Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 05., kedd 07:53 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Dear Ex! - Csak azt nem mondtam végig: van olyan sejtésem is, hogy Egyiptom-Jordánia és más arab államok tartós békéje bizonyos csoportok titkolt támogatására épül...
Dear Fony! - Se tüzet kérni, se tüzet fújni nem keresztyén hivatás...inkább az imádkozókhoz való csatlakozás...szerintem...

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 05., kedd 08:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
A (még) kívüllevőkre tűzesőt kérni az égből, bármelyik félhez tartozik is....
Krisztus (szellemileg erős) követőiként ez lenne a dolgunk?
Nem hiszem.

Kedves Fony!
A szellemi harcon itt senki sem azt érti, hogy tűzesőt kérünk az ellenségre, hanem áldást, minek sok jó következménye lehet.
Például megszabadul a gyűlölettől, rosszindulattól, netán megtér, esetleg egyik sem, de úgy megerőtlenedik, hogy elmegy a kedve a harctól, vagy támad egy másik, vagy belső ellensége, minek következtében elfeledkezik rólunk.
Isten az isteni megoldások mestere, már sokszor megcsodáltam ahogy az elképzelhetetlen megoldásokkal előrukkol. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 05., kedd 19:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Miskolczy József írta:

Dear Fony! - Se tüzet kérni, se tüzet fújni nem keresztyén hivatás...inkább az imádkozókhoz való csatlakozás...szerintem...


Kedves József!

Örülök, hogy ezt írtad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 05., kedd 19:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Fony írta:
A (még) kívüllevőkre tűzesőt kérni az égből, bármelyik félhez tartozik is....
Krisztus (szellemileg erős) követőiként ez lenne a dolgunk?
Nem hiszem.

Kedves Fony!
A szellemi harcon itt senki sem azt érti, hogy tűzesőt kérünk az ellenségre, hanem áldást, minek sok jó következménye lehet.
Például megszabadul a gyűlölettől, rosszindulattól, netán megtér, esetleg egyik sem, de úgy megerőtlenedik, hogy elmegy a kedve a harctól, vagy támad egy másik, vagy belső ellensége, minek következtében elfeledkezik rólunk.
Isten az isteni megoldások mestere, már sokszor megcsodáltam ahogy az elképzelhetetlen megoldásokkal előrukkol. :)
üdv
ex


Kedves Ex!

A szellemi harcon én sem ezt értem.
De itt más fajta harcokról volt szó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 06., szerda 18:13 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Kedves Fony! Köszi, hogy jól fogadtad rövid mondatkámat :) - s hidd el, én még jobban örülök ennél annak, amit Ex írt le az áldás-kérésről!

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 06., szerda 20:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Miskolczy József írta:
Kedves Fony! Köszi, hogy jól fogadtad rövid mondatkámat :) - s hidd el, én még jobban örülök ennél annak, amit Ex írt le az áldás-kérésről!


Kedves József!

Amit Ex az áldás-kérésről írt, annak én is örülök.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re:
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 04., csütörtök 21:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
kuruc írta:
Másrészt megdöbbentő, amit a fórum cionistái írnak néha. Idézet Net2rist-tól:
net2rist írta:
rakétavetőt lélek nyugalommal iskolaudvarba állító arab mentalitás

Szóval nem a szélsőséges vallási fanatizmus, hanem az arab mentalitás a fenti jelenség oka? Ezek szerint van "arabbűnözés"?
Net jellemzően nem szokott általánosítani, de valóban jobb lett volna ha itt nem arab mentalitásról beszélt volna, hanem iszlám mentalitásról. Mert iszlám terrorizmusról, iszlám fanatizmusról, iszlám fasizmusról már tényszerűen beszélhetünk.


Ez nem ilyen indulati kérdés, mint ahogy kezelitek. Lehet persze hepciáskodni, de ha a tendenciák így haladnak, Európa fele muszlim lesz pár évtized múlva. Nem mindegy, hogy miként gondolkozunk most:

Idézet:
Az 500 milliós Európai Unióban a muszlim bevándorlók és leszármazottaik száma - az illegálisan itt tartózkodókkal együtt - eléri az 55 milliót.

Egy országban a lakosság számának szinten tartásához 2,11 százalékos születési arányra lenne szükség. Ezzel szemben az EU-ban a születési arány 1,38 százalékos. Az európai születési lista élén Franciaország áll 1,9 százalékos aránnyal, a végén Spanyolország szerepel 1,1 százalékkal. De a franciák még így is bajban vannak, mert a muszlim lakosság születési aránya 8,1 százalékos, aminek következtében a húsz évnél fiatalabbak 30 százaléka ma már muszlim. A nagyobb városokban, mint Nizza, Marseille vagy Párizs, ez az arány eléri a 45 százalékot is. Húsz év múlva minden ötödik franciaországi lakos iszlám hitű lesz, a borúlátók pedig attól tartanak, hogy negyven év múlva Franciaország iszlám köztársasággá válik.

Az elmúlt 30 évben Angliában a muszlim lakosság száma 82 ezerről 2,5 millióra nőtt, és már ezer mecset található az országban. A 16 milliós Hollandiában az újszülöttek 50 százaléka muszlim, és 15 év múlva a lakosság fele iszlám hitű lesz. A tízmilliós Belgium polgárainak 25 százaléka az iszlámhoz kötődik, és az újszülöttek 50 százaléka szintén muszlim. Az előrejelzések szerint 2025-re az újszülöttek aránya itt 1:3 lesz az Allah-hitűek javára.

A bevándorlók sokszor nem akarnak integrálódni, az európaiak meg a kulturális, vallási és életviteli különbségek miatt nem fogadják be őket.
[/quote]
http://hetivalasz.hu/cikk/0906/muszlimok_europaja


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 05., péntek 10:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Eeyore!
Utólagos korrekcióddal együtt sem érthető, hogy a délszláv mészárlások mennyiben tennék üressé az iszlámmal kepcsolatos beírásomat.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 05., péntek 11:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mer a zsidók népirtják a palesztinokat!!!!!! nemééééééééééééééérted??????

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 05., péntek 13:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
mer a zsidók népirtják a palesztinokat!!!!!! nemééééééééééééééérted??????


Ebben is van valami, de ez nincs okozati összefüggésben azzal, hogy szerintünk nem kellene az iszlámot mint egy gyilkos, ősgonosz vallást beállítani.

Több okból sem. Egyrészt ténynek könyvelhető el, hogy unokáink már egy félig iszlám Európában fognak élni. Másrészt nem mindegy, hogy ezek a muszlimok a távol-keleti iszlám jóval mérsékeltebb formájához hasonló módon fognak gondolkodni, vagy teljesen elvadítjuk őket, és fél Európányi tálibbal kell együtt élni. Főleg rajtunk múlik, hogy mennyire lesz meg bennünk a keresztyéni lelkület, okosság a muszlimok iránt.

Obama nagyon értelmes beszédet mondott tegnap Egyiptomban. Érdemes lenne az iszlámgyűlölő keresztyéneknek elolvasni…


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 05., péntek 20:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
net2rist írta:
mer a zsidók népirtják a palesztinokat!!!!!! nemééééééééééééééérted??????


Én inkább úgy fogalmaznék, hogy Izrael állam politikai "elitje" bombázza, gyilkolja a palesztinokat.

Valahogy nem tudom elképzelni, hogy egy rabbi fejbe lőne csak úgy egy palesztint. De lehet, hogy ez azért van, mert szegényes a fantáziám? :) De nem...nem hiszem. Talán naív vagyok?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 05., péntek 22:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Pe-ga-zus írta:
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy Izrael állam politikai "elitje" bombázza, gyilkolja a palesztinokat.

Én meg úgy fogalmaznék, hogy Izrael egyedülállóan nagy türelemmel viseli az arabok folyamatos terrorját.

Idézet:
Valahogy nem tudom elképzelni, hogy egy rabbi fejbe lőne csak úgy egy palesztint. De lehet, hogy ez azért van, mert szegényes a fantáziám? :) De nem...nem hiszem. Talán naív vagyok?
Ilyen valóban nincs, de olyan van hogy egy arab átoson a határon, hogy csákánnyal agyonverjen egy iskolás fiút, vagy egy buldózerrel nekiálljon ámokfutni a járókelők között. Mindezt a békés iszlám által lelkesítve.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 06., szombat 07:47 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Én azt hiszem, úgy látom, azt gondolom... (a lényeg, hogy ez csak feltételezés, tudni nem tudom), hogy nem vallási alapon háborúznak egymással. Itt sokkal inkább a társadalmi osztálykülönbségek miatt vannak kiéleződve az ellentétek. Tehát szegények kontra gazdagok. Vagyis inkább jobban élőkkel szemben a rosszabul élők. Ha megnézitek Szaudarábiát, vagy Dubai-t eszük be se jut semmilyen terrorizmus, vallási tisztogatás etc. Nincs rá szükségük, hisz van mit a tejbe aprítaniuk. A palesztínoknak semmijük sincs.

Tehát én valahol itt látom a problémát. Azt hiszem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 06., szombat 08:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
picit "lejárt lemez" ma már az OSZTÁLYHARC...

Osama Bin Laden GAZDAG szaudi család fiacskája, akinek pont a JÓLÉT volt az, amivel megcsömörlött és "az igaz utat választotta"

Marx és Engels se éppen a nyomorgó gyermekkorukról voltak ismeretesek...

de ha "közelebb jövünk", és megnézed a hajdani Jugoszláviát:

MESSZE JOBBAN éltek, mint "mi", és MÉGIS:

lényegében AZONOS NYELVET BESZÉLŐ, de KÜLÖNBÖZŐ VALLÁSÚ népcsoportok támadtak egymás ellen... Jugoszlávia felbomlása LÉNYEGÉT tekintve VALLÁSHÁBORÚ volt: ortodox-katolikus-muszlim háború, NYILVÁN "nemzeti alapokon"

(bosnyák NEMZET nincs is, a bosnyákok: a muszlim vallású szerbek/horvátok)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 06., szombat 08:08 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Teljesen igazad van.

Abban is, hogy általában a "vezérek" sose nyomorogtak. Ők csak élnek a nyomor által tálcán kínált eszmékkel, a könnyen feltüzelhető emberek tömegeivel.

Tudom, hogy lejárt lemez....de úgy látom, hogy még mindig ez a lenagyobb szikra, ami végül a tüzet okozza.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség