Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 52  Következő
 

Re: Az élet apró örömei
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 13., hétfő 13:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a tinórú BÉKÉS gombafajta :D

egyedül a sátántinórú "veszélyes", de ez is csak gyomorrontásilag, semmi komoly :)

hétvégén mi is gombászkodtunk, én meg most nem voltam kalandos kedvemben, kidobáltam a galambgombákat meg a nem-elég-nagy őzlábakat... VALÓSZÍNŰLEG jók voltak, de nem volt kedvem az "éjszakai szórakozáshoz"... de a tinórúkat megettük, azok rendben voltak :D

a gomba"szakértelem" MINIMÁLszabálya: ami FEHÉR (vagy halványzöld) és FEHÉR LEMEZEI vannak: azt le se kell szedni, hozzá se kell nyúlni (a gyilkos galóca a többi gomba közé keveredve is veszélyes)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 14., kedd 07:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
a gomba"szakértelem" MINIMÁLszabálya: ami FEHÉR (vagy halványzöld) és FEHÉR LEMEZEI vannak: azt le se kell szedni, hozzá se kell nyúlni (a gyilkos galóca a többi gomba közé keveredve is veszélyes)


Net, köszönöm a miniszabályt!/mindig tanul az ember.. :D /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 19., vasárnap 14:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ebéd közben határozott csengetés szakítja meg a jókedvű beszélgetést.
Ugyan szombat van, de megszoktuk, hogy bármikor szól a csengő, ugrani kell. Siet is a férjem lefelé...egy kis idő múlva berobban egy szőke lány a teraszra, keze a szája előtt, rohan a mosdó felé..egy pillanat töredékéig nem ismerem fel: ki ez az ismeretlen ? sohasem láttam, láthatóan rosszul viselte az utazást, ..de hiszen ez Anna! a legkisebbem//"úgy mentem el innen, mint kisgyermek, s mint meglett ember, úgy jöttem meg"...azért nincs ilyen nagy változás, de azt hiszem, kislányom sincs már, lassan csupa felnőttel vagyok körülvéve.. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 01., szombat 07:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Használati utasítás arra, hogyan olvassuk nagybeszédű tizenéves gyermekünk távolból írt levelét:

"ha valamin inkább elképedtettek, ahelyett, hogy nevetnétek rajta, akkor olvassátok újra, addig amíg nem lesz vicces."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 23., szerda 12:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ma valami szöget ütött a fejembe..

Amikor a legkisebbünk három éves lett, letelt az anyasági szabadságom, munkahelyem nem volt, jelentkeznem kellett a munkaügyi hivatalban, regisztrált munkanélküli lettem. Az adataimat tartalmazó kérdőívbe csak a 10 évnél fiatalabb gyerekeket kellett beírni..
Ha a férjem felbontaná velem a munkaszerződést, újra regisztrálnom kellene- de már egy gyermeket sem tudnék feltüntetni./a legkisebb 12 éves/

Hogy mit szöszölök mégis naphosszat a konyhában, mikor se gyerekem, se semmi...fel nem foghatom :roll:
/az már csak hab a tortán, hogy ha egy nagykorú gyermekem munkanélkülivé válna, egy cent segélyt sem kapna, mivelhogy egy háztartásban élünk.

Most akkor van gyerekem vagy nincs gyerekem? 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 29., kedd 10:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Levélrészlet:

"Tudom anya, hogy mindig is amish akartál lenni, szóval gondoltam, hogy elmegyek megnézni őket. Hát valamivel nyugodtabban élnek, mint mondjuk mi.."

hogy ez nekem nem jutott eszembe !..de valóban meglátogatta az amisheket :?: ...na, már csütörtökön mindent megtudok.. :idea:
--
hát ez kölyök milyen örömöt szerzett nekem!hogy fogom kibírni csütörtökig :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 09:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Van egy barátunk, aki időnként a városunkba utazva felkeres, megbeszéli a fiúkkal az ügyes-bajos dolgait, s van, amikor csak leül és a laptopján intézkedik.
Mint ma is..

Nálunk egyébként teljes a felfordulás, mert esküvőre indulnánk, de az utolsó pillanatokban derül ki, hogy valaki kihízta a nadrágját,-hol van egy szíj? felfutott a szem a harisnyán!, és hol van a nyakkendőm?- s hasonló csatakiáltozásokkal rohangálunk fel s alá.
A lépcsőn felfelé futva rápillantok a barátunkra,aki nem zavartatja magát, ül az asztalnál, belemélyedve a laptopjába.:- öregem, valld be, hogy egy nagycsalád hétköznapjairól írsz tanulmányt...várj egy pillanatot..most fogok mosolyogni..most fényképezhetsz is.. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 09:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Mi van az amishokkal? Azóta ez már a második csütörtök! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 10:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Pontosan! Azt hittem, senkit nem érdekel, nem akartam terhelni a társaságot. :)
Az amishoknál egy falumúzeum-szerűségben volt. Az igazi települést csak messziről látták, fényképezni is csak úgy lehetett őket , hogy ne vegyék észre.
Nyaggattam a fiamat, mikor még ott volt, hogy írjon pár sort, milyen Amerika keleti szemmel- majd beírom a topikba, de nem lett belőle semmi.
Őt a cserkészek hívták meg, egy összetartó magyar közösség-sokáig a második legnagyobb létszámú magyar város volt- na, melyik is :?: Sokat tesznek azért, hogy a fiatalok is tökéletesen beszéljék a magyar nyelvet, ismerjék a magyar hagyományokat, az irodalmat, történelmet.Amellett, hogy esti magyar iskolába is járnak a gyerekek, a cserkészek táborokat és különféle rendezvényeket szerveznek egész éven.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 10:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Köszi, azért még nyaggasd a fiadat! :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 15:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nem. Szabad a gazda?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 19:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Cleveland

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 19:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
igen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 22., csütörtök 15:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Én most időutazásra játszom.Ha az Úr megsegíti a lányomat, nagymama leszek, nem is olyan sokára. Válogatom a még használható babaruháinkat. Csak olyan lassan megy- egy-egy ruhadarabnál megáll az idő...mindig eszembe jut valami epizód a gyerekeink életéből..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az élet apró örömei
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 23., péntek 18:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Gratulálok Erika! Boldog nagymamaságot! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség