Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31  Következő
 

Re: Gyermeknevelés
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 22., péntek 11:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Sziasztok!

Jöhetnek a könyvajánlatok. Gyakorlatilag "mindenevő" vagyok. Kb így néz ki a könyvespolcom itthon: HP, Rózsa neve, Quo Vadis, Vavyan Fable, majd ismét HP, :) Mesterségem a halál stb...

(rám is fér most egy új könyv, asszem elpattant egy hajszálér az agyamban az előbb. Pauler, Te tudhatod miért. :) )

Jó hétvégét mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 22., péntek 15:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
nem tudom és találgatni se szeretnék, mert akkor egyedül maradok a saját gondolataimmal, ez nekem sivatag
ha akarod elmondod, ha nem, akkor a tied marad

az agyvérzéssel kérlek ne viccelj, köszönöm

egy jó Rejtő könyv számomra viszont vicces, ill. VF könyvet is olvastam és sokat nevettem rajta

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 09:57 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
Az természetes dolog, hogy a gyerekeket tiszteletadásra neveljük a tanárral szemben is, de ha probléma akad az iskolában, a férjemnek, aki pár évig tanított egy szakközépben, az a véleménye, hogy az órán a tanárnak kell elérnie, hogy fegyelem legyen.Ha folyamatosan kudarcot vall, változtasson a módszerein.


Ez igaz,Erika de nagyon változó lehet az összetétel.
Számos tanár ismerősöm van, van ahol lehet változtatni,de van ahol megtámadják a tanárt, szóban és fizikálisan bántalmazzák szülői segítséggel együtt.
Szóval gondok vannak a tanárnak adott fegyelmezési eszközökkel és a szülői hozzáállással, főleg olyan helyeken ahol tömeges a tanár megfélemlítése és bántalmazása szülői besegítéssel.
Nagy eltérések vannak Iskolák között, ill. lakossági(gyermek) összetétel között is.

Nem tanári példa: minap a kisgyerekeimmel egy bekerített játszótéren voltunk. A gyerekeim homokoztak sok más kicsivel együtt. Egyszer csak megjelent egy nagyobb gyerek(származására nem térek ki) és felrugdosta a kicsik játékait elvette a gyermekemtől a játékát, kiöntötte a szitált homokot félig a gyerek fejére és elkezdet körbe körbe rohangálni sok kicsin átgázolva. Persze az apuka és anyuka ott volt, nem tettek semmit. Látva a már brutálissá váló helyzetet , amikor megint a gyerekemhez ért akkor elé gugoltam és megérintettem a vállát és szóltam hozzá, szelíden: nem szabadna ezt így tenned, ha valamit szeretnél akkor kérd el.
A gyerek odarohant az apukához. Az apa felkel és üvöltözött: nézd mán! megfélemlíti a gyerekem, szétverem a p....dat stb ott a kicsik előtt. Nos milyen eszköz volt a kezemben? Semmilyen, mert a szülő támogatta a gyermeke brutalitását.A gyerek meg tanult, így kell tenni, mert apám is így teszi. Szerencsére az orcám megmaradt épnek, de nem sok hiányzott a tetlegességig.
Ez csak egy példa, amivel ma szembesülni kell.

Másik példa: Édesanyám a gyógyszertárban állt a sorban. Egy anyuka(jól szituált) a gyermekével szintén.
A gyermek egyszer csak elkezd türelmetlenkedni és furakodni, lökdösni a felnőteket. Édesanyám szól neki, hogy ne tegye. Mire a modern fiatal szülő, kiabálni kezdet, majd én megmondom a gyerekemnek, hogy mit szabad, maga ne szóljon bele. Persze az anyuka előtte is érdektelen volt a gyermekével szemben és ahogy viselkedett.
A gyermek tanul: így kell csinálni a szüleim is ezt teszik.
Aztán jön az iskola és csinálják, a szülő sokszor pedig támogatja a rendetlen gyermekét akit nem a tanár tett ilyenné.

Popper Péter nevelési koncepciói számomra abszolút nem mérvadóak, ahogy az egyik írását olvastam, ha az órán lemegy a gyerek focizni egyet akkor engedné...stb
Minek bekorlátozni a tanulót?
Nos ezzel nem tudok egy lenni, erre reagáltam.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 10:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Néhány video az iskola helyzetről, nem egyedi esetek:
Kik a felelősek?

http://www.youtube.com/watch?v=cFpx28lpB98&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=S09pHbtgOIs

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 13:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Literaty!

Ezek a videók valóban hátborzongatóak. Azt mondja az egyik tanár, hogy 2002-től jegyzik az ilyen eseteket, nos az én férjem 1988-94 között tanított, akkor talán még lehetett fegyelmezni? :roll:

Ex, a Bajnais topikban írod:

De ha a szülő nem neveli tiszteletre fegyelemre a gyereket, a tanár kezéből pedig kivesznek minden eszközt, akkor mágus legyen a talpán aki tud így tanítani.

Az a kérdésem, hogy ki vesz ki a tanár kezéből minden eszközt? Nem az iskola állítja össze a kívánt rendtartást, s ezt közli a szülőkkel, diákokkal egyaránt?

A sorban a hetedik gyermekünknek hála Istennek ez éven sikerült/tavaly nem/ felvételt nyernie egy egyházi, kéttannyelvű gimnáziumba. A felvételről szóló értesítés mellett postázták az iskolai rendtartás egyes részeit, s felhívták a szülők figyelmét, hogy amennyiben nem értenek egyet, ne irassák be a gyermeküket ebbe az iskolába. Megtehetik, hiszen háromszoros túljelentkezés van minden éven, a 4 tantárgyból álló emelt szintű felvételin alaposan megszűrik a jelentkezőket.

/remélem, jövőre nem kényszerülök majd arról írni, hogy még így is hasonó videók készülhetnének, mint amit Literaty feltett. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 28., csütörtök 07:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Erika írta:
Kedves Literaty!

Ezek a videók valóban hátborzongatóak. Azt mondja az egyik tanár, hogy 2002-től jegyzik az ilyen eseteket, nos az én férjem 1988-94 között tanított, akkor talán még lehetett fegyelmezni? :roll:

Ex, a Bajnais topikban írod:

De ha a szülő nem neveli tiszteletre fegyelemre a gyereket, a tanár kezéből pedig kivesznek minden eszközt, akkor mágus legyen a talpán aki tud így tanítani.

Az a kérdésem, hogy ki vesz ki a tanár kezéből minden eszközt? Nem az iskola állítja össze a kívánt rendtartást, s ezt közli a szülőkkel, diákokkal egyaránt?

A sorban a hetedik gyermekünknek hála Istennek ez éven sikerült/tavaly nem/ felvételt nyernie egy egyházi, kéttannyelvű gimnáziumba. A felvételről szóló értesítés mellett postázták az iskolai rendtartás egyes részeit, s felhívták a szülők figyelmét, hogy amennyiben nem értenek egyet, ne irassák be a gyermeküket ebbe az iskolába. Megtehetik, hiszen háromszoros túljelentkezés van minden éven, a 4 tantárgyból álló emelt szintű felvételin alaposan megszűrik a jelentkezőket.

/remélem, jövőre nem kényszerülök majd arról írni, hogy még így is hasonó videók készülhetnének, mint amit Literaty feltett. :shock:


Szia Ex!

Legyünk résen, mert a fórumra is kezdi betenni a lábát a fegyelmezetlenség. Elhangzik a kérdés...és semmi válasz. 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 28., csütörtök 08:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Az a kérdésem, hogy ki vesz ki a tanár kezéből minden eszközt? Nem az iskola állítja össze a kívánt rendtartást, s ezt közli a szülőkkel, diákokkal egyaránt?

A sorban a hetedik gyermekünknek hála Istennek ez éven sikerült/tavaly nem/ felvételt nyernie egy egyházi, kéttannyelvű gimnáziumba. A felvételről szóló értesítés mellett postázták az iskolai rendtartás egyes részeit, s felhívták a szülők figyelmét, hogy amennyiben nem értenek egyet, ne irassák be a gyermeküket ebbe az iskolába. Megtehetik, hiszen háromszoros túljelentkezés van minden éven, a 4 tantárgyból álló emelt szintű felvételin alaposan megszűrik a jelentkezőket.

/remélem, jövőre nem kényszerülök majd arról írni, hogy még így is hasonó videók készülhetnének, mint amit Literaty feltett. :shock:

Kedves Erika!
A tanár kezéből természetesen az oktatáspolitika veszi ki az eszközt. Eltejedt világszerte az a mérhetetlenül ostoba elmélet, hogy a gyereket nem szabad fegyelmezni, mert akkor sérül a lelke.
Eredmény: A nem fegyelmezett gyerekek vadálattá változnak (Pegazusnak), akim aztán egymásnak valóban maradandó sérüléseket okoznak.
Fegyelmezés szempontjából azok az iskolák szerencsésebbek, ahol túljelentkezés van, mert ott a kirúgás veszélye komoly fegyelmező eszköz továbbra is, de van ahol ez sem fékezi a diákokat. Ott nem lehet tanítani.
Remélem, elég fegyelmezett voltam. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 28., csütörtök 08:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Remélem, elég fegyelmezett voltam. :)
üdv
ex


Igen, köszönöm.

exrefis írta:
A tanár kezéből természetesen az oktatáspolitika veszi ki az eszközt.


Ezzel van egy kis vitám. Olyan sajátos közegben élünk, hogy még a gyerekeimet is tanította a gimiben 3 tanár , aki engem is, hajdanán.Világok változtak közben, de valahogy az ő módszereiken nem fogott az idő múlása. Lehet, hogy vállalták a népszerűtlenséget, de bizony ugyanazon a kemény szinten követeltek most, mint régen.Nagy örömmel nyugtáztam mindig, mikor szeptemberben bejelentették a gyerekek: X is,Z is, Y is tanít.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 28., csütörtök 13:17 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Kedves Erika és Többiek!
Szerencsések azok a szülők, akik választhatnak, netán még a pénzük is megvan rá(magán iskola).
De! Mo.-on a települések többségében nem lehet választani. Ott lakik ahol van és oda jár iskolába a gyerek, vagy viszik busszal ami ki van jelölve.
Ezekben az iskolákban szinte tehetetlen a gyermek és szülő, tanár.
Nem annyira a gyermekcsínnyel van baj, mert ez kezelhető, hanem a gyermek-szülő agresszivitással. Itt bizony a legtöbb esetben a szülő a felelős, hogy miként nevelte és támogatja a gyermekét a devienciában.
A tanár ilyen esetekben sokszor tehetetlen, nem állnak mellé, no meg ember is aki a szűkebb településén fél.
Örül, ha van munkája és nem bántják. Aki pedig tényleg tanulni szeretne az is veszélynek van kitéve és kénytelen ott tanulni ahol nem akar.
Hová vigyék a szülők a gyerekeiket ilyenkor?-mivel, ki bírja ezt költségekkel stb? 100km-rel odébb?

Tehát az elsődleges nevelési helyszín a család, ha ott gondok vannak az iskola nem vállalhatja át azt ami nem dolga.
Nyílván vannak eszközei a tanárnak, csak hát olyan világban élünk, ahol ezeket a minimális eszközök is sértenek egyeseket.
http://www.origo.hu/itthon/20080314-isk ... zulok.html

http://kecskenet.hu/hun/sa_hirek/i_bunu ... index.html

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 31., vasárnap 22:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Tehetünk-e valamit az elharapózó deviáns viselkedések megfékezésére?

egy csehországi példa:

a tévé vallási műsorának a szerkesztői meghívtak egy külföldi keresztyén rock együttest, és több város középiskolájában programokat tartottak.
Először a zenekaré volt a szó, majd következett pár szakelőadás az aktuális problémákról: alkohol, drog, szex,AIDS, erőszak.
Vetítettek egy holocaust témájú filmet is, mivel a neonácizmus is egyre nagyobb gondot okoz. /A film valós eseményeken alapszik - egy angol férfi megmentett kb. 700 cseh zsidó gyereket a 2. világháború alatt. /
Beszélgetések, különböző foglalkozások, játékok segítségével próbálták megközelíteni a fiatalokat. A turnéba bekapcsolódó helyi gyülekezet pedig a továbbiakban is nyitott ajtóval várja az érdeklődőket .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 01., hétfő 07:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Kedves Ex!
Úgy látom baromi rossz hatással vagyok rád. :) :) :)

pegazus: 1. →keveréklény, →múzsák szárnyas lova. Az ősi mítosz szerint ~ Poszeidón és Medúza leszármazottja. Akkor született, amikor Perszeusz lefejezte Medúzát. ~ amint megszületett, Zeuszhoz repült, aki szolgálatába fogadta, és rábízta a villámot és a mennydörgést. Egy alkalommal ~ Korintus szikláján pihent, →Bellerofón megfogta és Athéné segítségével megszelídítette. Ettől kezdve ~ Bellerofón hátasállata lett, vele volt a →kiméra elleni harcában is.
A későbbi (hellén kori) mítosz szerint amikor a Helikon hegye a múzsák énekétől az ég felé emelkedett, ~ rúgásával megállította a hegyet, s a sziklából fölfakasztotta Hippokrénét, a 'Ló-forrás'-t. Hátán hordta a →hajnalt (a nap hírnökét) is. A költőket (és múzsákat) az égbe röpítő ~ viszont újkori képződmény. - Az ikgr-ban az ősker. képeken a kimérával harcoló Bellerofón hátasállataként a jó és a rossz harca, a hajnallal való kapcsolata miatt a →fény szimbóluma.

Röviden: a Pegazus nem vadállat. Ráadásul nem is élő, csak egy szimbolikus, misztikus állat. De segítek Neked. Anikó a keresztnevem. Javítsd magad és a zárójelbe írd hogy "Anikóvá" és nem Pegazussá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 01., hétfő 08:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Ráadásul nem is élő, csak egy szimbolikus, misztikus állat


Ez igaz.

A jó hír, hogy van olyan misztikus lény, aki ÉL, pedig halott volt.
Más...
Nekünk is meg van az a mese, amiben van egy ilyen lovacska, a Hercules.
Nekem nagyon szimpi benne ez a mesehős. :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 01., hétfő 09:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Pe-ga-zus írta:
Kedves Ex!
Úgy látom baromi rossz hatással vagyok rád. :) :) :)

pegazus: 1. →keveréklény, →múzsák szárnyas lova. Az ősi mítosz szerint ~ Poszeidón és Medúza leszármazottja. Akkor született, amikor Perszeusz lefejezte Medúzát. ~ amint megszületett, Zeuszhoz repült, aki szolgálatába fogadta, és rábízta a villámot és a mennydörgést. Egy alkalommal ~ Korintus szikláján pihent, →Bellerofón megfogta és Athéné segítségével megszelídítette. Ettől kezdve ~ Bellerofón hátasállata lett, vele volt a →kiméra elleni harcában is.
A későbbi (hellén kori) mítosz szerint amikor a Helikon hegye a múzsák énekétől az ég felé emelkedett, ~ rúgásával megállította a hegyet, s a sziklából fölfakasztotta Hippokrénét, a 'Ló-forrás'-t. Hátán hordta a →hajnalt (a nap hírnökét) is. A költőket (és múzsákat) az égbe röpítő ~ viszont újkori képződmény. - Az ikgr-ban az ősker. képeken a kimérával harcoló Bellerofón hátasállataként a jó és a rossz harca, a hajnallal való kapcsolata miatt a →fény szimbóluma.

Röviden: a Pegazus nem vadállat. Ráadásul nem is élő, csak egy szimbolikus, misztikus állat. De segítek Neked. Anikó a keresztnevem. Javítsd magad és a zárójelbe írd hogy "Anikóvá" és nem Pegazussá.


Kedves Pegazus (Anikó)! :)
Először nem értettem, hogy ezt miért írod nekem, aztán rájöttem, hogy egy korábbi mondatomat értetted félre alaposan.
Idézet:
Eredmény: A nem fegyelmezett gyerekek vadálattá változnak (Pegazusnak), akim aztán egymásnak valóban maradandó sérüléseket okoznak.

Ez a mondat nem rólad, szólt, hanem a manapság a fegyelmezés hiány amiatt vadállattá váló gyerekekről.
A zárójeles (Pegazusnak)arra szólt, hogy figyelj oda, mert korábban azt kérdőjelezted meg, hogy nevelés nélkül mivé is válhat egy gyerek. Tehát rád való utalás volt, hanem utalás arra, hogy az üzenet neked is válasz a korábbi megjegyzésre. Szóval nem rólad, hanem, neked szólt. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 01., hétfő 12:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Eeyore írta:
Erika írta:
Beszélgetések, különböző foglalkozások, játékok segítségével próbálták megközelíteni a fiatalokat. A turnéba bekapcsolódó helyi gyülekezet pedig a továbbiakban is nyitott ajtóval várja az érdeklődőket .

Az első mondat jó. Ha aktívan vonnak be valakit az ilyesmibe, nem csupán leadják neki a tudnivalókat, akkor talán van a "projektnek" haszna. Talán. Mert akkor azt érezheti a "megközelített fiatal", hogy számít. És ha számít az, amit most tesz, akkor talán számít az is, amit később tesz.
De a második: nyitott ajtóval várják az érdeklődőket....hát, legföljebb Jézus fog kopogni a nyitott ajtón, más aligha.


A élet márcsak ilyen , valami jó- valami rossz, kedves Eeyore.
Van egy félig telt pohár , ránéz egy pesszimista, s azt mondja: félig üres((, ugyanarra a félig telt pohárra az optimista azt mondja: félig megvan töltve)))))
Inkább szeretnék ötven százalékban valamit tenni, mint száz százalékig nem tenni semmit.

Azt mondod:talán van a "projektnek" haszna.
Egyik igehirdető mondta, hogy az igehirdetés normális eredménye az eredménytelenség..

A turnéba bekapcsolódó helyi gyülekezet pedig a továbbiakban is nyitott ajtóval várja az érdeklődőket - ezzel a mondattal azt akartam elmondani, hogy a társszervező gyülekezet nagy pozitívuma, hogy a turné után ott marad a városban, elérhető, sőt. Az eddig is rendszeresen működő alkalmaikon túl a most érdeklődést mutató fiatalok számára különféle csoportokat indítanak: gitár -,dob-, nyelvtanfolyam,egyéb közösségi együttlétek, természetesen nem elhallgatva, hogy Ki a legfontosabb, Kinek a legfontosabbak ezek a fiatalok. S ha már csak egy fiatalt sikerült megállítani lefelé a lejtőn, már azért is megérte, hiszen a mennyben nagy öröm van 1 megtérő bűnösön is..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 01., hétfő 12:08 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Huhh.. Már azt hittem, hogy ennyire nagyon megbántottalak, én lettem a jó példa a rossz gyerekekre. Visszaszívtam az előző hozzászólásom. :) De tényleg nagyon félreérthető. Így szeretek a leges legjobban tévedni. :)

Ráadásul szét-offoltam a topicot, na valamit gyorsan: a saját tapasztalatom régi, de ha én intőt (egyszer fordult elő!!! csak egyszer!! :) ) kaptam, akkor nem rohantak a szüleim be a tanárhoz, hogy ráborítsák az asztalt, én lettem asztal alá borítva. Kicsit úgy látom, hogy most ez fordítva van. Egy biztos, nem lennék ma tanár, mert csak egy osztályra való gyerekkel is nehéz, hát még ha dühödt falkaként minden rokon mögöttük áll. 2 tanár barátnőm is van. Az egyikük mesélte, hogy manapság a "gyerek" simán beszól a tanárnak egy "k...va anyád"-at. Nos, én amúgy szeretek verbálisan érvelni, de ebben az esetben egy baromi nagy pofont tartok a leghatásosabbnak. Szóval jó hogy nem vagyok tanár. :)

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség