Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 21:35 
FM írta:

A te írásodban az a gond, hogy Isten országát összehozod a 10%-os ígérettel, amit neked ígértek a választási hajcihőben.


Én meg szerettem volna, ha megígéred, hogy válaszolsz egy egyszerű kérdésemre.
:-(


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 21:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
FM írta:
:*: Jaj Sóder,
nem tudod mit jelent a történelmi kersztény.
Magda aki szeret


:*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 21:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
oké... még 1x utoljára... csak hogy azért a magas cé még1x megszólaljon:

Idézet:
én mondtam:
ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni... itt MUSZÁJ magas cé-re váltanom: EMBER!!! ha TE MÉG nem láttál zöld szemű embert, NE SIESS KIJELENTENI, hogy NEM IS LÉTEZIK!!

ex mondta:
Azért jó, hogy nem csatoltál hang file-t. Smile
Mint elméleti opciót fenn lehet tartani, de én még újjászületettel nem találkoztam. Megtérttel igen, de rá is rákos daganatként néztek a Református Egyházban.(részletezhetem, ha kéred)
Na ez az amiért üzemszerű szakadék van egy evangéliumi gyülekezet és a Ref között.


JÓL figyelj:

én - mint tősgyökeres baptista, bár anyai ágról refi - SOSE fújnék itten most veled egy követ, ha nincs egy REFORMÁTUS PAP, akinek a szolgálatán keresztül Szentlélek-keresztséget kaptam (hoppá!!!)

utána viszont egy debreceni refigimiből MEGTÉRÉSE MIATT kirúgott srácon keresztül kerültünk el budaörsre... (megincsak hoppá!!!)

szóval... Isten útjai MÉG MINDIG kifürkészhetetlenek :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 22:10 
Ex:
Én sem tartalak nácinak és nem is mondtam rád, és nem mondtalak államtól kéregetőnek.(De az egyházad az)

Nem az én egyházam! Jézus Krisztusé! A felekezetem református minden bűnével és áldásával.
Ebben a felekezetben hirdetem, hogy szükséges újonnan születni Ige és Lélek által!
De ha vállalnom kell a felekezetem bűneit, akkor ítélj meg és ítélj el!
Én akkor is küzdeni fogok itt belül minden antiszemita és kirekesztő gondolat ellen!

Ex:
Márcsak azért sem, mert nem rólad, hanem a politikai palettáról beszéltem. Ott viszont igaz, hogy nincsen polgári jobbközép párt, csak feudális náci(nacionalista) pártok vannak. Sajnos.


Én azt a jobb oldali nézetet vallom és hiszem, amit te írtál (nem a feudálist) A palettádról én kimaradok. Nem tartasz létezőnek és ez fáj!

Ex:
Nézd hívő emberek vannak, ahogy a farizeusok is Istenhívő emberek voltak, ahogy Nikodémus is. Nekik is az újjászületést parancsolta Jézus. Viztől és Szellemtől. Ha Nikodémusnak újjá kellet születni, akkor a reformátusok sem gondolhatják magukról, hogy nekik nem kell. Igen ez az a pont ahol egy szakadék van közöttünk és itt választanom kell a ti barátságos jóindulatotok vagy a bibliai igazság között, amit megmutatott nekem Isten.


Gyere közénk! Élj közöttünk. Fasori gyülekezet.... Menj fel a honlapra és halgass meg Ige hirdetéseket, evangélizációkat! www.fasor.hu
Nagyon sajnállak barátom! Van füled, de nem hallasz, mert betömték gonosz emberek gyűlölettel és előítéletekkel, amiket te bevettél.
Nem is akarod meghallani amit mondok:
"Szükség néktek újonnan születnetek..."
és ezért nem követed Jézust, mert az ott kezdődik, hogy ha valaki én utánam akar jönni, tagadja meg magát...

Neked ezeket az előítéleteket NEM ISTEN mutatta meg, hanem hazug emberek!

Ex:
:) Most azt gondolod, hogy te milyen nagyvonalú vagy velem szembe, hogy ezt megengeded. Én viszont csak evangéliumi gyülekezetekben találkoztam újjászületett emberekkel(nem csak Hitgyüli, hogy ebből legalább ne legyen vita később).


Nem vagyok nagy vonalú, csak nyitott szemmel MERTEM járni, szembe haladva a felekezetemmel is, ha erre szükség volt.
Evangéliumi gyülekezet tagja vagyok! Az evangélium hirdetése által a Seregek Ura gyermeke! Református felekezetű, bűneire bocsánatot kapott, az Ige és a Lélek által újonnan született, Isten Országának állampolgára!
Tudod, hogy kit ítélsz el és kivel kerültél ezzel a kijelentéseddel szembe?

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 22:16 
kirekesztő, náci ideológiák....
árja "evangéliumi gyülekezetek", kisajátított alap fogalmak, mint pl. magyar ember, majd ezen emberek nácizzák a másikat....
a katolicizmus használta magára, hogy egyetemes, ezt kisajátította
áááááááá, fájdalmaim vannak, nézzetek Istenre és ne rám

:cry:


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 22:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
JÓL figyelj:
én - mint tősgyökeres baptista, bár anyai ágról refi - SOSE fújnék itten most veled egy követ, ha nincs egy REFORMÁTUS PAP, akinek a szolgálatán keresztül Szentlélek-keresztséget kaptam (hoppá!!!)

utána viszont egy debreceni refigimiből MEGTÉRÉSE MIATT kirúgott srácon keresztül kerültünk el budaörsre... (megincsak hoppá!!!)

szóval... Isten útjai MÉG MINDIG kifürkészhetetlenek :)


egy debreceni refigimiből MEGTÉRÉSE MIATT kirúgott srácon
Köszönöm, hogy igazolod az állításomat. :)
Egy kommunista iskolában ilyesmi rendjén lenne, de egy kereszténynek mondottban borzasztó.

Örülök kuriózum ref. lelkész ismerősődnek(ott van még?), de a kivétel erősíti a szabályt szólásmondást ismered, ugye?
Azt is tudod, hogy Szentszellem keresztséggel szemben a ref. egyház erős tagadásban van, sőt sokan a Szentszellem nyelvek ajándékát az ördögtől valónak tartják.
Tehát én arról beszélek, hogy "ménsztrím" az veszedelmesen rossz irányba halad.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 22:38 
Aki kegyesen akar élni, azt minden felekezetben üldözni fogják!

Hitnek mondják, de annyira anyagi, de hát így mondják...

A szólás mondások már koránt sem jelentenek annyit számomra, mint újonnan születésem előtt, főleg akkor nem ha a valóságnak ellene mennek.

Minden felekezetben csak a Lélek és az Ige munkájára, keresztségére születnek új életek.
Ez alól a ref gyülekezetek sem kívételek.
A nyelveken szólást ne tiltsátok, de inkább 5 értelemmel, mint 10.000 nyelveken és nem alap felszereltség, hanem ajándék extra.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2006. nov. 09., csütörtök 22:49-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 22:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ex, végül is nem csalódom benned: sem a politikában, sem az egyházi dolgokban nem tudsz igazságosan mérlegelni. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 22:51 
Jézusra nézek és reményem van Ex felől, Ő meggyógyíthatja.
Várja Lelkem az Urat és bízom ígéreteiben!

:)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 23:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
A palettádról én kimaradok. Nem tartasz létezőnek és ez fáj!

Nekem meg az fáj, hogy nem érted, meg amit írok. Ezen az alpon én is lemaradok a saját palettámról, mert nincs olyan kínálat ami nekem megfelelne. Ettől magamat sem minősítettemnem létezőnek.

Az újjászületést itt most nem akarom megbeszélni, mert azt külön topikban kellene, meg őszintén szólva már nem emlékszem, hogy te magad, hogy állsz víztől való újjászületéshez. És itt azért nem a te személyedről van szó, hanem általában a ref. álláspontról.
Azt megígérem, hogy belehallhatok egykét prédikációba.

Idézet:
Nagyon sajnállak barátom! Van füled, de nem hallasz, mert betömték gonosz emberek gyűlölettel és előítéletekkel, amiket te bevettél.

Kedves Kavics!
A mellett, hogy ez nem igaz, nem is érv. Maradjunk az igénél és a tényeknél. A személyeskedés is egy érdekes játék lehet, de abba nem vagyok benne. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 23:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Azt megígérem, hogy belehallhatok egykét prédikációba.





Á, ennyire talán nem kellene komolyan venned.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 06:34 
off:
Már itt is vagyok... :-)
Vasárnap estig nem leszek, mert presbiteri hétvégére megyek, megmártózni az Úr Igéjében, aki tud és akar, imádkozzon értünk :-)

on:
Sokan félelemből szavaznak!
A kevésbé rosszra a rossztól való félelmükben.
A politikai szavazásnál nem a JÓ és ROSSZ között kell választanunk.Aki ezt mondja, az HAZUDIK! (Lásd ex okfejtése)

Amikor pártokra szavazok, akkor azt kell figyelembe venni, hogy melyik párt képviseli leginkább azt a társadalmi réteget, amiben én is benne vagyok.
Melyik párt szedi be úgy a pénzt, ossza ki úgy a pénzt, hoz olyan törvényeket, amik rám a legjobb hatásal vannak.
Számomra - mint jobb oldali nézeteket valló emberre - ez jelenleg a FIDESZ!
Nem mindenki náci, aki erre a pártra szavazott, ezért ez a párt se náci minden sejtjében. Valóban vannak benne szélsőséges nemzeti nézeteket valló emberek. Zsidó emberek elleni szélsőséges uszító gondolatok, amik ellen én is kűzdök, de emiatt egy kalap alá venni mindenkit, aki a FIDESZRE szavaz, ostobaság és kényelem.

A bal oldalon vannak olyanok, akik KJ örökségei és vissza sírják azt a korszakot, elítélve a mostani demokrácia minden részletét.
Akkor mondjam az MSZP-re hogy kommunista? A kommunista szó nekem egyet jelent a népírtással, ugyan úgy, mint a fasiszta.

Bal oladlon nagy bajok vannak, hiszen amit ígértek és ami miatt valaki rájuk szavazhatott, hacsak nem félelemből szavazott egy rossz ellenében, annak szöges ellentétét cselekszik.

Ha a JÓ-ra akarsz szavazni, akkor ki kell, hogy ábrándítsalak.
Az nem a Fidesz, nem az MSZP, nem EX és nem Kavics.
Ő az Úr egyedül, mert nincs más JÓ!

Dicsőség és dícséret a Báránynak, aki eljött, hogy megszabadítson minket!


Ámen


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 08:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
Tehát én arról beszélek, hogy "ménsztrím" az veszedelmesen rossz irányba halad.


iggen... más néven: a SZÉLES ÚTON

ezé kéne azoknak, akik a KESKENYt keresgélik nap-mint-nap inkább ÖSSZEFOGNI, mint ereszd-el-a-hajam-at játszani...

szvsz

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 09:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, egyetértek.

Alapelvnek tekinthetnénk az admin által közzétett fórum- alapelvét:

az alapvető dolgokban – egység, a mellékes dolgokban – szabadság, és mindenben mindenütt - szeretet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 18:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
exrefis írta:
Azt megígérem, hogy belehallhatok egykét prédikációba.





Á, ennyire talán nem kellene komolyan venned.


A helyes megfejtés a "belehallgatok" szó lett volna. :)
Mikor reagáltál rá, akkor sem vettem észre az elírást, csak most. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség