Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 13:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Ex!

Idézet:
„Az 1,2 milliárdos beruházásból 770 millió forint a hívők adományaiból, 665 millió forint a Magyar Fejlesztési Bank által nyújtott piaci kamatozású beruházási hitelből, és 75 millió forint a Magyar Országgyűlés által 1995-1998 között megszavazott költségvetési támogatásból származott.”


Inkább gazdasági kérdésem, van mint Hit gyülekezeti, mert engem különösebben nem érdekel, hogy összeadták vagy nem…..stb

Kérdésem, ha a gyülekezet össze tudott adni 770milliót, akkor miért kellett felvenni a hitelt, aminek a kétszeresét kellett visszafizetni?Hiszen az a 430millió a beruházáshoz összejött volna biztosan.Sőt nem is 430millió, elég lett volna "csak" 360milliót összegyűjteni, mert 75milliót az állam adott.Nem értem, hogy miért érte meg 665milliót a banknak adni?(az nem kis pénz)

A másik, nem tudsz valamit erről a költségvetési támogatásról?Tudod van a Sólyi templom, kedves a szívemnek, és azon gondolkodtam, hogy ők nem kérhetnek ilyet?

Köszi a válaszodat.

cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 15:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://www.youtube.com:80/watch?v=VQ7c45gs0kA
Szerintem telitalálat! :D
Berakhattam volna egy humor topicba, itt is nagyon itthon van. :*: :*:
vagy
:oops: :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 16:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Szia kedves Ex!

Idézet:
„Az 1,2 milliárdos beruházásból 770 millió forint a hívők adományaiból, 665 millió forint a Magyar Fejlesztési Bank által nyújtott piaci kamatozású beruházási hitelből, és 75 millió forint a Magyar Országgyűlés által 1995-1998 között megszavazott költségvetési támogatásból származott.”


Inkább gazdasági kérdésem, van mint Hit gyülekezeti, mert engem különösebben nem érdekel, hogy összeadták vagy nem…..stb

Kérdésem, ha a gyülekezet össze tudott adni 770milliót, akkor miért kellett felvenni a hitelt, aminek a kétszeresét kellett visszafizetni?Hiszen az a 430millió a beruházáshoz összejött volna biztosan.Sőt nem is 430millió, elég lett volna "csak" 360milliót összegyűjteni, mert 75milliót az állam adott.Nem értem, hogy miért érte meg 665milliót a banknak adni?(az nem kis pénz)

A másik, nem tudsz valamit erről a költségvetési támogatásról?Tudod van a Sólyi templom, kedves a szívemnek, és azon gondolkodtam, hogy ők nem kérhetnek ilyet?

Köszi a válaszodat.

cilla

Kedves Cilla!
Ez egy jó példa arra, hogy a hitel hogyn gyorsítja be a gazdaságot (a hiánya pedig befékezi). :)
Ha nem vesznek fel hitelt, akkor évekkel később épülhet fel a csarnok, be kell tehát kalkulálni addig a Vasas csarnok bérleti díját is. Továbbá, akkor legalább semleges politikai háttér volt, így az építési engedélyeket csak az önkormányzatokban tudták akadályozni a jobboldali képviselők.
Sok szempont volt még, szerintem jól döntöttek. :)
A költségvetési támogatásokról nem sokat tudok, de templomfelújítások többsége most is abból megy.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 16:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Kedves Ex, nekem ez a cikk ennél többről szólt. Azért nyilvánvalóan tiltakozni kellett, hogy a problémás eseteket általánosítsák; tudom, hogy ebből az szűrődik le: a világ jobb megoldást kínál, mint a vallás. Ezért tiltakozni helyes. Csak egy általánosítást, leegyszerűsítést egy másik általánosítással, leegyszerűsítéssel tagadtak. Szerettem volna, hogy meghaladják a hvg szintjét, és árnyaltabb képet fessenek, mint az újságíró: aki a sematizálással nyilvánvalóan önmagát akarta igazolni. Arra gondoltam, az Urat nem kell leegyszerűsítéssel megvédeni. Mert ha mindig csak az egyik oldal van bemutatva, az összezavar. És most nem is a kívülállókra, hanem a hívőkre gondoltam. Nekem bölcsebbnek tűnt volna egy árnyaltabb védekezés.
A "Jöjjön el az én országom!" nem a hitgyülit, hanem Jézus Krisztust és a Bibliát gúnyolta. Szerintem sértőbb, mint a cikk. (Bocs ezért a nem ideillő szójátékért: kinek a pap, kinek a paplan).

Eeyore!
Egy olyan dolgot akartak rábélyegezni a keresztényekre, tudományos elemzésnek álcázva, aminek éppen az ellenkezője igaz.
Nem ez az a szitu, amikor az ilyen is van eseteket meg kellene beszélni.
Egyébként pedig messze magasabb szinten szólaltak meg mint a HVG és nem az ÚR megvédéséről volt szó.
A "Jöjjön el az én országom!" pedig messze nem olyan sértő, ha egyáltalán sértő. Ez csupán egy választás kifejezése.
Ezt vallja ugyanis Magyarországon a többség, meg erről szól az emberiség története általában, azaz Isten országa helyett mást választanak.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 16:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Az alábbi Hetek cikk mutatja, hogy a hgy elleni vizsgálatok alapvetően onnan indultak, hogy az szdsz-es kormány alatt igen nagy, garanciával segített kölcsönhöz jutott a hgy. Emellett igen nagy vissza nem térítendő állami támogatást kapott a hgy.

http://hetilap.hetek.hu/index.php?cikk=4888

Mindemellett ha csak egy picit is belenézünk a google-ba, akkor már két kattintás után bejön egy oldal, miszerint 97-ben a Soros alapítvány, amelynek a kezéből az szdsz értelmiség csemegézett, 5 milliós támogatást adott a hgy jogi társának, a Hit és Erkölcs Kulturális Alapítványnak. Pontosabban ennek a kezdeményezésére alakult 12 osztályos Budapest Fővárosi Önkormányzat Altalános és Szakmunkásképző Iskolája és Nevelőotthona számára. És ez csak az első két kattintás volt, nem kattintgattam tovább.

A fentiek fényében én nem csodálkozom, hogy megkaparták a hgy ügyeit, sőt kimondottan helyesnek tartom, hiszen ezzel egy a kormánnyal összefonódott kisegyház gyanús gazdagodási ügyleteit vizsgálták csupán meg. Mindemellett, mint ahogy a Princz is megúszta a sok tízmilliárdos disznóságait, hasonlóképpen el tudom képzelni, hogy a hgy is hasonlóképpen ügyeskedően ügyes volt.

Abban is bizonyos vagyok, hogy az a 660 millió, amelyet saját forrásként jegyeznek, nem a hívők perselypénzéből jött össze. Mint fentebb láttuk pár kattintással 5 milliós adományokra derül fény, mi történhet, ha jobban megkapargatják a dolgokat?! És akkor még nem számoltunk egy televízió bekerülési, üzemeltetési költségével.

Tipikusnak találom az exrefis szokásszerű gyűlölködését az Orbán kormány ellen, mert az vizsgálatot mert indítani egy a korábbi kormánypárttal összefonódott kisegyház gyanús gyarapodási ügyeiben. Én nagyon helyesnek tartom ezt a lépését az akkori tisztviselőknek.

Mellesleg a hgy-nek, Exrefisnek is meg kellene ezt a vizsgálatot köszönnie, mert amint Princz hivatkozhat ezentúl az ártatlanságára, ezentúl a hgy is teheti ezt, hősi eposzokat költve a 100 milliókat adakozó hgy tagokról… :wink: .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 16:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
A "Jöjjön el az én országom!" pedig messze nem olyan sértő, ha egyáltalán sértő. Ez csupán egy választás kifejezése.
Ezt vallja ugyanis Magyarországon a többség, meg erről szól az emberiség története általában, azaz Isten országa helyett mást választanak.


Ez muris, mert akkor még fel voltál háborodva ezen a szlogenen. :wink:

Ha azt mondod, hogy dehogy, még feszem a fáradtságot, és visszakeresem... !


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 18:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
exrefis írta:
A "Jöjjön el az én országom!" pedig messze nem olyan sértő, ha egyáltalán sértő. Ez csupán egy választás kifejezése.
Ezt vallja ugyanis Magyarországon a többség, meg erről szól az emberiség története általában, azaz Isten országa helyett mást választanak.


Ez muris, mert akkor még fel voltál háborodva ezen a szlogenen. :wink:

Ha azt mondod, hogy dehogy, még feszem a fáradtságot, és visszakeresem... !

Kersd elő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 19:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Kedves Cilla!
Ez egy jó példa arra, hogy a hitel hogyn gyorsítja be a gazdaságot (a hiánya pedig befékezi). :)
Ha nem vesznek fel hitelt, akkor évekkel később épülhet fel a csarnok, be kell tehát kalkulálni addig a Vasas csarnok bérleti díját is. Továbbá, akkor legalább semleges politikai háttér volt, így az építési engedélyeket csak az önkormányzatokban tudták akadályozni a jobboldali képviselők.
Sok szempont volt még, szerintem jól döntöttek. :)
A költségvetési támogatásokról nem sokat tudok, de templomfelújítások többsége most is abból megy.
üdv
ex


Köszi a választ, kedves Ex!

Nem a döntést akartam megkérdőjelezni, csak érdekelt a hitel miatt. :oops:

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 20:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Még egy kis adalék. A "jöjjön el az én országom" jelszó ki lett prédikálva nyilvánosan. Az egyenes tv közvetítés elég nyilvános.
De ennél a sokkal enyhébb '98-as kampányjelszó a "jó úton járunk" is ki lett prédikálva.


Mit jelent, hogy "enyhébb"?
Miért kell a bűnt kimagyarázni és akkor már nem lesz bűn?

A provokáció, az provokáció!
Mi volt a cél?
Kettős cél, az első, hogy bosszantsák a hívőket, szeretetlenséget gerjesszenek, a másik, hogy a még nem hívő emberek a saját vágyaik beteljesülésére vágyjanak, aminek a vége a halál és kárhozat.

Kitől jönnek ezek a gondolatok?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 20:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Kersd elő.


Úgy emlékszem rá, hogy a meglepetés erejével hatott, hogy valamiben egyetértünk. Előkeresni viszont igéretem ellenére nem fogom, mert nem vagyok időmilliomos.

A világért nem akarlak lebeszélni a szlogenről, ha neked ennyire tetszik. Mivel a "Jöjjön el az ÉN országom!" az önzés szlogenje, már értem, hogy ez miért tetszik neked.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 20:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Ex!

Azt hiszem 2 ilyen szlogen is volt. Először a kat. egyház kampányolt az egy százalékért a Jöjjön el a te országod! szlogennel, ami sok hívő embernek bántotta a szemét, mert az az áthallás volt benne, hogy adjatok pénzt, és majd itt a földön megépítjük az Isten országát.

Erre jött a szadesz a Jöjjön el az én országom! szlogennel - amiről pontosan ugyanazt gondolom amit te - ateista emberek őszinte, egyenes beszéde. Nem kérnek egy hívő mázzal bevont földi "istenországából" (ahogy mellesleg én sem)

(emiatt lehet a fejekben, hogy az egyik ellen tiltakozott a jó érzés, a másik meg inkább hajt a semleges felé, mert szvsz. szó sincs a hívők idegesítésének szándékáról - egyszerűen egy ellenvélemény, egy elhatárolódás megfogalmazásáról. )

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 21:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
exrefis írta:
Kersd elő.


Úgy emlékszem rá, hogy a meglepetés erejével hatott, hogy valamiben egyetértünk. Előkeresni viszont igéretem ellenére nem fogom, mert nem vagyok időmilliomos.

A világért nem akarlak lebeszélni a szlogenről, ha neked ennyire tetszik. Mivel a "Jöjjön el az ÉN országom!" az önzés szlogenje, már értem, hogy ez miért tetszik neked.

Igazából eléggé unom már, hogy minden szavamat félretorzítod, de szerencsére vannak akik értik.
Azt soha nem mondtam, hogy tetszene ez a szlogen. Ostobának és szánalmasnak tartom és lényegében az Isten elutasításának, de továbbra is állítom, hogy sokkal sértőbb dologgal találkozhat egy hívő nap mint nap. Erre hoztam példának egy sokkal sértőbb cikket, amire ezredannyira sem cuppant rá senki hívő oldalról.
Amit én látáshiánynak, aránytévesztésnak tartok.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 21:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
A libertiánus szdsz ....
:*: :*:
őszintén megnevettettél.
Beszéd szintjén még csak találhatnál közös pontokat na de a tettek szinjén semmit.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 22:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Indu írta:
a kat. egyház kampányolt az egy százalékért a Jöjjön el a te országod! szlogennel, ami sok hívő embernek bántotta a szemét, mert az az áthallás volt benne, hogy adjatok pénzt, és majd itt a földön megépítjük az Isten országát.


Hát kedves Indu hívője válogatja. Nekem tetszett a plakát, de neked nyilvánvalóan nem...

Indu írta:
Erre jött a szadesz a Jöjjön el az én országom! szlogennel - amiről pontosan ugyanazt gondolom amit te - ateista emberek őszinte, egyenes beszéde. Nem kérnek egy hívő mázzal bevont földi "istenországából" (ahogy mellesleg én sem)


Hát kedves Indu, nekem nagyon tetszik a te egyenes, őszinte beszéded. Miszerint neked nem kell a Isten országa, ha azt a katolikusok kérik, de neked kell az ÉN országom, amit az őszinte, egyenes ateisták kérnek.

Köszönöm, hogy végre tisztáztad, hogy miként is gondolkozol hitről, Istenről, a hívő emberekről, és az ateista emberekről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 22:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://www.youtube.com:80/watch?v=VQ7c45gs0kA

Nem néztétek meg? Pedig szerintem nagyon jó. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség