Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 30., szerda 18:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
ez nem szó, ugyanis sem jelentése nincs, sem funkciója, sem analóg szerkezetű szó a magyarban (-hetetlenségeskedik: ilyen végződés semmilyen magyar szóban nincs.)
ezek közül minimum egy kell ahhoz, hogy szónak lehessen nevezni.
(neharagudj, de: amagyarhangotrajtamkívülnemejtisenkinemejtisenkihelyesenki :wink: )
sztem. ez a leghosszabb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 30., szerda 18:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
köszönöm a nyelvtan leckét!
ezzel együtt arra nem kaptunk választ, hogy van-e 1) jelentése, 2) funkciója, 3) ezzel analóg szerkezetű szó a magyar nyelvben. mer' ha nincs, akkor hejába agglutinálgatunk. kötözködhetőségeskedésemből mondtam :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 30., szerda 19:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Na, innen is látszik, hogy egyesek még magyarul sem tudnak. :wink:

Mi lett volna, ha azt mondom, hogy megkáposztátalanithatatlanságoskodásaitokért, ahogy mások itt javasolták? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 30., szerda 20:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
no, akkor ennek itt a helye!
a napokban kaptam egy büszke földinktől:

Világszenzáció látott napvilágot a tegnapi nap folyamán, ám sem a Blikk, sem a Retekklub, sem a Telaviv2 nem számolt be róla, holott a magyarság ügyét régen látott módon ragyogja be ez az új remekbeszabott régészeti felfedezés. A világ legrégebbi ismert piramisáról tudniillik most már 100%-os bizonyossággal kijelenthetjük, hogy a hun-magyarok, azaz elődeink, a mag (tudás) urai építették. A hüledezéskeltő hír röviden ismertetve a következő: a szénizotópos mérések alapján 34.000 évesre saccolt híres boszniai Nap Piramisban székely-magyar rovásírással íródott feliratokat talált egy magyar kutató, Szakács Gábor, s már egyértelműen azonosított húsz rovásbetűt is, melyek egy az egyben megegyeznek a manapság általunk is ismert székely ABC jeleinek vonásaival. Nemsokára talán megindul a rendkívüli izgalmat, s talán historikus paradigmaváltást hozó pontos vizsgálódás. Remélhetőleg nem fogják elhallgatni, eltüntetni a valós eredetünket ország-világ elé táró, kárpát-medencei életterünk ősiségét bizonyító táblákat és rovásmaradványokat a szélsőséges globális eszmeiség jegyében cselekvő főideologizátorok csicskacsatlósai.
Szóval historikus paradigmaváltás készül. De mi csak agglutinálgatunk, agglutinálgatunk, mintha mi sem történne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 01., csütörtök 08:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Az, hogy a magyar az ősnyelv jól hangzik, de nem bizonyítható. Meg különben is ezt mondják a szlávok is, meg meg az indogermánok is a magukéról és akkor még nem beszéltünk a sémi és egyéb népekről. Bizonyíték jelleggel csak az írott anyagok alapján lehet igazából hivatkozni szerintem.

Bekopiztam a múltkor az Ómagyar Mária siralom 800 éves nyelvemlékünket. Csodálatosan lehet érteni, egyetlen szó van csak benne, amit le kell fordítani. Az angoloknál pár száz éves anyag teljességgel érthetetlen például. Szóval hihetetlenül masszív ez a magyar nyelv, pedighát itt aztán népek jöttek-mentek, lett volna oka annak, hogy teljességgel átalakuljon a nyelvünk. A bolgárok például egy nagy nép voltak és egyszerűen elvesztették a nyelvüket a szláv népesség közepén. Érdekes a mi ellenpéldánk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 01., csütörtök 10:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Nem vagyok nyelvész de egy ősnyelvtől, egy forrás nyelvtől azt várja az ember, hogy a belőle leszármazott nyelvekkel hasonlóságot, rokonságot mutat, amiből az is következik, hogy azokat a nyelveket viszonylag könnyen megérti, könnyen megtanulja. Ilyenek pl. a latin nyelvek. Aki valaha tudott latinul, annak nagyon könnyű volt az egyébként különböző, latin nyelvelet megtanulni. Vagy germán, skandináv nyelvek.
Na most a magyarra éppen az jellemző, hogy minden porcikájában különbözik ezektől a nyelvektől, ezért is olyan nehéz nekünk idegen nyelveket tanulni.
Pl. egy németnek angolt angolt tanulni, vagy fordítva, fele annyi energiába telik mint nekünk bármelyiket.
A másik baj ezekkel az okoskodásokkal, hogy azt hiszi, ha bebizonyítja a magyar nyelv ösnyelviségét, akkor abból következik valami hatalmi státusz is. Úgy állítja be, hogy azért nem akatják ezt elismerni, mert akkor azzal átrendeződne valami a hatalmi szférában, holott ez hülyeség, de ez sugalmazódik a gondolat mögött. Pedig ha ez igaz akkor sem fognak a franciák vagy angolok térden állva elénk járulni.
Ez semmi más mint a jelenkori teljesítmény hiányt ősi/hősi múlttal származással kompenzálni. Szánalmas ovis gondolkodás. Pont ilyen a románok dákó-román elmélete.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 01., csütörtök 10:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Nekem nincs ennyi időm és energiám, hogy ilyen lényeges, alapvető, sőt üdvösségfüggvényű kérdésben (ugye, milyen szép, magyar szót kreáltam?) elmélyedjek...
(Pedig Erika kapacitált előfordulásomat illetően).

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 01., csütörtök 10:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Nekem nincs ennyi időm és energiám, hogy ilyen lényeges, alapvető, sőt üdvösségfüggvényű kérdésben (ugye, milyen szép, magyar szót kreáltam?) elmélyedjek...
(Pedig Erika kapacitált előfordulásomat illetően).


Kedves Figyelő, örömmel látlak itt. Különösen azután, hogy utána néztem véletlenül a Bulinyi atyának és a Bokor közösségnek. Innen nézve kell átértékelnem az egész munkásságodat, hogy voltaképpen milyen szemszögből léptél ki a katolikusok közül.

A kérdésem nem provokatív, hanem kíváncsi, különösen a fentiek tekintetében. Valahogy megragadt bennem valamilyen témában egy megjegyzésed, amiben évekkel ezelőtt hálát adtál a Rotschildoknak. Hogy áll ez így össze, tudnál erről az egész kérdésről írni egy pár sort? Azt emelve ki, vagy azt elhagyva, amit akarsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 01., csütörtök 16:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A kör és a gyűrű közötti összeföggésre én is kíváncsi vagyok. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 01., csütörtök 16:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Eeyore, éppen a mai Heti válaszban írják, hogy a matematikusnak nevezett amatőr nyelvész voltaképpen matematika, rajz szakon végzett valamelyik tanárképzőn.

Ami meg a nyelvi gráfelméletet illeti, hát nincs olyan tekintély, ami ha százszor igaz is lenne, a hivatásos nyelvészekkel azt el tudná fogadtatni.

Ők most kezdenek kiesni a százötven éves finnugor őshaza elmélet biztonságot nyújtó, védelmező gondolataiból és olyan szörnyű dolgok kezdenek teret nyerni előttük, mint hunok, szkíták, szittyák és egyebek. Ha kiásnának egy ezer éves könyvet, amiben az Attila hun nyelven és latinul is megírta a hun nép történelmét és mondjuk a nyelv vészesen hasonlítana a magyarra, inkább tűzre dobnák, semminthogy elfogadnák annak az igazságát!

Különben meg tényleg hatalmas a felfordulás, merthogy a jobbik kötelezőnek tartaná az iskolákban a magyar-avar-hun rokonság tanítását.

Ez még csak a kisebbik gond. A katolikus Badiny pártus Jézus elmélete és a pogány magyarság Jézus hite teljességgel kicsapta a biztosítékot, aminek a példája a püspöki körlevél, amit a katolikusok kiadtak vagy egy hete. Ebben ezt a táltos, pogány hitet kritizálják keményen.

Lehet mondani, hogy ez egy jó PR fogás volt a jobbiktól, hiszen bizonyítja, hogy a szadesztól kezdve a finnugor hivatalas (és tudjuk, hogy hamis) megmondóembereken keresztül a katolikus egyházig mindenki összefog ellene, tehát csak ők lehetnek a jófiúk. A jó magyarok. Szerintem ezt ragyogóan fogják kamatoztatni.

A jobbik egyfolytában ideológiai kérdést csinál mindenből, ennek mentén jó taktikával győzi meg az elesett embereket.

A fidesznek is lépnie kellene ezügyben, amire szerintem van is korrekt válasz, de jó kérdés, hogy mennyire képviselhető sikerrel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 01., csütörtök 18:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
exrefis írta:
A kör és a gyűrű közötti összeföggésre én is kíváncsi vagyok. :)
ex

Ennek az elején ír róla:
http://www.varga.hu/OSKOR_ELO_NYELVE/MA ... _KOR_1.htm

Rosta: nem tudom, ennek az embernek van-e köze a Jobbikhoz, de hát a nyelvészet semmiképpen sem politikai kérdés.
Ami a képzettségét illeti: a Film és storyboard c. könyve szabad bölcsészeknek tankönyv.

Jaaa!
Gyûrû = körû :D
Ekkora lazasággal én is levezetek neked bármit, bármiből. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 01., csütörtök 19:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
gyűrű: ótörök eredetű jövevényszó, a nyelvek csuvas rétegéből: csuvas sere,türk, kun jüzük, nogaj dzsüzük. Az utóbbi szavak a jüz ('íz', 'tag') származékai, és így rokonságban állnak 'íz' szavunk ótörök előzményével. A magyarba egy 'dzsürüg' alak kerülhetett.
kör: szóelvonás a körül, körött, köré szavakból. Valójában a kör létezett önálló szóként (abroncs, gyűrű jelentéssel) az ősmagyar korban, hiszen a fenti határozószavaknak alapszava.
(Tótfalusi István: Magyar szótörténeti szótár)

De ez nem azt jelenti, hogy a kör, illetve gyűrű szavaknak formailag bármi közük is lenne egymáshoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 02., péntek 07:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
figyelő írta:
Nekem nincs ennyi időm és energiám, hogy ilyen lényeges, alapvető, sőt üdvösségfüggvényű kérdésben (ugye, milyen szép, magyar szót kreáltam?) elmélyedjek...
(Pedig Erika kapacitált előfordulásomat illetően).




Már azt megtanulhattam, hogy kell hagyni, hogy a fórum élje a maga természetes életét: egyszer pergő viták, aztán lehalkulás...majd újabb jó beszélgetés.. és ezek akkor a legjobbak, ha spontán alakulnak ki. Kár noszogatni az embereket: akinek van hozzáfűznivalója, hozzáfűzi..
Figyelő, ha kevés az időd, akkor azt jobban használd ki, a lényeges, alapvető kérdésekben, építő szándékkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 04., vasárnap 18:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Én is mondok egyet, hogy te is örülj.
Egy magyar találmány:
peronoszpóra<fenerossz spóra
A "mért ne lehetne?" sajnos nem elég alapos indoklás az etimológiában. Ezért jó, ha nem matematikusok, hanem inkább nyelvészek foglalkoznak vele.
:wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 04., vasárnap 19:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
érvekről van szó, nem tekintélyről. az nem tekintély, hogy valakinek van egy akármilyen diplomája, különösen manapság. remélem, értetted, hogy nem ezt akartam mondani. de azért az természetes, hogy nyelvészeti kérdésekről az ember elsősorban nyelvészekkel konzultál, matematikáról meg matematikusokkal.
az argumentum ad hominem meg mindig a leggyengébb érv. akkor kerül elő, amikor végképp nem jut semmi eszünkbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség