Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 14:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nemosinex, melyik részét nem értetted a hozzászólásomnak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 14:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Már a névelőnél elakadtam. De tudod, én fel vagyok mentve, mert az égvilágon semmit nem értek. :wink:

Viccen kívül: Loisz írt egy Heidegger-idézetet a Gondolatokba. Szerintem azon filózott itt még egy csöppet, arra reagáltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 14:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nemosinex írta:
Viccen kívül: Loisz írt egy Heidegger-idézetet a Gondolatokba. Szerintem azon filózott itt még egy csöppet, arra reagáltam.


Az jó, mert én is pont arra írtam egy választ. Azért is gondoltam, hogy az én beírásomra reagáltál.

Amúgy mi a véleményed a beírásomról, de most komolyan?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 15:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Idézet:
Mindezek ellenére a matematika is, meg a filozófia is komoly eszköz, hogy eligazítson bennünket. A matematika a természettudományos törvények, hipotézisek alátámasztásával.

EZ OKÉNAK tűnik, bár én már ötödikben, a gyökvonásnál bedobtam a törölközőt, így aztán a véleményem kb. annyit számít, mint Mórickáé, aki a szorzótáblának csak a dallamát tudta.

Idézet:
b]a filozófia az ember Istenbe vetett hitének alátámasztásával.[/b]

Ez viszont nem OKÉ!
Lásd 1 Kor. 1, 18-25.
Mert a keresztről való beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek, de nekünk, akik üdvözülünk, Istennek ereje. Mert meg van írva: "Elvesztem a bölcsek bölcsességét, és az értelmesek értelmét elvetem." Hol a bölcs, hol e világ vitázója? Nem tette-e bolondsággá Isten a világ bölcsességét? Mivel tehát a világ a saját bölcsessége útján nem ismerte meg az Istent a maga bölcsességében, az tetszett az Istennek, hogy a bolondságnak látszó igehirdetés üdvözítse az hívőket. És miközben a zsidók jelt kívánnak, a görögök pedig bölcsességet keresnek, mi a megfeszített Krisztust hirdetjük, aki a zsidóknak megütközés, apogányoknak meg bolondság, de maguknak az elhívottaknak, zsidóknak és görögöknek egyaránt, az Isten hatalma és az Isten bölcsessége. Mert az Isten "bolondsága" bölcsebb az emberek bölcsességénél, és az Isten "erőtlensége" erősebb az emberek erejénél.

Tehát nincs kompromisszum. Vagy lemondok a világ bölcsességéről az Isten "bolondságáért", vagy ragaszkodom hozzá, és lemondok Istenről. Ezt a botrányt nem lehet megúszni, kedves Rosta!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 15:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nemosinex írta:
Tehát nincs kompromisszum. Vagy lemondok a világ bölcsességéről az Isten "bolondságáért", vagy ragaszkodom hozzá, és lemondok Istenről. Ezt a botrányt nem lehet megúszni, kedves Rosta!


A gond ezzel az, hogy a 1Kor. 1, 17-25 azoknak a "bölcsességéről" szól, akik Isten "bolondsága" ellen szólnak. Részemről arról beszélnék, amit Pál mond a 1Kor. 14, 15-20-ban. Az értelemmel kimondott szó Isten hitben való támogatásáról, a gondolkodás fontosságáról:

Idézet:
14,15 Hogyan is van tehát ez a dolog? Imádkozom lélekkel, de imádkozom értelemmel is, dicséretet éneklek lélekkel, de dicséretet éneklek értelemmel is.
14,16 Mert ha csak lélekkel mondasz dicséretet, akkor aki az avatatlanok helyét foglalja el, hogyan fog áment mondani a te hálaadásodra, amikor nem is tudja, mit beszélsz?
14,17 Mert te ugyan szépen adsz hálát, de a másik nem épül belőle.
14,18 Hálát adok az Istennek, hogy mindnyájatoknál jobban tudok nyelveken szólni,
14,19 de a gyülekezetben inkább akarok öt szót kimondani értelemmel, hogy másokat is tanítsak, mintsem tízezer szót nyelveken.
14,20 Testvéreim, ne legyetek gyermekek a gondolkozásban, hanem a rosszban legyetek kiskorúak, a gondolkozásban ellenben érettek legyetek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 16:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
A hit nem jelenti az értelem kikapcsolását. De az értelem nem azonosítható a filozófiával mint szisztematikusan felépített tudománnyal (vagy mivel?).
De még az értelem sem támaszthatja alá a hitet, hiszen ez az utóbbi gyakran a józan ész ellenében hat. A hit ott működik igazán, ahol az értelem, etika, közösség, konszenzus stb. véget ér. A végső határon túl. Kierkegaard a hit ugrásáról beszél Ábrahám kapcsán.
A hitet mi támasztja alá? Nem is tudom, hogy jó szó-e ez, hogy alátámasztani, hiszen, hogyan lehet az ugrást alátámasztani. Vagy ha úgy gondolunk a hitre, mint egy hídra, amit azzal építünk, hogy elindulunk úgymond a semmibe - de persze, nem oda -, akkor Isten az, aki Szentlelkével alátámasztja, erősíti, tartja ezt a hidat. Lehet, hogy ez túl csavaros, nem tudom.
Ami viszont tutira bejön, ha az ember hívő lesz, hogy nem kell neki többé a filozófia alátámasztása. Az egész filozófia amolyan METAEPERTORTASÜTÉS-szerű kérdéssé (Copyright: centralpark) válik a hívő számára. Lehet, hogy érdekli valamennyire, de nem lesz létkérdés többé. És az a csoda, hogy csöppet sem bánja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 18:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
Aminthogy a matematika sem tud semmit mondani önmagában a világ működésének miértjéről, hasonlóképpen sem tud a filozófia semmit sem mondani a megismerhetetlen Istenről. Mindezek ellenére a matematika is, meg a filozófia is komoly eszköz, hogy eligazítson bennünket. A matematika a természettudományos törvények, hipotézisek alátámasztásával, a filozófia az ember Istenbe vetett hitének alátámasztásával.


Pál az 1Kor-ban leírta, hogy mennyire fontos az értelem ahhoz, hogy megértessük Isten igéjét az emberekkel. A filozófia célja pont ugyanaz a keresztyén ember számára, amit a Pál mond, ez pedig az értelemmel töltött gondolkodás, a gondolatok logikai tisztázása, ezáltal Isten igéjének megismerése, amely az Istenhitünk egyik alapja.

A filozófia lényege az lenne, hogy a kijelentéseket világosabbá teszi, a homályos sokértelmű gondolatoknak tiszta, világos értelmezést ad. Ugyanúgy, mint a matematika a különféle társadalomtudományoknak. A párhuzam a kettőjük között azért is húzható fel, hiszen mind a kettő érvelésre épül, logikai rendszereket működtet és megpróbálja megközelíteni mindkettő azt az elvont soha meg nem ismerhető lényeget, amit a természettudományok és az Istenhit meg akarna ismerni.

Kérdezed, hogy a hitet, üdvösségünk alapját mi támassza alá? Hát a Szentlélek ereje és Jézus Krisztus tanításának, parancsolatainak ismerete, megfelelő értelmezése, magunkká tétele. Ilyen értelemben tehát a filozófia nem a Centralpark féle METAEPERTORTASÜTÉS-szerű kérdés, hanem nagyon fontos eszköz arra, hogy jobban értsük Krisztus igéjét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 06:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Rosta!

Pál apostol, aki Gamáliel lábainál nyilván bölcseletet is tanult, és tuti lehetett a racionális okfejtésben, azt mondja a Filippiekhez írt levélben: „Azt, ami nekem nyereség volt, kárnak (az eredetiben, azt mondják, itt sokkal erősebb kifejezés van) ítéltem a Krisztusért. Sőt most is kárnak ítélek mindent Krisztus Jézus, az én Uram ismeretének páratlan nagyságáért.” (3: 7-8)

Idézet:
A filozófia célja pont ugyanaz a keresztyén ember számára, amit a Pál mond, ez pedig az értelemmel töltött gondolkodás, a gondolatok logikai tisztázása, ezáltal Isten igéjének megismerése, amely az Istenhitünk egyik alapja.


Isten Igéjének megértése nem értelmi kérdés. Ha az lenne, a kevésbé értelmesek ki lennének zárva Isten országából, márpedig nincsenek. Isten Igéjének megértése akarati és engedelmességi kérdés. „Ha valaki kész cselekedni az Ő akaratát, megismerheti, vajon e tudomány, tanítás Istentől való-e.” Egzisztenciális, nem bölcseleti kérdés számodra is, bár nyilván veszélytelenebb ez utóbbinak tekinteni. :wink:
Az igaz, hogy adott esetben a filozófia is segíthet az Isten szándékának felismerésében. Mostanában az tölt el csodálattal és hálával Isten iránt, hogy hányféle módon taníthatja az embert: kutyakiképzőt például a kutyák alázatosságán keresztül (csak azért mondom ezt, mert nemrég tanultam). De ez nem jelenti azt, hogy a kutyakiképzés önmagában alátámasztaná Isten igéjét.

Szeretettel:
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 10:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Nemosinex, kétségtelenül igazad van abban, hogy vannak/vagyunk gyengébb értelmi képességű emberek, akiknek értelmének magas a Biblia. Ezek az emberek szimpla hit által és egy kevés tudás által végzik a munkájukat és élik az életüket Istennek tetsző módon. Ugyanakkor mi történik, ha egy ilyen emberkét megszáll a Szentlélek és kérdéseket tesz fel a hitének tárgyával kapcsolatban? Mondjuk ott van egy ateista és egy református lelkész, akik válaszolnak. Az ateista mondjuk kiforrott választ ad neki az ateizmus szemszögéből, míg mondjuk a lelkész csak valami olyasmit mond, hogy hinni kell, ennyi az egész, merthogy a részletek tisztázására nem fordított energiát, nem tudja Isten igéjét alátámasztani értelmes, kutatott, átgondolt válaszokkal. A kíváncsi hívő ott fog állni, hogy a fenébe, milyen lüke egy lelkészem van, még egy ilyen tuskó ateistának sem tud megválaszolni.

A fenti egy alapvetően életszerű helyzet, hiszen erről is szólnak a mindennapjaink. A következő nemzedék hitben való megerősítéséről, illetve Jézus tanításainak érvényesítéséről, amikor azt támadják. Érdekes volt nézni a Miskolczi József, aki lelkész, milyen kiérlelt válaszokat tudott adni ezen a fórumon is, amikor volt ideje itt lenni. Ez nem a szimpla hit adománya volt, hanem az értelemé is. És itt kapcsolódik a filozófia, amely a gondolatok tisztázásának, értelmezésének tudománya.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 10:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Rosta!

Hidd el az Úrnak, hogy van bölcsessége bölcsebbé tenni a hívőt az ateistánál.
Lásd:
"Az Úr félelme a bölcsesség kezdete."
vagy
"Bölccsé teszlek, megmutatom, melyik úton kell járnod."
Meg még ezt is:
"Mert kettős gonoszságot követett el az én népem: Elhagytak engem, az élő vizek forrását, hogy kútakat ássanak magoknak; és repedezett kútakat ástak, a melyek nem tartják a vizet."
Miskolczy József a bölcsességét - meg vagyok győződve róla - nem a filozófiától, hanem az Úrtól kapta. Hasonló jókat kívánok Neked is, remélve, hogy nem érted félre!
Szeretettel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 11:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nem értelek félre, csak nem értek egyet veled. Merthogy a hit a Szentlélek erejére és a Biblia szavára épül.

Hiába olvasod, a Szentlélek beláttató ereje nélkül, bizony nem hisz az ember. Illetve hiába támogat a Szentlélek, Isten igéje, a Biblia értelme nélkül zagyva hitre jut. A Biblia értelmét a filozófia eszközével lehet egyre jobban megérteni.

A lényeg amit már mondtam, miszerint a filozófia nem filozófiai kijelentésekben nyer kifejezést, hanem a kijelentések világossá tételében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 11:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves rosta!
A filozófia eszközével láthatólag nem tudlak meggyőzni.
Marad a Szentlélek, hála az Úrnak!
:)

Üdv
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 23:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

Kedves nemosinex és rosta !

Nagyon örülök, hogy előbb nem jutottam a géphez és a fórumhoz,-- mert csak elronthattam volna építő eszmecseréteket ! Ezt őszintén és szívből mondom,--- habár csakis nemosinex álláspontjával értek egyet ! :)

-Kedves rosta! -

Idézet:
nemosinex írta:
Tehát nincs kompromisszum. Vagy lemondok a világ bölcsességéről az Isten "bolondságáért", vagy ragaszkodom hozzá, és lemondok Istenről. Ezt a botrányt nem lehet megúszni, kedves Rosta!

A gond ezzel az, hogy a 1Kor. 1, 17-25 azoknak a "bölcsességéről" szól, akik Isten "bolondsága" ellen szólnak. Részemről arról beszélnék, amit Pál mond a 1Kor. 14, 15-20-ban. Az értelemmel kimondott szó Isten hitben való támogatásáról, a gondolkodás fontosságáról:

Idézet:
14,15 Hogyan is van tehát ez a dolog? Imádkozom lélekkel, de imádkozom értelemmel is, dicséretet éneklek lélekkel, de dicséretet éneklek értelemmel is.
14,16 Mert ha csak lélekkel mondasz dicséretet, akkor aki az avatatlanok helyét foglalja el, hogyan fog áment mondani a te hálaadásodra, amikor nem is tudja, mit beszélsz?
14,17 Mert te ugyan szépen adsz hálát, de a másik nem épül belőle.
14,18 Hálát adok az Istennek, hogy mindnyájatoknál jobban tudok nyelveken szólni,
14,19 de a gyülekezetben inkább akarok öt szót kimondani értelemmel, hogy másokat is tanítsak, mintsem tízezer szót nyelveken.
14,20 Testvéreim, ne legyetek gyermekek a gondolkozásban, hanem a rosszban legyetek kiskorúak, a gondolkozásban ellenben érettek legyetek.


---felhívom a figyelmedet, hogy itt Pál apostol kifejezetten a NYELVEKEN SZÓLÁSSAL kapcsolatban beszél ! A két igehelyet nem lehet egymással szembe fordítani.

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 09., vasárnap 12:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Loisz, csak el kell olvasni az igéket. A nyelveken szólás a lélekkel való Istenhez közeledést jelenti Pálnál. Emellett van a másik választási lehetőség az értelemmel való szólás, amelyet ezerszeresen jobban akar művelni. Ennyi, ezt nem lehet félremagyarázni.

A filozófia segítségével történő értelemmel való szólás nem más, mint a gondolatok letisztázásával történő értelemmel gondolkodás.

Ami a Heidegger filozófiáról szóló gondolatát illeti értelemszerűen az alábbiak alapján érdemes értelmezni. Nem a filozófia elvetését látom az írásában, hanem az élettől elrugaszkodott filozófusok iránti kritikát:

Heidegger írta:
A filozófiai munka nem egy különc félreesô tevékenységeként zajlik. A földművesek munkája közepette van a helye. Amikor a fiatal földműves a nehéz szánt felvonszolja a meredeken, hogy aztán bükkhasábokkal magasan megrakva egy veszélyes lesiklás során házához vezesse; amikor a pásztor lassú-fontolt léptekkel tereli felfelé állatait; amikor a parasztember a szobájában számtalan zsindelyt formál készre a tetôjéhez, akkor munkám az övékkel egyazon fajta. Ebben gyökerezik a közvetlen odatartozás a parasztemberekhez. A városi úgy véli, hogy a "nép közé" megy, amennyiben leereszkedik, hogy hosszú beszélgetést folytasson a földművesekkel. Ha esténként, a munka szünetelése idején a tűzhelypadkán vagy a sarokpadon ülök a földművesekkel, akkor többnyire egyáltalán nem beszélünk. Hallgatva eregetjük pipáink füstjét. Közben talán egy-egy szó esik arról, hogy az erdôben véget ér a munka, hogy elôzô éjszaka nyest járt a csirkeólban, hogy holnap a tehén feltehetôen borjazni fog, hogy az öreg Oehmit szélütés érte, hogy az idôjárás, hamarosan "változik". A saját munkám bensô hozzátartozása a Fekete erdôhöz és embereihez egy évszázados, semmivel sem helyettesíthetô alemán-sváb ôshonosságból ered.

A városi ember az úgynevezett vidéki tartózkodás során legfeljebb egyszer "benyomásokat szerez". Az én egész munkámat azonban ezeknek a hegyeknek és földműveseinek világa hordozza és vezérli. Most átmenetileg a munka odafenn hosszabb idôre megszakadt az idelenti tárgyalások, elôadóutak, megbeszélések és a tanítás miatt. Ám amint újra feljutok, már a kunyhóbeli jelenlét elsô óráiba a korábbi kérdezés egész világa torlódik, méghozzá teljesen olyan jegyekkel, amilyenekkel elhagytam. Egyszerűen a munka saját szárnyaira vesz, és rejtett törvényein egyáltalán nem vagyok képes úrrá lenni. A városiak gyakran csodálkoznak a parasztok között a hegyekben töltött hosszú, egyhangú egyedülléten. Ám ez nem egyedüllét, sokkal inkább magányosság. A nagyvárosokban az ember könnyen képes olyannyira egyedül lenni, mint sehol másutt. Ott azonban sosem tud magányos lenni. A magányosságnak ugyanis megvan az az eredendô hatalma, hogy nem egyedülít el, hanem az egész ittlétet kiveti minden dolgok tágas közelségébe.

Odakint, az újságok és folyóiratok révén az ember egy kézmozdulattal "közismertté" válhat. Ez még mindig a legbiztosabb útja annak, hogy a legsajátabb akarás félreértelmezôdjön és alaposan, gyorsan elfelejtôdjön.

Ezzel szemben a paraszti gondolkodásnak egyszerű, biztos hűsége van, ami nem hagy alább. Nemrég odafent egy parasztasszony haldoklott. Gyakran és szívesen csevegett velem, és közben régi falusi történeteket teregetett ki. Erôs képi nyelve még sok régi szót és olyan mondást ôrzött meg, ami a mai falusi fiatalok számára már érthetetlenné vált, és így az élô nyelv számára elveszett. Ez a parasztasszony, a maga 83 évével még a múlt évben is - amikor hetekig egyedül éltem a kunyhóban - gyakran felkapaszkodott hozzám a meredeken. Mindig látni akarta, mint mondta, hogy még ott vagyok-e, hogy nem vitt-e el észrevétlenül "valaki". Halála éjszakáját rokonaival beszélgetve töltötte. Másfél órával a vég elôtt egy üdvözletet küldött velük a "professzor úrnak". Az ilyen megemlékezés összehasonlíthatatlanul érvényesebb, mint egy világlap legsikerültebb "riportja" állítólagos filozófiámról.

A városi világot az a veszély fenyegeti, hogy egy pusztító tévhit áldozatává válik. Gyakran egy nagyon hangos, és nagyon tevékeny, és nagyon válogatós erôszakosság látszik törôdni a paraszti világgal és (itt)létével. Igy azonban éppen azt tagadják el, ami most egyedül hiányzik: a távolságtartás a paraszti (itt)léttôl; átengedni, méginkább mint eleddig saját törvényeinek; el a kezekkel - hogy ne rángassák bele az irodalmárok népiességrôl és ôshonosságról folyó hazug fecsegésébe. A parasztembernek egyáltalán nincsen szüksége és nem akarja a városiaknak ezt a tevékenykedését. Amire szüksége van, és amit kíván, az a lényével és annak sajátszerűségével szembeni szemérmes jóérzés (Takt). A városból érkezôk és átutazók közül sokan - nem utolsó sorban a síelôk - úgy viselkednek a faluban vagy a parasztságokban, mintha nagyvárosi mulatóhelyeken "szórakoznának". Az ilyen menetek többet rontanak egyetlen est során, mint amire a népiségrôl és népismeretrôl szóló több évtizedes tudományos tanítások vezetnek.

Hagyjunk mindenfajta leereszkedô barátkozást és hamis népieskedést - tanuljuk meg azt az egyszerű, kemény (itt)létet ott fennt komolyan venni. Csak akkor fog újra hozzánk szólni.

Nemrég másodszor hívtak a Berlini Egyetemre. Ilyen esetekben a városból a kunyhóba vonulok vissza. Hallom, amit a hegyek és az erdôk és a parasztgazdaságok mondanak. Közben öreg barátommal, egy 75 éves földművessel találkozom. A berlini meghívásomnról ô az újságban olvasott. Vajon mit fog mondani? Világos szemeinek biztos tekintetét lassan rám fordítja, száját összeszorítva hűen-megfontolt kezét vállamra teszi - alig észrevehetôen megrázza fejét. Ezzel azt akarja mondani: kérlelhetetlenül nem!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 09., vasárnap 20:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Kedves rosta!

Nem szeretném a vitát ujra kezdeni amit Ti már lefolytattatok nemosinexel.-
Heideggerrel sincs nekem semmi bajom,- sőt az "idézett" gondolatával teljes mér-
tékben egyetértek.- Szuverén jogod, hogy ne értsél vele egyet.- Így ezen vita
folytatása oka-veszett... :)

Üdv.
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség