Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 367 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 25  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 16., hétfő 10:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Eeyore!

Láttam a Szabadság útjait, nagyon felkavart, fiatal házasoknak- kötelezően a filmet követően megbeszélve- ajánlom.

Hogy felejt az ember! olvastam a Makrát, sőt, az érettségi dolgozatomban felhasználtam , de csak egy-két dolog dereng már- újraolvasom, s ha lehet, megnézem a filmet is. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 17., kedd 09:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nem tetszett,nagyon felkavart- legjobban talán az , hogy a feleség feladta az addigi életét a családért,s csak egy válasza lehet erre : hogy teljesen betölti ez a hamupipőkei szerep-.
A férjnek is unalmassá vált a munkája, mégsem úgy próbált a beszürkülés ellen harcolni, hogy pl. beöltözik a hét törpének,s kicsit kreatív módon próbál kiscsaládja körül forogni- nem, a sokkal könnyebb,a karnyújtásnyira lévő munkahelyi románcot válassza. Amikor a feleség kigondol egy olyan változást, ahol hajlandó a nehezebb végét megfogni a dolognak- a férje nem támogatja ebben.Az unalmas munkahelye hirtelen fontosabb lesz. Egy kis előrelépésre a ranglétrán , egy biztos unalomra nagyobb bizalmat szavaz a férj, mint a feleség bizonytalan ugyan, de nagyon is megvalósítható terveire.Persze, ha a férj fejéből pattant volna ki ez az ötlet, vagy netán a férjet Párizsba áthelyezi a főnöke, akkor a feleségnek nyilván gondolkodás nélkül csomagolnia kellett volna, hogy támogassa a férjet a karrierjében.
Miért nem tudták időben megbeszélni a dolgokat? Mindketten belehaltak abba, hogy nem keresték meg a mindkét fél számára jó megoldást-a nő valóságosan meghal, a férfi pedig élőhalottként csak a gyerekeinek él tovább


Vissza a tetejére
 Profil  
 

húsvétra, az internetről
HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 11., szombat 17:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: Magyarország
+ + +
http://www.youtube.com/watch?v=ZRLRSXd4fzA
+ + +


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 31., vasárnap 16:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://port.hu/a_csikos_pizsamas_fiu_th ... m_id=89536

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 01., hétfő 12:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tükröt akart tartani elénk a vőnk, s elhozta a Marakodók c. francia filmet, Annie Girardot és Louis de Funés főszereplésével.
Nagyon hízelgő lenne rám nézve, ha ilyen nyugodtan tudnám fogadni, amikor a férjem műhellyé változtatja a lakást/többször volt rá példa/. Mindenestre egy nagyszerű komédia, zengett a ház a kacagástól, aki szeret nevetni,szerezze be...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 01., hétfő 12:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Gondolkodtam, hogy a Gyermekneveléshez tegyem-e vagy ide. Az osztály című francia filmet érdemes megnézni szigorúaknak és liberálisoknak egyaránt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 12., péntek 13:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ha valaki éppen tv közelben van, most megy az RTL- klubon a Séta az emlékeimben. nagyon jó film, nekem az a bónusz, hogy a fiam szólt, gyere csak, anya.. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 14., vasárnap 23:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
Zarandok utja, megfilmesitve...
http://www.kma-hu.com/online-tv/filmcsa ... kutja.html

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 01., szombat 11:43 
Offline

Csatlakozott: 2009. júl. 13., hétfő 15:55
Hozzászólások: 6
Sziasztok! Tegnap láttam egy filmet, A harmadik csoda a cime. Ajánlom mindenki figyelmébe és szívesen beszélgetnék róla! :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 01., szombat 17:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
tomcsi írta:
Sziasztok! Tegnap láttam egy filmet, A harmadik csoda a cime. Ajánlom mindenki figyelmébe és szívesen beszélgetnék róla! :oops:


Én nem láttam, csak megnéztem a googlen, hogy miről is szól nagy vonalakban. Összefoglalnád a történetét és elmondanád, hogy milyen benyomást tett rád?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 05., szerda 09:29 
Offline

Csatlakozott: 2009. júl. 13., hétfő 15:55
Hozzászólások: 6
Nagy vonalakban arról van szó, hogy mit nevez az egyház csodának. KIből és milyen feltételek mellett lehet szent. Bizonyítani kell egy csoda hitelességét és milyen eszközökkel. Nekem azt mondta ez a történet hogy a feltétlen hit maga a csoda. Ne támasszunk magunkal szemben teljesíthetetlen elvárásokat, mert belebukunk. Viszont ha arra bizzuk a mindennapi életünket aki ezt a csodás világot megalkotta, nem csalatkozunk, hanem boldogan éljuk meg a napi aprónak gondolt csodákat is.
Kb ennyi először! Nézd meg, megéri!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 27., csütörtök 11:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tehát a rózsa neve szerintem nem keresztényellenes, hanem katolikus ellenes, ami nem ugyanaz.
A középkori katolicizmusnak ugyanis már nem sok köze volt a kereszténységhez, leginkább csak nevében volt az.
Nem véletlenül került sor a reformációra, ami alapvetően kérdőjelezte meg a megelőző évszázadok "kereszténységét". A katolicizmus egyetlen pozitívuma, hogy megőrizte a magot, az Igét, amiből új sarj tudott fakadni. De ahogy az ige mondja az új bort csak új tömlőbe lehet tölteni.
A film pedig azt mutatja be, hogy a sötét katolikus egyház hogyan nyomta titkolta, feledtette el a tudományt, amit addig a görögök elértek.
Ez a tényleges tudományellenesség erősen visszatartotta a fejlődést.
Nem véletlen, hogy a reformáció után tudott a zsidó-keresztény alapokon álló európa kiemelkedni és fölé kerülni a világ többi kultúrkörének.
Az érdekes az, hogy ez az elfojtás olyan erős volt, hogy tulajdonképpen az görög műveltség/tudomány tulajtonképpen az arabokon keresztül jutott vissza Európába, mert ők közben azt átvették.
Nagy valószínűséggel, ha a katolikus egyház megmaradt volna kereszténynek, vagy korábban jön a reformáció, akkor ma sok évszázaddal előbbre tartanánk, a tudományban is.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 27., csütörtök 15:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Biztos én vagyok a hibás, hogy nem értetted, vagyis egészen mást értettél mint amit mondtam.
Majd kifejtem újra.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 27., csütörtök 15:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
A film pedig azt mutatja be, hogy a sötét katolikus egyház hogyan nyomta titkolta, feledtette el a tudományt, amit addig a görögök elértek.

Csak az a baj, hogy aki közelebbről nem ismeri a helyzetet, aszongya: egy kutya = egy eb.
Ma hallottam a Kossuthon, hogy az anglikán egyház bocsánatot kért Darwintól születésének 200. évfordulója alkalmából, mert nem értette, illetve félreértelmezte a darwinizmust.
Na most ez a két dolog, mármint a sötét középkor katolikus egyháza elnyomja a tudományt, meg az anglikán egyház félreérti, nem érti a darwinizmust egy külsősnek ugyanaz. Lám-lám: a keresztény egyházak!

Azért nagy a felelősségünk pl. az iránt is, hogy itt miket irkálunk, mert kívülről sokan vagy szándékosan mossák össze a fogalmakat, vagy éppen csak lusták különbséget tenni közöttük. Másfelől meg annyian használják/használjuk a keresztény nevet, és annyian járatják/járatjuk le. Nagy és nehéz kérdés ez az elvegyülés/elkülönülés!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 27., csütörtök 15:53 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
hát az lehet hogy én vagyok túlzottan jámbor és naív, de nekem a rózsa neve sem könyvben sem filmben egy cseppet sem volt keresztényellenes. umberto ecco egy nagyon művelt és intelligens fickó, lehet hogy nem hívő, erről semmit nem tudok, de abban szinte biztos vagyok, hogy nem úgy ült oda az iróasztalhoz, hogy na most aztán jól befűtök a katolikusoknak. szerintem ő éppenhogy beleszeretett a középkor nagyon komplex szellemtörténetébe, amelyben a vallás filozófiával, politikával, babonával keveredve alkotott egy, a maihoz képest különösen változatos és színes keveréket. ezt szerette volna színéről és visszájáról is bemutatni úgy, hogy az izgalmas és érdekfeszítő legyen egy átlagember számára is, innen jöhetett a krimi tematika, ami valljuk be ilyen témakörben tényleg formabontó megoldás. vannak benne persze negatív, kifejezetten gonosz, ill. ostoba szerzetesek és papok is de én semmi általánosító, a kereszténységet an block leminősítő "üzenetet" nem olvastam ki belőle. ez kicsit olyan mint amikor antiszemitának minősítik a szenvedéstörténetet, miközben jézus ill. az összes pozitív szereplője éppúgy zsidó, mint az írástudók. ez a történet egy képzeletbeli kolostor története és nem mondjuk a vatikáné, nem azt sugallja hogy a népbutítás és információvisszatartás globális, központilag vezényelt keresztény praktika lett volna. a dilemma amit ábrázol ráadásul tényleg valós talán a mai napig az írástudók (nem a zsidó!) felelősségéről az információk szabad áramlásának drámai következményeiről. a görög kultúra végül is tényleg lerombolta a katolikus egyház hatalmát vagy nem?

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 367 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség