal se magadat se engem.



igen... én is pont így érzem... EZÉRT tettem fel a "véresszájú katolikus-kommunista" nemigazán-testvérem beírását is,
http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=41022&#41022
hogy a MÁSIK OLDALON is vannak ilyen "keresztények", de TALÁN nem ERREFELE volna AZ az Út, aminek ugye Jézus Krisztus a leánykori neve...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 06., hétfő 11:00 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
cilla írta:
félve kérdezem meg, mert nem értem miért jó ez, hogy ilyen cikkeket tesztek fel(szerintem ez már túl.......)

A három szita

Izgatottan, szinte futva érkezik valaki a bölcs Szókratészhez. -Szókratész, el kell mesélnem neked valamit egy közös barátunkról, aki... -Várj!- szakítja félbe Szókratész. -Azt, amit mondani akarsz, megszitáltad-e a három szitán?-A három szitán?- kérdezte az csodálkozva. -Igen, a három szitán. Az elsõ szita az igazság. Utánanéztél-e mindennek, amit mesélni akarsz, hogy valóban igaz-e? -Nem, csak úgy hallottam.-De bizonyára megvizsgáltad a második szitán, a jóságén. Amit mesélni akarsz, ha már nem hiteles, legalább jó?-Nem, nem jó, éppen ellenkezõleg, mert... A bölcs újra félbeszakítja: -Várj! Alkalmazzuk a harmadik szitát is, és mondd: használ-e nekem valamit, ha elmondod azt, ami annyira felizgatott?-Éppenséggel haszna sem igen van.-Akkor, mosolygott a bölcs,-ha az, amit mesélni akarsz, se nem igaz, se nem jó, de még csak nem is hasznos, felejtsd el és ne terheld azzal se magadat se engem.


Kedves Csilla!
Teljesen igazad van, ez nagyon ütős volt, ezért a cikket töröltem.

Egyébként ilyen ütős lehet is amikor az ember nem tudja, hogy ki mellett vonul egy hamis zászló alatt, már akiben még van erkölcsi tartás.
Mégis általában az ilyen, debil beteg emberetet sajnáljuk, és nem azokat akiket bántanak nap mint nap.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 06., hétfő 11:23 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
dezi írta:
centralpark írta:
net2rist írta:
rosszul tudod: az a Scheiber, ahol "kötelező a zsidó hit", a Lauder VILÁGI zsidó iskola



viszont a masodik mondat akkor is jo :)

sejtem a celjat hogy miert irtak be :)



kedves Centralparc!
Lehet sejtegetni, de kár érte mert sok minden belefér a sejtegetésben, jó is rossz is...

Lehet hogy nagyon tömény volt, de egyszerűen csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet ezzel a cikkel is, hogy há már valaki tarkamarhazágzoz adná nevét, előtte tájékozodjon egy kicsit.
Ha te nem tartozól közéjük tárgytalan.
Persze, mint írtam nekem semmi különös bajom velük, ameddig békén hagynak.
Igaz, ha enm akkor sem tudok jobbat minthogy környezetemben Istentől való igazi békéért imádkozom, nem úgy mint ahogy ezek az átlátszó színdarabok igérik.


Szeretettel,
dezi


Ha beken hagynak??
Ez legalabb olyan ketertelmu mint a sejtesem..
De en azt azt hiszem jol sejtettem .:)

Mivel torolve lett ..:)

Szerencsere magyarrsag magyar allampolgarokbol all...
Es ezen nem kell valtoztatni..

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 06., hétfő 11:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Kedves Csilla!
Teljesen igazad van, ez nagyon ütős volt, ezért a cikket töröltem.

Egyébként ilyen ütős lehet is amikor az ember nem tudja, hogy ki mellett vonul egy hamis zászló alatt, már akiben még van erkölcsi tartás.
Mégis általában az ilyen, debil beteg emberetet sajnáljuk, és nem azokat akiket bántanak nap mint nap.


Köszönöm kedves Dezi!

Tudod az a baj, hogy ez a felvonulás nem a politikáról kellett volna szólnia.
De azt csináltak belőle, és látod nem olyan ostobák az emberek, mert nem sokan mentek el.Mindenkinek, ill. nagyon sok embernek elege van már a színjátékokból, a gyűlöletkeltésből, oda-vissza...

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 06., hétfő 11:41 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
centralpark írta:
dezi írta:
centralpark írta:
net2rist írta:
rosszul tudod: az a Scheiber, ahol "kötelező a zsidó hit", a Lauder VILÁGI zsidó iskola



viszont a masodik mondat akkor is jo :)

sejtem a celjat hogy miert irtak be :)



kedves Centralparc!
Lehet sejtegetni, de kár érte mert sok minden belefér a sejtegetésben, jó is rossz is...

Lehet hogy nagyon tömény volt, de egyszerűen csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet ezzel a cikkel is, hogy há már valaki tarkamarhazágzoz adná nevét, előtte tájékozodjon egy kicsit.
Ha te nem tartozól közéjük tárgytalan.
Persze, mint írtam nekem semmi különös bajom velük, ameddig békén hagynak.
Igaz, ha enm akkor sem tudok jobbat minthogy környezetemben Istentől való igazi békéért imádkozom, nem úgy mint ahogy ezek az átlátszó színdarabok igérik.


Szeretettel,
dezi


Ha beken hagynak??
Ez legalabb olyan ketertelmu mint a sejtesem..
De en azt azt hiszem jol sejtettem .:)

Mivel torolve lett ..:)

Szerencsere magyarrsag magyar allampolgarokbol all...
Es ezen nem kell valtoztatni..



Azért ezen én vitatkoznék...

pl. mondjuk a szomszédos országban lehetsz Román állampolgár, és Magyar Nemzetiségű.
És csak a rend kedvéért..., tudom is bizonyitani ezt ha óhajtod, nekem van a biztokomba ilyen dokumentum, amiben szö szerint kitér ennek részletezésére.
Persze a magyarországi okmányaimban helyére kerültek a dolgok.
Szüleim révén visszakaptam a magyar állampolgárságom, és hoztam magammal a velem élő Magyar Nezetiségemet.

Igaz ezt, sajnos itt magyarországon csőcseléknek, nácinak szokták titulálni.
A megbélyegzés politikája igen hatékony fegyver a tudatlanok számára, így lesz egy erdélyi magyarból (23 millió :D )román.
Hát szépen osztódunk, mint mondjak...

Amiről te beszélsz az csupán egy papír.
A kettő nem ugyanazt jelenti NEKEM.

Testvéri szeretettel.
dezi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 06., hétfő 12:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
dezi írta:
centralpark írta:
dezi írta:
centralpark írta:
net2rist írta:
rosszul tudod: az a Scheiber, ahol "kötelező a zsidó hit", a Lauder VILÁGI zsidó iskola



viszont a masodik mondat akkor is jo :)

sejtem a celjat hogy miert irtak be :)



kedves Centralparc!
Lehet sejtegetni, de kár érte mert sok minden belefér a sejtegetésben, jó is rossz is...

Lehet hogy nagyon tömény volt, de egyszerűen csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet ezzel a cikkel is, hogy há már valaki tarkamarhazágzoz adná nevét, előtte tájékozodjon egy kicsit.
Ha te nem tartozól közéjük tárgytalan.
Persze, mint írtam nekem semmi különös bajom velük, ameddig békén hagynak.
Igaz, ha enm akkor sem tudok jobbat minthogy környezetemben Istentől való igazi békéért imádkozom, nem úgy mint ahogy ezek az átlátszó színdarabok igérik.


Szeretettel,
dezi


Ha beken hagynak??
Ez legalabb olyan ketertelmu mint a sejtesem..
De en azt azt hiszem jol sejtettem .:)

Mivel torolve lett ..:)

Szerencsere magyarrsag magyar allampolgarokbol all...
Es ezen nem kell valtoztatni..



Azért ezen én vitatkoznék...

pl. mondjuk a szomszédos országban lehetsz Román állampolgár, és Magyar Nemzetiségű.
És csak a rend kedvéért..., tudom is bizonyitani ezt ha óhajtod, nekem van a biztokomba ilyen dokumentum, amiben szö szerint kitér ennek részletezésére.
Persze a magyarországi okmányaimban helyére kerültek a dolgok.
Szüleim révén visszakaptam a magyar állampolgárságom, és hoztam magammal a velem élő Magyar Nezetiségemet.

Igaz ezt, sajnos itt magyarországon csőcseléknek, nácinak szokták titulálni.
A megbélyegzés politikája igen hatékony fegyver a tudatlanok számára, így lesz egy erdélyi magyarból (23 millió :D )román.
Hát szépen osztódunk, mint mondjak...

Amiről te beszélsz az csupán egy papír.
A kettő nem ugyanazt jelenti NEKEM.

Testvéri szeretettel.
dezi


Jogilag ,....
Nem erzelmileg..
Orszag helyzeterol van szo ,a gazdasagrol arrol hogy az orszagban jobb legyen....
A kulfoldon elo magyarok is magyarok..
Sot gondoskodni kell arrol hogy ne legyenek elnyomva..
Egy osszetarto anyaorszag tobbet tud elerni ebben is..
A szethuzas nem jo...
Nalunk is van ilyen ,szerencsere en olyan reszen elek ahol nem gond a Tarka 'amcsi' :)
Inkabb pozitiv...

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 06., hétfő 12:31 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Ha jol olvastam amit irtal ,akkor meg igazan nem ertelek
Egy befogado orszagot miert kritizalsz???

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 06., hétfő 12:40 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
centralpark írta:

Jogilag ,....
Nem erzelmileg..
Orszag helyzeterol van szo ,a gazdasagrol arrol hogy az orszagban jobb legyen....
A kulfoldon elo magyarok is magyarok..
Sot gondoskodni kell arrol hogy ne legyenek elnyomva..
Egy osszetarto anyaorszag tobbet tud elerni ebben is..
A szethuzas nem jo...
Nalunk is van ilyen ,szerencsere en olyan reszen elek ahol nem gond a Tarka 'amcsi' :)
Inkabb pozitiv...


Na ugye, hogy lehet két hívő embernek külön álláspontja erről.
Nem ördögtől való ez.

Csak azért irom, mert egyik beírásodban értetlenségedet adtad annak, hogy hogyan lehet egy dolgom mást érteni, mint hívő ember.
Hát ilyen egyszerűen!
Igen, érzermileg is, és ez nem elhanyagolható.
Én sem viataotm a tarka pozitív hatását is, csak ne legyen igen tarka, és ne erőszakoskodjon kéretneül a portámon belül.
Főleg ne rugja fel a saját teheneimet a saját udvaromon, csak azért, hogy a z ővé az én joszágaim kárára hízzon, utánna, amikor ez megtötrént, olyan gyorsan távozzon, amint jött..., persze a kárt hátrahagyva.
Tudod, az érem két oldala...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 06., hétfő 12:42 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
centralpark írta:
Ha jol olvastam amit irtal ,akkor meg igazan nem ertelek
Egy befogado orszagot miert kritizalsz???


Na ugye, hogy azt sem tudod mi fán terem a befogadás...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 06., hétfő 12:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
En tudom :)
Ez mindennapos dolog itt....

En az ellentetek megszuntetesen vagyok ,nem a kielezes mellett...
Egy orszagon belul (itt most orszagrol beszelek csak)
Az osszetartas fontos...

A tamadas utan ,(reszletekbe most nem megyek bele mert )
Mindenki mindegy honnanjott kirakta a zaszlot ha mashova nem is az autojara ,mar nekem is sok volt :)

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 06., hétfő 13:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
dezi írta:
centralpark írta:
Ha jol olvastam amit irtal ,akkor meg igazan nem ertelek
Egy befogado orszagot miert kritizalsz???


Na ugye, hogy azt sem tudod mi fán terem a befogadás...


persze hogy nem tudja!

hiszen az USA valamennyi lakója már a kőkorszakban ott lakó, szibériából a szárazföldi hídon át érkezett ősök leszármazottja... vagy mégse?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 06., hétfő 17:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Magyar Nemzet hírösszefoglalójából kivett cikkecske, máshol nemigen látom. Ez a történet vajon mit jelenthet? :

Idézet:
Zárolt a Lehman-vagyon?

Komoly válságot idézhet elő a pénzügyi rendszerben az a hipotézis, amit a londoni The Sunday Times vázolt fel tegnap. A lap szerint a felszámolásokat vizsgáló szervezet elé benyújtott dokumentumokból kiderül, hogy a JP Morgan állhatott a Lehman Brothers szeptember közepén bejelentett csődjének hátterében. A dokumentum szerint ugyanis a JP Morgan még a Lehman csődjelentése előtt „befagyasztotta” a pénzintézet mintegy 17 milliárd dolláros vagyonát. Ebből a lap értesülése szerint szeptember 12-én – vagyis két nappal a csődvédelem kérése előtt – még 15 milliárd dollár volt hozzáférhetetlen a Lehman számára. Amennyiben az információ igaznak bizonyul, úgy az eddigiekkel teljesen ellentétes megítélés alá eshet az amerikai történelem legnagyobb pénzintézeti bukása. (D.Z.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 10:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Hallom ugye mostanában úton-útfélen, hogy amerikai bankok mentek csődbe.

Kérdésem, hogy ezek a bankok magánkézben vannak?
Ha igen miért kell megmenteni?
Félre ne értsetek, nem azt mondom, hogy ne mentsék meg, mert segíteni kell annak aki bajba kerül(mondjuk mikor egy kis embert kirúgnak, valahogy nem fognak össze a hatalmak, hogy mentsük meg az utcára jutástól :oops: :wink: )

Köszi a válaszokat cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 12:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
mentsük meg az utcára jutástól :oops: :wink: )

Köszi a válaszokat cilla

Kedves Cilla!
Pontosan ezt teszik most, mert ha a válság kiterjed az egész gazdaságra akkor nagyon sokan munkahelyen kívül találják magukat.
Ezzel együtt most is vannak olyan közgazdászok, akik azt mondják, hogy hagyni kéne bedőlni akinek be kell. Ennek az lenne a következménye, hogy egy rövid intenzív sokk után kitisztulnának a pénzügyileg zavaros dolgok és meg lehetne gyorsan indulni felfelé. Én is ennek a híve lennék, ha érdekelne bárkit is a véleményem. :)
Én ebben is mint általában a sokkterápia híve vagyok.
Most az állami infúziók valszeg megmentik a pénzvilágot, de lehet, hogy gyógyszer több bajt okoz majd mint a betegség. Az üzenet ugyanis az, hogy lehet nyugodtan felelőtenül gazdálkodni, legfeljebb majd az álllam kihúz a ... bajból. Az állmnak ugye nincs pénze, tehát az adófizetők tejelnek mint rendesen.
Ha így megy, a végén még tényleg megvalósul Lenin álma és mindenütt szocializmus lesz. :(
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség