Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 615 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 41  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 05., csütörtök 07:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Minden igazi szeretet, mint szeretet, Istenig nyúlik fel és Istent hordozza mélységeiben."

"Vizsgáld meg komolyan felebaráti szeretetedet. Talán csak kifinomult önszeretet, amelynek csak talmi értéke van."

"Aki valóban szeret, az folyton bánja, hogy nem szeret eléggé."

"Ott van a legnagyobb igazság, ahol a legnagyobb a szeretet."

"Az Atya, Aki láthatatlan, a látható testvér iránti szereteten méri le az Őiránta való szeretetet."

"A szeretet akkor válik a leggazdagabbá, amikor mindent elajándékozott."

"Van olyan hit, amely nem kötelez semmire. A haszna is annyi."

"A hitetlenség a nehézségekre, a hit pedig az Úrra néz."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 06., péntek 06:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Elisabeth Elliot gondolatai:

"Isten nem passzív életre, hanem dinamikus önzetlenségre hív."

"Amikor imádságainkat elé tárjuk, elismerjük, hogy a válasznak összhangban kell lennie országa eljövetelével és nevének szentségével, vagyis esetleg egészen más lesz, mint amit vártunk."

"Ha valaki felveszi a keresztjét, előbb-utóbb nemet kell mondania önmagának, ugyanakkor azonban hangos igent is. Igent kell mondania akkor is, ha minden nemet mondana a szívében. El kell határoznia,hogy megteszi, amit nem akar (és úgy tűnik, hogy a világon mindenki ezt gondolja), mert nem "természetes". Ha jó szívvel igent tud mondani, legnagyobb meglepetésére azt fogja látni,hogy a lehetetlen lehetségessé válik, és meg tudja tenni azt, amire eddig képtelen volt, mert Isten parancsa teszi képessé rá, aki soha nem adott olyan feladatot, amelynek elvégzéséhez ne adta volna meg a szükséges erőt."

"Felfedeztem, hogy az engedelmesség nem feltétlenül vezet a hívő életről alkotott ideáljaim beteljesedéséhez, hanem egészen váratlan, szememben a hívő élet magaslataitól nagyon is távol eső helyzetekhez vezet, amelyek szelídségre és alázatra tanítanak."

"Ha komolyan veszem fő célomat, Uram esetleg máshová vezet, mint ahová kisebb céljaim vezetnének, mert nem tudom, hogy mire van igazán szükségem. Isten azonban látja "az egy szükséges dolgot", és csak ő ismeri azt az utat, amely elvezet odáig."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 06., péntek 11:45 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 01., vasárnap 22:29
Hozzászólások: 5
Kedves Fórumozók!

Bár tudom, hogy a témához mindez nem tartozik hozzá (sajnos nem találtam olyan topic-ot, amiben erről írhatnék), én mégis remélem, hogy itt segítségre találhatok.

Harmadéves egyetemista vagyok, és - az új oktatási rendszer következtében - most kell szakdolgozatot írnom, aminek témájául a vallásosság és az egészség kapcsolatát választottam.

Ehhez szeretnék segítséget kérni, ugyanis minél több lelkes vizsgálati személy hozzájárulására szükségem lenne! :)

A vizsgálat két kérdőívet tartalmaz, az egyik a problémás élethelyzetekre vonatkozik, a másikban pedig a vallásosságról teszek fel kérdéseket.
A kérdőívek kitöltése természetesen névtelen, és semmiféle személyes adat megadására nincs szükség.

A vizsgálat elsősorban a középkorú korosztályra vonatkozik (kb. 30-tól az 50-es évek elejéig), de én minden segítőt nagyon nagy örömmel veszek! :)

Ezért kérem, hogy ha valaki úgy érzi, hozzá tudna ehhez járulni, van kedve kérdőívet kitölteni, írjon nekem egy e-mailt a <vizsgalat90@gmail.hu> címre, és én e-mailben visszaküldeném neki az anyagot!

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 06., péntek 23:53 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 01., vasárnap 22:29
Hozzászólások: 5
És egy kis helyesbítés az előzőekhez:

A helyes cím:
vizsgalat90@gmail.com

Kérem, hogy ha valakinek van kedve és egy kis ideje, segítsen nekem! :)

Még egyszer - előre is - köszönöm! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 07., szombat 06:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Elisabeth Elliot:

"A keresztyének között óriási hiba,hogy kevesek rendkívüli élményéből szabályt faragnak a hívő életben. Vezetőnk Isten Igéje, nem pedig más hívők élménye, és mindig katasztrofális következményekkel jár, ha ezt figyelmen kívül hagyjuk."

"A halál árnyékával borítottál el minket. Bár sötét, fenyegető árnyék, mégis lehet a kereszt árnyéka. Isten egy másodpercre sem veszti szem elől célját.Csak mi feledkezünk meg róla. A végső cél megértése nélkül a közvetlen célok értelmetlennek tűnnek szemünkben. "Miért, Uram?" - kérdezzük állandóan. De ha nem feledkezünk meg arról, hogy végül biztosan az Úr házában fogunk lakni, letelepszünk és vele maradunk, akkor megértjük, hogy a közbenső rétek és vizek, sőt a halál árnyékának völgye és a fenevadak helye is csak közbenső állomás, amelyek nem tartanak sokáig."

"Balszerencsénk átalakulhat, ha hajlandók vagyunk egy egyszerű dolgot megtenni: "Mindenben hálákat adjatok, mert ez az Isten akarata a Krisztus Jézusban tihozzátok" /1Tessz 5:18/ - mondja a Biblia."

C. S. Lewis:

"Mindaz, ami nem örök, örökre idejétmúlta."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 06:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Sokkal több történt ima által, mint azt bárki is sejtené." (Tennyson)

"Az imádkozás magaslatairól leereszkedhet az ember az akadályok, bajok és nehézségek szakadékaiba."

"A gyümölcstermő élet rejtett gyökere egyedül a Krisztussal való állandó kapcsolatban lehetséges."

"Mihelyt elismerjük vétkeinket, a zúgolódás könnyen változik át imádsággá és kegyelemért való fohászkodássá."

"Isten előtt sokkal kedvesebb az, ha valaki pogány földön megalázott szívvel borul le, mintha valaki megszentelt helyen kevély szívvel."

"Isten igazi szolgáit arról lehet megismerni, hogy tekintetüket és érdeklődésüket önmagukról az Úrra irányítják."

"Kérjük Istentől azt a szívbéli önállóságot, hogy akkor is tudjunk az Úr útján járni, ha senki nem jön velünk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 09., hétfő 07:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Szent és ünnepélyes pillanat, amikor életünket valami nagy megpróbáltatás keresztezi."

"Csak tőlünk függ, hogy a szenvedés ellenségként kárt okozzon, vagy mint jóbarátunk hasznot hajtson, segítségünkre legyen."

"Az önzéstől való elszakadás többnyire fájdalmas operáció: annál fájóbb, minél mélyebben van a baj fészke."

"Jobban tetszel az Istennek, ha betegségedben az isteni végzésen megnyugszol, mintha egészségesen a jótettek egész sorát műveled."

"Minél többet szenved a test Krisztusért, annál több erőben, életben részesül a lélek."

http://www.parokia.hu/old_forum/forum_m ... 307&page=3


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 09., hétfő 19:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Szia Boglárka és mindenki más! (A fent megadott oldalon "halasz" fóru-
mozó írta, onnan hoztam ide)


Ezek a gondolatok mind szépek, de nagyon elméletiek. Nem derül ki, hogy a ti gondolkodásotok hogyan változott megtérésetek óta, nincsenek benne átélt tapasztalatok. Valamilyen gyakorlati példák is kellenének, útmutatóul mások számára.

Keresztényként is elkövetünk bűnöket, káros kívánságokba esünk, Isten azután megreguláz minket.

Én elmondanék magammal kapcsolatban egy példát: helytelenül értelmeztem a Bibliát, és volt egy olyan elképzelésem, hogy valamilyen oka (pl. rejtett bűn) van annak, ha valakit betegséggel sújt Isten, azaz átengedi kissé Sátánnak. Ezt mindaddig így véltem, amíg a mi családunat is meg nem csapta Sátán, mégpedig többszörösen. Persze akkor is kerestem az okokat, és találtam is, de mindent figyelembe véve arra a következtetésre jutottam, hogy ez nem büntetés céljából történt, hanem Isten figyelmeztetni akar valamire. Egyrészt belevetettem magam a természetes gyógymódokba és utánajártam a betegségeknek (már nem bíztam az orvosokban), és Isten úgy vezetett engem, hogy nagyon sok információra bukkantam, amivel másokon is segíthetek. Ez az egyik jó, ami kijött a rosszból, a másik, hogy Isten "helyrepofozott" engem, és most már nem úgy nézek a betegségekkel sújtott családokra, mintha másoknál több bűnük lenne. És van egy harmadik is: Isten térdrekényszerített, hogy többet imádkozzam. Sőt, egy negyedik is: azóta minden velem történő dolgot próbálok más szemszögből nézni, azaz mi célja van Istennek ezzel, és hogyan tanít vele engem?

Ez egy példa volt, hogy hogyan faragja le rólam Isten a kinövéseket. Jó lenne, ha ti is beszámolnátok hasonló dolgokról, mert ezek nélkül nincs megszentelődés.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2009. márc. 09., hétfő 20:00-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 09., hétfő 19:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
(Ez Boglárka válasza halasz-nak)

Szia Halász,
köszönöm a felvetést, szerintem is jó, ha saját, konkrét példák is elhangzanak!
A te példáddal kapcsolatban, megerősíthetem, hogy Isten a betegséget nem büntetés célzattal adja (valami bűnre válaszképpen), hanem a betegség is (mint más pl. lelki nehezek) szolgálhatja az Istennel való szorosabb kapcsolatot, ill. Isten dicsőségét (pl. amikor egy hívő olyan békével hordozza a kapott halálos betegséget, hogy az a hitetleneket "evangelizálja").

A születése óta vak ember esetében a tanítványok találgatták, ki vétkezett: ez vagy a szülei... Jézus így válaszolt: "Nem ő vétkezett, nem is a szülei, hanem azért van ez így, hogy nyilvánvalóvá legyenek rajta Isten cselekedetei." (János 9:3)
/A vakon született meggyógyítása messiási jel volt, de azt gondolom, ma is érvényes az, hogy a betegség nem feltétlen a bűn jele. Főleg ha belegondolunk, mennyi bűnös ember él teljesen egészségesen./

Bocs', hogy nem írtam saját példát, most nem jut semmi eszembe.


-Szia Boglárka !

Az általad megadott 2004-es Parókia oldalon találtam ezekre az
építő és ma is érvényes hozzászólásokra... :) (ahonnan az idéze-
tek is származnak)

-Kérdezném,- milyen célzattal adtad meg a korábbi oldal címét, vagy
csak forrás-megjelölés ?

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 10., kedd 05:49 
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 03., szombat 21:51
Hozzászólások: 32
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 10., kedd 06:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Loisz írta:

Kérdezném,- milyen célzattal adtad meg a korábbi oldal címét, vagy
csak forrás-megjelölés ?

Üdv.
L.


Nem forrásmegjelölés, hiszen a jelenlegi idézetek nem onnan származnak! Csupán utalás egy oldalra, ahol még találhatók hitépítő gondolatok (a régi fórumon).
Ha tovább olvasod ott az oldalakat, megtalálod a választ arra, miért nem írtam a későbbiekben saját tapasztalatokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 10., kedd 06:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"A feltámadt Krisztussal való találkozás ad hitünknek isteni tartalmat és erőt."

"A hitnek mindig az Ígéretnek soha meg nem ingó Szavára kell támaszkodnia."

"Ezerféle kötelék akar az ideigvalókhoz kötni, ha hitünk nem köt bennünket a láthatatlan világhoz."

"Szabadítsd meg hitedet sok haszontalan tehertől, hogy Isten terheit hordozhasd."

"A hit olyan radar, amely a ködön át is lát, s meglátja a dolgok mögött a valóságos, amit emberi szemek nem észlelhetnek."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 11., szerda 07:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Minél több isteni kegyelmet nyer valaki, annál többre kötelezi őt a kegyelem."

"Ne az érdemeinkre emlékezzünk, hanem Isten kegyelmére."

"A kegyelem azt foglalja magába, hogy Isten tesz valamit értünk, a törvény pedig azt, hogy mi teszünk valamit Istenért."

"Csak azáltal leszünk kicsinyek és alázatos szívűek, ha Jézus lehet naggyá bennünk."

"Minél nagyobb a nyomorúság, annál hangosabban kiált szabadítás után."

"Korunk meghatározója nem a vasfüggöny, hanem a meghasadt kárpit."

"Isten szavára hallgatni nem jelent mást, mint a szívünket odafordítani Hozzá, és mindent Tőle várni." (Dr. Martin Schacke)

"Nem elég igazat mondani, igazat kell gondolni is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 12., csütörtök 06:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Aki bármikor végezheti Isten országának munkáját, az rendszerint semmikor sem végzi, mert az akármikor édestestvére a semmikor."

"A békesség útja: szabaddá lenni saját, féktelen vágyainktól."

"A hálátlanság útján megszegényedünk, a hálaadásban mindig gazdagabbak leszünk."

"Az az áldás, amit Isten csendes, elrejtett helyeken ad, nyilvánvalóvá szokott válni."

"Ahogy az ember nem tudja magamagát világra szülni, éppenúgy nem képes senki magát hívő kereszténnyé tenni."

"Ha bátran Jézus mellé állunk, akkor Ő is egészen mellénk áll."

"Akadály mindig és mindenütt adatik, - az evangélium útja sehol sem könnyű."

"Az önsajnálat a legjobb ajtónyitás az ördög előtt."

"A böjtöt nem az oka, hanem a célja határozza meg."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 13., péntek 06:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Annak van erős akarata, aki képes önmaga ellenében dönteni, mondván, "ne az én akaratom legyen meg, hanem a tied."

"Baj ért? Ha akarod, elváltozik az. Köszönd meg Istennek, s a baj máris érdem." (Chrysostomus)

"A szenvedésben egyszer kiejtett >>Áldott legyen az Isten!<< többet ér ezer >>Hála Istennek!<<-nél, amelyet jó sorsunkban hangoztatunk."

"A megtérés kérdésében minden halasztás egyben jóvátehetetlen mulasztás."

"A kereszténység: Krisztus - nem pedig Krisztus és még valami."

"Szomszédod ablaka jelentősen tisztább lesz, ha a sajátodat előbb megtisztítod."

"Sok ember változtatja életét temetővé, hogy elássa tálentumait és lelki ajándékait."

"Ne mond: Istenre várok. Isten vár tereád."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 615 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 41  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség