Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 16., szombat 11:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Kedves Nemosinex!

Nincs semmi baj a nevem elírásával, de írhatod nyugodtan kötőjelek nélkül. Valamiért nem engedte a rendszer hogy Pegazusként szerepeljek. ;)

Erről komoly teológiai vitát lehetne folytatni, hogy mi Isten szava és mi nem. Mi az, amit szó szerint kell venni és mi az, ami csak árnyal, utal. Mi az ami egyértelműen ezt jelenti, és mi az ami bármi mást is jelenthet.

De megkockáztatok egy kijelentést: nem léteznek varázslók, boszorkányok. :) Ez pusztán csak egy hasonlat azokra, akik másban hisznek, mást képviselnek. Sőt. Egyfajta démonizálása annak, ami nincs nagyon szoros kapcsolatban a keresztény hittel.
Ez, véleményem szerint kirekesztő, tudatlan, félelemkeltő. A legveszélyesebb kombinációk egyike.

Remélem nem veszed majd túlzott lazaságnak tőlem, békés megállapodásnak szánom ezt:
Ha odajutunk, hogy meg tudjuk kérdezni mi a véleménye a Harry Potterről mint könyvről, akkor eldől hogy engem vezet az orromnál fogva a gonosz, vagy a kritikát író hölgy jár tévúton. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 16., szombat 12:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
[quote="Pe-ga-zus"]Kedves Nemosinex!

De megkockáztatok egy kijelentést: nem léteznek varázslók, boszorkányok. :) Ez pusztán csak egy hasonlat azokra, akik másban hisznek, mást képviselnek. Sőt. Egyfajta démonizálása annak, ami nincs nagyon szoros kapcsolatban a keresztény hittel.

Lehet, hogy úgy általában, elméletileg nincsenek, de nekem van egy barátnőm, aki az volt. Most - Isten különleges, lehajló szeretete folytán - olyasvalaki lett belőle, akit Te bizonyára kirekesztőnek tartanál, én meg azt mondom róla, hogy Isten gyermeke. Nem attól ez vagy az persze, hogy te vagy én mit mondunk róla.
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 16., szombat 21:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Amikor a gyermekemnek olvastam a könyvet, senki se beszélt még arról, hogy HP így, meg HP úgy. (ép csak megjelent az első rész)
Aztán amikor a szemét néztem a gyermekemnek egy fejezet felolvasása közben (általában úgy olvasok mesét, hogy hangsúlyozom a részeket, hogy jobban el tudják képzelni), akkor leraktam a könyvet és minden féle kritikus (cáfoló, támogató) nélkül tudtam és TUDOM, hogy mit kell tennem a könyvvel kapcsolatban, ha SZERETEM a gyermekemet.
És az Úrban szeretem!
:-)

A varázslás pedig nem mese. Démoni erővel az ember képes tudatállapotokat módosítani másokban. Erről beszél pl. a Márió és a varázsló című könyv.
Ezzel előnyöket lehet elérni, naggyá lehet lenni, de ennek borzasztó ára van!
Ettől akar megóvni a Teremtő!
Jézus Krisztus azért is jött a földre, hogy a Sátán munkáit lerontsa, hogy démoni megkötözésekből szabdítson.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 17., vasárnap 07:22 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Kedves Pauler!

A varázslat mese. Amiről Te beszélsz, az nem démoni erő, hanem egyszerű manipuláció. Amikor egy lelkész, pap, rabbi etc. tök mindegy de szónokol, akkor ugyanúgy képes módosítani az ember tudatállapotát. Az eszköz ugyanaz, csak a téma más. Akkor a Te logikád szerint ez is démoni.

Nem kéne ennyi mindent démonizálni. Kicsit sok már a gonoszból, nem gondolod? "ez átkozott - az átkozott" Kicsit kevesebb rettegést, több megismerést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 17., vasárnap 11:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Pegazus!

Más a félelem és más a tartózkodás a veszélyes dolgoktól.
Tudod én nem félek a ciántól, csak ha tudom, hogy valamibe ezt tettek nem iszom meg, ez még nem félelem, hanem bölcsesség.
A kettő között óriási a különbség!

Az ember tudatára hat a környezete!
Az Ige, amit a lelkész hirdet nem az Ő beszéde, hanem az Istené és erről a lelkész nyíltan beszél.
Így az Isten Igéje tudatosítja az ember tudat állapotát, de csak akkor ha az ember akarja!
Isten nem módosítja az ember tudat állapotát az akarata nélkül, felvilágosítás nélkül.
A démoni erők nem ilyen "úriemberek". :-(

Az én logikámat nem kell vizsgálnod, az Úr logikáját lehet vizsgálni, mert abból fakad élet.
pl. az a logikája, hogy a bűneinkért a Fia fizetett, így nekünk nem kell meghalnunk, ugyan akkor a bűn büntetése sem maradt el, ezen a logikán álmélkodnak az angyalok
:-)

És igen, kicsit kevesebb rettegés, több megismerés, pont ezért jött Jézus Krisztusban el az Isten a földre!
Ebben egyet értek veled!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 17., vasárnap 11:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Pegazus!
Írod:
Kicsit kevesebb rettegést, több megismerést.
A megismerésről olvastam egyszer egy elgondolkodtató mondást, valahogy így hangzott: Sok okos dolgot tanulhat az ember, ha rögtön elsőre nem ért egyet önmagával.
Mert mondasz te is egyet, meg mondjuk, mond a Pauler egy másikat.
A te szemszögedből, a te tapasztalataid alapján nyilván neked van igazad, az övéből meg neki. Akkor ki dönti el, hogy ki jár a helyes úton? Te vagy ő? Kinek van több joga eldönteni ezt?
Téged mi győz meg arról, hogy valami jó, vagy nem jó?
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 17., vasárnap 15:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Üdv Nektek!

Akkor vitatkozzunk. :)

Kedves Pauler! Mindösszesen egy helyen tér el a látásunk. Én azt mondom c-vitamin, Te azt mondod Cián. Teljesen igazad van Nemosinex, a kétkedés nagyon bölcs dolog. Így mostantól inkább kérdezek és nem állítok.

Miért hiszitek el, hogy egy lelkész Isten igéjét hirdeti?
Amikor egy lelkész, vagy nem lelkész bibliai idézetekkel támasztja alá saját véleményét (manipulál....) az is Isten igéje?
Ki értelmezi helyesen a Bibliát a több millió ember közül, és ki az aki belemagyaráz? Vagy ebben az esetben (is) a többség elve dönt?
Helyes Isten nevében ítélkezni, ha nem is ismered Isten véleményét?
és nem utolsó sorban:
Mi az egyszerűbb, könnyebb: hinni, vagy gondolkodni?

Kedves Nemosinex! Hogy mi győz meg engem arról, hogy mi jó és mi nem? A szívem, a lelkem, a szellemem, ahogy értelmezhetőbb. A kulcs mindenképpen az, hogy önmagam. Akiknek tanítóra van szükségük ahhoz, hogy különbséget tudjanak tenni a tisztán jó és a tisztán rossz között, nos.... az már régen rossz. Nem gondolod?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 17., vasárnap 19:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Pegazus!

Ha belemennék ebbe a "vitatkozzunk" dologba, akkor ennek a gyermeknevelésem látná a kárát, úgy hogy igyekszem rövid lenni, ha tied az utolsó szó, ám legyen.
:-)

Idézet:
Én azt mondom c-vitamin, Te azt mondod Cián.


Finomítsunk, te azt mondod c-vitamin én azt mondom hasjhajtó.
Az eredményt nem a vitánk dönti el, hanem a wc-n töltött idő, ill. hogy mennyi pzs-t használok.
Ez pedig a valóságban látszódni fog, ha akarjuk, ha nem.

Idézet:
Miért hiszitek el, hogy egy lelkész Isten igéjét hirdeti?


Két okból:
Mert azt mondja! Lehet neked ez túl egyszerű, de ez van.
Amikor azt mondja egy lelkész, hogy az Isten ezt mondja/teszi/akarja, akkor én ezt elhiszem, feltéve ha a Szent Lélek bennem megszólal, ha megismerem a Jó Pásztor hangját.
A másik ok, hogy olyan dolog történt az Ige hallgatásom során az életemben, ami Isteni természetű és ez a TEREMTÉS. (részleteket nem mondok, bocs)

Idézet:
Amikor egy lelkész, vagy nem lelkész bibliai idézetekkel támasztja alá saját véleményét (manipulál....) az is Isten igéje?


A saját vélemény az nem Isten szava. Pálnak is volt saját véleménye és ezt élesen elhatárolta a Bibliában Isten szavától.


Idézet:
Ki értelmezi helyesen a Bibliát a több millió ember közül, és ki az aki belemagyaráz? Vagy ebben az esetben (is) a többség elve dönt?


A Szent Lélek! Általa lesz élő az írott szó és Általa lesz személyes üzenet és Általa lesz így helyes üzenet.
Hogy neked mit kell megértened az Igéből, azt is Ő mutatja meg és az a helyes üzenet számodra!

Idézet:
Helyes Isten nevében ítélkezni, ha nem is ismered Isten véleményét?


Nem, nem helyes!

Idézet:
Mi az egyszerűbb, könnyebb: hinni, vagy gondolkodni?


A hitnek nem a butaság az ellentéte, hanem a hitetlenség. És a bölcsességnek sem a hivő szív, hanem a butaság.

Mi egyszerűbb, könnyebb: hinni a bűnbocsánatban, örök életben, vagy megmagyarázni a gonosz tetteimet?

Idézet:
Akiknek tanítóra van szükségük ahhoz, hogy különbséget tudjanak tenni a tisztán jó és a tisztán rossz között, nos.... az már régen rossz. Nem gondolod?


Bocs, hogy Nemosinex helyett válaszolok, max. helyre tesz, ha nem ért egyet a következő Igével, hogy ide való:
Jn 6,45 Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jő.

Szóval a lelkészek ebben egy eszközök, de rengeteg eszközt használ még Isten a hívő ember tanítására, sokkal többet, mint azt egy ember kigondolná.
Csodálatos az Ő gazdagsága!
:-)

Számodra egy kérdés:
Mi tesz boldoggá?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 17., vasárnap 19:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Kedves Pauler!
Nem utolsó szó gyanánt, de
1. Egyetértek 2. Elfogadom 3. Elfogadom, legyen így mindig 4. Elfogadom, kár hogy mások eszköznek használják 5. Nem is gondolkodunk mi másképp :)

6. Javítom magamat, mert a túl rövid, ki nem fejtett kérdésem gúnyosnak hatott, de a fejemben konkrétan megvolt mire utalok, csak az szépen lemaradt. Úgy értettem, hogy könnyebb elhinni valamiről hogy gonosz, rossz, főleg ha felszentelt emberek állítják, mint megismerni, átgondolni önállóan és saját eszünkre (szívünkre!!!) hagyatkozva dönteni.

Hogy mit tesz boldoggá? Nem tudnám, csak végtelen hosszú listára leírni. Egy kép, egy mozdulat, egy illat, egy hang. A legnagyobb dolgoktól a legapróbbakig. Pl. Letenni az asztalra a még soha ki nem nyitott Harry Potter könyvet, odakészíteni szendvicset, csokit, teát, minden túléléshez szükséges "felszerelést" és kinyitni a könyvet. :wink: És együtt sírni, nagyokat nevetni, elvarázsolódni, elmélázni a tanulságokon mindezt 27 évesen. :)
Két kedvenc útmutatóm, amiket a gyerekek olvashatnak ebben a könyvben:
1. Önmagad azzal ékesíted, ha elméd élesíted.
2. Rossz úton jár, aki álmokból épít várat és közben elfelejt élni.

Na jó....nem csodálom, hogy ez nem tetszik az egyházaknak. Elismerem. Megadom magam. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 17., vasárnap 23:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Pe-ga-zus írta:
Üdv Nektek!

Akkor vitatkozzunk. :)

Mi az egyszerűbb, könnyebb: hinni, vagy gondolkodni?

Hogy mi győz meg engem arról, hogy mi jó és mi nem? A szívem, a lelkem, a szellemem, ahogy értelmezhetőbb.

A kulcs mindenképpen az, hogy önmagam.
******************************************

Akiknek tanítóra van szükségük ahhoz, hogy különbséget tudjanak tenni a tisztán jó és a tisztán rossz között, nos.... az már régen rossz.



-Kedves Pegazus !

-Csak ezt a pár mondatodat ragadtam ki... Sorban
reagálok.
1.)Úgy tűnik, Te a "vita" kedvéért vitatkozol.
2.)Gondolkodni - mindenki tud ! (valamennyire) - Hinni, csak az alázatos ember.
3.)Hatalmas EGO-val rendelkezel.
4.)Nem "hallom" , amit mondasz,- olyan "hangos" az,
aki vagy.

---A fentiekkel nem akartalak megbántani,- csak:
spontán összegeztem röviden, mit váltott ki belőlem
az eddigi mondanivalód.

-Vitatkozni nem fogok a vita kedvéért,- mert úgy vé-
lem, Téged az Igazság nem érdekel.

-Pauler és nX által kifejtettekkel egyetértek, de ezt ők
már elmondták.

-Ha jól értettem, hogy 27 éves vagy,- akkor a tinedzser dac-korszakon túljutottál,- vagy ott rekedtél
volna ? Ezért csak egy idézettel zárom soraimat; -
iskola-példa:

"Kérkedik éretlen kincsével az iskola-gyermek,
mig az éretteszű bölcs megalázza magát."
:)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 18., hétfő 05:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Pegazus!

Írod:
Hogy mit tesz boldoggá? Nem tudnám, csak végtelen hosszú listára leírni. Egy kép, egy mozdulat, egy illat, egy hang. A legnagyobb dolgoktól a legapróbbakig.

De jóóóóóóóóóóóó!
Engem is ilyen dolgok.
Milyen jó, hogy van kapcsolódási pont közöttünk.

Üdv
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 18., hétfő 05:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Kedves Loisz!

Összetévesztetted az iróniámat daccal, egóval. Sajnos, klaviatúrával a kezemben nem tudok hangsúlyozni. :)
Más-más filozófiát képviselünk. Engem nem zavar a különbözőség, elfogadom. Ettől szines az emberiség. Eszembe se jutott személyeskedni, azzal csak a saját nézeteimet degradálnám.

Akkor irónia nélkül, objektíven: Tisztelem a vallásokat (mindet), tiszteletben tartom mások hitét, de lehet eltérő véleményt formálni. A "vita" (társalgás) kiindulópontja az én eszmefutattásommal kezdődött, aminek tömören ez a lényege:
Ne légy kirekesztő, ne ítélj Isten nevében, ne rettegj feleslegesen.

A mai világban TOLERANCIÁRA van a legnagyobb szükség. És ez minden vallástól függetlenül így van, így kell lennie.
Most jön az irónia: csak sajnos mivel ez nincs kiemelve egyik vallásban sem (pl. az antiszemitizmus sem) így aztán sokan meg se "tanulják". :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 18., hétfő 05:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Igen, én is gyönyörködöm a világban.
Ott vannak szomorúságaim, ahol az emberi önzés benyomul az Isten által teremtett jóba.
Pl. egy kirándulás alkalmával a szétszórt szemét halom egy szalonnasütő hely közelében, vagy egy gyilkos szó az egyik embertől a másik emberig, amiben pl. hülyének nevezi a másikat

ugyan nem kérdezted, de számomra a legnagyobb boldogság a közösség,
közösség Istennel és az embertársaimmal

Idézet:
Két kedvenc útmutatóm, amiket a gyerekek olvashatnak ebben a könyvben:
1. Önmagad azzal ékesíted, ha elméd élesíted.
2. Rossz úton jár, aki álmokból épít várat és közben elfelejt élni.


Köszönöm a őszinteségedet, nem is fogom véleményezni ezeket a sorokat, csak ha kéred
:wink:

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 18., hétfő 08:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Most jön az irónia: csak sajnos mivel ez nincs kiemelve egyik vallásban sem (pl. az antiszemitizmus sem) így aztán sokan meg se "tanulják".

Most jön az irónia :wink: :
Van egy vallás a sok között, amely ezt mondja (más hasonlóról én sem tudok):
"Viseljétek el egymást szeretetben."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 18., hétfő 16:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Kedves Pauler!
Megkérlek rá. :)) Egészen nyugodtan. Nem lennék itt, ha nem érdekelne a hit, a vallás, igaz hogy teljesen más aspektusból. Minden teológiai, filozófiai vita egyfajta kapu a másik ember szelleméhez.

De hogy ne legyünk annyira off-topicolok, én mellé írtam, hogy szerintem ez egy érdekes tanulság lenne a gyerekeknek. Szerinted miért nem teljesen?

Kedves Nemosinex!
Ámen.
Csak sokan, bele se merek gondolni hányan (lásd amerikaiak, ott aztán nagy sláger) megszállottjai a Jelenések Könyvének. Egyszer... majd egy órán keresztül vitatkoztam két úrral a lakásom ajtajában. Jehova tanúik voltak. Na gondolhatod, mennyire emberükre akadtak. :)) Nagyon sok mindenről csatároztunk, az egyik 15 perc azzal ment el, hogy kinek a neve fog szerepelni az Élet könyvében. Az ővé, aki szerint minden "hitetlen" szenvedni fog (nem is tudom most pontosan, hány évig? 40?), vagy rajtam lesznek kelések, mert én inkább kisatírozom a nevem, sem hogy részt vegyek ilyenben. Szerinted is agyhugykövet kapott tőlem a vége felé?? Meg tudott volna fojtani egy kanál vízben. :))


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség