Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 03., kedd 17:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Literaty!

Komolyan mondom olyan érzésem van, mintha direkt akarnátok életben tartani ezt a topic-ot. Csak én, már körülbelül ötször leírtam, hogy nem szabadna jehova tanui szerű spekulációkba bocsátkozni az evangéliumi/ neokon/cionista keresztény (nem kívánt törlendő) hívőknek. Számos esetben megtörtént már a pofáraesés, amikor az Írást a napi történések hasonlósága alapján jóslásra használták. Erre beírod az alábbiakat:

Literaty írta:
Idézet:
Nem hazudják üdvtörténetnek a véres politikai játszmákat.

ha az Írásban megtalálom Isten üdvtörténetének a kibontakozását, akkor amikor a történelemhez vagy a napi politikához érek(annak, minden negatívumával) akkor csak azt tudom mondani, hogy végső soron Isten ezen is Úr. Az Ő terve nem valósul meg máshogy mint ahogy írva találtatik. Az egész világ része Isten üdtörténetének. Semi nem kerüli el a figyelmét, akaratát végső soron megvalósítja.


Mivel azt írod, hogy Isten "terve nem valósul meg másként, mint ahogyan írva találtatik", ezzel azt sugallod, hogy a történtek a Biblia receptje szerint, a Biblia megjövendölése szerint, a Biblia igéi szerint valósulnak meg MOST. Ez az, amitől az ember hátán feláll a szőr.

Mert a normál keresztény fórumozó azt mondja ehelyett, hogy ma is egy olyan történelmi, napi politikai helyzetben vagyunk, amelyekről a Bibliában említés van téve, és bizony előfordulhat, hogy Isten igéje ma megvalósul. De legalább ugyanakkora eséllyel az is megtörténhet, hogy Isten igéje teljesen máskor valósul meg, vagyis az Írás szerinti üdvtörténet, amelynek valamely része hasonló a mai helyzethez teljesen máskor valósul meg. Ehelyett amikor a topic lanyhulna újra és újra kétértelmű sejtetéssel, és sugallással folytatjátok azt, amit már egyszer áttárgyaltunk.

Szóval akkor tessék szíves lenni egyszerű magyar nyelven kifejteni, hogy szerinted a jelen történelem, vele a napi események, különösképpen a közel-keleti események, a Biblia mely részei szerinti üdvtörténetéhez tartoznak, vagy nem tartoznak.

Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 03., kedd 18:37 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
rosta írta:
Kedves Literaty!

Komolyan mondom olyan érzésem van, mintha direkt akarnátok életben tartani ezt a topic-ot. Csak én, már körülbelül ötször leírtam, hogy nem szabadna jehova tanui szerű spekulációkba bocsátkozni az evangéliumi/ neokon/cionista keresztény (nem kívánt törlendő) hívőknek. Számos esetben megtörtént már a pofáraesés, amikor az Írást a napi történések hasonlósága alapján jóslásra használták. Erre beírod az alábbiakat:

Literaty írta:
Idézet:
Nem hazudják üdvtörténetnek a véres politikai játszmákat.

ha az Írásban megtalálom Isten üdvtörténetének a kibontakozását, akkor amikor a történelemhez vagy a napi politikához érek(annak, minden negatívumával) akkor csak azt tudom mondani, hogy végső soron Isten ezen is Úr. Az Ő terve nem valósul meg máshogy mint ahogy írva találtatik. Az egész világ része Isten üdtörténetének. Semi nem kerüli el a figyelmét, akaratát végső soron megvalósítja.


Mivel azt írod, hogy Isten "terve nem valósul meg másként, mint ahogyan írva találtatik", ezzel azt sugallod, hogy a történtek a Biblia receptje szerint, a Biblia megjövendölése szerint, a Biblia igéi szerint valósulnak meg MOST. Ez az, amitől az ember hátán feláll a szőr.

Mert a normál keresztény fórumozó azt mondja ehelyett, hogy ma is egy olyan történelmi, napi politikai helyzetben vagyunk, amelyekről a Bibliában említés van téve, és bizony előfordulhat, hogy Isten igéje ma megvalósul. De legalább ugyanakkora eséllyel az is megtörténhet, hogy Isten igéje teljesen máskor valósul meg, vagyis az Írás szerinti üdvtörténet, amelynek valamely része hasonló a mai helyzethez teljesen máskor valósul meg. Ehelyett amikor a topic lanyhulna újra és újra kétértelmű sejtetéssel, és sugallással folytatjátok azt, amit már egyszer áttárgyaltunk.

Szóval akkor tessék szíves lenni egyszerű magyar nyelven kifejteni, hogy szerinted a jelen történelem, vele a napi események, különösképpen a közel-keleti események, a Biblia mely részei szerinti üdvtörténetéhez tartoznak.

Köszönöm!

Igen valóban megvan a veszélye az Írás üdvtörténeti ex-catedra aktuaizálására. Ha ebből dogmát állítok fel, akkor ez spekuláció. Míg szabad vagyok ettől a kényszertől(noha lehet meggyőződésem, de nem változtathatatlanul) szabad szemlélnem a napi eseményeket is az Íráson keresztül. Végül is hívők vagyunk nem?

(Pl. Luther szerint amit megélt gonoszt, aktualizálta az írást, mondván: Jelenések könyve Antikrisztusa=Pápa) Ettől még nem jehovista szintű értelmezést végzett, hanem belesett abba a hibába, amelynek minden ember fogja: jelesül nem látja a jövőt és nem tud a saját árnyékán átlépni.

Mindig meg kell adni az esélyt, hogy nem pont az a dolog az aminek aktuálisan látom. Az írásértelmezés csak így lehet józan.
Szabad szemlélnem a jelent az íráson keresztül, de nem vagyok tévedhetetlen. Ezt számításba kell vennem.

Pozitív jelen szemlélete pl. Pál.
Néró, a véreskezű diktátor aki a keresztyének üldözője is volt.
Nos, Pál nem csak ennyit látott, hanem Isten szemszögéből is szemlélt:
Róm 13,4
mert Isten szolgája az a te javadra
A hívő ember ennyi plusszal rendelkezik, hogy képes tovább látni mint a világ.


Ami a mai Izráel kérdést illeti, most nem kezdenék bele, mert a lényegét már leírtam.
Vannak napi események melyek a médián keresztül jutnak el hozzám, ezeket a jelenlegi ismereteim alapján ítélem, de nem tévedhetetlenól,változtathatatlanul.

Vannak dolgok, amiről már írtam is, ezek a jelenlegi üdvtörténeti látásom részei, de nem vagyok tévedhetetlen.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 03., kedd 18:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tudom, hogy illene jobban odafigyelnem a fórumozó társaim beírásaira, de mentségemre legyen mondva ez a topic lassan egy szappanoperához kezd hasonlítani, annak mindenféle negatívumát magán hordozva. Persze pozitívumát is... :)

Mivel nemigazán emlékszem minden beírásodra, szeretném, ha leírnád röviden, hogy mik azok, amelyek a jelenlegi üdvtörténeti látásod részét képezik. Csak röviden, csak tőszavakban. Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 03., kedd 20:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
szerintem is érdemes lenne inkább abba hagyni, aki amit lehetett leírt, de ahogyan jónak látjátok.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 03., kedd 20:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
teljes mellszélessségű (és háromlábú) támogatásom! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 03., kedd 21:51 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
rosta írta:
Tudom, hogy illene jobban odafigyelnem a fórumozó társaim beírásaira, de mentségemre legyen mondva ez a topic lassan egy szappanoperához kezd hasonlítani, annak mindenféle negatívumát magán hordozva. Persze pozitívumát is... :)

Mivel nemigazán emlékszem minden beírásodra, szeretném, ha leírnád röviden, hogy mik azok, amelyek a jelenlegi üdvtörténeti látásod részét képezik. Csak röviden, csak tőszavakban. Köszönöm!

Rendben, Kedves rosta, de "mosom kezem" a topic életben tartásának bűnétől.
Sajna azzal sem tudok mit kezdeni ha valaki ráugrik mint egy csontra.
Avagy "fogást akar keresni az iszap bírkózáshoz.".
Nem áll módomban részletesen alátámasztani igékkel. stb.
A félreértésekkel sem tudok mit kezdeni...(ha lehet azért tömören kész vagyok erre, de semmilyen provokatív dologra nem vagyok hajlandó)

Jelenlegi biblia látásom, hogy az üdvtörténelem során Isten kiválasztott egy nemzetet, és megkötötte az Ó szövetséget velük. Ez a nemzet Ábrahám, Izsák, Jákób patriarchák utódai, vagyis a zsidó nép.
Ebből a népből származott Jézus és az Apostolok, valamint az első keresztyének. Ahogy Jézus is monda, az üdvösség a zsidók közül támad.
A népből viszonylag sokan elfogadták a megváltó Messiást, Vagyis Jézust.
A Nemzet, viszont, élükön a vezetőkkel elvetették.
Ezért Isten is elvetette őket oly módon, hogy félretétettek, míg a pogányok száma tart(Pál ap.) De nem véglegesen(rom11)
Addig az a szellemi lelki, egyház, gyülekezet vonala van érvényben amely az újszövetség nyelvében az Eklézsia, vagyis Isten népe, melyre kitöltett a Szentlélek.(Ez nem egy felekezet) Krisztus teste szimólumában magában egyesít mindekor élt , újjászületett keresztyént.Ez a nép sem faji, etnikai választóvonalat nem képez, felekezethez kötve nincs. Noha fizikai, láthat gyülekezeti formában jelen van, e világban. Nincsennek ószövetségi mintában földi, területi, anyagi, fizikai ígéretei. (Ez nem a földi gonviselés ígéretének a tagadása)

Jézus Krisztus vissza fog jönni.
Ami sokakat zavar, hogy e visszajövetel azt is jelenti, hogy Isten újra foglalkozik Izráellel mint néppel, beteljesítvén a még be nem teljesedett próféciákat. Visszaoltatika saját olajfa tőjébe, amelyben mi is vagyunk beoltva mint idegen ágak. Természetesen ez azt is jelenti, hogy az Ószövetségi-Újszövetségi ezen ígéretei nem szimbolikusak, hanem szó szerint értendők. ( Ha a zsidók addig is Krisztus nélkül halnak meg, azok épúgy elvesznek, mint bárki más. Ezért is nagyon szükséges a köztük is végzett evangelizáció). Krisztus így uralkodni fog itt egy korszaknyi időre. A föld tele lesz Isten áldásával, a Sátán megkötöztetik.
Igen, de mi van az Egyházzal, mely Krisztus szellemi népe?
Ők akik meghaltak azok feltámadnak amikor Krisztus visszajön, akik pedig élnek, azok pedig Krisztus elé ragadtatnak a fogadására, hogy Ő az övéivel és az angyalokkal térjen vissza a földre teljesen(1-2 Tess).
A Zsidóság ekkor tömegesen(vagy ez előtt) nem tudom, felismeri a megváltóját. Elkezdődik egy másik korszak amely alapvetően a Jelenlévő Krisztus ideje, beteljesetive az ígéreteket a zsidóknak mint nemzetnek.

Ahogy ma látom, ezen ígéretek még nem teljesültek be, csupán a nép van látásom szerint összeszedés valamely fázisában. A jelenlegi zsidóság Izráelben egy összegyöjtött csont(Ezékiel ).
Nincs benne élet. Ez azonban nem jelenti a felelőségük hiányát.
Isten a világtörténelem sötét dolgait is úgy tudta igazgatni, hogy csaknem kétezer év után Izráel mint állam megjelenhetett. Ez a kezdet.
Hogy ez meddig tart és Isten mikor lép tovább, amikor életet ad, fogalmam sincs.
Izráel Isten kezdeményezte Nemzet, de nem több.
Ma nincsennek területi hódításra feljogosítva, mert ez a Messiás (Jézus Krisztus) jelenléte alatt van megprófétálva, de akkor is úgy hogy a körülöttük élő nemzetek örök részt kapjanak(tehát nem rablóhadjárat, kifosztás). A jelenlegi Izráel, világi állam, annak minden bűnével. Ugyanakkor annyit is látok, hogy a fennmaradásuk nem az ő erejükben van, (mégha azt is hiszik) már rég lesöpörték volna őket. Sőtt az is lehet, hogy egy igen nagy nyomorúság is jön még rájuk a végidőkben ha az antikrisztus személyét szó szerint értelmezzük.
De akkor ránk is keresztyénekre.(hogy mikor, nem tudom.)
A jelenből én ennyit akarok értelmezni, nem többet. Nem vagyok radikális zsidó nacionalista párti. Nem drágább a zsidó vér mint az arab, palesztin stb.
Izráel ma nem az Úr vezetése alatt él, tehát nem az Úr parancsol közvetlenül neki. Ma a Zsidóság felé egy szolgálatunk lehet, hogy misszionáljunk, ismerjék fel Jézusban a Messiást, a Királyukat, akit elvetettek. Akik zsidók pedig ma felismerik, azok az Egyház, Eklézsia tagjai lesznek.

Krisztus visszajövetelével sok minden változik, hogy mik lesznek ezen uralom részletei, ebbe nem mennék bele, mert ez már tényleg spekulatív lenne.

A jelenlegi föld, nem Isten örök terve.
Amikor letelik a megszabott korszak, akkor az utolsó ítéletben feltámadnak a mindenkori hitetlenek, azok akik eddig nem támadtak fel.
Ők elvesznek örökre.
Isten új eget és földet teremt ahol örök egység és béke lesz, szimbolikusan ez az új jeruzsálem. Itt már nincsennek sem mennyei, sem földi ígéretek, mert ez lesz az abszolutum.

Utólagos megjegyzés az egyház fogalmához: ez nem egy felekezet. Nagyon fontos! Hanem Isten most még láthatatlan eklézsiája, amelyben minden megtért, új élettel rendelkező, Krisztusban hívő személy tartozik.
A földi gyülekezetek ennek a láthatatlan egyháznak a képviselői, kifelyződései, ahol Krisztus a FŐ, de itt még a földön nem tökéletes egy gyülekezet vagy egyház sem.

Nos rébuszokban ennyi.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 07:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Lit!
Ami a topic témát illeti egyetértünk.
Egy mondatodhoz lenne megjegyzésem, ami itt tulajdonképpen off, mármint a megjegyzésem.
Idézet:
Nincsennek ószövetségi mintában földi, területi, anyagi, fizikai ígéretei. (Ez nem a földi gonviselés ígéretének a tagadása)

Ez a mondat az egyház földi nincstelenségét "szerencsétlen"voltát sugalmazza. Szerintem pedig nem így van. Az Egyháznak nem ilyen népmesei szegényember szerepe van a földön.
Nem véletlenül használja a Szentszellem az Eklézsia szót az egyházra. Annak a szerepe a korabeli társadalomban a legfőbb döntéshozó szerv volt.
Azt mondod nincsenek ígéretei. Területi nincsen, egyébként pedig az Egyház, mint Ábrahám szellemi gyermekei minden áldást, plusz a megváltás már most érvényes áldásait örökölte, vagy ha úgy tetszik, be mehet alá.
Az van megírva, hogy Krisztusban mindent nekünk adott, viszont úgy néz ki, hogy a mindenből csak nagyon kevesett vett el eddig az Egyház. Mélyen lehetőségei, meg elhivatása alatt teljesít.
De ez valóban egy másik téma. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 08:08 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Nem akarok ezen rágódni Kedves Ex,
De az az érzésem, hogy újszövetségi vonalom nem kicsi a különbség köztünk, már ami az eklézsiának adott áldás kérdését illeti.
Földi gondviselés ígérete létezik, de a többi szellemi természetű.
Az ószövetség gazdagság ígéretét teológiai hiba átemelni, bekeverni az újszövetségbe. Tulajdonképpen ez is behelyetesítési teológia, az ószövetség ígéreteit(persze torzítva) beemeli az egyház ígéretei közé.
De ez már egy más téma.
Ez az ún. jólét evangéliuma:
-légy gazdag
-légy tökéletesen egézséges
-még a 90 éves is kicsattanó egézségű lehet, nem lehet egy rosz foga sem, ha igazán hívő.
Ha nem így van ez csak az ő, vagy bármely beteg hitetlensége.
-Isten nem engedhet betegséget, a gyógyulás ígérete ugyanolyan mint a bűnbocsánat
-Légy sikeres stb..
-Az igaz evangéliumra azt mondja, hogy fél evangélium.

Ezzel a tanítással nagyon nem vagyok egy, mert félre érti az újszövetség evangéliumát és egy más evangéliumot hírdet.

Na de ez nem ennek a topicnak a támája.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 08:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Literaty!

Ez az utóbbi beírásod, amit a jólét evangéliumáról írtál nekem nagyon rendben van azt hiszem.

A kérésemre adott beírásod értelmezéséhez szükséges lenne tudnom a következőket. Mivel az üdvtörténeti elképzelések körében nem vagyok jártas, érdekelne, hogy a holokausztot miként értelmezitek. A 6 millióra tehető zsidó elpusztítása, akár gázzal, akár fegyverrel pusztították el őket, vajon Isten terve volt, vagy a Sátán műve?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 09:46 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
rosta írta:
Kedves Literaty!

Ez az utóbbi beírásod, amit a jólét evangéliumáról írtál nekem nagyon rendben van azt hiszem.

A kérésemre adott beírásod értelmezéséhez szükséges lenne tudnom a következőket. Mivel az üdvtörténeti elképzelések körében nem vagyok jártas, érdekelne, hogy a holokausztot miként értelmezitek. A 6 millióra tehető zsidó elpusztítása, akár gázzal, akár fegyverrel pusztították el őket, vajon Isten terve volt, vagy a Sátán műve?

Számomra egyértelmű Sátáni munka természetű.
Ugyanakkor Isten még a gonoszt is fel tudja használni, hogy a terve megvalósuljon. Mondjuk úgy, hogy beépítette a tervébe a gonosz munkáját is.

Biblia pL A Jeruzsálemi keresztyén üldözés, amely egy Sátáni munka volt, de Isten felhasználta ezt is, hogy az első keresztyének szétszóratva, de végül is beteljesítsék Jézus parancsát az evangélizációra, amely nem csak Jeruzsálemé volt.
Csel.1,8
és lesztek nékem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig.
Csel.8,1
És támada azon a napon nagy üldözés a jeruzsálemi gyülekezet ellen, és mindnyájan eloszlának Júdeának és Samáriának tájaira.

A világ és diktátori nem tudják, hogy Isten terve éppen általuk is megvalósul, mert épp az ellenkezőjére fordul:
1 Móz. 50,20
József története:
Ti gonoszt gondoltatok én ellenem, de Isten azt jóra gondolta fordítani, hogy cselekedjék úgy a mint ma, hogy sok nép életét megtartsa.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 11:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
kedves Rosta!

Ez egy "nem válasz" lesz, mert teljesen reménytelennek látom esetedben. Istennél semmi sem lehetetlen, de ehhez nem lépi át a magunk beleegyezését.

Én csak a Mindenható instrukciója/parnancsa/feltételrendszere alapján IS szeretnék viszonyulni a zsidókhoz - amit Pál sem tagadott meg.
Az Igében benne van; aki átkozza (=elitélőleg szól) Ábrahám utódairól, az átkozott lesz
Láthatóan te, mint autentikus református, szelektálod Isten szavait.. :x

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 14:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
figyelő írta:
kedves Rosta!

Ez egy "nem válasz" lesz, mert teljesen reménytelennek látom esetedben. Istennél semmi sem lehetetlen, de ehhez nem lépi át a magunk beleegyezését.

Én csak a Mindenható instrukciója/parnancsa/feltételrendszere alapján IS szeretnék viszonyulni a zsidókhoz - amit Pál sem tagadott meg.
Az Igében benne van; aki átkozza (=elitélőleg szól) Ábrahám utódairól, az átkozott lesz
Láthatóan te, mint autentikus református, szelektálod Isten szavait.. :x


Kérdés, hogy hol van a Bibliában, hogy aki átkozza Ábrahám utódait?

ezt találtam, ahol Ábrahámot áldja meg

1 Móz. 12,1
És monda az Úr Ábrámnak: Eredj ki a te földedből, és a te rokonságod közül, és a te atyádnak házából, a földre, a melyet én mutatok néked.
Csel.7,3 Zsid.11,8 Zsid.11,9
1 Móz. 12,2
És nagy nemzetté teszlek, és megáldalak téged, és felmagasztalom a te nevedet, és áldás leszesz.
Józs.24,3
1 Móz. 12,3
És megáldom azokat, a kik téged áldanak, és a ki téged átkoz, megátkozom azt: és megáldatnak te benned a föld minden nemzetségei.

köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 15:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
cilla írta:
...

Kérdés, hogy hol van a Bibliában, hogy aki átkozza Ábrahám utódait?

ezt találtam, ahol Ábrahámot áldja meg

1 Móz. 12,1
És monda az Úr Ábrámnak: Eredj ki a te földedből, és a te rokonságod közül, és a te atyádnak házából, a földre, a melyet én mutatok néked.
Csel.7,3 Zsid.11,8 Zsid.11,9
1 Móz. 12,2
És nagy nemzetté teszlek, és megáldalak téged, és felmagasztalom a te nevedet, és áldás leszesz.
Józs.24,3
1 Móz. 12,3
És megáldom azokat, a kik téged áldanak, és a ki téged átkoz, megátkozom azt: és megáldatnak te benned a föld minden nemzetségei.

köszi


Idézet:
1Móz 27,29. Népek szolgáljanak néked és nemzetségek hajoljanak meg előtted; légy úr a te atyádfiain, és hajoljanak meg előtted a te anyádnak fiai. Átkozott, a ki téged átkoz, és a ki téged áld, legyen áldott.


ez itt máris egy utód :) (jákób "lopott" áldásából idéztem)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 15:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Cilla nagyon köszönöm, hogy utána néztél. Reméljük Figyelő jobban használja a keresőt, mint ti, és megtalálja azt a részt, ahol általában az utódokról van szó.

Kedves Figyelő addig is van egy olyan gyanúm, de lehet mondani ezt a gyanút bizonyosságnak is, hogy az én Istenem, aki nem más, mint Jézus, nem fog engem megátkozni akkor, amikor szemére vetem a zsidó államnak a most legyilkolt 700 gyermeket, akiket direkte aránytalan csapásban öltek halomra. Jézus a gyermeket mint a legkisebbet kezelte, aki gyengesége, védtelensége miatt éppenhogy irgalomra, védelemre, és gondoskodásra szorul. Enni, inni kell neki adni, szállást kell neki adni, nem szabad megbotránkoztatni. Nem hiszem, hogy Jézus a fenti bánásmód miatt megáldaná most a zsidó államot. Persze, ha szerinted igen, és meg tudod ezt indokolni, hát azt kíváncsian elolvasnám.

Örülök, hogy nem akarsz személyeskedni, merthát mi is lenne, ha azt akarnál...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 15:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Literaty, köszönöm a választ. Én ezt úgy értelmezem, úgy fordítom le magamnak, hogy amikor azt mondod, hogy a zsidóság jelenleg láthatóan az összegyűjtés állapotában van, akkor a holokauszthoz hasonlóan nem tudható, hogy ebben a Sátán munkája benne van-e, vagy sem. Merthogy azt mondod, hogy az Isten tervében ott volt bekalkulálva a Sátán szörnyű tette is, a holokauszt is.

A mostani összegyűjtésben is bizonytalan a helyzet. Lehetséges az is, hogy ez is a Sátán műve, amely Isten tervében hasonlóképpen benne van, mint volt a holokauszt. Amint a holokauszt nincs benne a Bibliában, úgy a jelenlegi összegyűjtés sincs benne vélhetőleg. Persze lehet, hogy ez a nagy összegyűjtés, lehet, hogy nem. Ki tudná megmondani, hogy most a Sátán ténykedik-e, vagy sem?!

Az amerikai evangélista/neokon/cionista keresztények ezt megmondják a legnagyobb magabiztossággal. Szerintem ebben sem nagyon okos dolog a divatot követni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség