Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 04., vasárnap 21:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
5. Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. És ezeket kerüld

Az üres, erő nélküli vallásosságról van szó.
A Szentszellem elutasítása az oka az erőtlenségnek és ebből adódik az üdvbizonyosság hiánya és az is, hogy ahogy máshol már említettem az egyházak mályen lehetőségeik alatt teljesítik akötelességeiket.
üdv
ex



--Az általad idézett ige 2.Tim.3,5 - a környezetében értelmezve az utolsó idők
EMBEREIRE vonatkozik: "2.v. Az emberek ugyanis önzők, pénzsóvárak lesznek,
dicsekvők, gőgösek, istenkáromlók, szüleikkel szemben engedetlenek, háládatla-
nok, szentségtelenek, rágalmazók, mértéktelenek, féktelenek, jóra nem hajlandók, árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, akik inkább az élvezeteket szeretik, mint az
Istent !
5. Az ilyenek a kegyesség látszatát megőrzik ugyan, de annak az erejét megta-
gadják. Fordulj el tehát ezektől.


--Kik alkotják az egyházat ? Az emberek,- Te, én, mi ...Ezért egyházkritika helyett, inkább ÖNKRITIKÁRÓL kellene beszélni.

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 05., hétfő 05:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
--Kik alkotják az egyházat ? Az emberek,- Te, én, mi ...Ezért egyházkritika helyett, inkább ÖNKRITIKÁRÓL kellene beszélni.
L.

Kedves Loisz!
Ezzel a problémát így, nem sikerül átlapátolni.
Ahogy írtad az egyház(részeket) ezek az emberek alkotják. Itt szocializálódik a hitéletük, itt tanulnak Istenről, itt kapnak visszajelzéseket cselekedeteikről. Tehát hogy mit tanulnak látnak hallanak az igenis az adott felekezet dolga, és felelősége, hogy mi jellemző a többségre. (a kisázsiai gyülekezeteket sem kezelte egy kalap alatt).
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 05., hétfő 16:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, az a baj, hogy nehezen beszélgetek veled, biztosan ez az én hibám, mert kihallok a véleményed mögül egy "történelmi egyházak fúj, új felekezetek éljen" véleményt.
Ha rákérdez az ember, hogy ez így van? akkor meg nincs válasz, vagy olyan válasz van, hogy "te tudod....."
Ez meg nem válasz a számomra.

Az én válaszom ezért a te hátsó véleményedre történt, amit nem írtál le ugyan, de sejtettél.
Persze azzal egyet értek, hogy ahol nem Jézus Krisztus van a középpontban, ott igen kicsi az esélye annak, hogy az ott élő emberek Isten Lelkével éljenek, ezért mélyen lehetőségeik alatt teljesítenek.

Sajnálom, pedig tök jókat tudnánk beszélgetni.....
:-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 05., hétfő 19:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
....azért próbálkozok még egyet, hát ha sikerül egy jó beszélgetés, mert azért néha sikerült korábban is.
:-)

Mit jelent a kegyesség az Igében a számodra?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 05., hétfő 20:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
....azért próbálkozok még egyet, hát ha sikerül egy jó beszélgetés, mert azért néha sikerült korábban is.
:-)

Mit jelent a kegyesség az Igében a számodra?

Kinél megvan a kegyességnek látszata...
Ezt a mondatot nem a natúr hitetleneknek, vagy pogányoknak írta, hanem keresztényeknek, üres vallásos keresztényeknek. Üres felszines, mert csak formálisan keresztények, a kereszténység lényegéhez viszont nagyon kevés közük van, legfeljebb a terminológiák szintjén.
Jellemzően ilyen volt a kereszténység, megújulásra teljesen képtelen, amikor jött a reformáció. A reformáció új borát nem lehetett betölteni a régi tömlőbe. A reformáció hihetetlen nagy előre lépés volt, Krisztus áldozata után a legnagyobb dolog ami a történelem során történt.,
De nem oldódott meg minden gond, a reformátorok is tudták, hogy folyamatos reformációra, megújulásra van szükség. A vallásos megmerevedés a tömlő megavulása a bor megpimpósodásának veszélye ma is fenn áll.

Ha neked van egy jó közösséged és azzal nincs baj, akkor ne húzd magadra a kritikát, de bizony a történelmi egyházak és az újabbak is súlyos felelősséggel tartoznak az erőtlenségük miatt.
Aztán ha valaki emlékezteti őket, hogy bizony az ige szerint erővel és hatalommal kellene szólni az igét akkor azonnal beáll a sértődés.
Az egyházban halottaknak kellene feltámadni(nyilván nem mindenkienk), de legalább néha elő kellene fordulni. A prédikátor árnyékában meg kellene gyógyulni a betegeknek, kézrátétellel megáldott ruhadaraboknak kellene gyógyító erőt közvetíteni, vakok szemeinek megnyílni, némáknak megszólalni, stb.
Igy kellene itt a földön működni és nem megsértődni, ha erre emlékeztet valaki.
Egy kérdés, szeretném ha válaszolnátok rá.
A reformáció kezdetén Mo-on, amikor még kevesen voltak szervezetlenek, intézmény nélküliek és minden gazdasági súly nélkül, hogyan tudtak meg maradni, növekedni terjedni, hatalmi ellenszélben.
Majd 100 éven át 90%-os többségi dominanciában élt a reformátusság kialakultak intézményei gazdasági ereje és politikai befolyása is. Hogyan történt, mi az oka annak, hogy a hatalom összefonódva a katolikus klérussal a kicsi keveseket nem tudta elsöpörni, a többségben lévő megerősödöttekkel szemben viszont eredményes lett ugyanaz a politikai hatalom, az ellenreformáció?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 05., hétfő 22:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
Loisz írta:
--Kik alkotják az egyházat ? Az emberek,- Te, én, mi ...Ezért egyházkritika helyett, inkább ÖNKRITIKÁRÓL kellene beszélni.
L.

Kedves Loisz!
Ezzel a problémát így, nem sikerül átlapátolni.
Ahogy írtad az egyház(részeket) ezek az emberek alkotják. Itt szocializálódik a hitéletük, itt tanulnak Istenről, itt kapnak visszajelzéseket cselekedeteikről. Tehát hogy mit tanulnak látnak hallanak az igenis az adott felekezet dolga, és felelősége, hogy mi jellemző a többségre. (a kisázsiai gyülekezeteket sem kezelte egy kalap alatt).
üdv
ex


Kedves ex!

Nincs átlapátolás,- de van "közös" felelősség. - Vagy Te az általad idézett "fele-
kezetnek", amelynek "dolga és felelőssége" van -amennyiben van gyülekezeted-,
nem vagy "felelős" tagja ? - Tudod, kissé mellbevágó az a "fensőséges, kívülálló
kritika, amivel élsz.--- Ki iránt is ? - - Ezt nem mondod ki,- így csak találgatni le-
het.

-A magam részéről azzal értek egyet,- ha a gyülekezetben, v. felekezetben, amely
keresztyénnek mondja magát, de "nem látható a Krisztus teste, az a keresztyének
bűne." - Mind a vezetőké, mind a tagoké. - No, ezt a "közös" felelősséget nem
lehet "átlapátolni.

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 06., kedd 02:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
JELKÍVÁNÁS HELYETT
- VALLLOMÁS - Túrmezei E.

"Parányi mustármag, pirulva nézlek,
hiszen Mesterem üzent most veled.
Tegerentúlról küldött ide téged,
hogy megláttassa szegénységemet.

Előttem mennyi még a lehetetlen,
s elérhetetlen annyi drága kincs!
Szívem akadályok hegyétől retten.
Hát nincs hitem? Egy mustármagnyi sincs??

ISTEN LELKE, CSODATÉVŐ SZENTLÉLEK,
BŰNBÁNATTAL ESEDEZVE KÉRLEK,
HOZZÁD SÍR IMÁDSÁGOM, ÉNEKEM:

hogy kicsi kezdet fává növekedjen
semmi ne legyen többé lehetetlen,
egy mustármagnyi hitet adj nekem !!!"

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 06., kedd 05:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Rohanunk a suliba és az oviba, csak pár mondat.

Az írásod első része OK, teljesen egyet értek vele.

A gyógyítások mire valók? Mit ír az Ige?
Én azt gondolom, hogy bizonyos csodák (akár gyógyítások) megerősítik/megerősíthetik az Igehírdetést.
De nem a csoda a cél, nem a test gyógyítása (bár milyen furcsán is hangzik).
A cél az ÜDV.

Csodákat én is élek át, nem azon az úton, amit te leírtál.
Nekem hatalmas csoda, amikor egy asszony évekig sír, hogy a férje veri, bántalmazza, állandó a vita, stb.
És ez a féri megtér, Isten utoléri, Krisztusban újjá lesz és láthatom az életének a változását.
Ezek pl. azok a csodák, amik ott tartanak az Úr mellett és imádattal nézem, ahogyan Ő cselekszik.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 06., kedd 07:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Kedves Ex!

Rohanunk a suliba és az oviba, csak pár mondat.

Az írásod első része OK, teljesen egyet értek vele.

A gyógyítások mire valók? Mit ír az Ige?
Én azt gondolom, hogy bizonyos csodák (akár gyógyítások) megerősítik/megerősíthetik az Igehírdetést.
De nem a csoda a cél, nem a test gyógyítása (bár milyen furcsán is hangzik).
A cél az ÜDV.

Csodákat én is élek át, nem azon az úton, amit te leírtál.
Nekem hatalmas csoda, amikor egy asszony évekig sír, hogy a férje veri, bántalmazza, állandó a vita, stb.
És ez a féri megtér, Isten utoléri, Krisztusban újjá lesz és láthatom az életének a változását.
Ezek pl. azok a csodák, amik ott tartanak az Úr mellett és imádattal nézem, ahogyan Ő cselekszik.

Kedves Péter!
Egyetértek, és tovább görgetem egy kicsit.
Valóban a cél az üdvösség. Minden egyéb ennek van alárendelve.
Az igehírdetés, meg minden egyéb egyházi cselekmény sem cél, hanem eszköz. Jézus elég sok csodát tett (az apostolok is) és nem mondhatjuk rá, hogy felesleges volt, mert nem az cél. A csodáknak kettős szerepe van. Isten szeretetét és hatalmát mutatja be. Szeretetét azzal, hogy Isten jó és nem akarja, hogy az ember szenvedjen itt a földön se, hanem hogy áldás alatt éljen. Az összes csoda földi szükségekre és bajokra van, a mennyben már nem lesznek ilyen gondjaink.
A másik, hogy megmutassa Isten hatalmát a természet és minden felett. És mindkettő célja, hogy az embert az üdvösség felé irányítsa.
Tehát, ha felekezetek teológiák, tanítások elutasítják a Szentszellem ajándékait (ami szintén nem cél, hanem eszköz), akkor nem nagyon fognak jelentkezni a Szentszellem gyümölcsei, továbbá erőtlen, eszköztelen marad a kereszténység és az ő igehírdetése. Az erőtlen igehírdetés pedig a megtérők gyülölcseit is gyéren termi. Ekkor viszont a cél sem nagyon akar elérődni, az emberek üdvössége.
És végül, akinek nem inge, ne vegye mára, de akinek inge az ne megsértődjön, hanem öltözködjön fel. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 06., kedd 16:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Mielőtt teljesen szétoffoljuk Loisz topicját, csak annyit, hogy teremjünk megtéréshez illő gyümölcsöket, a Lélek által!
Ez személyes küldetésünk.

Gyógyulások, csodák léteznek minden hívő életében (hívő közösségben), de csodákra nem térnek meg emberek, a csoda KEVÉS ahhoz, hogy az ember találkozhasson Istennel.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 07., szerda 18:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
.

Mit jelent a kegyesség az Igében ?


Kedves Péter !

Lehagytam a "számodra", hogy általános lehessen a kérdés, ami nagyon is bele-
illik a topicba.

-Meglátásom szerint a "keresztyén kegyesség" az az életforma, ahogyan gyako-
roljuk, megéljük krisztushitünket.- Nem azonos pusztán a "kegyelmi ajándékokkal",
de természetesen nagy hangsúllyal benne van.- A kegyesség az Istennel és az
emberekkel kapcsolatos magatartásunk.

-Több ige is szól erről, de talán alapigének tekinthető Pál ap. levele Timótheusnak:
"...gyakorold magad a kegyességben, mert a test sanyargatásának kevés haszna
van, a kegyesség pedig mindenre hasznos,- megvan benne a jelen és a jöven-
dő élet igérete."
1.Tim 4,7-8


-A másik kiemelkedő Jakab ap. véleménye: "Tiszta és szeplőtelen kegyesség (Ká-
roli : istentiszteletnek fordítja) Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat
és az özvegyeket nyomorúságukban, és tisztán megőrízni az embernek önmagát a
világtól." Jak 1,27


-A kegyesség nem kötelesség, nem érdem, hanem : jog ! Isten gyermekeinek
nagy lehetősége és kiváltsága : már ebben az életben érthetjük Isten szavát, és
beszélhetünk hozzá, mint Atyánkhoz.- Testvéri közösséget gyakorolhatunk a hívő
testvérekkel és szolgálhatunk.
- A keresztyén kegyesség 4 alappillére: Az Ige,
imádság, közösség és szolgálat. Ez erősíti és valóssá teszi a hitünket !

-"Uram, ma este nem időt kérek Tőled,
hogy még ezt-amazt elintézzek.
Azt a kegyelmet kérem én Tetőled,
hogy a nekem ajándékozott időben
híven tegyem azt, amit rámbíztál
--másokért."
Michel Quoist



L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 07., szerda 20:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
köszönöm

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 07., szerda 21:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
köszönöm



-Örülök, hogy egyetértünk ! :)

Van még egy szótári meghatározás a reformációt követő kegyességi mozgalomról, ami említésre méltó és idekívánkozik.
-pietizmus : érzelmes, kegyes jellegű vallási buzgóság, ájtatosság, kegyesség.- A merev hittételekhez való ragaszkodás helyett mély érzelmi alapokon nyugvó vallásos-
ságot, szigorú önmegtartóztatást és a felebaráti szeretet gyakorlását hirdető 17-18
századi evangélikus mozgalom.-

-Sokszor eszembe jut,- mennyivel szebb lehetett akkor az élet,- a mai rohanó, és
egyben démonizálódó világunk helyett.

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 10., szombat 21:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

-Az Isten szerint való kegyességi élet titka.

A LÉLEK VEZETÉSE -Cseri Kálmán

-"Akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai."
Ró 8,14


-Mit tanít a Szentírás a Lélek vezetéséről ? - A Galatákhoz írt levélben van egy mondat, ami egy kicsit félreérthető. - Helyesen és pontosan ott a következő van: "Ha a Lélek által élünk, akkor a Lélek szerint is járjunk."

-Mit jelent ez ? Azt jelenti, ha valakit Isten Szentlelke újjászült, és az illető lelki halottból élővé lett, tehát a Lélek által él, akkor most már kezdjen el járni is a Lélek szerint. Mert a Szentlélek nemcsak újjászül, hanem vezet is.-

Ez tehát fontos gondolat, mert ez óv meg minket attól, hogy hallgatunk sok igehirdetést, olvasunk sok mindent a Bibliából, és semmi nem változik meg az életünkben. Ez a legszörnyűbb ítélet, amit valaki önmagára kimond. Jézus, amikor az utolsó ítéletről beszél, azt mondja, hogy Ő nem fog senkit halálra ítélni: "Én nem kárhoztatlak titeket. A beszédek, amiket mondtam nektek, azok kárhoztatnak titeket."
Tehát minden, amit hallottam, de nem lesz belőle azonnal életváltozás és engedelmesség, az ítélet ellenem.

-A Galata levélből idézett mondatot nagyon jó lenne, ha engednénk leszivárogni a szívünk mélyéig:"ha Lélek által már élünk, akkor a Lélek szerint is járjunk." Nem fejeződik be a Szentlélek munkája az újjáteremtéssel, hanem elkezdődik az életünkben.

Elkezdi azzal, hogy bűnbánatra indít, hogy érthetővé teszi számunkra Isten hívását, igéjét, hogy újjáteremt és folytatódik azzal, hogy kész minket vezetni, tanácsolni.- Eszünkbe juttatja mindazt, amire Jézus tanított, egyre mélyebben engedi értenünk Isten igéjét.
(Kivonat, - folyt.köv.)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 11., vasárnap 22:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

A Lélek vezetése. - (Folyt.)

-A Kolosséi levélben írja Pál apostol, hogy "Akik már vettétek a Krisztus Jézust, mint Urat, most már járjatok is Őbenne. " - Ha vettétek --ez megint az újjászületés--, akkor járjatok is Őbenne, akkor látszódjék meg az életeteken, hogy megváltozott az életetek.

-Valaki mondta ezt a házastársának (könnyekkel a szemében): "Te mindent tudsz és ebből semmi nem látszik meg az életeden."

Isten őrízzen meg ettől ! - Ha a Szentlélek újjáteremtett már bennünket, akkor tanuljunk meg a Lélek szerint járni mindennap újra, minden helyzetben újra.-

Tulajdonképen óriási kiváltság ez.- Isten azt igéri az övéinek, hogy VEZETI őket.- Felajánlja, felkínálja ezt. Nem erőszakolja ránk.- Ő kínálja kimondhatatlan szeretettel.

-Jeremiás könyvében olvassuk: "...imádkozva hozom őket, VEZETEM őket a vizek folyásai mellett egyenes úton, ahol nem esnek el, mert atyja leszek Izráelnek." Jer 31,9

Más dolog az, amikor Isten IRÁNYÍT valakit, és más az, amikor VEZET.-
Olvasunk arról, hogy egy pogány, kegyetlen uralkodót, Nabukodonozort is irányította.- De Nabukodonozor nem volt hívő, nem ismerte az Urat.- De úgy irányította a gondolatát és akaratát, hogy azt tegye, amit Isten jónak látott. - Felhasználta eszközként a maga tervének a végrehajtásában.-

Mennyivel más az, amikor Dávidot VEZETI.- Amikor Dávid egyenesen kéri is, hogy: "útaidat, Uram, mutasd meg nekem !"- Vagy a 143.zsoltárban azt mondja: "Taníts engem a te akaratodat teljesítenem, mert te vagy Istenem!"
Nabukodonozor nem mondta: te vagy Istenem.- Ő önmagát tartotta saját istenének.- "A te jó Lelked vezéreljen engem az egyenes földön"- folytatja Dávid a zsoltárban.

Egyenesen kéri, igényli. Tudja, hogy rászorul.-

Nagy különbség az, hogy irányít valakit, vagy vezet valakit.- Mi a különbség ?

Például: akit irányít, az nem akarja azt tenni, amit Isten vele elvégeztet.- Az úgy engedelmeskedik Istennek, hogy nem is ismeri Őt. Nem tudja mit csinál. Sokszor azt hiszi, hogy ő határozta el, hogy azt tegye, pedig Isten akarata érvényesül benne.

Isten gyermeke ismeri Őt és tudja, hogy ez az Úr akarata, és ő is akarja azt, amit az Úr akar. Áment, igent mond az Ő akaratára.

Akit Ő irányít, az nem ismeri el Úrnak Istent.- Akit Ő vezet, az elismerte Úrnak. Azért kéri: taníts engem a te akaratodat teljesítenem, mert te vagy Istenem!

Az előbbi kénytelen azt tenni, amit Isten mond neki,- az utóbbi önként teszi azt, amit Isten kifejezésre juttat.-

-Ezek után ki képes arra, hogy a Szentlélek vezetését értse ?
(Folyt.köv)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség