Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 12:15 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
Egyébként a te egyházad is belefolyik a politikába, lehet, hogy még jobban. Nála elfogadható? Azért mert más pártot támogat?

Az a gyülekezet ahová tartozok egyáltalán nem folyik bele a politikába, semmilyen szinten. Ez lenne a halálunk.
Az egyházaknak, gyülekezeteknek nem kéne semmilyen formában pártpolitizálni.
Az egyes hívőknek persze lehetnek politikai véleményei, de azt egyházi szintre emelni tragédia.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 12:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Az a gyülekezet ahová tartozok egyáltalán nem folyik bele a politikába, semmilyen szinten. Ez lenne a halálunk.

Kedves Lit!
Elfogadom, hogy a gyülekezeted nem politizál de a felekezeted vastagon benne van, de nincs is azzal baj. Azt kicsit költői túlzásnak tartom, hogy az lenne a halálotok. :)
Gyülekezetek nem ezért halnak meg, hanem azért mert nem az igét követik.
Idézet:
Az egyházaknak, gyülekezeteknek nem kéne semmilyen formában pártpolitizálni.
A hatalomból kell kimaradniuk, de az evangélium hirdetése a bibliai értékek mellett való kiállás viszont már kökemény politika, mindig is az volt.
A kereszténység az életmód és a keresztéynsége valós megélése teljesen átszövi a hétköznapi működést, életet, tehát az vastagon átfed a politikával is. És vannak dolgok, amelyeket egyházi szinten is meg kell fogalmazni, ha pedig megteszik az bizony már politika, és szerintem nincs is ezzel semmi baj.
Gondolj bele, az egyház nyilatkozik abortusz, euthanázia, homoszekszualitás, házasság ügyekben, amelyekben nagyon is kompetens, csakúgy szikrázik a politikai levegő, nem? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 12:35 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
Kedves Lit!
Elfogadom, hogy a gyülekezeted nem politizál de a felekezeted vastagon benne van

Nincs benne.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 13:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Idézet:
Kedves Lit!
Elfogadom, hogy a gyülekezeted nem politizál de a felekezeted vastagon benne van

Nincs benne.
OK! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 13:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Exrefis azért kínos, hogy meg vagy sértődve, amikor sokan ferde szemmel néztek az szdsz-el együtt járó egyházadra az összefonódás miatt, no meg amiatt, mivel egyházad sokmilliárdos csarnokot építtetett fel a semmiből, meg saját tv csatornát indított.

Pont te szoktál papolni az állam, és egyház szétválasztásáról, amikor az egyházad pont abban a reményben támogatta az szdsz-t, hogy az kormányzó párt lesz. Az szdsz az első szabad választásnál komoly eséllyel indult arra, hogy a választásokon a legesélyesebb párt legyen. Az szdsz megalakításánál a résztvevők kb. 40 %-a hitgyülis volt ez köztudott. Lehet mondani, hogy a hitgyülinek volt egy kormányképes, kormányzásra esélyes pártja, az szdsz-nek meg volt egy saját gyülekezete.

Így utólag is kínos visszaemlékezni arra, hogy a hitgyülekezet is, no meg az szdsz is mekkora vehemenciával támadott meg később más pártokat, egyházakat azzal, hogy állítólag összefonódások vannak pártok és egyházak között. Ugyanakkor a saját kis édes párosuk összefonódásáról nem beszéltek, pedig oly igen nagyon egymásra találtak a nagy és bőkezű amerikai támogatások kiszolgálásánál.

Szerintem, akinek vaj van a fején, az ne menjen napra. Az az egyház és párt, amely ennyire összefonódott, lehetőleg gondolja meg mikor szól egyház és állam, vagy pártok összefonódásáról. Akinek az egyháza ennyire hirtelen lett gazdag, és akinek az egyháza által létrehívott pártja ennyire aktívan, és nagy eséllyel akart a hatalomba kerülni, az szerintem jobban teszi, ha befogja a száját.

Különösen azután jobb, ha csendben van, mert miután rájött az egyházad, hogy rossz lóra tett, a vele összefonódott szdsz lehet be sem jut a parlamentbe, máris más pártoknál próbálkozik a mestered. Egy kívülállónak olyan szánalmas, ahogy lavírozgat a nagymestered, hogy most kinek hízelkedje be magát ebben az instabil politikai helyzetben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 14:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kérdés, hogy érdekel-e az igazság is vagy csak ez a sok zagyvaság? :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 15:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
rosta írta:
Exrefis azért kínos, hogy meg vagy sértődve, amikor sokan ferde szemmel néztek az szdsz-el együtt járó egyházadra az összefonódás miatt, no meg amiatt, mivel egyházad sokmilliárdos csarnokot építtetett fel a semmiből, meg saját tv csatornát indított.

Pont te szoktál papolni az állam, és egyház szétválasztásáról, amikor az egyházad pont abban a reményben támogatta az szdsz-t, hogy az kormányzó párt lesz. Az szdsz az első szabad választásnál komoly eséllyel indult arra, hogy a választásokon a legesélyesebb párt legyen. Az szdsz megalakításánál a résztvevők kb. 40 %-a hitgyülis volt ez köztudott. Lehet mondani, hogy a hitgyülinek volt egy kormányképes, kormányzásra esélyes pártja, az szdsz-nek meg volt egy saját gyülekezete.

Így utólag is kínos visszaemlékezni arra, hogy a hitgyülekezet is, no meg az szdsz is mekkora vehemenciával támadott meg később más pártokat, egyházakat azzal, hogy állítólag összefonódások vannak pártok és egyházak között. Ugyanakkor a saját kis édes párosuk összefonódásáról nem beszéltek, pedig oly igen nagyon egymásra találtak a nagy és bőkezű amerikai támogatások kiszolgálásánál.

Szerintem, akinek vaj van a fején, az ne menjen napra. Az az egyház és párt, amely ennyire összefonódott, lehetőleg gondolja meg mikor szól egyház és állam, vagy pártok összefonódásáról. Akinek az egyháza ennyire hirtelen lett gazdag, és akinek az egyháza által létrehívott pártja ennyire aktívan, és nagy eséllyel akart a hatalomba kerülni, az szerintem jobban teszi, ha befogja a száját.

Különösen azután jobb, ha csendben van, mert miután rájött az egyházad, hogy rossz lóra tett, a vele összefonódott szdsz lehet be sem jut a parlamentbe, máris más pártoknál próbálkozik a mestered. Egy kívülállónak olyan szánalmas, ahogy lavírozgat a nagymestered, hogy most kinek hízelkedje be magát ebben az instabil politikai helyzetben.


Vigyázz, mit mondasz a HGY-ről, a végén véletlenül még befagy ez a topik is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 15:44 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Bölcskei: Az államnak felelőssége van az erőszak elterjedésében
2009. március 4. 14:50


MNO
„Az államnak súlyos felelőssége van az erőszakos cselekedetek elterjedésében” Az erőszakhullám okait megszüntető konkrét cselekedeteket sürget üres kommunikáció helyett Bölcskei Gusztáv, a Magyarországi Református Egyház (MRE) zsinatának lelkészi elnöke Hegyi Gyula MSZP-s európai parlamenti képviselőnek és Galba-Deák Ádámnak, a Demokratikus Hálózat elnökének írt levelében.

A református püspök azért írt Hegyi Gyulának, illetve a baloldali fiatalokat tömörítő Demokratikus Hálózat elnökének, Galba-Deák Ádámnak, mert ők nyílt felhívásukban arra kérték a magyarországi egyházi vezetőket, hogy mozgósítsák híveiket „a gyűlölet, az embertelen, istentelen eszmék elleni harcban”. Mint azt az egyház honlapján szerdán közzétett levelében a püspök írta: a politikának és az államnak, a hatalmat gyakorlóknak súlyos felelőssége van az erőszakos cselekedetek elterjedésében, ami „sorozatos mulasztások következménye, évek óta tartó közösségbomlasztó folyamatok eredménye”.

Véleménye szerint olyan politikára és kormányzati tevékenységre van szükség, amely a társadalomról szól, és „nem pusztán önös és rövidtávú célok megvalósítását szolgálja”. A református püspök megdöbbentőnek és lesújtónak nevezte az elhatalmasodó erőszakhullámot és az ezzel szembeni tehetetlenséget. Az elszabadult indulatokat azonban már az utóbbi évek elhibázott politikájának következményeként értékelte. Az egyház igyekszik megakadályozni a maga módján és lehetőségei között az emberek közötti erőszak elterjedését, „szolgálatunk kapaszkodót, reménységet, közösséget nyújt az elfáradt, elcsüggedt embereknek” – tette hozzá.

(MTI)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 17:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A katolikusok is normális választ várnak az döntéshozóktól a problémákra:

Idézet:
Nyilatkozat
2009. március 3., kedd 16:27

Aggodalommal töltenek el bennünket az utóbbi időben hazánkban elharapódzott erőszakos cselekmények. Ezúton fejezzük ki együttérzésünket az áldozatoknak és hozzátartozóiknak.


Ugyancsak aggasztó az ezek kapcsán jelentkező provokáció-sorozat, amely a magyarságot rasszista színben igyekszik feltüntetni. Ennek érdekében egyesek nem riadnak vissza társadalmi támogatottsággal nem rendelkező, szélsőséges jelképeket használó áldemonstrációk szervezésétől sem. Meggyőződésünk, hogy ezek az igazi problémákról terelik el a figyelmet.

Ebben a kiélezett helyzetben a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia arra szólít fel minden döntéshozót, hogy a gerjesztett problémák és médiamegoldások helyett a valós kérdésekkel foglalkozzanak, mint a közbiztonság, a szociális biztonság, a szükséges egészségügyi ellátás, a családok védelme, a jövő nemzedék felelős oktatása és nevelése.

Társadalmunk tagjai, különösen azok, akik egy élet munkájával járultak hozzá országunk építéséhez – mégpedig olyan körülmények között, amikor munkájuk ellenértékének jelentős részét maga az állam tartotta vissza –, jogosan várhatják el, hogy a megszorításoknak ne ők legyenek a legfőbb áldozatai.

Egyházunk a Jézus Krisztustól kapott küldetése szerint továbbra is hirdeti az örömhírt, szolgálja a békét, a kiengesztelődést és a köz javát.


a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 19:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Én nem bíztam benne, mert az én testvéreimet üldözte és tönkre akarta tenni a gyülekezetünket. Éppen ezért biztos voltam benne, hogy Isten elveszi tőle a trónt.


Írtam, hogy az ország nagyobb része bízott benne, természetesen nem mindenki, de a többség elég volt ahhoz, hogy történjenek a dolgok.

Idézet:
Éppen ezért nem is származott belőle semmiféle felemelkedés. A bokroscsomag felélése folyt és a haverok kistafírozása
Ezt én nem nevezem az ország érdekében való tevékenységnek.


A vidék ÉLT! Vidéken még volt élet, termelés, állattartás, mezőgazdaság.
Most már nincs, mert a haverok azóta a fővárosban élnek. :-(



Idézet:
Például egy hadifogságot is különböző módon éltek meg emberek a barakkokban és az őrtornyokban. Most nehogy nagadra vedd a hasonlatot, csak azt akartam megvilágosítani, hogy ki-ki másként élhet meg egy időszakot.


Akkor a barakkokban is jobb élet volt, mint most az őrtornyokban.

Idézet:
Na most kíváncsivá tettél. Mit tanít a Hgy a te személyesen átélt valóságoddal szemben?


Azt, hogy minden ami történelmi, egyben bűnös is és rossz.

Még annyit, hogy az SZDSZ-el összekötni egy keresztyén közösséget a hatalom megszerzéséért, az nagyon veszélyes dolog.
Értem én, hogy vallásszabadság, de ezek után jön a keresztyénség gyalázása, az élő Isten kigúnyolása óriás plakátokon, törvény tervezetekben, szóban tettben egyaránt.
Mivel nekem semmi közöm a liberális párthoz, ezt nagyon tisztán látom és ha valakivel igazán harcom van, az nem az MSZP, hanem ők és mivel veletek összefonódtak, így jöhet ki az egymás elleni harc, ez fokozza az ellentéteket.
SAJNOS!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 05., csütörtök 07:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Azért sajnos, mert tudom, hogy a HGY-be is élnek testvéreim!
Ezért gáz a politika és ezért kell nagyon vigyázni vele, mert megosztja a hívők egységét, pedig ebben az egységben jelenik meg az Úr!

Persze nagyon nagy dolog, amikor egy balos, vagy egy jobbos keresztyén szereti egymást.
Ez biztosan érthetetlen/felfoghatatlan a világnak és erre tuti felfigyel!
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 05., csütörtök 10:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Írtam, hogy az ország nagyobb része bízott benne, természetesen nem mindenki, de a többség elég volt ahhoz, hogy történjenek a dolgok.

Péter! Mint mondtam, annyi történt, hogy az agyonátkozott bokroscsomag hozadékát felélték lelakták, az utánuk jövő Meggyesi és Gyurcsány meg még tovább lelakták, csak ugye közben elfogyott.
Ennyi volt a Fidesz éra.
Idézet:
Na most kíváncsivá tettél. Mit tanít a Hgy a te személyesen átélt valóságoddal szemben?


Idézet:
Azt, hogy minden ami történelmi, egyben bűnös is és rossz.
Ez nem igaz. Minden vasárnap meg lehet nézni az istentiszteleteket, a honlapon a tanításokat.
Ez csak egy HGy- vel ellenséges sztereotípia.
Nyilván van egy teológiai eltérés minden felekezet között, ha nem lenne, akkor nem lenne oka másik felekezet létezésének. A református egyház is így jött létre. Ha egyetértenének a katolikusokkal, akkor nem lenne értelme a létezésének. Ebből persze nem szükségszerűen következik az ellenséges viszony, de ez így volt a reformáció idején is, jött az ellenreformáció, meg vallásháborúk. De ebben az ellenséges viszonyban alapvetően mindig a régiek a ludasak.
A HGY kontra történelmi ellentét sem úgy történt, hogy kb 30 éve alakult egy imacsoport, amelyik nekiugrott a történelmi nyakaknak, és szegény ártatlan történelmi felekezet kénytelen volt elszenvedni ezt a gonosz kis támadást.
Hanem úgy történt, hogy a történelmiek féltékenységből irigységből destruktív szektának nyilvánítottak egy friss energikus evangéliumi gyülekezetet és az Állami Egyházügyi Hivatallal összefogva megpóbálták kiradíroztatni a kommunistákkal a testvéreiket.
Csak a helyzet az, hogy a tiszta evangélium hirdetői Isten védeleme alatt állnak ezért ez Kádár Jánosnak sem sikerült. Ebben a fílingben nyilvánvaló, hogy a rendszerváltás környékén olyan politikai erőkkel működött együtt a HGy, aki a vallásszabadságot támogatják. A történelmi egyházak csak a saját szabadságukat és privilégiumaikat akarták biztosítani régi jó retrográd módon állammal összenőve.
Idézet:
Még annyit, hogy az SZDSZ-el összekötni egy keresztyén közösséget a hatalom megszerzéséért, az nagyon veszélyes dolog.
Mint mondtam, a HGy semmiféle hatalmat nem akart megszerezni, vallásszabadságot akart, létezni akart.

Idézet:
Értem én, hogy vallásszabadság, de ezek után jön a keresztyénség gyalázása, az élő Isten kigúnyolása óriás plakátokon, törvény tervezetekben, szóban tettben egyaránt.

Az sokkal rosszab, ha nincs vallásszabadság, mint hogy lehet gúnyolni az egyházakat. Nem tudom milyen óriás plakátra gondolsz, de pl törvénytervezetekben nem lehet egyházat gúnyolni.


Idézet:
Mivel nekem semmi közöm a liberális párthoz,
De van közöd a farizeus, cinikus egyházi szavazatokat vásárló politikai vonulathoz rajongás szintjén legalább.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 05., csütörtök 22:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Péter! Mint mondtam, annyi történt, hogy az agyonátkozott bokroscsomag hozadékát felélték lelakták, az utánuk jövő Meggyesi és Gyurcsány meg még tovább lelakták, csak ugye közben elfogyott.
Ennyi volt a Fidesz éra.


Nem egészen, az emberek abból a pénzből elkezdhettek vállalkozni, gazdálkodni. Az a pénz nem elherdálva lett, hanem oda lett adva azoknak, akik DOLGOZNI AKARTAK! Ebből épült a vidék, a mezőgazdaság, állattenyésztés. (persze biztos voltak, akik tisztességtelenül tették ezt, de te tudnál olyan megoldást adni, ahol ez teljes mértékben ki van zárva?)
Ebben nem értünk egyet!

Idézet:
Ez nem igaz. Minden vasárnap meg lehet nézni az istentiszteleteket, a honlapon a tanításokat.
Ez csak egy HGy- vel ellenséges sztereotípia.
Nyilván van egy teológiai eltérés minden felekezet között


Mit jelent az, hogy az ELSŐ hitbeli cselekedet a vízbe merítkezés?
Mit jelent ez az ÜDVÖSSÉG szempontjából azokra nézve, akik a történelmi felekezetekben éltek, élnek és élni fognak?

Idézet:
Csak a helyzet az, hogy a tiszta evangélium hirdetői Isten védeleme alatt állnak


Úgy legyen! De jó, hogy így is van!


Idézet:
politikai erőkkel működött együtt a HGy, aki a vallásszabadságot támogatják. A történelmi egyházak csak a saját szabadságukat és privilégiumaikat akarták biztosítani régi jó retrográd módon állammal összenőve.


Az a politikai erő az államhatalom, most még.

[/quote]Az sokkal rosszab, ha nincs vallásszabadság, mint hogy lehet gúnyolni az egyházakat. Nem tudom milyen óriás plakátra gondolsz, de pl törvénytervezetekben nem lehet egyházat gúnyolni.
Idézet:

Mit jelent, hogy vallásszabadság? Én az SZDSZ részéről nem látok mást, mint a HGY-be járó megtért emberek történelmi felekezetekbe járó testvéreinek az üldözését. (idézve a gondolatodat :-) )

(A plákat úgy szólt, hogy "Jöjjön el az én országom!" :cry: )

Idézet:
De van közöd a farizeus, cinikus egyházi szavazatokat vásárló politikai vonulathoz rajongás szintjén legalább.


Kérlek ezt ne tedd! Ha így beszélsz velem, nem folytatom a beszélgetést veled!
A rajongást nem érdemli meg más csak a mi Urunk, a Jézus Krisztus!
Köszönöm az eddigi lehetőséget a beszélgetésre.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 05., csütörtök 23:23 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
A plákat úgy szólt, hogy "Jöjjön el az én országom!"

Ez nekem is szemet szúrt, ez Krisztus imájának a kigúnyolása.
Ez ellen tiltakozni kellett volna Ex a berkeitekben és nyílvánosan. Ez a vallásszabadság ami mellett ki kéne állni?.
Ez jóval több mint amiről te beszélsz, ez megszentségtelenítése volt az Úrnak nyílvánosan. Minden józan keresztyént undorral töltöltött el.
Akik szentnek vallják az Urat és az Ő országát.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 06., péntek 10:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Kérlek ezt ne tedd! Ha így beszélsz velem, nem folytatom a beszélgetést veled!
A rajongást nem érdemli meg más csak a mi Urunk, a Jézus Krisztus!
Köszönöm az eddigi lehetőséget a beszélgetésre..

Kedves Péter!
A "rajongásért" bocsánatot kérek és visszavonom.
Valóban nem te vagy az aki itt rajong OVi-ért.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség