Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 17., péntek 21:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Az elnyomott kisebbségekkel szemben tipikusan rasszista módon nyilatkozik meg, lásd a romák, a színesbőrűek iránti általánosítást, rosszindulatot, a sárgákkal szembeni faji fölényről nem is szólva.

Erre az állításodra idézzél már tőlem valami igazolást!
ex


Talán olvasnod kellene magad, vagy hallgatnod kellett volna olyanokra, akik már itt hagyták a fórumot egyebek mellett a vallási felsőbbrendűségtől átitatott hozzászólásaid miatt is.

Próbaként belenéztem egy szaktopic-ba, már az első hozzászólásodban kirekesztésről beszélsz Krisztus nevében.

A kínaiakat meg ebben a topicban aláztad.

Az meg természetes számodra, hogy a népedet lenácizod, mint a Rákosi, az embertársadat meg Dunába lövetőnek nevezed.

Szomorú képlet, nemigazán tudom megfejteni, hogyan áll ez így össze.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 18., szombat 09:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
Indu írta:
:shock: well well, nem jutok szóhoz. Asszem mindkét esetben (Ex mint tipikusan rasszista és Net mint tipikusan antiszemita) kimeríti a rágalmazás kategóriáját, de annak is abszurd. A "sárgákkal szembeni" kitétel pedig édes.


Na végre, hogy hozzászóltál kedves Indu! Üdv ilyen messziről! :)

Szóval szerinted is a zsidó banktőke uralja a világot, mint Exrefis, és Net2rist szerint? :shock:



a világot a HÜLYESÉG uralja :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 18., szombat 14:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 18., szombat 18:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
a világot a HÜLYESÉG uralja :S

Akkor mégse a zsidó karvajtőke?
Teljesen összezavarsz! :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 18., szombat 20:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
net2rist írta:
a világot a HÜLYESÉG uralja :S

Akkor mégse a zsidó karvajtőke?
Teljesen összezavarsz! :D
üdv
ex


A hgy-s szürkeállományt összezavarja egy horthysta katonatiszt unokája? Már azt sem tudni, hogy hol az antiszemitizmus?! Döbbenetes hír ez kedves olvasóim, hiszen a pénzügyi válság alapjaiban rengette meg az országot! :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 19., vasárnap 09:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
http://atv.hu/hircentrum/2008_okt__az_orranal_fogva_vezetik_a_magyar_tarsadalmat___.html

a Kenedi-interjú TELJES szövege

(na erre mondják: "what a punchline!" - nem baj, ha EZT nem értitek, ez csak teljesen PRIVÁT vigyor, ide, az egész "magasröptű eszmefuttatás" végére)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 19., vasárnap 22:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Egy kedves olvasó református hölgy jelezte, hogy nem szép dolog mások nagyszüleit szóba hozni ilyesféle vitákban, inkább tetszik neki az értelmes érvelés, mint másoknak a szüleinek, nagyszüleinek az emlegetése.

Meg kell mondjam, hogy távolról sem akartam volna a nagypapa emlékét megsérteni, aki minden bizonnyal becsületes, tiszteletreméltó ember volt. Net elmondásai szerint ilyen volt, és biztos vagyok benne, hogy ez így is van. A helyzet abszurditását akartam jelezni a nagypapát felhozva, hiszen olyan világban élünk, hogyha a katonatiszti megjelölés mellé odaillesztjük, hogy horthysta, akkor az máris pejoratív bélyegként jelenik meg. Merthát ugye nem zörög a haraszt... (főleg, ha zörgetjük)

Szóval távolról sem akartam semmi rosszat mondani a nagypapáról, csak jeleztem, hogyha Net2rist antiszemitázik csak amiatt, mert egy fontos kérdést körbejárunk, akkor bizony a mai világban hasonló, sokak által napi rendszerességgel használt bunkókkal lehet visszacsapni. Amint jeleztem ezt az Exrefisnek is, hogy manapság bizony hókon lehet őt is nyomni olyan bunkókkal, amelyekkel ő is operál.

Szerintem ezt a magasröptű párbeszédet tényleg jó lenne lezárni. Ha nem sérteném senkinek az érzékenységét, akkor holnap, holnapután írnék be új oldalakat a globalizációról. Az a kérdésem, hogy a visszafogott, Pokol Béla féle kritika érdekel benneteket, ami tudományos, de szárazabb, vagy a kemény, emiatt olvasmányosabb kritika érdekel benneteket? Lásd Bogár, Korten.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 20., hétfő 04:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
örömmel üdvözöllek újból "disztingvált úriember"-jelmezedben...

te döntöd el, hogy MEGÉRI-E ezt feladnod...

azt hiszem ez már ÍGY IS túlságosan "magasröptű" lett a saját mércédhez képest is, tényleg ideje abbahagyni...

csak arra vigyázz, hogy el ne veszítsd teljesen az arcodat azáltal, hogy bocsánatot kérsz... nem is tudom, MI TÖRTÉNNE akkor ...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 20., hétfő 09:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Öreg vagyok már a szájkaratéhoz, időm sincs rá.

Ha nem választottok, akkor ma Kortent fogok begépelni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 20., hétfő 09:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Első sorban Cillának! :)
Néhány oldallal ezelőtt ilyesmiket írtam, most olvashatod egy vérbeli szakértőtől:
A magyar modellt évszázadokig tanítani fogják a közgazdasági egyetemeken, mert mindenben szembemegy a józan ésszel.

http://www.hirszerzo.hu/cikk.jaksity_a_ ... 83675.html

üdv
ex :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 20., hétfő 11:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Ex! :D


Idézet:
De, csak sajnos nincs alternatívánk. Ha azt mondjuk, hogy a betétes nem bukhat, a bank nem bukhat, a részvényes nem bukhat és mindent kifizet az állam, akkor ezzel felelőtlenségre ösztönözzük a szereplőket.


Igen, pont ezt kérdeztem én is, hogy most nekik miért kell segíteni?
Talán ezért is vannak a kis emberek felháborodva, hogy nekik sem segít az állam bácsi ha nem fizetnek, hanem pl.10perc alatt kilakoltatnak, ha nem fizeted a rezsit.

Idézet:
A cégek profitja ennél jóval nagyobb arányban fog megzuhanni.


Na ezt is kik „szívják” meg???????????A dolgozók vagy dolgozni vágyók.

Idézet:
Nincs semmi baja a kapitalizmusnak, tökéletesen működik. Az a szabadversenyes kapitalista modell, melyben a társadalom az elmúlt száz évben élt, azt a törvényszerűséget követi, amely az univerzumban uralkodik. A kereslet-kínálat az olyan, mint a természetben az eszkimó és a fóka kapcsolata: ha kevesebb a fóka, kevesebb az eszkimó is. Az ember ténykedése azonban a természeti törvényt - ami alapján a piac is működik - folyamatosan eltéríti az egyensúlyi állapottól.



Az eszkimók nem jó példa, nekem nagyon nem tetszik.
Bizonyos törzseknél szokás volt, hogy ha egy család nem tudott több gyereket eltartani, az újszülöttet megölték.
Valahogy tényleg ilyen a kapitalizmus.Van egy kör, ha belül vagy jó, ha kint rekedtél nem érdekel.Farkas törvény.



Idézet:
A piacon nem számon kérhető az emberi hülyeség, a piac tökéletesen működik, mindig azt csinálja, ami a dolga, ezt axiomatikusan el kell fogadni. A piac szembeállítja egymással a keresletet és a kínálatot, és a pillanatnyi kép alapján beárazza az eszközök és források értékét. A piaci szereplők azok, akik eltéríthetik a folyamatokat az egyensúlyi állapottól. Az ember ezt rendszeresen megteszi, általában az működik rosszul, amit mi kitalálunk.



A piacot azt emberek csinálják.A gyártástól kezdve az eladásig.Olyan nincs, hogy piac.Az egy fogalom.A piac szó mögött emberek spekulációi vannak, akik a minél nagyobb haszon érdekében változtatnak.A piac nem talál ki semmit.


Idézet:
A kapitalizmus nem egy jó rendszer, csak nincs jobb. Nem is volt és nem is lesz



És itt is milyen nagy eltérések vannak a kapitalista országok között.
Idézet:

Ez durván hangzik, de úgy gondolom, hogy nekünk egy jó nagy válság kéne, különben jó dolgunkban soha nem fogunk semmit csinálni.


Ezzel csak az a baj, hogy mi lesz a szegényekkel???Mi lesz a még több munkanélkülivel??

Köszi Ex a cikket.Jó kis cikk.


Lenne még egy kérdésem, ha nem zavarlak vele?

Ha Amerikában csődbe megy pár bank, ahhoz Magyarországnak mi köze van, vagyis miért érinti ez Mo.-t?

Köszi a választ is.

Üdv szeretettel cilla :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 20., hétfő 12:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Idézet:
A kapitalizmus nem egy jó rendszer, csak nincs jobb. Nem is volt és nem is lesz



Idézet:
És itt is milyen nagy eltérések vannak a kapitalista országok között.
Látod, a lényeget kapirgálod. :)
Lehet, hogy több, de két dolog biztosan befolyásolja a különbséget.
Az egyik az, hogy az állam mennyire telepszik rá fojtogató módon a gazdaságra.
A másik pedig az adott lakosság erkölcsi szinvonala.
Nálunk mind a kettővel nagyon nagy bajok vannak ezért van az ország most csődközelben.


Idézet:
Lenne még egy kérdésem, ha nem zavarlak vele?

Ha Amerikában csődbe megy pár bank, ahhoz Magyarországnak mi köze van, vagyis miért érinti ez Mo.-t?
Azért mert ebből a jelenleg recsegő ropogó pénzvilágból vastagon vettünk fel akkor olcsó hiteleket, de ezeket nem beruházásra használtuk, hanem feléltük (Meggyesi 100napos program, 2. 100napos program), az aktuális teljesítményünk felett fogyasztottunk. most ennek a felelőtlen gazdálkodásnak meg kell inni a levét. A válság alaposan megnöveli a valaha alacsony kamatokat, tehát nagyobb terhet jelentenek, csökkenő bevétel mellett.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 20., hétfő 13:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Látod, a lényeget kapirgálod. :)
Lehet, hogy több, de két dolog biztosan befolyásolja a különbséget.
Az egyik az, hogy az állam mennyire telepszik rá fojtogató módon a gazdaságra.
A másik pedig az adott lakosság erkölcsi szinvonala.
Nálunk mind a kettővel nagyon nagy bajok vannak ezért van az ország most csődközelben.



Hú, azt hiszem kezdem érteni , öö, talán....:D

PL. van a könyvtár.A könyvtár kap pénzt könyvekre, de azt nem adják oda a könyvtáraknak mind, hanem ki tudja hova elfolyik egy jó része..
Jobb lenne ha nem az állam nem manipulálna a pénzzel, hanem megkapná a könyvtár, ők pedig, hogy több olvasó jöjjön, nagyobb színvonalat tudnának biztosítani a rendelkezésre álló pénzből(több könyv, több számítógép, légkondi....stb)
Ehhez persze jó erkölcsű könyvtárosok is kellenek(bocsi minden könyvtárostól)

Ugye valami ilyesmi?


Idézet:
Azért mert ebből a jelenleg recsegő ropogó pénzvilágból vastagon vettünk fel akkor olcsó hiteleket, de ezeket nem beruházásra használtuk, hanem feléltük (Meggyesi 100napos program, 2. 100napos program), az aktuális teljesítményünk felett fogyasztottunk. most ennek a felelőtlen gazdálkodásnak meg kell inni a levét. A válság alaposan megnöveli a valaha alacsony kamatokat, tehát nagyobb terhet jelentenek, csökkenő bevétel mellett
ex


Tehát a politikusaink felvettek egy rakás pénzt, de azt nem arra költötték
amire felvették.hűűűűűűű, hű de mérges vagyok!

Miért nem mennek inkább szántani??? :*:

.Préd. 5,9
Az ország haszna pedig mindenekfelett a földmívelést kedvelő király.

Köszi :*: cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 20., hétfő 14:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
"Tehát a politikusaink felvettek egy rakás pénzt, de azt nem arra költötték
amire felvették.hűűűűűűű, hű de mérges vagyok!"

Mire is? Például ideadták nekem családi pótlékként, szocpolként, a feleségemnek pedagógus fizetésként. Lehet hogy nagy butaság volt a felelőtlen választási ígéreteket betartani, de hameg nem azt teszi egy politikus akkor meg azért szidják nem? Most lehet hogy ebből vissza kell fizetnem valamennyit, de sajnos ez a tanulópénz a demokrácia-iskolában. Alaposan becsaptak bennünket, egy darabig nem is fognak mandátumhoz jutni. Már csak attól félek a másik oldal sem lesz sokkal felelősségteljesebb, ellenzékként legalábbis nem mutatkozik (számomra) annak.

Ui: Ezt a hozzászólást Cillának írtam, nagyon szépen megkérem Rostát, hogy szóra se méltasson, se most se máskor!

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 20., hétfő 14:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sztalker birom a stílusodat :*:
Cilla ügyes közgazdaságtan-tanuló :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség